Šta je novo?

Sava centar

Велика је срамота да град Београд ево већ 10 година, и поред двоструких буџета у односу на пређашњу декаду, не може да изнесе нити један капиталан пројекат. То још није виђено у историји овог града.

Ови пројекти реконструкција запуштених гиганата, дешавају се искључиво због повољне светске конјуктуре некретнина, јер се инвеститорима последњих неколико година баш мушки исплате квадрати и кубици. То има везе са ВеУправом и ШЧУправом евентуално као део колача.
Sad će sve, u naredne 3 godine.
 
IMG_6005.jpeg
IMG_6006.jpeg
IMG_6007.jpeg
IMG_6008.jpeg
IMG_6009.jpeg
 
Izvor: Beobuild.rs

Sava Centar otvara vrata u novembru
sava-centar-rekonstrukcija-enterijer-200723-01b.jpg

Poslovni i kongresni turizam je jedna od najperspektivnijih niša u čitavom ugostiteljstvu, a Beograd se na ovo ogromno tržiste vraća na velika vrata. Jedan od najznačajnijih projekata ove vrste u centralnoj i istočnoj Evropi je rekonstrukcija Sava Centra na Novom Beogradu, kongresnog kompleksa sa preko 100.000 kvadrata bruto prostora. Sa učešćem od gotovo 30% u ukupnom svetskom turizmu i globalnim obrtom od oko 700 milijardi dolara, kongresni turizam je oblast gde Beograd i Srbija sa ovim projektom ulaze u najvišu ligu. Sava Centar je privatizovan 2020. godine, kada ga je preuzela "Delta" najavljujući velike investicije u zapušteni kompleks. Radovi na obnovi prepoznatljivog gradskog simbola traju od 2021. godine, pa će već u novembru ove godine Sava Centar biti domaćin svog prvog događaja. Obavlja se temeljna rekonstrukcija svih kapaciteta, koji će nakon otvaranja biti u potpunosti funkcionalno i tehnički opremljeni po najvišim standardima za ovaj tip objekata, a vrednost čitave investicije iznosi više od 100 miliona evra.

Zdanje Sava Centra ima zaštitu, uključujući i delove enterijera, tako da nema izmena u gabaritu i spoljnjem izgledu, ali je napravljeno značajno funkcionalno prilagođavanje na njegovoj unutrašnjosti. To pre svega podrazumeva izmene unutrašnje organizacije, preraspodele namena, ali i uvođenje brojnih novih standarda, od energetske efikasnosti do elemenata pristupačnosti. Objekat je dobio 8 novih stepeništa za lakše i brže kretanje, odnosno bolji pristup na prvu galeriju sa visokog prizemlja, ali i 9 novih liftovskih konstrukcija među kojima je i jedan panoramski lift kod recepcije u centralnom delu.

Veliku foto reportažu kao i više informacija možete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/sava-centar-otvara-vrata-u-novembru-p3131.html
sava-centar-rekonstrukcija-enterijer-200723-06.jpg

sava-centar-rekonstrukcija-enterijer-200723-25.jpg

sava-centar-rekonstrukcija-enterijer-200723-17.jpg

Veliku foto reportažu kao i više informacija možete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku https://beobuild.rs/sava-centar-otvara-vrata-u-novembru-p3131.html
 
Fino da su stabla ostali. Samo se plasim malo tog prilagodjavanja unutrasnjosti.
A rok zaista djeluje optimisticno.
 
Konferencije su vec zakazane, mora da se otvori kao i svaki trzni centar koji se otvara sa radovima u toku noci.
Po dinamici su mesec dana ostavili od roka do prve konferencije(ne znam da li to obuhvata spoljasnje uredjenje).

Plava sala je ostavljena da se otvori sledece godine do kraja proleca ako se ne varam.

Lidl ulazi u deo gde ce biti poslovni prostor nisam pratio da li je bilo reci o tome.

Najznacajniji projekat u Srbiji po mom misljenju i veliki pokretac u buducnosti i planovima SC.
Vec se sada lobiraju ozbiljne konferencije na nivou 1000+ gostiju.

Pozdrav.
 

“Kongresni deo je optimizovan, pa ga sada čini veći broj konferencijskih sala, kojih sada ima 46 u odnosu na nekadašnjih 16.”

Hmm, ovo je baš velika razlika…znači sad će imati znatno više manjih sala koje su napravili od onih dosadašnjih većih, ili su uzeli i deo bivšeg poslovnog prostora i napravili od toga nove sale. @Igor
 
Pise u tekstu da ce biti mesavina elemenata dizajna 70-ih godina i novih. ostaje 100% stara ventilacija ( cevi ) i onaj veliki "luster" ili kako vec se to zove. Meni puno srce i ponosan sam na Deltu i Srbiju...!!!
 

“Kongresni deo je optimizovan, pa ga sada čini veći broj konferencijskih sala, kojih sada ima 46 u odnosu na nekadašnjih 16.”

Hmm, ovo je baš velika razlika…znači sad će imati znatno više manjih sala koje su napravili od onih dosadašnjih većih, ili su uzeli i deo bivšeg poslovnog prostora i napravili od toga nove sale. @Igor

Iskoriscen je deo gde je ranije bila posta i ostali lokali. Takodje je iskoriscen i prostor gde je nekada bio restoran kada se udje desno gde ce biti velika sala i pratece manje sale na mestu starih lokala.
Svasta su tu iskoristili stime da je sala od ulaza levo(velika) ostaje u starom dizajnu sa osvezenim bojama. Ta sala je recimo zastocena.
Takodje su neke stare stolice u manjim salama sacuvane stare koje su tapacirane ponovo sto je pohvalno jer nisu bili u obavezi.

U planu je i gradnja hotela koji ce biti na nedovrsenoj parceli preko puta Hyaata.
 
@Peter: Zašto bi neko bio ponosan i na jedno, a i na drugo?
"Delta" da plati porez, a Srbiju mrzeti konstruktivno, kako bi bila bolja.
 
Iskoriscen je deo gde je ranije bila posta i ostali lokali. Takodje je iskoriscen i prostor gde je nekada bio restoran kada se udje desno gde ce biti velika sala i pratece manje sale na mestu starih lokala.
Svasta su tu iskoristili stime da je sala od ulaza levo(velika) ostaje u starom dizajnu sa osvezenim bojama. Ta sala je recimo zastocena.
Takodje su neke stare stolice u manjim salama sacuvane stare koje su tapacirane ponovo sto je pohvalno jer nisu bili u obavezi.

U planu je i gradnja hotela koji ce biti na nedovrsenoj parceli preko puta Hyaata.
Ok, hvala na informaciji!

By the way, priču o tom Deltinom Interkontiju kod Hajata slušamo već nekih 15ak godina, tako da dok ne vidim mašine na gradilištu…
 
Ono što mene zanima je - da li će velika sala možda biti korišćena za redovni bioskopski repertoar?
 
Uf, jako teško. Ne vidim kako bi im se to isplatilo. Čak se ni znatno manja velika dvorana Doma sindikata ne koristi za redovan repertoar.
 
Ono što mene zanima je - da li će velika sala možda biti korišćena za redovni bioskopski repertoar?
Bice uradjena tako da moze da se rade premijere filmova. Za redovni repertoar nisam siguran.
Sala ce biti opremljena projektorom i platnom svakako ali ce biti multifunkcionalna za postavke konferencija i ostalih prezentacija.
To sada nije u fokusu pa su i informacije jos uvek sture.
 
Biće i Lidl u Sava Centru.
"Lidl" u SC?! . . pre više godina me spopadnu neki anketari na ulici sa pitanjem u kojem delu grada nema tržnog centra i gde bi trebalo da se otvori neki novi.
Pitam za koga vi radite anketu, oni kažu za "Lidl" a ja nikad čuo za njih :) Sada ih ima na svakom ćošku, a tada sam predložio Tošin bunar.
 
Linda u Sava Centru? Ja sam mislio da ce biti luksuzni butici kao sto su 90ih bili
Nekako mi nije logicno da u ovakav prostor ide bilo koja samoposluga
 
Vrh