Šta je novo?

Sava centar

Nevene koliko godina imaš ako nije tajna? Znaš li ti kako je dotični uzeo onaj čuveni "prvi milion"?
Nemoj ništa ovo da shvatiš zlonamerno...iskreno čak i nemam nešto protiv dotičnog...šta više znam dosta bivših kolega iz C marketa i Maxija koji ga dosta hvale u odnosu na Delez...ali hajde realno...on je samo "oplodio" u svoju korist naš početni kapital...ali skidam mu kapu i za to. Neko bi to prokockao.
 
Bude li ponestalo para i radnika, neka Kristinica pozove da se volontira, ja se prvi javljam da joj pomognem, šta zatreba..
 
DSC_0096.JPG
DSC_0098.JPG
DSC_0099.JPG
 
 
Benderu, ujeo si me za srce ovom objavom.. :ROFLMAO:
 

Prvi snimak požara kod Sava Centra: Gori otpad blizu starih baraka


Oblak dima nadvio se iza Sava Centra danas oko 17 časova, a prema inofrmacijama koje je od pripadnika MUP-a dobila reporterka Nova.rs, uzrok požara je nepoznat.

Kako saznajemo na licu mesta, zapalio se otpad u blizini starih baraka.

Kako je do toga došlo, još uvek nije poznato, ali stanovnici tog dela grada smatraju da se zapalilo smeće jednog od komšija.

Na terenu su četiri vatrogasna vozila, a požar je lokalizovan.

Iako se ne oseća nikakav neprijatan miris, prisutan je gust, taman dim.​

1658852436-FIL_8005-01-2048x1366.jpeg


1658852416-FIL_8062-01-2048x1365.jpeg


 
То је насеље Старо Сајмиште, нема везе са СЦ..



 
Veličanstveni SC. Poslednji put sam ga posetio pre desetak godina, sa drugarom iz Varšave, išli smo da gledamo Ansambl Kolo. Uprkos oronulom izdanju, čim smo kročili unutar tog uzbudljivog enterijera i usput sve stavili u kontekst epohe i sistema u kojem je SC nastao, usledilo je padanje donjih vilica. Isto sam doživeo i sa nekolicinom drugih strendžera, koje sam navodio tamo. Ističem da se radi o ljudima koji su ne samo videli sveta i svakojakih građevina, već imaju i dovoljno opštekulturnog rafinmana, te su mogli da isprate moje insajderske opservacije.

SC je na više nivoa kontrapunkt vremenu i mestu svog nastanka. U pogledu same arhitekture i estetike, kao i tehničkog znanja i sposobnosti izvođenja, njime je mogla jednako da se podiči bilo koja metropola na planeti. Ali ono što bih želeo posebno da istaknem, sada kad bacam laso sećanja na zlatno doba SC: to je njegova socijalna demokratičnost (Kralj je napravio, ulaz dozvoljen svima!), samim tim i prva adresa za vrhunske spektakle, te predstavljanje i osećaj sebe kao stanovnika jedne kulturne metropole. I samo penjanje uz ovo stepenište, ježilo je kože kako neokupanih studenata, tako i naparfimisanih beogradskih šminkera, kulturtregera i pravih intelektualaca. SC je postao zdanje koje je veoma podiglo vrednost onome što zovemo duh mesta, kada govorimo o socijalističkom Beogradu.
 
Da, iako nisam fan epohe u kojoj je nastao, to se mora priznati, lepo rečeno. Od neviđenog značaja za kulturno-umetničke sadržaje i ustanova koja je uz mininalne marginalne troškove uvek uletala za termine od opšteg značaja.

Hajde da kažemo da je život svakako poremećen od pandemije, nedostaje baš taj prostor, što sa dasaka, što jedinstven osećaj u holu, a i nisam optimista da će imati bar sličnu ulogu u budućnosti, pa i da ću toliko puta godišnje biti posetilac.
 
Vrh