Šta je novo?

Sava centar

Saga je do 2016. godine bila u SC. Deluje kao da su prvo njima izgradili kancelarije pa onda ostatak Sava centra :)
 
Iskreno, Delta priča priču oko novog Interkontija na tom placu već nekih 15-ak godina (ako dobro pamtim), o tome da "čekaju potrebne dozvole" ili šta već... :rolleyes:
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
U teoriji da ,ali cela ova priča traje već jako dugo tako da...videćemo
 
Delta je bila u sukobu sa sadašnjom vlašću, koji je od pre godinu dana izmiren, tako da je izgradnja na tom placu puno izvesnija.
 
Ne znam, što kažu: i'll believe it when i see it.
Isto važi i za onaj njihov Delta planet na Autokomandi najavljen otprilike kad i ovaj Interkonti projekat, ima već ~15 godina…
 
Apropo tog famoznog Deltinog Interkontija sad sam pogledao, poslednja vest je iz januara ove godine gde su najavili početak gradnje do kraja 2022. Od toga kao što vidimo nema ništa.

(izvinjavam se za off topic)
 
Polako bice i Interkontinental. Budimo svesni svih kriza i izazova sa kojima se suocavamo. Isporuke materijala su sve duze, troskovi rastu iz dana u dan, nema radne snage… logicno je da se pomeraju projekti.
SC je veliki poduhvat i novi koncept je dobar. Ako bude lepo radio bice potrebe i za vise hotela u BG.
 
Super svez snimak iz drona:

Диван снимак, хвала пуно!

Сваки пут кад гледам ову огољену фасаду велике сале почињем из стомака, незадрживо, да бринем да не покисну степенице, да оном великом лустеру није хладно… не знам да сам и за једну другу зграду то осетио.
 
Interesuje me hoće li rešavati okolnu infrastrukturu? Pošto deluje potpuno oronulo, pogotovo pešačke staze. A i parking bi mogao da se sredi.
 
Ваљало би направити још једне степенице од фонтане ка стајалишту на аутопуту. Овако је прелепа фонтана ван токова пешака.
 
И ту, дијагонално, али и нормално, тамо где почиње пасарела.
 
 
 
Kod izvođača je prisutna neverovatna k....bolja očigledno da ih niko ne ganja sa rokovima.
Radnici se očigledno žongliraju sa ostalih Jadranovih gradilišta.
Osim toga Mišković sve vreme rentira dobar deo "objekta B" Telekomu tako lovica kaplje li kaplje...
Spominje se da je bukiran neki kongres za jan/feb 2024.
I to da se planira da "objekat A" bude gotov do novembra...
 
sava-centar-230211-01.jpg

sava-centar-230211-02.jpg

sava-centar-230211-03.jpg

sava-centar-230211-04.jpg

sava-centar-230211-05.jpg

sava-centar-230211-06.jpg

sava-centar-230211-07.jpg
 
Vrh