Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Bulbulderac17":1mgg0ymf je napisao(la):
Apsolutno, Đorđe je jedan u milijardu.

Ne kažem zbog toga već kažem kako naši ljudi gledaju te stvari samo kada se desi neka katastrofa....nakon dva meseca niko neće ni da pita to pitanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ljudi koliko se secam oko 8-9 ali sutra pitam staticara koji je radio projekat pa pisem.

Laku Noc


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806840#p806840:n8cz77hu je napisao(la):
orion » Čet Dec 24, 2020 9:08 pm[/url]":n8cz77hu]Obican bojler i automatika koja bi ga punila na jeftinoj struji, trenutno nema bolje

jos kada bi se svi kupali po jeftinoj struju i imalo dovoljno vode za sve. Ja imam protocni u stanu i plasile su me price koliko je to zapravo losije i povecanja potrosnja u odnosu na standardni. Ispalo je da vise nikad ne bih ugradio obican bojler kod sebe. Doduse po pricama ljudi koji su imali protocne verovatno dosta zavisi i koji model je u pitanju i kako radi.
 
Potrošnja protočnog je značajno manja od običnog bojlera. Plus nema kamenca isl..


Problem je jedino što treba posebna instalacija struje jer standardni priključak ne dozvoljava korišćenje protočnog bojlera.

Idealno je korišćenje TP za grejanje hlađenje i toplu vodu...



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
mariks":1q0ukpij je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806840#p806840 je napisao(la):
orion » Čet Dec 24, 2020 9:08 pm[/url]":1q0ukpij]Obican bojler i automatika koja bi ga punila na jeftinoj struji, trenutno nema bolje

jos kada bi se svi kupali po jeftinoj struju i imalo dovoljno vode za sve. Ja imam protocni u stanu i plasile su me price koliko je to zapravo losije i povecanja potrosnja u odnosu na standardni. Ispalo je da vise nikad ne bih ugradio obican bojler kod sebe. Doduse po pricama ljudi koji su imali protocne verovatno dosta zavisi i koji model je u pitanju i kako radi.
Iskreno ako mene neko pita ja sam za protocnu varijantu u koliko nema prostora za veci rezervoar gde je centralna priprema tople vode ( vece kvadrature u glavnom imaju taj sistem ) to je sistem gde imate rezervoar od x litara i stalno dogreva koliko treba, a pumpe guraju konstantno toplu vodu koja kruzi od rezervoara pa do tacke gde je koristite pa opet nazad do rezervoara. Time dobijas efekat da kad okrenes toplu ondah tece nema onog momenta cekanja par sekundi itd... E sad zasto ne moze protocan svaki stan to je tema ne cene kostanja mene kao investitora vec tema monopola oko struje koju ima drzava Srbija itd... ako cemo na tu temu mogu i to ali tu vise nije pitanje tehnike vec drugih stvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
bogdan313":3b7ugtfs je napisao(la):
Potrošnja protočnog je značajno manja od običnog bojlera. Plus nema kamenca isl..


Problem je jedino što treba posebna instalacija struje jer standardni priključak ne dozvoljava korišćenje protočnog bojlera.

Idealno je korišćenje TP za grejanje hlađenje i toplu vodu...



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ostao sam duzan odgovor zasto nismo napravili da se koristi sistem toplotnih pumpi za pravljenje sanitarne tople vode. Opet ista prica monopol drzave. Mi nemamo pravo po zakonu da prodajemo toplu vodu nemamo dozvolu za to i ne mozemo je dobiti. To moze samo drzava. Mi mozemo da prodajemo samo toplotnu energiju.... a ako bi to radio po principu naplate kao toplotnu energiju onda bi delio racun za struju pa bi onda tek bila tuca “ ja sam manje koristio zasto to toliko kosta itd...”

Nadam se da sam objasnio.

Oko zemljotresa jos cekam napismeno od staticara strucno objasnjenje jer nisam u toj sferi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jedna brzinska danas
9.jpg
 
Molim vas,

zasto stanari Belvila moraju da trpe torturu? Zivim preko puta u zgradi i nocas me je ponovo probudila uzasna buka bagera, koji radi uvek nocu, i ovo nije prvi put. Ponavlja se stalno da bager radi iskljucivo nocu, i to otkad je krenula izgradnja. Oko 2-3h me je probudila buka i trajalo je sve do ujutru. Molim vas, ovo sto gledamo je kao SKADAR NA BOJANI. Nikad kraja.

Zasto bager mora da radi nocu i stvara ovu uzasnu buku, kada je preko dana sve tu prazno, radnika skoro da i nema?

Molim vas, na ivici smo nocas bili da pozovemo komunalnu. Sledeci put verovatno i hocemo. Buka je stvarno uzasna.
Da li neko ima imalo osecaja da je preko puta blok pun ljudi? Stvarno je nedopustivo da radite ovo stanarima usred noci.
Molimo da neko reaguje. Ovo nema kraja.

Hvala i pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814658#p814658:25qrf7sg je napisao(la):
astrodule » Uto Jan 19, 2021 9:40 am[/url]":25qrf7sg]Pa zovite odmah komunalnu ako mislite da ste u pravu. Sigurno neće bageri prestati da rade zato što ste na forumu to napisali.

Nema problema, zvacemo komunalnu. To je najmanji problem, ali smo postavili pitanje investitoru zasto se ovo desava, posto pratimo temu i znamo da je aktivan ovde. Nema potrebe da smetaju stanarima nocu, ako je preko dana sve prazno. Samo smo hteli odgovor na pitanje zasto se ovo desava kad je vec covek aktivan na forumu.
 
Kad je vec pomenuto, komunalna policija mi je nedavno tvrdila da gradilista imaju dozvolu da rade 24 sata. Sa druge strane, na dosta gradilista na N. Beogradu sam primetio da se ne radi posle 17h. Jel' to pitanje izbora ili ipak ima neki propis?
 
koliko ja znam, radnici rade do 17 zbog dnevnice ili satnice.
Retko kome se isplati da plaća radnike za prekomerne sate ili duži rad.
Samo u slučaju da moraju da rade nešto što ne mogu od drugih majstora u normalno radno vreme, pa se onda radi uveče ili u toku noći. Retko...
Ali to sa bukom je stvarno neverovatno da neki bager celu noć nešto drnda.
 
Jelisaveta":gonzxqvk je napisao(la):
Molim vas,

zasto stanari Belvila moraju da trpe torturu? Zivim preko puta u zgradi i nocas me je ponovo probudila uzasna buka bagera, koji radi uvek nocu, i ovo nije prvi put. Ponavlja se stalno da bager radi iskljucivo nocu, i to otkad je krenula izgradnja. Oko 2-3h me je probudila buka i trajalo je sve do ujutru. Molim vas, ovo sto gledamo je kao SKADAR NA BOJANI. Nikad kraja.

Zasto bager mora da radi nocu i stvara ovu uzasnu buku, kada je preko dana sve tu prazno, radnika skoro da i nema?

Molim vas, na ivici smo nocas bili da pozovemo komunalnu. Sledeci put verovatno i hocemo. Buka je stvarno uzasna.
Da li neko ima imalo osecaja da je preko puta blok pun ljudi? Stvarno je nedopustivo da radite ovo stanarima usred noci.
Molimo da neko reaguje. Ovo nema kraja.

Hvala i pozdrav.
Postovana mi smo odavno zavrsili sa zemljanim radovima. To nije nas bager I moj vam je savet da zovete komunalnu policiju za to i sluzi ista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zainteresovan":evk26oh9 je napisao(la):
Kad je vec pomenuto, komunalna policija mi je nedavno tvrdila da gradilista imaju dozvolu da rade 24 sata. Sa druge strane, na dosta gradilista na N. Beogradu sam primetio da se ne radi posle 17h. Jel' to pitanje izbora ili ipak ima neki propis?
Koliko znam nema ogranicenja, ali je teze raditi nocu iz vise parkticnih razgloga. Mrak ne vidi se dobro, hladno, nasi ljudi generqlno nece da rade posle 17h sto nije slucaj na primer kao kod Turaka. Nas covek voli da od 25.12 pa do skro 20.1 odmara plus nedelje plus crveno slovo itd... u sustini je sve do firme koja izvodi radove na samoj poziciji i kako ce ona organizovati svoje ljude.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo Djordje,
Jedan sam od kupaca stana u ovom kompleksu, pa malo cesce pratim live stream. Juce sam slucajno usao oko 23:30 i video se bager koji zemlju prebacuje u neki kamion. Bas sam i snimio to sinoc (na snimku se vidi datum i vreme), ali ovde ne moze da se postavi snimak ili bar ja nisam uspeo. Ako vam znaci mogu poslati na mail.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814762#p814762:s5g2nxk2 je napisao(la):
_stefi » Tue Jan 19, 2021 3:56 pm[/url]":s5g2nxk2]Zdravo Djordje,
Jedan sam od kupaca stana u ovom kompleksu, pa malo cesce pratim live stream. Juce sam slucajno usao oko 23:30 i video se bager koji zemlju prebacuje u neki kamion. Bas sam i snimio to sinoc (na snimku se vidi datum i vreme), ali ovde ne moze da se postavi snimak ili bar ja nisam uspeo. Ako vam znaci mogu poslati na mail.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo radoznao sam bio pa sam bacio pogled, sad je u 00:25 bio bager unutar gradilišta koji je radio.

Screenshot_2021-01-20-00-25-28-409_com.google.android.youtube_1.jpg

Screenshot_2021-01-20-00-26-33-974_com.google.android.youtube_1.jpg

Screenshot_2021-01-20-00-29-08-593_com.google.android.youtube_1.jpg
 
Pa kako sad kada ne rade. Sigurno je duh bager, a kamera ga je uhvatila zbog EMF zracenja koje proizvodi toplana.
 
Bageri su tu zbog parka i staza oko zgrade ne kopaju. Prvi put sad vidim da mi imamo radove u to vreme bilo kakve vrste. Ako je tako ljudi zovite komunalnu. Meni da neko radi tako kasno i da lupa ja bih pozvao. Iskreno zacudjen sam da u opste imamo bilo kakve radove u to vreme. Nikad nismo radili osim na samom pocetku do tako kasno. U svakom slucaju ja bih na vasem mestu zvao komunalnu i prijavio buku ako su zaista neki bucni radovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814923#p814923:bb79yn1t je napisao(la):
Djordje33 » Sre Jan 20, 2021 9:23 am[/url]":bb79yn1t]Bageri su tu zbog parka i staza oko zgrade ne kopaju. Prvi put sad vidim da mi imamo radove u to vreme bilo kakve vrste. Ako je tako ljudi zovite komunalnu. Meni da neko radi tako kasno i da lupa ja bih pozvao. Iskreno zacudjen sam da u opste imamo bilo kakve radove u to vreme. Nikad nismo radili osim na samom pocetku do tako kasno. U svakom slucaju ja bih na vasem mestu zvao komunalnu i prijavio buku ako su zaista neki bucni radovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozvali smo komunalnu policiju zbog buke koja je pocela i veceras, ali su nas uputili na gradjevinsku inspekciju. Upravo smo poslali mail jer se niko ne javlja u ovo doba noci.

Znamo da je dozvoljen rad u trecoj smeni na gradjevinama, ali buka tada treba da je svedena na minimum. Ja sam zato i pisala ovde jer je tu investitor koji moze sigurno da reaguje, a vidimo da od nadleznih sluzbi nema nista. Tako da bih zamolila da ako postoji osoba koja moze da utice na ovo, da reaguje. Buka je stvarno nepodnosljiva. Pocinje u 23.30 i traje do ranih jutarnjih sati. Uglavnom bager prevrce zemlju sa jednog mesta na drugo pa stavlja u kamione ili premesta betonske ploce gvozdenim viljaskarom pa se to lupanje zaista jako cuje. Park ispred zgrade je veliki, a kako su radovi tek poceli onda bolje da neko reaguje na vreme inace nam nema spavanja na jedno duze vreme.

Izvinjavam se sto sam skrenula temu na buku, ali ne vidim gde dalje mozemo da se obratimo.
 
Poštovani Djordje,
Istina je da ima dana kada bager radi kasno noću.
Ja sam komšinica, živim preko puta Sakure.
Već sam pisala jednom.
Koliko kasnite s radovima i kada je useljenje 1.faze?

Pozdrav
Svelana R.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=814923#p814923:e8ddl7te je napisao(la):
Djordje33 » Sre Jan 20, 2021 9:23 am[/url]":e8ddl7te]Bageri su tu zbog parka i staza oko zgrade ne kopaju. Prvi put sad vidim da mi imamo radove u to vreme bilo kakve vrste. Ako je tako ljudi zovite komunalnu. Meni da neko radi tako kasno i da lupa ja bih pozvao. Iskreno zacudjen sam da u opste imamo bilo kakve radove u to vreme. Nikad nismo radili osim na samom pocetku do tako kasno. U svakom slucaju ja bih na vasem mestu zvao komunalnu i prijavio buku ako su zaista neki bucni radovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Postovani Djordje, da li molim vas mozete da saznate dokle ce trajati ovi nocni radovi? Bager je veceras opet tu i radi punom parom.
Koliko ce ovo da traje? Nisam oka skopila danima, makar mi recite koliko ce dugo ovo sa bukom potrajati, pa ako ce ovako svako vece da lupa, da uzmem neku hotelsku sobu ili da odem kod prijatelja da se naspavam i odmorim kao covek. Ovo vise nema smisla. Zaista.
 
Ovo je zaista prelep projekat.
Nadam se da ga neće do kraja uprskati nekim detaljima, tipa da se okolina ne sredi ili slično...
Šteta što ovakvih projekata nema više po gradu...
 
Odlicne fotke i stvarno vrhunski izgleda, sve pohvale! 8) Ima li nekih novijih informacija kada bi trebala da bude gotova 1.faza za useljenje? Ne izgleda mi kao da je ni blizu gotovo, a kolko mi se cini rok je vec probijen.
 
Vrh