Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724039#p724039:2pz6inye je napisao(la):
Djordje33 » Sat Apr 04, 2020 3:39 pm[/url]":2pz6inye]
Imemig":2pz6inye je napisao(la):
Djordje i ja sam raspolozen za tu veceru i da ne bih smarao vise od ovo gore navedenog sto sam upisao od 20-50% i zbog sebe bih voleo da gresim jer sam i ja na gubitku ako cene padnu. Nazalost recesija je neminovna :kafa:

Moze Imemig dogovoreno. Deal


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pad cena novogradnje je neminovnost, samo je pitanje koliki će biti pad od 30% do 50%...a investitori koji su do pre mesec dana mogli da zarađuju i preko 50% na ceni stana, moraće da malo smanje marže...
 
gile24nbg":35t17no3 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724039#p724039 je napisao(la):
Djordje33 » Sat Apr 04, 2020 3:39 pm[/url]":35t17no3]
Imemig":35t17no3 je napisao(la):
Djordje i ja sam raspolozen za tu veceru i da ne bih smarao vise od ovo gore navedenog sto sam upisao od 20-50% i zbog sebe bih voleo da gresim jer sam i ja na gubitku ako cene padnu. Nazalost recesija je neminovna :kafa:

Moze Imemig dogovoreno. Deal


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pad cena novogradnje je neminovnost, samo je pitanje koliki će biti pad od 30% do 50%...a investitori koji su do pre mesec dana mogli da zarađuju i preko 50% na ceni stana, moraće da malo smanje marže...

Nisam primetio da su cene pale.

Sve je stvar kvaliteta... nema tu prostora kako ti kazes 50%.
Kupis zemlju koja je paprena, zatim prodje ozbiljno vreme da dobijes dozvolu a ti pare ulozio odavno. Taman kad je dobijes drzavu treba platiti negde ako ides na rate oko 3.5-4 miliona evra za komunalije ( koje ne postoje na zapadu ) bravo e sad imamo livadu i papir. Sad tek krece igranka treba napraviti i prodati...( ispratiti rokove kvalitet ) e sad ako ces da radis low budget moze da prodje cena ispod 2000 evra sa svim ovim cenama pricam za NBG( ne zaboravite da je cena rada skocila skoro duplo u odnosu na pre par godina u sektoru gradjevinarstva, sto zbog nedostatka radne snage koja je otisla gore sto zbog velike kolicine posla ). Ako dodje do tolikog pada u sta ja sumljam kad je dobra lokacija u pitanju, jer dobra lokacija uvek drzi cenu ma kakva da je kriza a ovo nije kriza finansijskog tipa vec je sve stalo zbog virusa a isto tako ce i da krene kad prodje padace prvo jeftinija masovna gradnja na lokacijama koje su manje atraktivne i to u procentima nekim ne znam da kazem precizno kojim. Moje misljenje je u koliko mislis da je pala cena eto ti idealne prilike da pazaris stan od 50% jeftinijoj ceni, ako ima tako nesto sad ja ne bih cekao. Mi smo za prosle 3 nedelje prodali 6 stanova. Ok to je manji prosek nego pre korone ali opet smo prodali. Ako mene neko pita sad je trenutak da se iznajmi stan jer su cene zbog zatvaranja zemlje pale dosta ( renta stanova na dan je zamrla trenutno i postoje ljudi koji panice pa sad zele da iznajme stan po svaku cenu ) i kome treba stan radi dugorocne rente sad je trenutak da napravi ugovor o zakupu jer su cene niske i to ce i da bude tako dok ne profunkcionise booking ili Airbnb...

Mozda sam nesto ispustio raspisah se ali generalno to je to...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje, neminovno je da ce doci bar do stagnacije u cenama novogradnje jer je narod nesiguran, ne zna se u kom smeru ce ici ekonomija, sta ce biti sa platama, poslom, profitom.... ne ocekujem ni ja pad cena za 50% ali za 10-15% ocekujem sigurno da ce pasti. Potpuno razumem Vas kao investitora da se jako plasite ovoga iz razloga sto ste jako puno ulozili u ceo projekat, radite na kvalitetu koji je evidentan ali sam siguran da na kraju profit koji ste ocekivali necete uspeti da ostvarite... samo da zbog toga ne zakinete na kvalitetu, nadam se da do toga nece doci. Voleo bih znati koja je trenutno prosecna cena kvadrata u Sakuri? Ako ne zelite ovde da odgovorite, mozete preko PM. Hvala
 
bokili84":3iqjhvl3 je napisao(la):
Djordje, neminovno je da ce doci bar do stagnacije u cenama novogradnje jer je narod nesiguran, ne zna se u kom smeru ce ici ekonomija, sta ce biti sa platama, poslom, profitom.... ne ocekujem ni ja pad cena za 50% ali za 10-15% ocekujem sigurno da ce pasti. Potpuno razumem Vas kao investitora da se jako plasite ovoga iz razloga sto ste jako puno ulozili u ceo projekat, radite na kvalitetu koji je evidentan ali sam siguran da na kraju profit koji ste ocekivali necete uspeti da ostvarite... samo da zbog toga ne zakinete na kvalitetu, nadam se da do toga nece doci. Voleo bih znati koja je trenutno prosecna cena kvadrata u Sakuri? Ako ne zelite ovde da odgovorite, mozete preko PM. Hvala

Stagnacije ako mislite usporavanje rasta da pada veceg konkretno na projekte ovog tipa ne verujem. Staro gradnja da i veruj pratim pomno ne samo kod nas vec u zemljama u okruzenju kao i zapadne evrope. Ne plasim se u opste kako vi kazete jer kao sto sam pisao pre mi smo kvotu ispunili za fazu 1 ostale stanove ako zaista se desi to kako vi kazete necemo jednostavno prodavati jer nam ne ide u prilog sacekacemo ali cenu spustati necemo. Naravo svako ima pravo da radi ono sto zeli mozda i bude investitora koji ce prodavati kvadrat i za 1000 evra to je njihova stvar. Mi se drzimo biznis plana isto kako smo imali promo cene tako i sad imamo cene za ostatak stanova tako da ukupno gledano dobijamo prosek neki koji je biznis planom zamisljen. Ne znam prosek koji je sve zavisi koji stan koji nacin placanja itd... pisite mail konkretno koji stan i dobicete odgovor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pratim stanove u novogradnji zbog profesije, a i starogradnju na Novom Beogradu već duže vreme. Ni jedno ni drugo nije promenilo cenu ni makac.
Možda će do nekih korekcija doći, ali nešto kasnije, kad eventualno odgovori tržište.
Istina jeste da na NBG lokacije, dozvole, infrastruktura, takse i razni drugi nameti koštaju dosta, ali svi znamo koliko košta u gradnji kvadrat stana.
Investitori su zarađivali, jer bez toga ne bi ni gradili. Neki više, neki manje. I svi znamo da zarada nije bila mala.
Sve se svodi na jedini zakon u prodaji - ponuda i potražnja.
 
Da li ste pretili cene stanova na nbg u periodu od 2007. godine pa nadalje?
 
pratio jesam, ali sam čovek u godinama (najboljim), pa ne mogu baš svega da se setim.
starogradnja je bila od 700/800 do 1000/1200 max.
novogradnja je bila oko 1400/1500.
Naravno, kako raste cena novogradnje, to prati i cena starogradnje. I sve sad je otišlo mnogo više od ovoga.
 
Kako su se kretale cene tih novogradnji od 1500e na nbg 2008. i 2009. tj u prvim godinama ekononske krize?

Iz statostike treba izbaciti Belvil koji je malo specofican, i ciji slucaj je drugaciji od svih danasnjih novogradnji.
 
Do početka gradnje bloka A (DEKA INŽENJERING/EXING), cene su bile tu otprilike. Bilo je par investitora koji su bili naduvali cenu kvadrata na 1700/1800, ali uglavnom zbog kompenzacija i drugih mahinacija koje su radili. I Belvil je krenuo od suludih skoro 2000 u samom početku, pa je za par godina pao na realnih oko 1300 eur po kvadratu, za taj kvalitet gradnje. I blok A je u početku imao prilično normalne i realne cene od 1628 eur po kvm, za taj kvalitet gradnje. I onda su svima dali domaći zadatak što se tiče kvaliteta. Potražnja za novogradnjom na NBG je bila velika, projekata relativno malo, cene skočile. Ima tu investitora koji apsolutno svoju cenu ne mogu da opravdaju kvalitetom, ali se uspešno šlepaju. Najneverovatniji podatak je da je i dalje oko 70% Cash kupaca novogradnje.
Sakura/Đorđe je već dosta detaljno i realno prikazao situaciju, i njegov projekat je veoma kvalitetan. To dokazuje i količina prodatih i rezervisanih stanova.
A to da li se nekom sviđa ili ne..... Sto ljudi, sto ćudi.
 
Sta znaci to cene su bile tu otprilike sve do pocetka gradnje A bloka, kada su skocile na 1628e? A blok je poceo da se gradi 2012./2013 godine. Malo je neverovatno da cene lux novogradnji na nbg nisu pale sa tih 1400-1500e od pocetka ekonomske krize pa narednih 4-5 godina.

Belvil izbacite iz statistike, on je potpuno drugaciji od danasnje situacije, i on me ne zanima jer je irelevantan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730379#p730379:3f8zz481 je napisao(la):
deka u akciji » 22 Apr 2020 05:53 pm[/url]":3f8zz481]Do početka gradnje bloka A (DEKA INŽENJERING/EXING), cene su bile tu otprilike. Bilo je par investitora koji su bili naduvali cenu kvadrata na 1700/1800, ali uglavnom zbog kompenzacija i drugih mahinacija koje su radili. I Belvil je krenuo od suludih skoro 2000 u samom početku, pa je za par godina pao na realnih oko 1300 eur po kvadratu, za taj kvalitet gradnje. I blok A je u početku imao prilično normalne i realne cene od 1628 eur po kvm, za taj kvalitet gradnje. I onda su svima dali domaći zadatak što se tiče kvaliteta. Potražnja za novogradnjom na NBG je bila velika, projekata relativno malo, cene skočile. Ima tu investitora koji apsolutno svoju cenu ne mogu da opravdaju kvalitetom, ali se uspešno šlepaju. Najneverovatniji podatak je da je i dalje oko 70% Cash kupaca novogradnje.
Sakura/Đorđe je već dosta detaljno i realno prikazao situaciju, i njegov projekat je veoma kvalitetan. To dokazuje i količina prodatih i rezervisanih stanova.
A to da li se nekom sviđa ili ne..... Sto ljudi, sto ćudi.


U Belvilu nikada cena kvadrata nije bila 1300e/m2, odakle Vam ova informacija?? Najnize sto sam video je bili oko 1700e... A sto se tice same Sakure, kvalitet jeste iznad proseka na NBG ali je i cena daleko iznad proseka, trenutno je cena sa 10% PDV oko 2900e/m2 sto je, bar po meni, zaista preterano u ovoj sivoj fazi gradnje. Ali po toj ceni mozda moze i da prodje zato sto je sam projekat mali, ukupno ima oko 200-220 stanova ako se ne varam. Da je to veliki projekat kao Belvil na primer, sigurno po toj ceni ne bi islo posto je tesko naci toliki broj kupaca da plati kvadrat stana toliko obzirom da se u ovom momentu gradi i BW, Kula u Westu, A blok, i gomila novogradnje u bloku oko Westa, .....
 
bokili84":2wvmpl01 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730379#p730379 je napisao(la):
deka u akciji » 22 Apr 2020 05:53 pm[/url]":2wvmpl01]Do početka gradnje bloka A (DEKA INŽENJERING/EXING), cene su bile tu otprilike. Bilo je par investitora koji su bili naduvali cenu kvadrata na 1700/1800, ali uglavnom zbog kompenzacija i drugih mahinacija koje su radili. I Belvil je krenuo od suludih skoro 2000 u samom početku, pa je za par godina pao na realnih oko 1300 eur po kvadratu, za taj kvalitet gradnje. I blok A je u početku imao prilično normalne i realne cene od 1628 eur po kvm, za taj kvalitet gradnje. I onda su svima dali domaći zadatak što se tiče kvaliteta. Potražnja za novogradnjom na NBG je bila velika, projekata relativno malo, cene skočile. Ima tu investitora koji apsolutno svoju cenu ne mogu da opravdaju kvalitetom, ali se uspešno šlepaju. Najneverovatniji podatak je da je i dalje oko 70% Cash kupaca novogradnje.
Sakura/Đorđe je već dosta detaljno i realno prikazao situaciju, i njegov projekat je veoma kvalitetan. To dokazuje i količina prodatih i rezervisanih stanova.
A to da li se nekom sviđa ili ne..... Sto ljudi, sto ćudi.


U Belvilu nikada cena kvadrata nije bila 1300e/m2, odakle Vam ova informacija?? Najnize sto sam video je bili oko 1700e... A sto se tice same Sakure, kvalitet jeste iznad proseka na NBG ali je i cena daleko iznad proseka, trenutno je cena sa 10% PDV oko 2900e/m2 sto je, bar po meni, zaista preterano u ovoj sivoj fazi gradnje. Ali po toj ceni mozda moze i da prodje zato sto je sam projekat mali, ukupno ima oko 200-220 stanova ako se ne varam. Da je to veliki projekat kao Belvil na primer, sigurno po toj ceni ne bi islo posto je tesko naci toliki broj kupaca da plati kvadrat stana toliko obzirom da se u ovom momentu gradi i BW, Kula u Westu, A blok, i gomila novogradnje u bloku oko Westa, .....


Gradi se slazem se dosta. Kula west cena od 2700 pa do 5000 eur za m2. Jesmo madju skupljima ali volim da kazem da svi obidju sve projekte pa da svrate do nas da uporede sta ko nudi i za koji novac. Niko nije glup i ako zeli da se udubi videce koliko i gde kao i sta dobija za placeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zaboravio sam da vas obavestim da smo doneli jednu odluku tacnije jednu promenu sto se tice spoljne stolarije ( prozori ). Izabrali smo umesto Elvial sistema sistem Reynaers.

Da bi smo se odmah razumeli i da me odmah ne bi napali dusebriznici kao sto menjas itd.. lose... Reynaers spada u sam vrh sistema i za klasu je bolji od prvobitno planiranog sistema ( nas skuplje kosta ). Plus smo pojacali stakla kao i zvucne folije jer smo trazili da zvucna zastita bude do 42 db. Ko se razume shvatice..

Bio je gospodin ovde koji se ukljucio oko ove teme i koji ima cini mi se ozbiljno znanje, pa bih ga ovom prilikom zamolio da se ponovo ukljuci ako je moguce i iskomentarise ovo.

Hvala

Ps: oko zida pitanje koje ste postavili, uskoro postavljamo stranicu sa objasnjenjem oko kvaliteta svega sto se ugradjuje u nas projekat. Od cevi pa do zidova itd...

Zid spoljni je :

1. Keramika
2. Kamena vuna 10
3. Lim
4. Paropropusna membrana
5. Opet kamena vuna 5
6. Blok 20
7. Kamena vuna 5
8. Dupla knauf ploca na pod konstrukciji.

Sve ostalo ce te naci kao i ovo na sajtu ne mogu da pisem puno umara. Saljem link kad bude online.

Hvala




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
200422-sakura-park-01.jpg

200422-sakura-park-02.jpg

200422-sakura-park-03.jpg

200422-sakura-park-04.jpg

200422-sakura-park-05.jpg

200422-sakura-park-06.jpg

200422-sakura-park-07.jpg

200422-sakura-park-08.jpg

200422-sakura-park-09.jpg

200422-sakura-park-10.jpg

200422-sakura-park-11.jpg

200422-sakura-park-12.jpg

200422-sakura-park-13.jpg

200422-sakura-park-14.jpg

200422-sakura-park-15.jpg

200422-sakura-park-16.jpg

200422-sakura-park-17.jpg

200422-sakura-park-18.jpg

200422-sakura-park-19.jpg
 
Igor":umodqyxk je napisao(la):

Hvala Igore sto si nas posetio. Steta sto se ne moze docarati slikom bas sve kako to izgleda uzivo kao na primer sirina hodnika itd... svakako jos jednom hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posmatrac":3ij8afyu je napisao(la):
Svidja mi se fasada kako za sada izgleda:)

Moze bolje ima detalja tu nekih koje ce morati da poprave. Bio sam danas ceo dan sa izvodjacima i radnicima da se to utegne da bude jos bolje..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svaka cast na posvecenosti i svemu sto radite!
 
Beki moram da te pitam jesi ti negde napisao onu cuvenu recenicu.
Da bi se knez Milos prevrtao u grobu da je ziv??? :roll:
 
Jesam.

Mada je to fora sa nekada kultne stranice ,,Pantela" , samo ne za Kneza Milosa, tako da ne bih sebi pripisivao zasluge za tu recenicu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730444#p730444:isdpydmg je napisao(la):
Djordje33 » Сре Апр 22, 2020 9:42 pm[/url]":isdpydmg]Zaboravio sam da vas obavestim da smo doneli jednu odluku tacnije jednu promenu sto se tice spoljne stolarije ( prozori ). Izabrali smo umesto Elvial sistema sistem Reynaers.

Da bi smo se odmah razumeli i da me odmah ne bi napali dusebriznici kao sto menjas itd.. lose... Reynaers spada u sam vrh sistema i za klasu je bolji od prvobitno planiranog sistema ( nas skuplje kosta ). Plus smo pojacali stakla kao i zvucne folije jer smo trazili da zvucna zastita bude do 42 db. Ko se razume shvatice..

Bio je gospodin ovde koji se ukljucio oko ove teme i koji ima cini mi se ozbiljno znanje, pa bih ga ovom prilikom zamolio da se ponovo ukljuci ako je moguce i iskomentarise ovo.

Hvala

Ps: oko zida pitanje koje ste postavili, uskoro postavljamo stranicu sa objasnjenjem oko kvaliteta svega sto se ugradjuje u nas projekat. Od cevi pa do zidova itd...

Zid spoljni je :

1. Keramika
2. Kamena vuna 10
3. Lim
4. Paropropusna membrana
5. Opet kamena vuna 5
6. Blok 20
7. Kamena vuna 5
8. Dupla knauf ploca na pod konstrukciji.

Sve ostalo ce te naci kao i ovo na sajtu ne mogu da pisem puno umara. Saljem link kad bude online.

Hvala




Sent from my iPhone using Tapatalk

Мене само занима да ли ће се чути бука из суседних станова (из станова који се наслањају један на други, односно дели их само зид)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730444#p730444:2xcllz01 je napisao(la):
Djordje33 » Sre Apr 22, 2020 9:42 pm[/url]":2xcllz01]Zaboravio sam da vas obavestim da smo doneli jednu odluku tacnije jednu promenu sto se tice spoljne stolarije ( prozori ). Izabrali smo umesto Elvial sistema sistem Reynaers.

Da bi smo se odmah razumeli i da me odmah ne bi napali dusebriznici kao sto menjas itd.. lose... Reynaers spada u sam vrh sistema i za klasu je bolji od prvobitno planiranog sistema ( nas skuplje kosta ). Plus smo pojacali stakla kao i zvucne folije jer smo trazili da zvucna zastita bude do 42 db. Ko se razume shvatice..

Bio je gospodin ovde koji se ukljucio oko ove teme i koji ima cini mi se ozbiljno znanje, pa bih ga ovom prilikom zamolio da se ponovo ukljuci ako je moguce i iskomentarise ovo.

Hvala

Ps: oko zida pitanje koje ste postavili, uskoro postavljamo stranicu sa objasnjenjem oko kvaliteta svega sto se ugradjuje u nas projekat. Od cevi pa do zidova itd...

Zid spoljni je :

1. Keramika
2. Kamena vuna 10
3. Lim
4. Paropropusna membrana
5. Opet kamena vuna 5
6. Blok 20
7. Kamena vuna 5
8. Dupla knauf ploca na pod konstrukciji.

Sve ostalo ce te naci kao i ovo na sajtu ne mogu da pisem puno umara. Saljem link kad bude online.

Hvala




Sent from my iPhone using Tapatalk
evo me...
REYNAERS je ozbiljna firma, verovatno među prvih pet u Evropi što se tiče veličine i kvaliteta. Imaju oni sisteme i ''sisteme''.
Ova promena je na bolje ako je novi sistem sa termomostom od MINIMUM 35mm, tako da bi to kvalitetno troslojno staklo imalo smisla i efekta. Trebalo bi taj sistem da bude kvalitetan sam po sebi, pitanje je ozbiljno ko će te prozore da napravi i ko će i kako da ih ugradi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731079#p731079:3ueijg0c je napisao(la):
Igor » Pet Apr 24, 2020 7:23 pm[/url]":3ueijg0c]Deo postova sam prabacio u temu "Cene nekretnina" na linku viewtopic.php?f=3&t=2149&start=1550
Potpuno si u pravu.
Elaboriramo na temu koja je opšta, a opet vezana za Sakuru, jer se stalno proziva investitor za navodno visoku cenu kvadrata.
Ljudi koji nisu iz branše ne znaju baš kako to sve funkcioniše.
Nepogrešivi sistem ponude i potražnje.....
 
PanicMechanic":25sxf51q je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730444#p730444 je napisao(la):
Djordje33 » Сре Апр 22, 2020 9:42 pm[/url]":25sxf51q]Zaboravio sam da vas obavestim da smo doneli jednu odluku tacnije jednu promenu sto se tice spoljne stolarije ( prozori ). Izabrali smo umesto Elvial sistema sistem Reynaers.

Da bi smo se odmah razumeli i da me odmah ne bi napali dusebriznici kao sto menjas itd.. lose... Reynaers spada u sam vrh sistema i za klasu je bolji od prvobitno planiranog sistema ( nas skuplje kosta ). Plus smo pojacali stakla kao i zvucne folije jer smo trazili da zvucna zastita bude do 42 db. Ko se razume shvatice..

Bio je gospodin ovde koji se ukljucio oko ove teme i koji ima cini mi se ozbiljno znanje, pa bih ga ovom prilikom zamolio da se ponovo ukljuci ako je moguce i iskomentarise ovo.

Hvala

Ps: oko zida pitanje koje ste postavili, uskoro postavljamo stranicu sa objasnjenjem oko kvaliteta svega sto se ugradjuje u nas projekat. Od cevi pa do zidova itd...

Zid spoljni je :

1. Keramika
2. Kamena vuna 10
3. Lim
4. Paropropusna membrana
5. Opet kamena vuna 5
6. Blok 20
7. Kamena vuna 5
8. Dupla knauf ploca na pod konstrukciji.

Sve ostalo ce te naci kao i ovo na sajtu ne mogu da pisem puno umara. Saljem link kad bude online.

Hvala




Sent from my iPhone using Tapatalk

Мене само занима да ли ће се чути бука из суседних станова (из станова који се наслањају један на други, односно дели их само зид)?

Naravno da ne bi trebalo da se cuje. Nede imamo kad je zid stan-stan u pitanju. Beton negde blok 20, menjutim sa obe strane ide kamena vuna 5 i dupla knauf ploca na pod konstrukciji tako da imate 4 ploce 2x5 cm kamene vune plus blok ili beton i gumeni suspenzori da se zvuk ne prenosi izmedju dva stana i to daje zaboravio sam koliku zvucnu izolaciju ali cu i to proveriti tacno koliko db. E sad kad neko odvrne muziku do daske ne postoji izolacija koja ce to da spreci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh