Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734545#p734545:iza25iv8 je napisao(la):
MrGood2016 » 03 May 2020 12:07 pm[/url]":iza25iv8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734399#p734399:iza25iv8 je napisao(la):
bokili84 » Sub Maj 02, 2020 10:21 pm[/url]":iza25iv8]
Osoba sam koja voli da povremeno prati kretanje nekretnina u Beogradu i samo sam dao neko svoje misljenje.
...
Niko mi nije pomenuo da uopste ima u ponudi stanova za 2500e posto sam ja i na pocetku jasno napisao da je to neka maksimalno realna cena za Sakuru a sve preko toga je previse i stojim iza toga (pricamo o fazi izgradnje u kojoj se Sakura trenutno nalazi).

Dakle vi biste kao osoba koja samo povremeno prati kretanje nekretnina da ste u ulozi vlasnika/investitora Sakure, stanove prodavali za max 2500e bez obzira sto ima ljudi koji su spremni da daju vise od toga?

Da si procitao sta sam pisao u svojim postovima razumeo bi poentu ovako je bezveze da ti ista vise pisem u vezi ovoga... Povremeno znaci da ne buljim 24h u oglase posto nisam agent za nekretnine a cene nekretnina se NE MENJAJU NA DNEVNOM NIVOU pobogu! Ovo je forum za razmenu misljenja a meni deluje kao da radis u Sakuri ;)
 
Poenta je da su nasa mišljenja o cenama nekretnina kao du*e - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa. Tako i rasprave liče na trg prepun gologuzih ljudi koji zahtevaju pažnju i prihvatanje, ali, kao što i biva sa raspravama, obično se završe navlačenjem gaća kada uvide da od svega toga nema vajde i da svako gleda svoje du*e.

Dakle, mi mozemo da mislimo da je maksimalna cena za Sakuru 1000e za m2 ili 5000e za m2 ali je to sve irelevantno. Realno (donekle) je samo ono sto pokaze registar cena nepokretnosti. A on pokazuje da gresis da je maksimalna cena za Sakuru 2500e.
 
build_beo":gnjsqpem je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715812#p715812 je napisao(la):
build_beo » Pon Mar 09, 2020 5:11 pm[/url]":gnjsqpem]Imam jednu nedoumicu vezanu za odrzavanje sistema za grejanje/hladjenje.
Cini mi se da je neko rekao da ce biti osnovano posebno preduzece koje ce voditi taj posao. Da li ima vise informacija o tome kako se zamislja rad tog preduzeca?
- Da li se ono samo finansira od naplate grejanja/hladjenja?
- Da li investiciono odrzavanje delom ide i za to?
- Da li sami stanari imaju uticaj na tu firmu i kako?
- Sta ako ta firma propadne iz bilo kog razloga?

Verujem da gosn. Djordje ima odgovor na sva ova pitanja.

Moze li odgovor na ovo pitanje ... pregledam sada temu i mislim da ga nije bilo?
Hvala!

Da moguce da mi je promaklo.

1. Nezavisno preduzece koja ce i vrsiti naplatu
2. Da ako mislite na odrzavanje sistema, da ide deo i iz te naplate.
3. Uticaj ne znam u kom smislu. Isto kao sto imaju na toplane.
4. Nemoguce da propadne zato sto je investicija jako velika i ceo sistem vrsi naplatu grejanja i hladjenja. Ne vidim razlog da propadne nesto sto radi i funkcionise i pritom ima prihod.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
MrGood2016":2tfw6v0m je napisao(la):
Poenta je da su nasa mišljenja o cenama nekretnina kao du*e - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa. Tako i rasprave liče na trg prepun gologuzih ljudi koji zahtevaju pažnju i prihvatanje, ali, kao što i biva sa raspravama, obično se završe navlačenjem gaća kada uvide da od svega toga nema vajde i da svako gleda svoje du*e.

Dakle, mi mozemo da mislimo da je maksimalna cena za Sakuru 1000e za m2 ili 5000e za m2 ali je to sve irelevantno. Realno (donekle) je samo ono sto pokaze registar cena nepokretnosti. A on pokazuje da gresis da je maksimalna cena za Sakuru 2500e.

U potpunosti bih se slozio sa tobom.
Upravo je to bit. Evo recimo ja resim da vam prodam stan po ceni od 1500 eur po m2 hipoteticki pricam. Poreska uprava nece priznati tu cenu kada se bude placao porez na kupoprodaju vec oni uzimaju prosek cena u tom delu grada i onda raspisuju porez. Njih ne zanima da li si ti nesto platio 1500 ili 1900 ako poreska proceni da je m2 u tom trenutku 2500 na toj lokaciji to ce uzeti za realno i na tu cifru naplatitu porez...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734715#p734715:23wgnjtw je napisao(la):
MrGood2016 » 03 May 2020 06:21 pm[/url]":23wgnjtw]Poenta je da su nasa mišljenja o cenama nekretnina kao du*e - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa. Tako i rasprave liče na trg prepun gologuzih ljudi koji zahtevaju pažnju i prihvatanje, ali, kao što i biva sa raspravama, obično se završe navlačenjem gaća kada uvide da od svega toga nema vajde i da svako gleda svoje du*e.

Dakle, mi mozemo da mislimo da je maksimalna cena za Sakuru 1000e za m2 ili 5000e za m2 ali je to sve irelevantno. Realno (donekle) je samo ono sto pokaze registar cena nepokretnosti. A on pokazuje da gresis da je maksimalna cena za Sakuru 2500e.

Na ovaj primitivizam dalje necu odgovarati, mene je sramota..
 
IMG-20200507-172747-Edit.jpg
 
jako lepe zgrade,steta za lokaciju...Sta je sa onim cevima za gas ispred duz j.gagarina?
 
Slavko83":df5o63db je napisao(la):
jako lepe zgrade,steta za lokaciju...Sta je sa onim cevima za gas ispred duz j.gagarina?

Vuku gasovod za beograd na vodi....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li neki komentar, strucnijih ljudi od mene :), na cinjenicu da nema nekih spoljasnjih zastita od sunca u vidu roletni ili zaluzina. Koliko je to prednost / mana?
@deka u akciji mi deluje da ima neki logican odgovor na ovo :D
 
Kako nema ništa? Mora da ima nešto. Roletne sumnjam, jer je to prostija varijanta. Ali spoljni venecijaneri.... bi morali da budu tu. Neka se javi Đorđe...
 
"Aluminijum ( plastificirani ), crni antracit- mat, proizvođač Profilati, Alumil ili slično; Osnovna karakteristika profila je AL sa termoprekidom; Staklo- troslojno; Svi vezni elementi su od postojanog nerđajućeg materijala; Zaštita od sunca postignuta je aluminijumskim, automatskim spuštajućim venecijanerima ili screenovima, proizvođača Hountedouglas ili slično. Podizno- spuštajući sistem se izvodi preko elektromotora. Lamele vencijanera se smeštaju u kutiju venecijanera koja se sakriva kontaktnom, odnosno ventilisanom fasadom."
 
Ovo je iz tenderske dokumentacije.
Ne znam baš šta je ispoštovano od svega...
Možda boja antracit. Sistem profila nije ni Profilati, ni Alumil, već Reynaers koliko znam. Ne znam koja serija profila, ali se nadam da je dovoljno i neophodno kvalitetna za to troslojno staklo.
Vezni elementi od nerđajućeg čelika su valjda ankeri/turbo vijci? Jer ne postoji u alu prozoru ništa što je od inox-a.
Ako su spoljašnji venecijaneri Hunter Douglas, to je skroz u redu. Nisu automatski, već se ručno pokreću na taster, iznutra. I to je skroz ok. Tasterom mogu da se podignu ili spuste, sa tim da može da se lamelicama menja ugao, i kontroliše količina svetlosti.
 
dr strangelove":1xwg0wdx je napisao(la):
"Aluminijum ( plastificirani ), crni antracit- mat, proizvođač Profilati, Alumil ili slično; Osnovna karakteristika profila je AL sa termoprekidom; Staklo- troslojno; Svi vezni elementi su od postojanog nerđajućeg materijala; Zaštita od sunca postignuta je aluminijumskim, automatskim spuštajućim venecijanerima ili screenovima, proizvođača Hountedouglas ili slično. Podizno- spuštajući sistem se izvodi preko elektromotora. Lamele vencijanera se smeštaju u kutiju venecijanera koja se sakriva kontaktnom, odnosno ventilisanom fasadom."

Ne znam odakle je ovaj tekst ?

Bilo je izmena u stolariji. Bolji brend, profili, stakla, zvucna izolacija....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742829#p742829:3b48n9t3 je napisao(la):
Djordje33 » Čet Maj 28, 2020 4:48 pm[/url]":3b48n9t3]
dr strangelove":3b48n9t3 je napisao(la):
"Aluminijum ( plastificirani ), crni antracit- mat, proizvođač Profilati, Alumil ili slično; Osnovna karakteristika profila je AL sa termoprekidom; Staklo- troslojno; Svi vezni elementi su od postojanog nerđajućeg materijala; Zaštita od sunca postignuta je aluminijumskim, automatskim spuštajućim venecijanerima ili screenovima, proizvođača Hountedouglas ili slično. Podizno- spuštajući sistem se izvodi preko elektromotora. Lamele vencijanera se smeštaju u kutiju venecijanera koja se sakriva kontaktnom, odnosno ventilisanom fasadom."

Ne znam odakle je ovaj tekst ?

Bilo je izmena u stolariji. Bolji brend, profili, stakla, zvucna izolacija....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa sta je na kraju pravo stanje? Da li ima tih spoljasnjih venecijanera?

Pitam zato sto sam iz razgovora sa bivsim kolegom, koji je bio na gradilistu i pogledao uzorni stan, saznao da nece imati nikakvu spoljasnju zastitu. Ja sve mislim da on nije dobro razumeo ..
 
build_beo":1cmcmucx je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742829#p742829 je napisao(la):
Djordje33 » Čet Maj 28, 2020 4:48 pm[/url]":1cmcmucx]
dr strangelove":1cmcmucx je napisao(la):
"Aluminijum ( plastificirani ), crni antracit- mat, proizvođač Profilati, Alumil ili slično; Osnovna karakteristika profila je AL sa termoprekidom; Staklo- troslojno; Svi vezni elementi su od postojanog nerđajućeg materijala; Zaštita od sunca postignuta je aluminijumskim, automatskim spuštajućim venecijanerima ili screenovima, proizvođača Hountedouglas ili slično. Podizno- spuštajući sistem se izvodi preko elektromotora. Lamele vencijanera se smeštaju u kutiju venecijanera koja se sakriva kontaktnom, odnosno ventilisanom fasadom."

Ne znam odakle je ovaj tekst ?

Bilo je izmena u stolariji. Bolji brend, profili, stakla, zvucna izolacija....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa sta je na kraju pravo stanje? Da li ima tih spoljasnjih venecijanera?

Pitam zato sto sam iz razgovora sa bivsim kolegom, koji je bio na gradilistu i pogledao uzorni stan, saznao da nece imati nikakvu spoljasnju zastitu. Ja sve mislim da on nije dobro razumeo ..

Pisao sam ranije da se odustalo od spoljasnje zastite iz 4 razloga.

1.Terase su izbacene 1.5m od prozora
2. Brisoleji su dodatna zastita
3. Stakla four season koja poprilicno odbijaju
4. Troslojno staklo sa prostorom izmedju stakala od oko 15mm punjeno argonom.

Sa unutrasnje strane smo uradili pripremu i doveli napajanje za elektro motore u slucaju da se neko odluci za screen varijantu.... mada po mom misljenju to ima smisla vise ako zelis da totalno zamracis sobu.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha .. ok, znaci da je shvatio dobro ipak.
E sada ide pitanje za @deka u akciji, koliko je ovo prednost / mana?
 
moram da razočaram investitora, ali stakla/staklo four season uglavnom štiti od toplote koja dolazi spolja od sunca, kao i od gubitka toplote od grejanja. Ne može da spreči (vrlo malo, oko 7-10 %, ako je staklo troslojno i ako su dva od tri stakla sa nekim filmom) jarku sunčevu svetlost, niti tu ulogu ima argon između stakala. Argon ima isto ulogu izolacije.
Što se tiče ukidanja spoljnih venecijanera, ne znam šta je konkretno bio razlog, ali novac može biti dobar razlog.
Ako su brisoleji horizontalni, sumnjam da su širi od 1,2 - 1,5 metara max, i štite od sunca delimično u vremenu max +/- 2 sata od podneva.Kada sunce pre i posle toga pada pod oštrijim uglom, horizontalni brisoleji su maltene beskorisni.
Ako su brisoleji vertikalni, u šta sumnjam, to je neka druga priča, zahtevnija, mora motorni pogon, i to je onda mnogo skuplje od spoljnih venecijanera.
Priprema za struju i screen varijantu je ovde iznuđeno rešenje, jer će velika većina kupaca stanova želeti da se nekako zaštiti od sunca. Da li će moći samo screen varijanta, ili će kupci moći da ugrađuju nešto što oni hoće? Da li će to nešto ili samo screen moći da ugrađuje samo jedna odabrana firma?
Sa unutrašnje strane će moći svako da ugrađuje šta hoće, ali nešto sa spoljne strane?
 
tekst je iz dokumenta "Specifikacija opreme i materijala koji se ugradjuje" koji sam dobio od CBRE-a a koji je potom postao deo Predugovora o kupovini koji sam potpisao sa Sakurom
 
@deka u akciji: tako sam i ja nesto u glavi slozio i nije mi jasno da ovako lep projekat ide bez toga! Zar je moguce da je cena toga toliko visoka da nije moglo da udje postojecu cenu stana, pogotovo sto je cena povecana od nove godine?
Preko svega i da ne ugrade tu spoljnu zastitu sta ce biti sa onim stanarima koji se ipak odluce nakon par godina da ugrade nesto, jer moze biti da im postane nepodnosljivo da borave u tom prostoru kada sunce krene da ubija posle podne?
Da li su ovo brisoleji: ?
sakura2.jpg
 
Pored tog ulaganja ko kupi stan mora dodatno da plati i za Smart home sistem. Bar tako stoji na sajtu: “ Smart Home sistem nije uračunat u cenu stanova, budući da je svim uređajima moguće upravljati i ručno”.
 
Vrh