Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Đorđe, lepo ste pisali do sada, molim Vas samo bez ove patetike. Čuj, molim te, investitor ulaže, projekat nije gotov, a još nije video pare. A to da ste dali i da još dajete ste napisali kao da pravite zadužbinu, a ne nešto od čega ćete vrlo brzo zaraditi mnogo više nego što ste dali. Što nije nikakav greh naravno, samo to za patike i to, nemojte.
 
Totalno ga razumem, ako nisi neki muljator Sizifov je posao izgurati neki veći građevinski projekat. Počevši od papirologije pa do radnika, materijala, banaka, kupaca itd. Sve to izgleda lako, samo ulozis pare i eto vrati ti se desetostruko, to jednostavno ne ide tako ako si pošten i ako ti stalo je do kvaliteta.
 
Ljudi ne patetisem. Da li sam napisao bilo kad da necu zaraditi. Ja pricam o vremenskom roku. Nije ovo naselje sa 15 zgrada projakat pa da ti prodje 5-6 godina od ulozenog da bi video prvi novac ovo je zgrada 1. Vi i ja razlicito razmisljamo u jednom delu i to cu ja pojasniti.

Vi gledate samo profit, a ja gledam izlozenos mog kapitala eventualnom riziku. Znaci investiras novac i sto je on duze u jednoj investiciji ovog tipa ne pricam za eksplatisanju rudnih bogatstava i slicno pricam o ovoj prici vas rizik od eventualnih nepredvidjenih okolnosti se povecava. Sve sto vreme duze prolazi to je veci rizik po vasu investiciju. Posebno na podneblju kao sto je nase. Evo klasican primer korone... poenta je kapital sto pre okrenuti i reinvestirati u druge projekte. A da ne govorim o duzini nekog projekta kod nas, samo priprema svih mogucih papira 3 godine. Inicijalno prvo i najvece ulaganje je u zemlju pa onda komunalije... zamisli sve to skockas posle 3 godine i desi se korona ili pukne puska dole na kosovu lupam.. otisao sam predaleko.

Poenta je evo ja nisam neko ko “zna” ali ajde cinjenicno. Zasto na primer banka kada projektno finansira kod nas ne da finansiranje na recimo 5 ili vise godina ? Ne zele da im kapital bude duze zarobljen od 2 do max 3 godine jer ni oni ne zele da se zaglave eventualnim ne predvidjenim desavanjima.

Ja hocu da kazem da vreme je nesto najdragocenije nije poenta u zaradi vec u vremenu koje gubis da napravis zgradu a recimo nagde bi mozda dve ili tri..

Nadam se da ste me razumeli


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zoran_m":1gkx661z je napisao(la):
Totalno ga razumem, ako nisi neki muljator Sizifov je posao izgurati neki veći građevinski projekat. Počevši od papirologije pa do radnika, materijala, banaka, kupaca itd. Sve to izgleda lako, samo ulozis pare i eto vrati ti se desetostruko, to jednostavno ne ide tako ako si pošten i ako ti stalo je do kvaliteta.

Hvala Zoki vidim da si me razumeo. Verovatno imas iskustava u ovome pa me zato i razumes.

Hvala svakako...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734399#p734399:17qzg1bm je napisao(la):
bokili84 » Sub Maj 02, 2020 10:21 pm[/url]":17qzg1bm]
Osoba sam koja voli da povremeno prati kretanje nekretnina u Beogradu i samo sam dao neko svoje misljenje.
...
Niko mi nije pomenuo da uopste ima u ponudi stanova za 2500e posto sam ja i na pocetku jasno napisao da je to neka maksimalno realna cena za Sakuru a sve preko toga je previse i stojim iza toga (pricamo o fazi izgradnje u kojoj se Sakura trenutno nalazi).

Dakle vi biste kao osoba koja samo povremeno prati kretanje nekretnina da ste u ulozi vlasnika/investitora Sakure, stanove prodavali za max 2500e bez obzira sto ima ljudi koji su spremni da daju vise od toga?
 
Па станови у 60 година старим комуњарским зградама на Новом Београду коштају 2.000 Евра по квадрату. Ви људи хоћете да купите нов стан у премијум згради за 2.500 Евра???
 
Премијум, звучи као кад бираш пакет кабловске или за мобилни. У зградама старим 60 год. коштају доста мање а ви причате као да је и 2500 евра нека сића
 
To na sta te rec premium asocira govori o tome pod kolikim si uticajem masovnih medija. Ctv i telco operateri su dominantni u domacim tv, novinskim pa i internet reklamama.
 
Blokovi 45 i 62,3 imaju dosta nizu cenu od 2000e, i bezaniska kosa, ali ima delova gde stare zgrade drze 2000e, kao oni blokovi u zoni hotela jugoslavija. U okolini sakure nema starih zgrada pa je tesko porediti.
 
Ви нисте ни огласе гледали, а камо ли ишли да гледате станове.

https://www.nekretnine.rs/stambeni-obje ... Je6hgAr_w/ 1.950 Евра
https://www.nekretnine.rs/stambeni-obje ... RRXM_UmXR/ 1.800 Евра
https://www.nekretnine.rs/stambeni-obje ... kDeoOi6uJ/ 1.900 Евра

Оваквих има мали милион. У односу на 50 година старе комуњарске (ружне, депресивне) зграде, а и на доста других из новоградње, Сакура је свакако премијум. Зато сам је и изабрао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734575#p734575:2xrx2vv6 je napisao(la):
shadestudio » Нед Мај 03, 2020 2:13 pm[/url]":2xrx2vv6]Blokovi 45 i 62,3 imaju dosta nizu cenu od 2000e, i bezaniska kosa, ali ima delova gde stare zgrade drze 2000e, kao oni blokovi u zoni hotela jugoslavija. U okolini sakure nema starih zgrada pa je tesko porediti.

Па има, ако хоћеш да живиш на ивици града, или у зградуринама где је накркано 100.000 људи, или неким циганмалама. Ја те беде од блокова нисам ни гледао. Гледао сам само блокове који су на нормалним локацијама, и много боље уређени.

Мислим, не знам ни зашто расправљам о овоме. Коме не одговара неће купити, коме одговара хоће.
 
Мени се у Сакури свиђа све, осим портирнице/портира.
Мислим, да ми неко гледа када улазим, када излазим, колико пута дневно улазим/излазим. Шта уносим, шта износим. С ким улазим/излазим. Па особе које ми долазе треба да се уписују код портира, име, презиме, број личне карте, време уласка, време изласка. Мени се то не свиђа уопште.
Све остало је врх.
 
To što neko traži 2000€ ne znači da će stan otići po toj cifri.
A to ako neko neće da živi u savskim blokovima nego mu je Sakura daleko iznad toga onda nema smisla porediti cene onda.
Šta znači cena ako te lokacija ne interesuje?
Nego nešto mi ovo nejasno
https://www.beoland.com/oglas-o-javnom- ... i-beograd/
Оглас о јавном надметању ради отуђења сувласничког удела грађевинског земљишта у Блоку 58, Општина Нови Београд

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
PanicMechanic":10zrwjy3 je napisao(la):
Мени се у Сакури свиђа све, осим портирнице/портира.
Мислим, да ми неко гледа када улазим, када излазим, колико пута дневно улазим/излазим. Шта уносим, шта износим. С ким улазим/излазим. Па особе које ми долазе треба да се уписују код портира, име, презиме, број личне карте, време уласка, време изласка. Мени се то не свиђа уопште.
Све остало је врх.
To je obavezan uslov, to upisivanje?
Pa to baš ne valja...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Не знам. За станаре није, имају картицу. Када сам ишао у А Блок, морао сам тако да се упишем.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734572#p734572:2cc22rl3 je napisao(la):
MrGood2016 » Ned Maj 03, 2020 2:09 pm[/url]":2cc22rl3]To na sta te rec premium asocira govori o tome pod kolikim si uticajem masovnih medija. Ctv i telco operateri su dominantni u domacim tv, novinskim pa i internet reklamama.

Што и није тако лоше јер да први пут чујем за тако нешто у маркетиншком хајпу продаје станова можда би се и з**** :laugh: Иначе се овде људи фрљају цифрама, годинама, прво кажу 60 год. стара а то је 1960. год. а онда нађу станове из 1980их а највише цене које успеју да пронађу буду 1800-1950 евра, али то је то :D
 
PanicMechanic":2soabl0p je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734575#p734575 je napisao(la):
shadestudio » Нед Мај 03, 2020 2:13 pm[/url]":2soabl0p]Blokovi 45 i 62,3 imaju dosta nizu cenu od 2000e, i bezaniska kosa, ali ima delova gde stare zgrade drze 2000e, kao oni blokovi u zoni hotela jugoslavija. U okolini sakure nema starih zgrada pa je tesko porediti.

Па има, ако хоћеш да живиш на ивици града, или у зградуринама где је накркано 100.000 људи, или неким циганмалама. Ја те беде од блокова нисам ни гледао. Гледао сам само блокове који су на нормалним локацијама, и много боље уређени.

Мислим, не знам ни зашто расправљам о овоме. Коме не одговара неће купити, коме одговара хоће.

Kako to da si gledao samo blokove na normalnim lokacijama i mnogo bolje uredjene, pa si kupio stan u bloku izmedju jedne od najprometnijih saobracajnica u drzavi, toplane i dalekovoda koji uz sve to uopste nije uredjen?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=734607#p734607:35u9c47f je napisao(la):
PanicMechanic » Ned Maj 03, 2020 3:07 pm[/url]":35u9c47f]Мени се у Сакури свиђа све, осим портирнице/портира.
Мислим, да ми неко гледа када улазим, када излазим, колико пута дневно улазим/излазим. Шта уносим, шта износим. С ким улазим/излазим. Па особе које ми долазе треба да се уписују код портира, име, презиме, број личне карте, време уласка, време изласка. Мени се то не свиђа уопште.
Све остало је врх.
To i mene nervira. Kas sam studirao, svaki put sam prolazio pored portira, glupo mi da mu se javim 10 puta dnevno, a glupo mi i da prodjem onako kao da ne postoji. Ja cu ulaziti uglavnom kroz garazu jer uglavnom idem biciklom, pa necu prolaziti pored portirnice. Mada i te recepcije traju par godina, posle niko to ne sljivi.
 
PanicMechanic":1ok3sl57 je napisao(la):
Мени се у Сакури свиђа све, осим портирнице/портира.
Мислим, да ми неко гледа када улазим, када излазим, колико пута дневно улазим/излазим. Шта уносим, шта износим. С ким улазим/излазим. Па особе које ми долазе треба да се уписују код портира, име, презиме, број личне карте, време уласка, време изласка. Мени се то не свиђа уопште.
Све остало је врх.

Panic poenta price je bezbednost. Ako ti najavis da ti neko dolazi nece mu se uzimati podaci, ali ako se desi neka kradja provala znaj da ce i tebe kontaktirati jer si ti nekog pozvao... Na primer veliki problem su imali u westu65 desilo se preko 15 provala stanova u roku od 3-4 meseca i pored obezbedjenja i video nadzora. Jedva su ih uhvatili na kraju, ali steta je bila ogromna.

Ako ne zelis da se zna za sa kim ides i da li ides kuci razumem te u potpunosti, imace prolaz iz garaze do stana sa karticom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je bezbednost u pitanju, zar kroz garazu onda ne moze da udje ko god hoce, peske pored rampe moze da prodje.
Zar su te provale u stanove jos aktuelne, pa sluze li necemu bosal sigurnosna vrata?
 
Хоће ли бити сигурносних камере по ходницима, итд? Да су их имали у Весту, нашли би провалнике одмах. Портир довољно да не дозволи људима да улазе у зграду са фантомкама. :D
 
shadestudio":xleh9y2z je napisao(la):
Ako je bezbednost u pitanju, zar kroz garazu onda ne moze da udje ko god hoce, peske pored rampe moze da prodje.
Zar su te provale u stanove jos aktuelne, pa sluze li necemu bosal sigurnosna vrata?

Ne moze jer iz garaze opet da bi se uslo u ulaz treba kartica... cela je garaza pod video nadzorom tako da ako neko hoce da obija vrata od garaze za ulazak u ulaz kamere bi ga odmah snimile...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
PanicMechanic":3orad0ri je napisao(la):
Хоће ли бити сигурносних камере по ходницима, итд? Да су их имали у Весту, нашли би провалнике одмах. Портир довољно да не дозволи људима да улазе у зграду са фантомкама. :D

Loby garaze i ispred zgrade da na hodnicima ne. Mislim da je to ulazenje u privatnost na neki nacin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Тамо где ја идем у Вест 65 нема обезбеђења/портира у самом улазу, само видео-надзор између зграда (и у улазима, наравно) и живо обезбеђење које идентификује и пушта госте преко гласовне везе на одређени паркинг, и по потреби излази напоље.

У блоку Централ-гарден обезбеђење постоји у портирници на главном улазу у унутрашњост блока и на улазу у гаражу, нема га у улазима у зграде. Њихово решење ми се допада, с тим што је то затворен блок па је тако и могуће.
Вест 65 је отворен блок и такав улаз и обезбеђење није могуће применити.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715812#p715812:2f7edob2 je napisao(la):
build_beo » Pon Mar 09, 2020 5:11 pm[/url]":2f7edob2]Imam jednu nedoumicu vezanu za odrzavanje sistema za grejanje/hladjenje.
Cini mi se da je neko rekao da ce biti osnovano posebno preduzece koje ce voditi taj posao. Da li ima vise informacija o tome kako se zamislja rad tog preduzeca?
- Da li se ono samo finansira od naplate grejanja/hladjenja?
- Da li investiciono odrzavanje delom ide i za to?
- Da li sami stanari imaju uticaj na tu firmu i kako?
- Sta ako ta firma propadne iz bilo kog razloga?

Verujem da gosn. Djordje ima odgovor na sva ova pitanja.

Moze li odgovor na ovo pitanje ... pregledam sada temu i mislim da ga nije bilo?
Hvala!
 
Vrh