Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Da, vidi se po postovima da je čovek preprodavac ili rentijer stanova, samo mi nije jasno da li ovim neobjektivnim kritikama želi da spusti cenu radi svoje koristi ili radi za konkurenciju. Ovde se mogu videti svi njegovi postovi Blok 21, blok 32, 65, Beograd na vodi i sada Sakura. Malo li je kume?

https://beobuild.rs/forum/search.php?au ... 6&sr=posts
 
Slažem se da ih ima (kao na K-Districtu nedavno) ali, meni više smeta ovih 5 šta je skočilo na njegov post da brane zgradu sa još "ubedljivijim" argumentima, ima li ili nema para, jel nakupac i sl. gluposti. Prvi se ne slažem s njegovim mišljenjem, ali zašto nervozno reagovati. Ko želi može izneti afirmativne argumente za objekat/lokaciju i to je to.
Dodao bi da Sakura ima priliku da bude lepo urbanistički rešena u budućnosti, dok su W65 i A blok unakaženi za vjek vjekova (šta god kupci pisali).

Inače za investitora i odgovore svaka čast, znam da nema ništa od toga osim povremene sekiracije, zato i cenim pisanje.
 
Zato što čovek uveličava probleme koji postoje dok ih na drugim projektima umanjuje, recimo za Zepter i blok 65 je naveo da najprometnija pruga u Srbiji neće praviti problem. Ovde je naveo da je blato, brlog ko zna šta a ovde je makar urbanizam takav da će biti zelenih površina za razliku od bloka 65 gde nema ni dete da izvedeš da se igra niti psa da se istrči.

Dalekovodi će biti uklonjeni pre ili kasnije, toplana je tu, ali radi na gas pa praktično nema zagađenja osim vizuelnog. Što se tiče autobuske stanice tu je u pravu ali je prilaz autobusa iz sporednih ulica, na ovoj strani je parking.
 
sve to sto si napisao se moze reci i za Bokija84 i njegovu finu suprugu :) Izgleda da svi nakon sto izvise da kupe stan negde (ili budu odbijeni kao npr Boki84) krenu da se ponasaju po istom sablonu - ono na sta su spali idealizuju, a ono sto su inicijalno hteli kude.
 
Gori ste vi koji ne kupujete nista, ali se razumete u sve i profesionalci ste da izhejtujete sve :)
 
Pustite sad to. Krenuli smo park ! Za tri dana stizu tresnje. Bogu hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":1gyjygzr je napisao(la):
Pustite sad to. Krenuli smo park ! Za tri dana stizu tresnje. Bogu hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
f1d64fbe5220f96ef9a72241fd71a908.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Velik i jako lepo osmisljen, bar po meni. Djordje, znas li orijentaciono do kada radovi na parku mogu biti gotovi? Videh malopre da su radovi na fazi 1 pri kraju pa da li do tada ima sanse da se zavrsi i park?
 
Bice dobar deo parka odradjen do useljenja faze 1 bar svi prljavi radovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841066#p841066:msvyg6vf je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » Pon Apr 12, 2021 9:32 pm[/url]":msvyg6vf]Врт или воћњак?

Biće jabuke i šljive u prvom delu parka.
Drugi deo je iza zgrade, tamo je planiramo da budu malinjaci.
Vinograd je na krovu zgrada.
 
Glamočak":2ev69f4p je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841066#p841066 je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » Pon Apr 12, 2021 9:32 pm[/url]":2ev69f4p]Врт или воћњак?

Biće jabuke i šljive u prvom delu parka.
Drugi deo je iza zgrade, tamo je planiramo da budu malinjaci.
Vinograd je na krovu zgrada.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Biće prelep park!Ovo je velika stvar za sva naselja u komšiluku,posebno za Belvil i A Blok.
 

Prilozi

  • total-v1_01.jpg
    total-v1_01.jpg
    457,5 KB · Pregleda: 1.871
Да ли ће малине, грожђе и трешње моћи да беру само станари или и пролазници? Није сасвим јасно у чијем поседу је тај воћњак и како и ко ће моћи да га користи.
 
Ovo izgleda super! Evo prednosti Sakure koju sam napomenuo kada sam pominjao te famozne kokošinjce.
Da li će pristup parku biti kontrolisan ili će moći svako sa ulice da uđe u njega?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841108#p841108:2qhcptqq je napisao(la):
pfkBG » 12 Апр 2021 11:03 pm[/url]":2qhcptqq]Biće prelep park!Ovo je velika stvar za sva naselja u komšiluku,posebno za Belvil i A Blok.
Пошто су поменута насеља продата као "елитна" без соптственог парка, сад ће та "елита" да бањава у парк комшијама. Баш дивна будућност заједнице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841122#p841122:2hjwys06 je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » Uto Apr 13, 2021 12:36 am[/url]":2hjwys06]Да ли ће малине, грожђе и трешње моћи да беру само станари или и пролазници? Није сасвим јасно у чијем поседу је тај воћњак и како и ко ће моћи да га користи.

Maline neće moći niko da bere sem stručnog osoblja, tačnije ljudi koji održavaju zgradu. Znaju da bockaju a deca bi ih kidala.
Grože je na vrhu krova, zbog bezbednosti biće prepušteno vranama i alpinistima.
Što se tiče trešnji, nisam rekao da će biti trešnje.
Jabuke i Šljive biće prepuštene poštenom narodu koji neće da bere već da uživa i racionalno koristi a obavezno i peteljke iza sebe da pokupi.
:sesir:
 
Đorđe, da li ste vi u teoriji imali pravo da sagradite još jednu zgradu na mestu parka?

Gledam novogradnje i tamo uglavnom svi izlaze skroz do ulice. O zelenilu nema ni govora.
 
Nije imao jer je tu zabranjena gradnja zbog podzemnih instalacija.
 
Pretpostavljam da je sada kasno za bilo kakve izmene projekta, ali evo kao roditelj - daleko bolje bi bilo da je park za decu stavljen sa strane (pored faze 2, naslonjen na malu ulicicu iza), a park za pse uz Jurija Gagarina (tamo gde je sada park za decu), tj. da su zamenjena ta dva parkica. Iskreno mi je totalno nejasna motivacija projektanta da na ovaj nacin rasporedi parkice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=841265#p841265:3ppjg5o9 je napisao(la):
dzigz » Uto Apr 13, 2021 12:14 pm[/url]":3ppjg5o9]Pretpostavljam da je sada kasno za bilo kakve izmene projekta, ali evo kao roditelj - daleko bolje bi bilo da je park za decu stavljen sa strane (pored faze 2, naslonjen na malu ulicicu iza), a park za pse uz Jurija Gagarina (tamo gde je sada park za decu), tj. da su zamenjena ta dva parkica. Iskreno mi je totalno nejasna motivacija projektanta da na ovaj nacin rasporedi parkice.
Koliko sam čula juče od prijatelja, parka za pse na kraju neće ni biti zbog održavanja istog...potrebni su neki posebni uslovi i zemlja da se menja često da se ne bi širili neprijatni mirisi pa su izgleda odustali od toga ali ne sumnjam da će biti prelep park i bez toga. Mi iz komšiluka ćemo sigurno dolaziti vrlo rado!
 
Овако велики, уређени парк с две стране зграде поставља нови стандард за савремене стамбене зграде ове врсте и величине. Убеђен сам да и у самој згради има нових и квалитетних решења, али, парк је оно што је издваја од свих других и додаје јој вредност која ће с временом све више расти. Потпуно иста зграда - уз улицу, или са скромним зеленилом, неће никад бити на истој цени.

Штета ће бити ако се парк не огради, улази у њега покрију камерама, и не ограничи приступ другима, који нису власници станова, јер је то услов за ексклузивност и, у знатној мери, добро одржавање.
Ја сам очекивао да ће око нових зграда у Блоку 32 сачувати и уклопити ограду бивше црквене порте и тако обезбедити приватност целог плаца, али, тамо постоје локали у приземљу и цела замисао је била друкчија.

Нешто слично има неколико мањих нових зграда на Дедињу, и блок Централ гарден, с тим што он има унутрашње двориште са скромнијим зеленилом које се не види с улице.
 
Vrh