Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

dr strangelove":2y1yqxpd je napisao(la):
iskoristih Igorovu fotku i novi render sa sajta (https://sakurapark.rs/wp-content/upload ... baner1.jpg)

Ovo je super


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835157#p835157:2gh9ojou je napisao(la):
Marijat » 26 Mar 2021 12:22 pm[/url]":2gh9ojou]Dobili smo informaciju da je useljenje pomereno do kraja juna. Naravno, zbog više sile nema nadoknade za kupce, a ukupno kašnjenje je 5 meseci.
Sa druge strane požurili su nas da se pusti kredit što ranije, u mom slučaju će to biti više od 3 meseca pre useljenja. Da li je ovakvo iskustvo i sa drugim projektima? Meni se čini nelogično da se ceo iznos isplati 3 meseca pre useljenja.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Za ocekivati je da ce svi to da koriste kao alibi za kasnjenje i da se pokriju za kasnjenja koja bi se desila sa koronom ili bez.
Sto se tice kredita, zavisi kakvi su uslovi ugovora, obicno je 80% izgradjenosti, tehnicki prijem...
 
Uf ako Sakura stoji iza radova ivičnjaka, molim vas spustite ih na nulu u širini biciklističke staze, da se ne truckamo, dok ovo nije zaliveno. Povadite ova tri u širini staze i spustite blago asfaltom. Djordje33?
IMG_20210326_212031.jpg
 
vucko":1lit7cx9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829352#p829352 je napisao(la):
dr strangelove » 07 Mar 2021 04:00 pm[/url]":1lit7cx9]
Da li ova izgradnja saobraćajnice znači da je rešen problem sa onom barakom na trasi?

Da li ima parkova u ovom bloku? Meni je iskreno mnogo bolja Sakura nego recimo Belvil, A-blok i ostali kokošinjci preko puta.
Prvo Vucku da odgovorim.

Probacu da budem kratak koliko je moguce. Kucica koja stoji na ulici ( cetvrta nova ) koja ide od Augustina neta od Tehnomanije pa do iza Sakure je pripala prema dozvoli da bude uredjena od strane nas kao i ulica 3 nova i druga nova uz to mi smo u obavezi da uradimo vodovod, kanalizaciju, kisnicu, struju.... i pored placanja gradu naknade za komunalno opremanje. Mnogi znaju sta je to ali ajde da cisto podsetimo. Pojam naknada za komunalno opremnje je taksa koja se placa gradu pri dobijanju dozvole. Obracun se radi po m2 koji je u dozvoli dobijem. Cena kostanja zavisi od zone u kojoj se nalazi objekat koje planiran da se gradi. Recimo Novi Beograd je koliko se secam zona 1 i cena za stambeni prostor kosta oko 150-170 eur po m2 ne secam se tacno. Na popust u koliko se plati odmah imas pravo i do 40%. Taj novac je namenjen po definiciji za razne infrastrukturne stvari koje grad Beograd radi odrzava itd... E sad pored toga sto im placas to ti si u obavezi kao sad ja da uradis nedostajucu infrastrukturu po ceni kostanja koja je po njihovom cenovniku, a ne realno trzisnoj ceni. U koliko ne zelis ti to da radis onda cekas da grad usvoji na skupstini i stavi u plan i odredi budzet za tu stvar pa kad dodjes na red mozda godina, mozda dve a mozda i duze i zato si prinudjen da odradis sam. Znaci ti placas gradu tu taksu plus ulazes u insfrastrukturu svoja dodatna sredstva koja ti oduzimaju od takse ali po njihovoj formoli. Sustinski ja sam investitor za racun grada. E sad dolazi zanimljiv deo price. Doticna kucica-baraka je nastala u periodu 90 tih i bila je deo smestaja radnika firme mostogradnja u to vreme. Resenjem firme mostogradnja dato je u koriscenje coveku baraka kao nuzni smestaj od 92 godine do 93. Kako kod nas biva tu je covek ostao dugo i u medjuvremu umro i ostavio iza sebe sina i zenu koji i dan danas zive u uzasnim uslovima bez vode struje itd... prosto jeza me hvata kad samo pridjem tom mestu. S’obzirom da je to bio privremeni objekat postavljen parceli koja je bila namenjena za ulicu doneto je resenje o rusenju jos 2002 godine kao i o iseljenju. Mi smo razmisljali sta da radimo jer nismo zeleli da nikome rusimo dom kakav god da je on ipak tu neko zivi jer nema drugu opciju i insistirali smo od grada za koji mi radimo ulice i sve ostalo da coveku nadju smestaj. Posle duge borbe i nase zalaganje covek bez i jednog prava na tu baraku dobija od grada resenjem stan na koriscenje u ulici Vojvodjanska ( gradila je direkcija novi stanovi ) i to trosoban stan na dozivotno koriscenje bez ikakve naknade ili obaveze.
Covek posle ragledanja stana iznenada odlucuje da odustane od istog i iskljucivo trazi novac ili stan u vlasnistvo od grada. Kada je upitan koliko je to novca on odgovara da je njegov kvadrat vredan isto toliko koliko i onaj preko puta signalizirajuci na belvil. S’obzirom da on nema nikakvo pravo na vlasnistvo i da tu objekat nikako ne moze da postoji zato sto osim ulice ispod prolaze instalacije za celu drugu stranu Jurija gagarina ( kisnica, kanalizacija, voda, struja itd.. ) grad ni nema pravo da nekome pokloni stan ili novac. Doneta je odluka da se rusi objekat uz to da gospodin ima stan koji je dobio od grada na koriscenje. Medjutim i dan danas niko ne dolazi da rusi taj objekat, ja ne zelim da ucestvujem u tome jer to je obeveza grada ipak je grad vlasnik toga i ja radim u njegovo ime i za njegov interes. Kad god sam pitao sta se sa tim desava uvek sam dobio isti odgovor da ne mogu nista dok se ne dobije “ zeleno svetlo od gore “ kad pitam gde je to od gore kazu iz kabineta zamenika gradonacelnika. Kazu da je predmet kod njih na cekanju. Eto to je ukratko prica kucice. Morao sam sve ovako detaljno da objasnim zbog ljudi koji bas i ne poznaju tematiku nedostajuce infrastrukture i komunalnog opremanja. Ja samo znam da za buduce investitore ako mi ne resimo ovo sa kucom ceka ozbiljna igra oko te kucice. Sto se tice nas Sakure nama licno ne smeta ali smo bili radosni da saj taj devastiran potez uradimo i sredimo ali... Kao sto sam rekao u direkciji kazem i ovde ja ne zelim da rusim tako nesto pa jos da mene provlace kao nekog negativca po novinama a pritom to radim za sam grad. Mislim da su cak i neki novinari dolazili i snimali reportazu oko ovoga, probacu da nadjem lik i da okacim ovde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Marijat":gnl334z5 je napisao(la):
Dobili smo informaciju da je useljenje pomereno do kraja juna. Naravno, zbog više sile nema nadoknade za kupce, a ukupno kašnjenje je 5 meseci.
Sa druge strane požurili su nas da se pusti kredit što ranije, u mom slučaju će to biti više od 3 meseca pre useljenja. Da li je ovakvo iskustvo i sa drugim projektima? Meni se čini nelogično da se ceo iznos isplati 3 meseca pre useljenja.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
Postovana Marijat

Meni je stvarno zao zbog kasnjenja, ali situacija je zaista teska. Evo vam klasnicni primer jedne situacija. Videli ste da je zavrsetak povucenog sprata kasnio sto se tice fasade. Pre mesec dana se razboleoo 80% ljudi koji rade na fasadi. Svi su dobili koronu ( normalno svi su stalno zajedno ) u tom trenutku nemamo dovoljno ljudi, nema ko da zavrsi opsivku cela medjuspratne ploce a jako je vazno da bi dosla hidroizolacija na terasi povucenog sprata zatim idu prozori zatim termo izlolacija ( za koju moram da tempiram minimum 3 suncana dana ) pa kosuljica i na kraju jos jedan zavrsni sloj hidro izolacije. Sad zbog jedne pozicije stoji 5 sledecih a nemam mogucnost da to resim u 5 dana. Onda se organizujem koliko sam brzo mogao angazujem tursku firmu da posalju svoje majstore da mi posao ne bi stajao mesec dana zbog bolesti ljudi. Naravo dok smo konsolidovali ljude ( srediti radne papire za strance ) proslo je 2 nedelje. Pritom fabrika za isporuku keramike ( spoljna fasada ) iz italije u zaostatku jer ne rade kako bi trebalo vec zbog korone rade kapacitetom od 30% i zato moram duze da cekam na isporuku. 90% materijala je iz uvoza i posao je takav da kad zastane jedna pozicija druge cekaju na njiu da bi mogli oni dalje da rade. Ja zelim da odrzim kvalitet kakav sam obecao i ja bolje od ovoga ne znam ni ti mogu. Mogu da stavim na primer domaci Pestan ( cevi ) ja cekam kasni Rehau Austria. Verujem da bi se kupci zalili da uradim nesto mimo dogovora. Da li mislite da sam ja srecan umesto da sam banci vratio novac placam i dalje kamatu na isti ? Kod kreditnih kupaca ja dobijam 20% i oni stoje sve do zavrsetka zgrade tek na kraju posle 2 godine dobijam novac od kredita i tek posle 2 godine mogu da odplacujem sa tim novcem kredit za koji ja placam kamatu poslednje dve godine, vi placate kamatu od trenutka isplate kredita. Nije sjajna situacija ali je takva i ja drugacije ne mogu. Ja sam svim svojim kupcima rekao a mogu i ovde javno da kazem da svako ko zeli moze dobiti novac nazad u bilo kom trenutku. I pred prava da zadrzim po ugovoru 10% zbog odustajanja posle 2 godine drzanja stana ja to necu zadrzati i bice vam vracen kompletan iznos. Ja ne zelim da na kraju zbrzam nesto i da na ustrb zavrsnih radova i kvaliteta dam brzo kjuceve pa da me sutra onda neko ovde proziva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eddie":12umh58t je napisao(la):
Uf ako Sakura stoji iza radova ivičnjaka, molim vas spustite ih na nulu u širini biciklističke staze, da se ne truckamo, dok ovo nije zaliveno. Povadite ova tri u širini staze i spustite blago asfaltom. Djordje33?
Stojimo. Ne brini sve ce biti prilagodjeno da mogu i lica sa ivaliditetom da koriste staze i sve prilaze objektu i parku. Mi imamo i nekoliko takvih kupaca. Sto se tice konkretnog mesta koje je uslikano, ne brinite bice oboreno jer dolazi novi asfalt i bice u nivou tog belog ivicnjaka...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Не не, поента је да ивичњака уопште нема, џаба то изједначавање са асфалтом с обзиром да је ивичњак благо искошен, ако је могуће да буду потпуно уклоњени, возачи бицикала и тротинета би били врло захвални.
На пример, по узору на ову реконструкцију око будуће БАС-ове станице где су ти ивичњаци скроз уклоњени тамо где пролази бици стаза...
Edit нисам видео ово у нивоу, надам се да то онда и значи замену ових ивичњака тим прилагођеним.
 
I jeftinije je uraditi prelaz bez par tih ivičnjaka koji svako košta po x para. Samo asfalt u kontinuitetu i bez ivičnjaka, vozite nešto preko tih ivičnjaka i videćete u čemu je problem.
 
Đorđe, znamo da vam je cimanje oko ovih ivičnjaka, ali zaista, godinama vodimo bitku sa Beograd putem da se ti ivičnjaci izbace potpuno iz upotrebe na svim prelazima. Oni izgledaju OK, ali svako ko pređe točkovima bicikla, rolera, invalidskih kolica, će vam potvrditi da to nije prikladno. Istina je da su ti ivičnjaci celom dužinom Jurija Gagarina postavljeni i potpuno je logično da vi tu ne želite ništa da menjate, ali bili biste zaista svetao primer da ih povadite i uradite "asfalt na asfalt" kao što je na par retkih mesta urađeno (recimo kod Dejtonke smo nekako uspeli da ubedimo nadzor da izvadi već postavljene ivičnjake i uradi kako treba)

file.php
 
Кила":1d6ll6nb je napisao(la):
Не не, поента је да ивичњака уопште нема, џаба то изједначавање са асфалтом с обзиром да је ивичњак благо искошен, ако је могуће да буду потпуно уклоњени, возачи бицикала и тротинета би били врло захвални.
На пример, по узору на ову реконструкцију око будуће БАС-ове станице где су ти ивичњаци скроз уклоњени тамо где пролази бици стаза...
Edit нисам видео ово у нивоу, надам се да то онда и значи замену ових ивичњака тим прилагођеним.
Dacu sve od sebe da to tako bude. Ali ako direkcija ne odobri,a ja samo izvodim radove za njih onda mi njihov nadzor nece priznati izvedene radove i kao takve nece refundirati i dati upotrebnu. U Ponedeljak cu sesti sa nadzorom da vidim sta se moze uraditi. Imam molbu za tebe, a to je da ako mozes da mi uslikas negde fotografiju kako je to izvedeno na drugom mestu na nacin koji ti opisujes. Bilo bi mi od velike pomoci. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
astrodule":1bn1jaby je napisao(la):
Đorđe, znamo da vam je cimanje oko ovih ivičnjaka, ali zaista, godinama vodimo bitku sa Beograd putem da se ti ivičnjaci izbace potpuno iz upotrebe na svim prelazima. Oni izgledaju OK, ali svako ko pređe točkovima bicikla, rolera, invalidskih kolica, će vam potvrditi da to nije prikladno. Istina je da su ti ivičnjaci celom dužinom Jurija Gagarina postavljeni i potpuno je logično da vi tu ne želite ništa da menjate, ali bili biste zaista svetao primer da ih povadite i uradite "asfalt na asfalt" kao što je na par retkih mesta urađeno (recimo kod Dejtonke smo nekako uspeli da ubedimo nadzor da izvadi već postavljene ivičnjake i uradi kako treba)

Dule hvala na slici. Odmah u Ponedeljak sedam sa nadzorom direkcije da vidim da li je moguce to izvesti kao sto si poslao fotografiju.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima i drugo rešenje koje je lepše, ali mislim da takvih iviččnjaka trenutno nema u ponudi. Tako se inače radilo do pre 10-15 godina. Nije mi najbolja slika, ali vidi se kako je ravan ivičnjak potpuno upušten u asfalt (ili ga nema), a susedni ivičnjaci prave prelaz ka "normalnim" ivičnjacima".

IMG_20200731_195001.jpg
bez-ivicnjaka-2.jpg
bez-ivicnjaka.jpg
 
Dule upravo tako je planirano od pocetka i dogovoreno ne znam zasto su ih ostavili tako podignute. Idem sad do gradilista da vidim sa mojim projektantom za niskogradnju zasto je uzdignut.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Djordje33 Hvala na odgovoru, pretpostavio sam da je takva situacija. Nisam ni znao za nju dok nisam video ovaj prilog iz decembra prošle godine. Napominjem da pošto sam novinar primetio sam da prilog nije urađen etički pa ga nisam preneo ovde. Osnovna novinarstva etika nalaže da kontaktiraju svaku stranu koju navode, kao u ovom slučaju Sakura park što očigledno nisu učinili.

https://www.glas-javnosti.rs/ostale-emi ... video-9933
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835436#p835436:2kmf9f1n je napisao(la):
MrGood2016 » Sub Mar 27, 2021 1:03 pm[/url]":2kmf9f1n]Jel eticki nazivati mesta gde ljudi zive kokosinjcima?

Bravo, bukvalno sam isto hteo da mu odgovorim, izgleda da toksicnost zavisi od toga dal moze da ima neku korist ili ne
 
Ljudi koji rade u kuriru i informeru, takodje sebe nazivaju novinarima.
 
Mislim da je fer da se coveku da jedan penthaus u sakuri. Ovaj izgleda jos nije shvatio na kojoj se planeti nalazi, hoce stan u vlasnistvo ali nece da plati, pa to nema ni u zemlji ludiji.
 
Sve i da dobije negde nov ili relativno nov stan nisam siguran da on ima prihode koji bi mogli da pokriju porez na imovinu plus režijske troškove.
 
Igor":27acqot8 je napisao(la):
Sve i da dobije negde nov ili relativno nov stan nisam siguran da on ima prihode koji bi mogli da pokriju porez na imovinu plus režijske troškove.
Mi smo mukom izdejstvovali da covek dobije na koriscenje dozivotno bez da placa bilo kakve obaveze ( struja, voda, komunalije ) trosoban nov stan od grada. Covek kaze nece koriscenje hoce pare ili vlasnistvo. Ne sme niko nikome da pokloni drzavnu imovinu niti hoce. Kad sam pitao coveka zasto to radis imas dozivotno krov nad glavom dostojan coveka a ne ovako zivis u vlazi memli on mi je odgoborio samo zato sto mi se tako moze. Mislim da covek nije psihicki stabilan jer ko bi normalan odbio takvu ponudu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh