Šta je novo?

Sava centar

"Југословени су своје пензије зарадили" -> плаћали 3к динара сваког месеца од чега се градили непрофитабилни пројекти да би отишли у пензију са 30 година радног стажа и наредних 40 захтевали сваке године да им се месечна пензија повећа за минимум 5к динара
 
Па било је свињарија и у самоуправљању као што је било у трулој краљевини или као што има и данас.
Треба све објективно критиковати да се извуче неки наук из грешака.
 
"Југословени су своје пензије зарадили" -> плаћали 3к динара сваког месеца од чега се градили непрофитабилни пројекти да би отишли у пензију са 30 година радног стажа и наредних 40 захтевали сваке године да им се месечна пензија повећа за минимум 5к динара
И са свим тим силним повећањима просечна пензија 39000.
 
1000013688.jpg
1000013686.jpg
 
@vladanet Više puta si pomenuo prostranost i prirodnu osvetljenost nekadašnjeg kongresnog prostora. Imaš li neku fotografiju ili pričaš po sećanju?
Hvala na pitanju.
Radio sam u Sava Centru neko vreme,kod jednog od korisnika prostora.To je sadasnji biznis deo.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko ideju zasto su toliko bas slagali kada je cena rekonstrukcije u pitanju osim samopromocije?
 
Pa podeli sa nama računicu, mene npr zanima koliko košta čišćenje i popravka betonskih elemenata, to je nešto što će Genex možda jednom dočekati....
 
Ima li neko ideju zasto su toliko bas slagali kada je cena rekonstrukcije u pitanju osim samopromocije?
Ja sam vec rekao zato sto je Miki hteo da ispadne da je on ulozio vise nego DUPLO onih zahtevanih 50 miliona sto je grad trazio da mora biti ulozeno kad je prodavan SC. Realno mislim da je ulozeno izmedju 30-60 a on je mogao komotno da kaze i da je 500 ulozio jer sta ga sprecava u tome?
 
Poslednja izmena:
Pa podeli sa nama računicu, mene npr zanima koliko košta čišćenje i popravka betonskih elemenata, to je nešto što će Genex možda jednom dočekati....
Salio sam se.

Ali sam pricao sa ljudima iz struke + zdrav razum = nije potroseno koliko kazu.
 
Sasvim je verovatno da je cifra preterana, ali meni je podjednako verovatno da nije. Ako pogledamo cene svega oko nas, nemaju veze sa zdravim razumom, tako da ovo ne bi bio izuzetak.

Renoviranje Doma sindikata pre šest godina je izašlo 4.5 miliona, imajući vidu dupliranje cena od tad, to je 9 miliona za mnogo manji i prostiji objekat. Ovde samo za dvoranu moraju da se izdvoje ogromne pare jer se ne radi samo o sedištima i projektoru, već i jedinoj pravoj baletskoj sceni u Beogradu. Takođe, ako zaista sređuju akustiku, morali su da srede mehanizam pokretnih zidova i plafona koji nikad nije korišćen. Na sve to dodati ogromne staklene površine, beton, krov, izolaciju, solarne panele, instalacije i svu opremu za konferencije.

Opet ne kažem da nisu napumpali cenu, ali ako su u nju uračunali dvoranu, ne bi me uopšte iznenadila.
 
Ja sam vec rekao zato sto je Miki hteo da ispadne da je on ulozio vise nego DUPLO onih zahtevanih 50 miliona sto je grad trazio da mora biti ulozeno kad je prodavan SC. Realno mislim da je ulozeno izmedju 30-60 a on je mogao komotno da kaze i da je 500 ulozio jer sta ga sprecava u tome?
To je deo dogovora, Delta dobije Sava Centar ispod cene, pa onda plati rekonstrukciju mnogo više od realne cene. Glavni izvođač je bio Jadran, ko zna kako sistem izvlačenja para iz državnog budžeta preko nameštenih tendera funkcioniše, jasno mu je čija je firma Jadran.
 
Је л' то Тита?

Колико мора да буде мали п... да потрошиш паре од пензија грађана на градњу конгресног центра како би се играо глобалне силе и онда ту ставиш своју велику статуу да дочекује људе
 
Statua vrv stavlje od onih koji su hteli da se dodvore pitanje dobro gdje je ista zavrsila
 
Vrh