Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743893#p743893:tytub2w6 je napisao(la):
bokili84 » Pon Jun 01, 2020 12:37 pm[/url]":tytub2w6]Pored tog ulaganja ko kupi stan mora dodatno da plati i za Smart home sistem. Bar tako stoji na sajtu: “ Smart Home sistem nije uračunat u cenu stanova, budući da je svim uređajima moguće upravljati i ručno”.
Ma to sto mora da se dodatno plati smart home sistem i nije neka muka ... ko ima novca i zeli to, platice. Ovo je veci problem jer i ako imas novca i zelis da ugradis spoljasnju zasttu neces smeti jer nema smisla da to radis i ruzis zgradu - pa na sta bi to licilo kada bi svako ugradjivao spoljasnju zastitu kako zeli!?
 
dr strangelove":1aa4rr9h je napisao(la):
tekst je iz dokumenta "Specifikacija opreme i materijala koji se ugradjuje" koji sam dobio od CBRE-a a koji je potom postao deo Predugovora o kupovini koji sam potpisao sa Sakurom
I ja sam isto dobila kao sastavni deo predugovora. Ja licno ne mogu da zamislim da zivim u stanu bez spoljasne zastite. Trenutno sam u stanu koji gleda na jug, zivot bez roletni bi u ovom stanu bio nezamisliv tokom leta. Tu je, takodje i potreba za zamracenjem kao takva, koja obezbedjuje intimu, za sta smo opet uskraceni, ako se ne varam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mogu ni ja da zamislim da zivim u stanu bez spoljasne zastite, a ne mogu ni da zamislim da odustanu od necega sto pise u ugovoru, i jos da za to saznam na Beobuildu.
 
Ovo je najbolji i najkvalitetniji projekat po diskusiji na ovoj temi. I jednostrana izmena ugovora je u interesa kupaca, nije bitno šta oni misle o tome i šta piše u predgovoru i tehničkom opisu, ako je već odlučeno da se odustane od spoljašnje zaštite. Izmena će biti skuplja za investitora. I to je objašnjeno i u to ne treba sumnjati. Kada je to već tako zašto insistirati na ugovoru i onome što se u skladu sa tim očekivalo u pogledu spoljašnje zaštite?
 
Je l' postoji ijedan projekat u Srbiji gde su inicijalni (potpisani) uslovi ostali takvi do kraja?

Sve nesto ide ,,u korist kupaca", navodno na stetu prodavca.
U mom kompleksu su ugradili "kvalitetniji" parket od inicijalnog, na sta sam se samo slatko nasmejao.
 
Ne umem na mobilnom da kopiram sliku ovde, niti da kopiram internet adresu. Sutra ću probati u kancelariji na kompu. Ako imate kratko i prosto i razumljivo uputstvo za jednog deku, pomagajte deco.....
 
Roletne su obavezne, pa moja baba imala roletne na kuci u selu pre 70 godina. Ovo nije kula od stakla pa da roletne nisu pozeljne. Na projektu za koji sam se odlucio ce stavljati venecijanere, nisam srecan ni zbog toga, roletna je ipak roletna. A tek ne mogu da zamislim stan bez roletni sa tom cenom, pa cak da je i blindirano staklo u pitanju.
 
Kada se za početak na ovom tržištu nepokretnosti bude poštovalo bar ono što ugovoreno, a što je kupcu po pravilu prethodno servirano po sistemu uzmi ili ostavi, i kada se bude trpela sankcija za jednostrano odstupanje i od tako ugovorenog, to će biti prvi znak da ima nade za ovo tržište nepokretnosti.

Kada jednog dana bude i mogućnosti da se interveniše na tipskim ugovorima pripremljenim od strane prodavca, u kojima je sve unapred postavljeno na uštrb interesa kupaca tako da prodavac ne može trpeti sankcije za slučaj odstupanja od ugovorenog, tada će zaživeti konkurencija i sve dobre posledice koje iz takvog poslovanja proizilaze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743887#p743887:1zjax4de je napisao(la):
build_beo » Pon Jun 01, 2020 12:18 pm[/url]":1zjax4de]@deka u akciji: tako sam i ja nesto u glavi slozio i nije mi jasno da ovako lep projekat ide bez toga! Zar je moguce da je cena toga toliko visoka da nije moglo da udje postojecu cenu stana, pogotovo sto je cena povecana od nove godine?
Preko svega i da ne ugrade tu spoljnu zastitu sta ce biti sa onim stanarima koji se ipak odluce nakon par godina da ugrade nesto, jer moze biti da im postane nepodnosljivo da borave u tom prostoru kada sunce krene da ubija posle podne?
Da li su ovo brisoleji: ?

file.php
Ne, ovo nisu brisoleji. Ovo su neke vertikale od aluminijuma, i imaju samo estetsku ulogu i tkzv umetničku slobodu.
Pošto numem na mobilnom da prikačim slike, slobodno guglajte aluminijumski brisoleji, horizontalni i vertikalni.....
 
Ovih poslednjih nekoliko postova zaista razočarava, pogotovo za nekoga ko zida, kako sam to predstavlja, jedan od reprezentativnijih objekata i primer gradnje u prestonici.

S jedne strane aktivnost i transparentnost investitora i izvođača radova na ovom forumu uliva poverenje, što je za svaku pohvalu, predstavlja primer mnogima i navodi kupca u sigurnost odluke za kupovinu. Sa druge strane jednostrane izmene u okviru projekta i nepoštovanje prethodno ugovorenih obaveza, koje između ostalih uključuju i elementarne stvari poput spoljne zaštite koje svako od nas u nekom obliku ocekuje u svom stanu, nacin komunikacije u kojem za tako nesto kupci saznaju na forumu uz pravdanje kreativne slobode i pausalne ocene vrednosti istih za kupce (koji se očigledno žale)....sve to nije ok i odvraća potencijalne kupce.

Kapa dole ljudima kojima su stotine hiljada evra nešto sto u kešu mogu odmah da isplate i nisu mnogo zaintersovani za izmene već za potencijalno izdavanje nekretnine u koju su uložili svoj verujem teško zaradjeni novac, ali za većinu verujem da je stan dugo planirana zivotna investicija koju treba otplaćivati narednih nekoliko decenija i samim tim mislim da “samo par santima” ‘vamo-tamo u okviru spavaće sobe nije zanemarivo, pogovoto ako je u pitanju stan koji je već projektovan narodski rečeno “knap”, i ne mislim da će kupac utehu naći u lux ulaznom holu i portiru koji ga dočeka na ulazu (osim ako ne ide u spa koji plaća dodatno) kao ni u činjenici da je to “ništa” jer je terasa izbačena, ili su prozori ovakvi ili onakvi.

Siguran sam da i iznenadjenje u vidu dodatnog plaćanja “smart” sistema upravljanja stanom koji je standard u vecini objekata danas ne ide u prilog opštem utisku poverenja.

O ukusima, stilu i potrebama se da raspravljati ali prosto mislim da pre svega drugog treba ispoštovati osnovne ugovorene obaveze i bilo kakve izmene raditi u saglasnosti sa arhitektama i kupcima koji se možda neće sloziti sa onim sto se često predstavlja kao da ide u korist iskljucivo kupaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U kojoj to vecini objekata danas je smart sistem standard koji se ne doplacuje?

Ako se ne varam, jedini projekat na nbg u kome se smart sistem ne doplacuje je Exing home. U svim ostalim je potrebno doplatiti, ako to uopste investitor nudi kao opciju.

Slicna situacija je i u ostalim opstinama
 
rubikon":3bt2ghl0 je napisao(la):
Ovih poslednjih nekoliko postova zaista razočarava, pogotovo za nekoga ko zida, kako sam to predstavlja, jedan od reprezentativnijih objekata i primer gradnje u prestonici.

S jedne strane aktivnost i transparentnost investitora i izvođača radova na ovom forumu uliva poverenje, što je za svaku pohvalu, predstavlja primer mnogima i navodi kupca u sigurnost odluke za kupovinu. Sa druge strane jednostrane izmene u okviru projekta i nepoštovanje prethodno ugovorenih obaveza, koje između ostalih uključuju i elementarne stvari poput spoljne zaštite koje svako od nas u nekom obliku ocekuje u svom stanu, nacin komunikacije u kojem za tako nesto kupci saznaju na forumu uz pravdanje kreativne slobode i pausalne ocene vrednosti istih za kupce (koji se očigledno žale)....sve to nije ok i odvraća potencijalne kupce.

Kapa dole ljudima kojima su stotine hiljada evra nešto sto u kešu mogu odmah da isplate i nisu mnogo zaintersovani za izmene već za potencijalno izdavanje nekretnine u koju su uložili svoj verujem teško zaradjeni novac, ali za većinu verujem da je stan dugo planirana zivotna investicija koju treba otplaćivati narednih nekoliko decenija i samim tim mislim da “samo par santima” ‘vamo-tamo u okviru spavaće sobe nije zanemarivo, pogovoto ako je u pitanju stan koji je već projektovan narodski rečeno “knap”, i ne mislim da će kupac utehu naći u lux ulaznom holu i portiru koji ga dočeka na ulazu (osim ako ne ide u spa koji plaća dodatno) kao ni u činjenici da je to “ništa” jer je terasa izbačena, ili su prozori ovakvi ili onakvi.

Siguran sam da i iznenadjenje u vidu dodatnog plaćanja “smart” sistema upravljanja stanom koji je standard u vecini objekata danas ne ide u prilog opštem utisku poverenja.

O ukusima, stilu i potrebama se da raspravljati ali prosto mislim da pre svega drugog treba ispoštovati osnovne ugovorene obaveze i bilo kakve izmene raditi u saglasnosti sa arhitektama i kupcima koji se možda neće sloziti sa onim sto se često predstavlja kao da ide u korist iskljucivo kupaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Kao prvo da se izvinim svim ljudima sto se ne u kljucujem u temu oko zastite od sunca, imam poprilicno obaveza. Od sutra cu se opet ukljuciti.

Ali ne mogu da ostanem imun na gospodina “rubikona”.

Moje je pitanje za vas cime se vi bavite ?

Sta ste po struci ?

I da li mozda radite u firmi koja se zove Exing ?

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Blago nama ako je to najveći problem koji vidite u prethodno izrecenom :) ispravka - napisanom.

Napisano je da je smart sistem prisutan u vecini novijih projekata ne svih zgrada na teritoriji neke opstina, dakle ne radi se o vanserijskom lux dodatku nego nečemu sto postaje standard. Sto se tiče dodatnog plaćanja pa sami kazete postoje primeri zar ne? Jedan dva sto....Mislim ovde pričamo o nečemu sto se predstavlja kao reprezentativni primer vrhunske gradnje i opcija za stanare, osim ako grešim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
rubikon":15sx2qag je napisao(la):
Blago nama ako je to najveći problem koji vidite u prethodno izrecenom :) ispravka - napisanom.

Napisano je da je smart sistem prisutan u vecini novijih projekata ne svih zgrada na teritoriji neke opstina, dakle ne radi se o vanserijskom lux dodatku nego nečemu sto postaje standard. Sto se tiče dodatnog plaćanja pa sami kazete postoje primeri zar ne? Jedan dva sto....Mislim ovde pričamo o nečemu sto se predstavlja kao reprezentativni primer vrhunske gradnje i opcija za stanare, osim ako grešim.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ja tebe sad stvarno nista ne razumem. Predpostavljam da nisam na casu filozofije. Da li mozes da budes konkretan ?

Sta je problem u projektu Sakura ?
Nisam nikad uporedjivao moj konkretno sa imenom drugog projekta ali ako bas to zelis mogu. Da li zelis da uporedm sa nekim od Exinga ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U prvom postu se tvrdi da je smart sistem standard u vecini objekata, pa sad u drugom postu se tvrdi da je to nesto sto postoje standard.

Koji je izvor te statistike? Ko je radio istrazivanje koliko objekata danas ima smart sistem?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743987#p743987:36dr673c je napisao(la):
MrGood2016 » 01 Jun 2020 04:56 pm[/url]":36dr673c]U prvom postu se tvrdi da je smart sistem standard u vecini objekata, pa sad u drugom postu se tvrdi da je to nesto sto postoje standard.

Koji je izvor te statistike? Ko je radio istrazivanje koliko objekata danas ima smart sistem?
Da li Vi radite u istoj kancelariji sa Djordjem ili ste kancelarija do njega? Zar zaista mislite da smo svi na forumu glupi pa da nismo ukapirali!?
 
Djordje33":dmrpk214 je napisao(la):
rubikon":dmrpk214 je napisao(la):
Ovih poslednjih nekoliko postova zaista razočarava, pogotovo za nekoga ko zida, kako sam to predstavlja, jedan od reprezentativnijih objekata i primer gradnje u prestonici.

S jedne strane aktivnost i transparentnost investitora i izvođača radova na ovom forumu uliva poverenje, što je za svaku pohvalu, predstavlja primer mnogima i navodi kupca u sigurnost odluke za kupovinu. Sa druge strane jednostrane izmene u okviru projekta i nepoštovanje prethodno ugovorenih obaveza, koje između ostalih uključuju i elementarne stvari poput spoljne zaštite koje svako od nas u nekom obliku ocekuje u svom stanu, nacin komunikacije u kojem za tako nesto kupci saznaju na forumu uz pravdanje kreativne slobode i pausalne ocene vrednosti istih za kupce (koji se očigledno žale)....sve to nije ok i odvraća potencijalne kupce.

Kapa dole ljudima kojima su stotine hiljada evra nešto sto u kešu mogu odmah da isplate i nisu mnogo zaintersovani za izmene već za potencijalno izdavanje nekretnine u koju su uložili svoj verujem teško zaradjeni novac, ali za većinu verujem da je stan dugo planirana zivotna investicija koju treba otplaćivati narednih nekoliko decenija i samim tim mislim da “samo par santima” ‘vamo-tamo u okviru spavaće sobe nije zanemarivo, pogovoto ako je u pitanju stan koji je već projektovan narodski rečeno “knap”, i ne mislim da će kupac utehu naći u lux ulaznom holu i portiru koji ga dočeka na ulazu (osim ako ne ide u spa koji plaća dodatno) kao ni u činjenici da je to “ništa” jer je terasa izbačena, ili su prozori ovakvi ili onakvi.

Siguran sam da i iznenadjenje u vidu dodatnog plaćanja “smart” sistema upravljanja stanom koji je standard u vecini objekata danas ne ide u prilog opštem utisku poverenja.

O ukusima, stilu i potrebama se da raspravljati ali prosto mislim da pre svega drugog treba ispoštovati osnovne ugovorene obaveze i bilo kakve izmene raditi u saglasnosti sa arhitektama i kupcima koji se možda neće sloziti sa onim sto se često predstavlja kao da ide u korist iskljucivo kupaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Kao prvo da se izvinim svim ljudima sto se ne u kljucujem u temu oko zastite od sunca, imam poprilicno obaveza. Od sutra cu se opet ukljuciti.

Ali ne mogu da ostanem imun na gospodina “rubikona”.

Moje je pitanje za vas cime se vi bavite ?

Sta ste po struci ?

I da li mozda radite u firmi koja se zove Exing ?

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pozdravljam da to sto nisi “imun”, nadam se vazi za sve postove drugih ne samo na moj i već sam pohvalio angazman kao primer za sve koji se bave gradnjom, nema potrebe za ovim.

Nismo na forumu za upoznavanne ali odgovoricu:

Inzenjer sam elektrotehnike i NEradim, nisam zaposlen, niti na bilo koji način vezan za dotičnu firmu, sto uključuje i clanove moje porodice :) stavise nisam u gradjevinskoj industriji niti sam vezan za bilo šta blizu, dakle jednom rečju nemam veze sa tvojom konkurencijom.

Ono sto jesam i treba više da te zanima je zaintersovan kupac, na kraju krajeva član ovog foruma koji iznosi legitimne primedbe i mišljenja koja koliko vidim delim sa drugima. Izmedju ostalog ovaj projekat od samog početka posmatram kao odličnu investiciju i čak sam je preporučivao prijateljima. Nadam se nemaš problem sa cinjenicom da postoji mnogo gradilište u BG pa samim tim postoji i pravo izbora.

Jesam zadovoljio kriterijume?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rubikon, ja sam, kao i ti, ozbiljan kupac i u nekoliko navrata sam izneo svoje misljenje nakon cega sam zbog napada pojedinih ljudi prosto morao da se povucem i jedno vreme nista ne komentarisem na ovu temu. Ne znam zasto je toliki problem prihvatiti kritiku, pogotovu ako ona dolazi od osoba koji su potencijalni stanari naselja... Malo mi je cudno i ovo da ti dolazis iz firme Exing zato sto su oni sve stanove rasprodali ima vec neko vreme pa ne vidim bilo kakav interes da bilo ko od njih dolazi ovde na forum u ovu temu ali ok, sve je moguce u ovoj drzavi.
 
Djordje33":1cv59sr6 je napisao(la):
rubikon":1cv59sr6 je napisao(la):
Blago nama ako je to najveći problem koji vidite u prethodno izrecenom :) ispravka - napisanom.

Napisano je da je smart sistem prisutan u vecini novijih projekata ne svih zgrada na teritoriji neke opstina, dakle ne radi se o vanserijskom lux dodatku nego nečemu sto postaje standard. Sto se tiče dodatnog plaćanja pa sami kazete postoje primeri zar ne? Jedan dva sto....Mislim ovde pričamo o nečemu sto se predstavlja kao reprezentativni primer vrhunske gradnje i opcija za stanare, osim ako grešim.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ja tebe sad stvarno nista ne razumem. Predpostavljam da nisam na casu filozofije. Da li mozes da budes konkretan ?

Sta je problem u projektu Sakura ?
Nisam nikad uporedjivao moj konkretno sa imenom drugog projekta ali ako bas to zelis mogu. Da li zelis da uporedm sa nekim od Exinga ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Problem je druze moj sve navedeno, nema filozofije nikakve, uzmes pročitaš moj i postove mnogih drugih, vrlo jasno sve napisano. Ljudi koji su kupili stanove govore da su iznenadjeni izmenama u odnosnu na ugovoreno za koje saznaju na forumu, misliš da potencijalnim kupcima to ne znaci ništa? I da li ie problem postavljati pitanja uopšte za ovaj projekat ili je svaka diskusija osim saglasnosti nepoželjna? Šta je tu filozofija?

I zbog čega opsesija Exingom? Sam si ih ubacio u pricu. Za sve sto nekoga zanima u tom projektu može da se obrati njima. Ovde se razgovara o Sakuri za koji ponoviću i dalje dok se ne dolaze suportno mislim da je dobar projekat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
bokili84":2klspphk je napisao(la):
Rubikon, ja sam, kao i ti, ozbiljan kupac i u nekoliko navrata sam izneo svoje misljenje nakon cega sam zbog napada pojedinih ljudi prosto morao da se povucem i jedno vreme nista ne komentarisem na ovu temu. Ne znam zasto je toliki problem prihvatiti kritiku, pogotovu ako ona dolazi od osoba koji su potencijalni stanari naselja... Malo mi je cudno i ovo da ti dolazis iz firme Exiting zato sto su oni sve stanove rasprodali ima vec neko vreme pa ne vidim bilo kakav interes da bilo ko od njih dolazi ovde na forum u ovu temu ali ok, sve je moguce u ovoj drzavi.
Izgleda su im dotični trn u oku iz nekog razloga, ne razumem stvarno ali me to ne zanima puno, siguran sam da i oni imaju dovoljno gradjevinskog iskustva, nemam razloga da sumnjam. Ako si već na forumu kao investitore očekujem normalan i stručan dijalog a ne prozivke ko gde radi šta je po struci i da li je u vezi sa portirom koji čuva Exing gradilište.

Presmesno mi je sto obojica ignorisu sve prethodne postove ljudi koji imaju problema sa njihovim projektom i ne odgovaraju na očigledna i vrlo jasna pitanja.

Izmenili su projekat u odnosu na ugovoreno, ljudi se žale, šta tu nije jasno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moram da se vratim na ono što je Djordje33 napisao - terase širine 1,5m i donekle štite od direktnog udara sunca, ali samo kad je podne +/-2 sata.
Takođe, brisoleji, kakvi god da su, ne mogu totalno da naprave mrak u stanu, kako mogu roletne ili spoljni venecijaneri. Može i screen shade da napravi mrak u stanu, ali je to drugačija tkanina i boja.
Varijanta da se kupcima stanova ostavi mogućnost da sa unutrašnje strane prozora (pošto je sa spoljne strane neizvodljivo) ne stavljaju ništa, da stavljaju garnišne i zavese, da stavljaju unutrašnje venecijanere, ili da stave screen varijantu (manuelni ili motorni pogon) uz doplatu određenoj povlašćenoj firmi, je nešto što se sa jedne strane može nazvati slobodom i širinom izbora, dok sa druge strane kupci ovakvih stanova verovatno očekuju da je kvalitetna zaštita od sunca deo plaćenog kvadrata ovakvog stana. I da takva zaštita od sunca može da napravi mrak u stanu, jer neko to voli, želi, i bez toga ne može da živi.
I još jedna SITNICA - kada se ugradi screen, ne može da se otvori krilo prozora! Screen je popularan u Americi, gde je stari sistem otvaranja prozora ''u polje'', ili se koristi na fixnim pozicijama, znači bez otvaranja (uglavnom zgrade koje imaju centralizovani sistem grejanja i hlađenja).
Žao mi je što i ovakav objekat mora da prođe sve ''dečije bolesti'' i da se neki nedovoljno stručni ljudi (projektanti, arhitekte, inženjeri, izvođači i podizvođači) igraju i uče na ovakvim objektima.
Nije ni normalno da Djordje33 zna sve i razume se baš u sve, ali sigurno ima armiju nekih ljudi koje plaća i koji bi upravo trebali da razmišljaju baš o svemu u detalje, i da predlažu najbolje i izvodljive varijante.
Ne bi bilo loše da se dobro još jednom prouči i ispita sve pre nego što počne ugradnja alu stolarije, ako već nije kasno. Moguće da nešto može da se uradi, ali moraju se konsultovati stručni ljudi!
 
rubikon":3hfdx96j je napisao(la):
Djordje33":3hfdx96j je napisao(la):
rubikon":3hfdx96j je napisao(la):
Ovih poslednjih nekoliko postova zaista razočarava, pogotovo za nekoga ko zida, kako sam to predstavlja, jedan od reprezentativnijih objekata i primer gradnje u prestonici.

S jedne strane aktivnost i transparentnost investitora i izvođača radova na ovom forumu uliva poverenje, što je za svaku pohvalu, predstavlja primer mnogima i navodi kupca u sigurnost odluke za kupovinu. Sa druge strane jednostrane izmene u okviru projekta i nepoštovanje prethodno ugovorenih obaveza, koje između ostalih uključuju i elementarne stvari poput spoljne zaštite koje svako od nas u nekom obliku ocekuje u svom stanu, nacin komunikacije u kojem za tako nesto kupci saznaju na forumu uz pravdanje kreativne slobode i pausalne ocene vrednosti istih za kupce (koji se očigledno žale)....sve to nije ok i odvraća potencijalne kupce.

Kapa dole ljudima kojima su stotine hiljada evra nešto sto u kešu mogu odmah da isplate i nisu mnogo zaintersovani za izmene već za potencijalno izdavanje nekretnine u koju su uložili svoj verujem teško zaradjeni novac, ali za većinu verujem da je stan dugo planirana zivotna investicija koju treba otplaćivati narednih nekoliko decenija i samim tim mislim da “samo par santima” ‘vamo-tamo u okviru spavaće sobe nije zanemarivo, pogovoto ako je u pitanju stan koji je već projektovan narodski rečeno “knap”, i ne mislim da će kupac utehu naći u lux ulaznom holu i portiru koji ga dočeka na ulazu (osim ako ne ide u spa koji plaća dodatno) kao ni u činjenici da je to “ništa” jer je terasa izbačena, ili su prozori ovakvi ili onakvi.

Siguran sam da i iznenadjenje u vidu dodatnog plaćanja “smart” sistema upravljanja stanom koji je standard u vecini objekata danas ne ide u prilog opštem utisku poverenja.

O ukusima, stilu i potrebama se da raspravljati ali prosto mislim da pre svega drugog treba ispoštovati osnovne ugovorene obaveze i bilo kakve izmene raditi u saglasnosti sa arhitektama i kupcima koji se možda neće sloziti sa onim sto se često predstavlja kao da ide u korist iskljucivo kupaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Kao prvo da se izvinim svim ljudima sto se ne u kljucujem u temu oko zastite od sunca, imam poprilicno obaveza. Od sutra cu se opet ukljuciti.

Ali ne mogu da ostanem imun na gospodina “rubikona”.

Moje je pitanje za vas cime se vi bavite ?

Sta ste po struci ?

I da li mozda radite u firmi koja se zove Exing ?

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pozdravljam da to sto nisi “imun”, nadam se vazi za sve postove drugih ne samo na moj i već sam pohvalio angazman kao primer za sve koji se bave gradnjom, nema potrebe za ovim.

Nismo na forumu za upoznavanne ali odgovoricu:

Inzenjer sam elektrotehnike i NEradim, nisam zaposlen, niti na bilo koji način vezan za dotičnu firmu, sto uključuje i clanove moje porodice :) stavise nisam u gradjevinskoj industriji niti sam vezan za bilo šta blizu, dakle jednom rečju nemam veze sa tvojom konkurencijom.

Ono sto jesam i treba više da te zanima je zaintersovan kupac, na kraju krajeva član ovog foruma koji iznosi legitimne primedbe i mišljenja koja koliko vidim delim sa drugima. Izmedju ostalog ovaj projekat od samog početka posmatram kao odličnu investiciju i čak sam je preporučivao prijateljima. Nadam se nemaš problem sa cinjenicom da postoji mnogo gradilište u BG pa samim tim postoji i pravo izbora.

Jesam zadovoljio kriterijume?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odlicno. Pitanje da li je potrebno da uporedjujem moj projekat sa nekim drugim i ako jeste evo recite sa kojim sa zadovoljstvom cu. Evo pozivam vas da budete gost u nasem showroomu gde bi smo prezentovali samo kvalitet nase gradnje. Samo fasada koja se radi nije radjena ovde kod nas po ovom principu, u pitanju je Kanadski gde su uslovi za zivot mnogo suroviji.... stvarno bih pisao dosta o ovome ali nemam bas puno vremena trenutno sam na proslavi rodjendana moje cerke pa ako ne zamerate mozemo sutra oko svega, ili jos bolje svratite do nas bice mi zadovoljstvo. I dalje tvrdim i tvrdicu da pravimo najkvalitetniju gradnju u Bg a da nije Senjak, Dedinje... ili projekti od po 10-15 stanova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
deka u akciji":bnr1rdfl je napisao(la):
Moram da se vratim na ono što je Djordje33 napisao - terase širine 1,5m i donekle štite od direktnog udara sunca, ali samo kad je podne +/-2 sata.
Takođe, brisoleji, kakvi god da su, ne mogu totalno da naprave mrak u stanu, kako mogu roletne ili spoljni venecijaneri. Može i screen shade da napravi mrak u stanu, ali je to drugačija tkanina i boja.
Varijanta da se kupcima stanova ostavi mogućnost da sa unutrašnje strane prozora (pošto je sa spoljne strane neizvodljivo) ne stavljaju ništa, da stavljaju garnišne i zavese, da stavljaju unutrašnje venecijanere, ili da stave screen varijantu (manuelni ili motorni pogon) uz doplatu određenoj povlašćenoj firmi, je nešto što se sa jedne strane može nazvati slobodom i širinom izbora, dok sa druge strane kupci ovakvih stanova verovatno očekuju da je kvalitetna zaštita od sunca deo plaćenog kvadrata ovakvog stana. I da takva zaštita od sunca može da napravi mrak u stanu, jer neko to voli, želi, i bez toga ne može da živi.
I još jedna SITNICA - kada se ugradi screen, ne može da se otvori krilo prozora! Screen je popularan u Americi, gde je stari sistem otvaranja prozora ''u polje'', ili se koristi na fixnim pozicijama, znači bez otvaranja (uglavnom zgrade koje imaju centralizovani sistem grejanja i hlađenja).
Žao mi je što i ovakav objekat mora da prođe sve ''dečije bolesti'' i da se neki nedovoljno stručni ljudi (projektanti, arhitekte, inženjeri, izvođači i podizvođači) igraju i uče na ovakvim objektima.
Nije ni normalno da Djordje33 zna sve i razume se baš u sve, ali sigurno ima armiju nekih ljudi koje plaća i koji bi upravo trebali da razmišljaju baš o svemu u detalje, i da predlažu najbolje i izvodljive varijante.
Ne bi bilo loše da se dobro još jednom prouči i ispita sve pre nego što počne ugradnja alu stolarije, ako već nije kasno. Moguće da nešto može da se uradi, ali moraju se konsultovati stručni ljudi!

Deko ti znas za solarnu geometriju... radjena je analiza i zakljucak je da osim ako zelis da totalno zamracis prostor spoljna zastita nema toliko uticaja na prostor znacajno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
deka u akciji":1cchmyqh je napisao(la):
Moram da se vratim na ono što je Djordje33 napisao - terase širine 1,5m i donekle štite od direktnog udara sunca, ali samo kad je podne +/-2 sata.
Takođe, brisoleji, kakvi god da su, ne mogu totalno da naprave mrak u stanu, kako mogu roletne ili spoljni venecijaneri. Može i screen shade da napravi mrak u stanu, ali je to drugačija tkanina i boja.
Varijanta da se kupcima stanova ostavi mogućnost da sa unutrašnje strane prozora (pošto je sa spoljne strane neizvodljivo) ne stavljaju ništa, da stavljaju garnišne i zavese, da stavljaju unutrašnje venecijanere, ili da stave screen varijantu (manuelni ili motorni pogon) uz doplatu određenoj povlašćenoj firmi, je nešto što se sa jedne strane može nazvati slobodom i širinom izbora, dok sa druge strane kupci ovakvih stanova verovatno očekuju da je kvalitetna zaštita od sunca deo plaćenog kvadrata ovakvog stana. I da takva zaštita od sunca može da napravi mrak u stanu, jer neko to voli, želi, i bez toga ne može da živi.
I još jedna SITNICA - kada se ugradi screen, ne može da se otvori krilo prozora! Screen je popularan u Americi, gde je stari sistem otvaranja prozora ''u polje'', ili se koristi na fixnim pozicijama, znači bez otvaranja (uglavnom zgrade koje imaju centralizovani sistem grejanja i hlađenja).
Žao mi je što i ovakav objekat mora da prođe sve ''dečije bolesti'' i da se neki nedovoljno stručni ljudi (projektanti, arhitekte, inženjeri, izvođači i podizvođači) igraju i uče na ovakvim objektima.
Nije ni normalno da Djordje33 zna sve i razume se baš u sve, ali sigurno ima armiju nekih ljudi koje plaća i koji bi upravo trebali da razmišljaju baš o svemu u detalje, i da predlažu najbolje i izvodljive varijante.
Ne bi bilo loše da se dobro još jednom prouči i ispita sve pre nego što počne ugradnja alu stolarije, ako već nije kasno. Moguće da nešto može da se uradi, ali moraju se konsultovati stručni ljudi!

Možda i Deka radi za Exing :)

na ovakva strucna pitanja treba pruziti odgovore pored onih koji su izmedju ostalih postavili “TijanaJ” i “dr strangelove” kada su saznali kako će im izgledati stanovi sa foruma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam potpisao predugovor u nameri da kupim stan na kredit i zivim u njemu.

Zastita u vidu venecijanera ili screenova je u predugovoru, i ocekujem da ce investitor to ispostovati kao sto cu ja ispostovati moje obaveze i isplatiti pun iznos koji pise u predugovoru. Ako ce vec projekat da se menja, onda barem ocekujem da me o tome obaveste, a ne da sasvim slucajno saznam na forumu.

To sto ce da ugrade bolja stakla mi ne znaci mnogo, i ovde se ne radi o tome da li ce da ugrade nesto boljeg ili losijeg kvaliteta, vec nece da ugrade uopste. I naravno, da li je ovo jedina izmena na moju stetu ili ih ima jos?

Na Beobuildu sam vec 12 godina, nisam trol iz Exinga, Igoru ako treba mogu da pokazem predugovor da vidi da je sve tacno ovo sto pisem.
 
Vrh