Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Marmil":34zgxusm je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756559#p756559 je napisao(la):
mlm » Pon Jul 13, 2020 6:15 pm[/url]":34zgxusm]Zašto bilo koga zanima po kojoj ceni investitor prodaje nekretninu? Ako żelite prodati vaš auto ili nešto drugo ispod cene, zaśto bi se neko treće lice za to zanimalo?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Verovatno zato sto sam i sam bio pred samo potpisivanje predugovora o kupovini stana u istoj ovoj Sakuri za mnogo vecu cenu nego za koju se stanovi u stvari prodaju ocigledno, dok drugi peru pare i kupuju po 5 stanova u kesu, ja bih se zarobio mnogo godina u kredit. Iz tog razloga se vrlo zanimam za takve stvari, radim posteno svoj posao i zeleo sam da priustim sebi novogradnju, ali ne po cenu da ispadam bu****....

Kupite m2 koliko je doticni gospodin i dobicete za jedan stan popust kao i on. A ko pere pare ili ne nije ovde ni mesto ni tema da o tome pricamo, postoje institucije koje se time bave.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
O ovom primeru da ne govorimo, bukvalno veliko hvala forumasu gile24bg posto ja ovaj sajt ne bih u zivotu otvorio, stan sa dva garazna mesta za 232000e, sto znaci da je cena kvadrata stana oko 1950e-2000e, pa za mene su ovo sokovi upravo... :bash:



Цена: 232.286 EUR

Датум: 03.12.2019

Куповина од инвеститора

Врста непокретности: Стан у стамбеној згради за колективно становање

Прометована површина: 99 m2

Врста непокретности: Гаражно место

Прометована површина: 13 m2

Врста непокретности: Гаражно место

Прометована површина: 13 m2
 
Cekaj, nije mi jasno, jel to nesto nelegalno? Otkud ti znas da nije svom suraku ili sta ti ja znam kome prodao stan po nizoj ceni? Zasto bi to tebe uopste bolelo uvo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756647#p756647:1m7acnag je napisao(la):
gile24nbg » Pon Jul 13, 2020 11:53 pm[/url]":1m7acnag]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756590#p756590:1m7acnag je napisao(la):
TheGray » Mon Jul 13, 2020 8:01 pm[/url]":1m7acnag]Ako je izvor ovih podataka:
http://katastar.rgz.gov.rs/RegistarCenaNepokretnosti/
ja ih ne vidim.
[/quote

Pročitaš uputstvo kako se koristi i onda ćeš videti...
Gile, nisam nepismen, daj screen shot parcele i prodate nekretnine o kojoj pises sa ovog sajta.
 
Ne znam sta se cudite, pa i pod socijalizmom je uvek bilo nekog ko dobije bolje pogodnosti, a kamoli sada kad je kapitalizam. Ne branim sluzbu prodaje, ali zar stvarno mislite da je posao privatnog preduzeca osnovanog s ciljem profita da se bavi pranjem para? To sto institucije Srbije ne funkcionisu je pitanje za neke druge ljude.

U svakom privatnom preduzecu sluzba prodaje nastoji da proda sto vise po boljim cenama, a opet ako ti neko kupi 5 stanova fora je da mu das neki mali popust jer je to bio siguran kupac pogotovu sada kada je ekonomska kriza u bliskoj buducnosti pa je pitanje kako ce onda ici prodaja, a da ti neko kupi 5 stanova nije malo.

Ali, razumem i obicne kupce koji ce narednih 30 godina otplacivati kredit a s druge strane neki dobiju povlastice. Jedino sto mi smeta je sto se predstavnik prvo pravi lud, pa onda kada je shvatio da ljudi nisu bas tako glupi da progutaju sve priznaje. :mrgreen:
 
Da se ne lazemo, "obicni kupci" koji kupuju stan na kredit od 30 godina, ne kupuju stan u Sakuri i slicnim projektima. Sta ce njima ulaz u kom dobijes epi napad od kolicine uglacanog mermera?

Slazem se da ko kupuje 5 stanova mozda pere pare, ali sa informacijama koje mi imamo ovde, to niko ne moze tvrditi sa sugurnoscu.

U BG postoji mali broj, svega par desetina nasih sportista, ali koji kupuju jako velike kolicine stanova. Ko sa sigurnoscu moze da tvrdi da taj kupac 5 stanova u Sakuri nije jedan od njih koji je svoj novac zaradio posteno, i bez pranja para?
 
Слике од јуче; могли би и брже да граде:











 
Znaci ipak padaju cene u Sakuri i generalno u Beogradu.
Oslabila prodaja, iako se svi trude da predstave da im ide odlicno i da nece da spuste cenu ni najmanje.

Skoro sam gledao jedan stan i menadzerka mi rece da se ljudi plase za gotovinu (?) i da zbog toga kupuju stanove.
Ne plase se za cene stana, al' se plase za gotovinu. Neobicno.
 
Očigledno je da je Mr good na strani prodaje stanova i to je legitimno, ali videćemo na Q3 šta kaže statistika, ako je uopšte verovati statistici koju dotični pominje...

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
Jeste jeste, meni je Dordje dao popust 30k zato sto lobiram za prodaju, provaljen sam priznajem.
 
MrGood, ja zaista iskreno ne mogu da razumem stav da kupci na kredit od 30 godina ne trebaju da kupuju u Sakuri? Evo ja sam taj primer. Studirala sam inostranstvu kao stipendista strane drzave i sada sam na jednoj od pozicija direktora u stranoj kompaniji. No, na stranu ja.

Sta to znaci, da ceo zapad, koji kupuje na kredit je na pogresnom putu?

Ili da mi koji radimo u korporacijama (i gde nam se plata veoma natprosecna za Srbiju oporezuje sasvim legalno (cca 68%)) nismo dovoljno dobri u odnosu na one koji imaju privatni biznis pa su nalazili sve moguce nacine decenijama da ne plate porez, prijave svoju zaradu na minimalac itd? O drugoj kategoriji kupaca za kes i ne bih. No, svakako, ko ovde gresi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bih govorio o stavu da kupci na kredit od 30 godine ne treba da kupuju stan u Sakuri jer ne znam ko ovde ima takav stav?

Ono sto sam napisao gore je da kupci u Sakuri nisu kupci koji kupuju na kredit od 30 godina. Verujem ti da ti jesi jedna od takvih, ali isto tako verujem da si ti izuzetak i u to ces se uveriti kada se budes uselila. Da se kladimo da taj kupac 5 stanova u Sakuri nije kupio te stanove na kredit od 30 godine? :)

Sto se oporezivanja plate tice nije bas u potpunosti tacno reci da je plata u Srbiji oporezovana cca 68% jer u tih 68% pored poreza ulaze i nekoliko osiguranja kojima si osigurana, no to svakako nije tema ovog foruma.
 
Hvala Igore, necemo ovde svakako o zaradi, porezima i doprinosima i koliko smo “osigurani”.

MrGood, iskreno se nadam da nisam izuzetak!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
mrgood

pitanje je i da li postoji taj lik koji je kupio 5 stanova ili je to samo prica da se pokrije niza cena za prijatelje ;) U svakom slucaju investitor bira po kojoj ceni ce prodati i kome, a kupac odlucuje po kojoj ceni ce kupiti.
 
Imao sam priliku , u više navrata , da posetim ovo gradilište još od faze temeljne jame.
Sve pohvale za uložen trud i energiju kako bi ovaj objekat bio reprezentativan u svakom smislu .
 
TijanaJ, nisi izuzetak, evo i ja sam isti takav kupac, tako da, ima nas :wink:
 
Ljudi sto se oko toga uzbudjujete. 60% su gotovinski 40% kreditni. Tako da ima kreditnih i te kako. Moji roditelji su kupili stan na kredit koji su prosle godine posle 20 godina isplatili. Sve je to normalno. Covek koji je kupio veci proj stanova je je jedan nas sportista koji je je kupovao od samog pocetka projekta i tako pravio dobar prosek cene jer ce covek verovatno preprodati i tu naparviti zaradu. Ne zaboravite da je kupovina na kredit trenutno bolja opcija od gotovine ako mene neko pita. Meni kao investitoru je malo teze kad je kreditni jer taj novac se vidi tek kad oni dobiju kredit a to je na 80% zavrsenosti objekta. Sad su kamate nikad nize, ali ce naravno opet ovde da se nadje neko ko ce krenuti u kontru protiv ovog mog misljenja ali ok ako cemo i oko toga iznecu moje stavove zasto mislim da je kredit bolja opcija...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da smo se malo udavili u temi sa ovom pričom oko finanansiranja.
Sto ljudi, sto ćudi, sto motiva, sto logika.

Lepše bi bilo da pričamo o ovoj lepoj zgradi...
 
Slikano danas, pogled sa UMP-a:

Sakura_2020-07-16.jpg
 
Vrh