Šta je novo?

Sava centar

Не знам, зашто се нису одлучили да поставе соларне панеле на кров? Одличан објекат за такав вид енергије.
 
Šteta je da se ovakav enterijer zanemari, nadam se da će se provući taj duh i kroz novo rešenje.
 

Prilozi

  • sava-centar.jpg
    sava-centar.jpg
    368,4 KB · Pregleda: 3.602
Izvor: Beobuild.rs

Počela rekonstrukcija Sava centra
sava-centar-3d-01bbm.jpg

Dugo očekivana rekonstrukcija kongresnog centra “Sava” danas je zvanično otpočela, a radovi na modernizaciji kompleksa trajaće oko dve godine. Centar “Sava” privatizovan je tokom 2020. godine, a novi vlasnik postala je kompanija “Delta” po ceni od 17.5 milina evra, uz obavezu da investira dodatnih 50 miliona evra u narednih pet godina. Zgrada “Sava” centra poseduje prethodnu zaštitu, što znači da rekonstrukcija neće menjati postojeći izgled i gabarite, ali će obuihvatiti temeljnu rekonstrukciju spoljašnjosti i unutrašnjosti kompleksa. Cilj je da se beogradski kongresni centar ponovo vrati na svetsku mapu i time omogući snažnu podršku lokalnom hotelijerstvu i turizmu u celosti.

Sa oko 100.000m2 bruto prostora, koncertnom dvoranom i 15 konferencijskih sala, izložbenim i komercijalnim prostorom, kompleks je u stanju da u Beograd privuče na hiljade turista po događaju. Ovu priliku prepoznao je “Delta Holding”, inače vlasnik i hotela “Crowne Plaza”, pripadajućeg hotela u kompleksu “Sava” centra, koji je rekonstruisan 2013. godine. Ambiciozni planovi da ostvari pun sinergijski efekat hotelskih i kongresnih kapaciteta krunisan je kupovinom “Sava centra”, a sa svojim značajnim iskustvom i resursima “Delta” se nameće kao dobar kupac.

Tokom rekonstrukcije biće zamenjena sva oprema i instalacije u objektu, ali i postavljena nova staklena fasada visoke energetske efikasnosti. Centar će dobiti i potpuno novu komunikacionu opremu i multimedijalne sadržaje, moderne i atraktivne prostore za umrežavanje, manje sale za korporativne skupove i paralelne sesije tokom velikih kongresa itd. Planirana je biznis zona, kao i šoping-zona sa dodatnim sadržajima, a prema sadašnjim procenama ceo posao rekonstrukcije će dostici vrednost od najmanje 60 miliona evra.

Radovi će trajati oko dve godine, a prema najavama prvi gosti se očekuju krajem 2023 ili pocetkom 2024. godine. Rekonstrukcija najvećeg kongresnog centra u regionu poverena je domaćim kompanijama: generalni izvođač biće firma Jadran, izvođač Armont, nadzor je poverenkompaniji Zoling, a projektant je Centroprojekt.

sava-centar-3d-01.jpg

sava-centar-pre-rekonstrukcije-2018-02.jpg

sava-centar-pre-rekonstrukcije-2018-08.jpg
 
samo da ne upropaste autenticni enterijer..... stakla deluju nesto svetlije i prozirnije ili render laze?
 
Ne mogu da docekam rekonstrukciju Sava centra, Bigza I zgardu Beobanke, ne moooooogu.............. Promenice izgled grada te tri rekonstrukcije.


Sto se tice Sava centara, meni se cini odlicna ideja sto nista bitno nece menjati vec samo osvezavanje svega postojeceg. :)
 
Pričao sam sa ljudima u samom SC, rekli su mi da, koliko oni znaju, zgrada je samo spolja zaštićena, uz nekih par individualni stvari unutra, i da na žalost neće u opšte ličiti na Sava Centar koji mi znamo kada sa rekonstrukcijom završe. Ja se iskreno nadam da nisu dobro obavešteni i da će se i enterijer što je više moguće zadržati.
 
Videćemo kako će da bude al sve mi nekako vuče da će da ispdane neki Sava Mall unutra a konferencijske sale dobiju višestruke namene tako da mogu da posluže i kao bioskopske/pozorišne sale isl. A dvorane tek. A inače sve treba da ogule do "koske" tj. betona. Imam utisak da za samo ovu staru klimatizaciju treba da radi jedan blok u tentu.
 
Ogulili su do betona "objekat A".
Inače kad je bila neka kzs o početku renoviranja "objekta B" medijske kuće su slale upite da slikaju sa bezbedne distance radove u "objektu A" i to je glat odbijeno.
Inače poznanik koji je uspdo da"gvirne" kaže da sumnja da će išta ostati od starog mobilijara jer je dosta toga on video pobacanog i napolju.
A recimo onaj sat u holu stoji još na zidu poluodvaljen.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Stilizovana tehnokratska mapa sveta, lebdeći galerijski prostori, smena sivih betonskih i zelenih površina ostaju ključni akcenat enterijera.

Rekonstruisan Sava centar biće skladna kombinacija elemenata i boja iz 70-tih i savremenog dizajna, ističe Mirosavljević.

“Stilizovana tehnokratska mapa sveta, lebdeći galerijski prostori, smena sivih betonskih i zelenih površina ostaju ključni akcenat enterijera. Čuvena Velika, odnosno Plava koncertna dvorana, biće renovirana i prilagođena savremenim zahtevima tržišta uz očuvanje kolorita.”

Sava-centar-pre-rekonstrukcije-enerijer.jpg

Više na: https://www.gradnja.rs/rekonstrukcija-s ... savljevic/
 
Nije nista receno o originalnom enterijeru, koji je vredan isto koliko i spoljasnji izgled.

Na renderu je skriven prizor neizbeznih parkiranih automobila oko kompleksa. Nadao sam se da ce projketovati podzemne garaze, imalo bi smisla, dobilo bi se visestruko vise parking mesta, posetioci ne bi morali da kisnu i sto je najbitnije parking bi se pretvorio u zelenu povrsinu.

sava-centar-3d-01.jpg


PS izvinjavam se na duplim postovima, nesto sam zabrljao od jutros
 
Ne radi tačno link. Inače bio sam poslom na Euronewsu više puta u poslednje vreme i oduševljen sam objektom. Ranije sam bio u sava centru na projekcijama filmova kao dete kao i kao stariji na muzičkim festivalima u dvorištu koje je do Autoputa. Objekat je multifunkcionalan i to je izuzetno. Po meni je potrebno urediti podzemne prolaze na autoputu i nekako prioritizovati te ulaze. Takođe, u blizini je planirana i metro stanica što je takođe bitno.
 
Igore, mogao bi da uradiš jedan intervju sa novom direktorkom SC, mislim da tu ima još nekih nejasnoća oko rekonstrukcije...:love:

Ali obavezno da me zoveš da ti asistiram:LOL:
 
Hahaha, pa zajedno smo jači.

Ali džabe se nadam, vidiš da Igoru žena cenzuriše odgovore, pa me kulira i ne sme da se oglasi.. 🤣
 
Vrh