Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

mlm":1g285vpq je napisao(la):
Pa ne znam, verujem da ne treba toliko ali ih ima. Verujem da ce u narednom periodu biti sve vise elektricnih automobila i hibrida pa je to benefin, a ne smeta

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Moje licno misljenje je da treba da ima sto vise jer je buducnost vec na vratima kuca polako ali sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uvek moze naknadno da se izvede kabl iz brojila al bolje bi bilo da se to isplanira unapred. Bar da se uradi priprema pa onda nek stanar sam odluci da li ce da placa punjac.
 
Hvala Djordje na odgovoru, za pocetak i 6 je sasvim ok

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
ftj":3txhlhss je napisao(la):
Uvek moze naknadno da se izvede kabl iz brojila al bolje bi bilo da se to isplanira unapred. Bar da se uradi priprema pa onda nek stanar sam odluci da li ce da placa punjac.
Slazem se


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":2p402c5t je napisao(la):
PanicMechanic":2p402c5t je napisao(la):
Ја бих по трећи пут да питам каква ће бити ситуација са паркирањем око/иза зграде (за оне који немају гаражно место у подземног гаражи)? Колико паркинг места ће бити? Да ли ће бити нека рампа на улазу, како би само станари (и њихови посетиоци) могли да користе паркинг?
Bice 50-ak parking mesta van objekta. Verovatno sa rampom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Djordje ovo su odlicne vesti!
Gde ce biti ta parking mesta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Требало би иза зграде и бочно, као на рендеру:

total-top-view.jpg


Међутим, питање је да ли ће тако бити, јер ми улице око зграде делују превише уско да би паркинг места могла бити са обе стране улице. Више ми делује да има места само за једну страну, и да би онда улице морале бити једносмерне.
 
TijanaJ":s2zy35zv je napisao(la):
Djordje33":s2zy35zv je napisao(la):
PanicMechanic":s2zy35zv je napisao(la):
Ја бих по трећи пут да питам каква ће бити ситуација са паркирањем око/иза зграде (за оне који немају гаражно место у подземног гаражи)? Колико паркинг места ће бити? Да ли ће бити нека рампа на улазу, како би само станари (и њихови посетиоци) могли да користе паркинг?
Bice 50-ak parking mesta van objekta. Verovatno sa rampom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Djordje ovo su odlicne vesti!
Gde ce biti ta parking mesta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oko i pored objekta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":31djy7zq je napisao(la):
TijanaJ":31djy7zq je napisao(la):
Djordje33":31djy7zq je napisao(la):
PanicMechanic":31djy7zq je napisao(la):
Ја бих по трећи пут да питам каква ће бити ситуација са паркирањем око/иза зграде (за оне који немају гаражно место у подземног гаражи)? Колико паркинг места ће бити? Да ли ће бити нека рампа на улазу, како би само станари (и њихови посетиоци) могли да користе паркинг?
Bice 50-ak parking mesta van objekta. Verovatno sa rampom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Djordje ovo su odlicne vesti!
Gde ce biti ta parking mesta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oko i pored objekta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala Djorde, hvala PanicMechanic


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se zna kada je planiran tehnicki prijem?
I onda nakon toga dodela kljuceva?

Moram da napomenem da sam sinoc isao pored Sakure i da je spoljna rasveta na fasadi fenomenalna.
 
Par slika
 

Prilozi

  • rdtgbrd.JPG
    rdtgbrd.JPG
    51,2 KB · Pregleda: 3.150
  • ergre5.JPG
    ergre5.JPG
    50,6 KB · Pregleda: 3.148
  • dvdr.JPG
    dvdr.JPG
    116,8 KB · Pregleda: 3.161
Osvetljenje je malo kao na vasaru.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Komsijama "privremeno" naseljenim u bloku ce se verovatno svideti isto.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ljudi polako… ovo je tek faza testiranja. Postoji program koji ce upravljati rasvetom. Samo lagno bez nervoze molim…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako nesto sam i ocekivao, sigurno ne biste ostavili ovako svetla.
Dobro je za vas da imate ovakvu podrsku na forumu, ocigledno su ljudi bas spremni da se potrude da im se nesto svidi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Postavila sam sliku sa osvetljenjem cisto da se dobije neki osecaj da ovo moze da smeta malo ljudima preko puta. Konstantno svetlo i nekako, ali pali-gasi bas ume da smeta nocu. Sva sreca pa nisam direktno u liniji sa svetlecim objektom, inace to mnogo smeta za spavanje. Pitajte samo ljude koji zive preko puta svetlece reklame na Delti (Djurdjevak). Spavaju sa zatvorenim roletnama. Samo se nadam da se Sakura nece pretvoriti u neki cirkus, i sa osvetljenjem i sa parkicima i lokalima, jer je ovaj deo Belvila tu preko puta ipak prilicno miran i nema skoro uopste buke i vriske.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885773#p885773:220zpzvl je napisao(la):
Jelisaveta » Sub Okt 02, 2021 6:18 pm[/url]":220zpzvl]Postavila sam sliku sa osvetljenjem cisto da se dobije neki osecaj da ovo moze da smeta malo ljudima preko puta. Konstantno svetlo i nekako, ali pali-gasi bas ume da smeta nocu. Sva sreca pa nisam direktno u liniji sa svetlecim objektom, inace to mnogo smeta za spavanje. Pitajte samo ljude koji zive preko puta svetlece reklame na Delti (Djurdjevak). Spavaju sa zatvorenim roletnama. Samo se nadam da se Sakura nece pretvoriti u neki cirkus, i sa osvetljenjem i sa parkicima i lokalima, jer je ovaj deo Belvila tu preko puta ipak prilicno miran i nema skoro uopste buke i vriske.
Pa jace svetli gradska rasveta od ovih svetala sa zgrade. Tesko je ocekivati da zivis u gradu i da nemas nikakvo svetlosno zagadjenje, za tako nesto se zivi van grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=886444#p886444:18rd65bc je napisao(la):
Orfanelin » Pon Okt 04, 2021 9:25 pm[/url]":18rd65bc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885773#p885773:18rd65bc je napisao(la):
Jelisaveta » Sub Okt 02, 2021 6:18 pm[/url]":18rd65bc]Postavila sam sliku sa osvetljenjem cisto da se dobije neki osecaj da ovo moze da smeta malo ljudima preko puta. Konstantno svetlo i nekako, ali pali-gasi bas ume da smeta nocu. Sva sreca pa nisam direktno u liniji sa svetlecim objektom, inace to mnogo smeta za spavanje. Pitajte samo ljude koji zive preko puta svetlece reklame na Delti (Djurdjevak). Spavaju sa zatvorenim roletnama. Samo se nadam da se Sakura nece pretvoriti u neki cirkus, i sa osvetljenjem i sa parkicima i lokalima, jer je ovaj deo Belvila tu preko puta ipak prilicno miran i nema skoro uopste buke i vriske.
Pa jace svetli gradska rasveta od ovih svetala sa zgrade. Tesko je ocekivati da zivis u gradu i da nemas nikakvo svetlosno zagadjenje, za tako nesto se zivi van grada.

Da se razumemo, gradska rasveta je potpuno u redu jer je to svetlo konstantno. A ovo je pali-gasi, kao bozicna jelka, a to vec uopste nije ok...
To je vec "zagadjenje".

Ali kao sto sam napisala, meni ne smeta, jer nisam u liniji.
Ako stanari zele da im zgrada bude osvetljena kao Las Vegas, nemam nista protiv. :)
 
Komentar ako vam smeta svetlosno zagadjenje idite van grada je bzvz i nastavlja se i van tog istog grada gde smo na saobraćajnicama zaslepljeni reflektorima sa kojekakvih objekata koji su orijentisani da osvetle celo dvorište a pored toga mogu da izazovu i saobraćajnu nezgodu.
Prilikom projektovanja i izvodjenja fasadnog osvetljenja potrebno je postići efekat ali pri tome ne narušiti komfor stanara, prolaznika i stanovnika susednih objekata. Dakle postoji niz faktora a u konkretnom slučaju površina prosvetljenog elementa i intenzitet izvora svetlosti. Nažalost u Srbiji je niska svest o struci generalno i imamo veoma malo profesionalaca u ovoj oblasti kojj su digli ruke od poslova u Srbiji i rade projekte širom sveta.
Kritika je dobra stvar i samo na taj način nam može biti bolje a verujem da će i investitor uzeti u obzir primedbu te da će naložiti isporučiocu da “podesi” fasadno osvetljenje.
Inace američki LEED je prilično oštar po tom pitanju i nedozvoljava “prelivanje” svetla na susedne parcele…
 
Inače se kod nas ubiše da grade prema LEED, DGNB i sl. standardnima :D Mada kako mi se žale kolege električari i zadnje evropske EN norme su prilično oštre po tome pitanju.
Ovde na formu te pojedinci teraju na selo svak put kad kažeš da treba više drveća i zelenila u gradu, svetlosno zagađnje je još apstraktan pojam takvima.

Inače mislim da svetla na zgradi iz teme mogu da budu sasvim lep dodatak, a i teški cringe zavisi kako se nameste. Rano je o tome pričati dok zgrada i okolina nisu gotove, a i svetla se tek nameštaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887109#p887109:36n1x6gv je napisao(la):
Sirius » Čet Okt 07, 2021 1:58 am[/url]":36n1x6gv]Komentar ako vam smeta svetlosno zagadjenje idite van grada je bzvz
Ceo ovaj komentar bi mogao da se podvede pod kategoriju korektnog da nije činjenice da si potpuno izmislio i izvrnuo sadržinu mog komentara.
Znači, nisam rekao da idete van grada ako vam smeta svetlosno zagađenje, nego sam rekao da je teško očekivati da ga nema i da je gradska rasveta jača od ovog svetla sa Sakure. Znači svetlucanje Sakure se neće ni videti od prejakog gradskog osvetljenja, niti će smetati stanarima mirnog i nimalo bučnog Belvila.
 
Vrh