Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Iscimajte nekog ko ima uredjaje za merenje nivoa zracenja (od dalekovoda) da izmeri na lokaciji sakure, to je par minuta posla...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671210#p671210:2mjxcknz je napisao(la):
sasha75 » Pet Okt 18, 2019 11:32 pm[/url]":2mjxcknz]Zivot uz toplanu kazu da je otprilike takav da u nekim momentima prozor ne mozes otvoriti od dima, da se zaprlja sve sto se nadje na terasi...
Zato pitam, koja toplana i na koje gorivo?

Nešto ne verujem da toplana na gas može da pravi takav dim.

E sad, ako nestane gasa, pa se pređe na mazut, to bi već bio ozbiljan problem.
 
Ljudi stvarno pocinje da me umara obajsnjavanje na ovu temu. Pisao sam o tome nekoliko puta ranije. Pogledajte u ranijim postovima.

Hvala

Ps: svako ko je zainteresovan da kupi stan moze da zatrazi od CBRE dokumentaciju o ispitavanju i oni ce je dostaviti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671214#p671214:gtm8vsam je napisao(la):
deyan » Pet Okt 18, 2019 10:42 pm[/url]":gtm8vsam]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671210#p671210:gtm8vsam je napisao(la):
sasha75 » Pet Okt 18, 2019 11:32 pm[/url]":gtm8vsam]Zivot uz toplanu kazu da je otprilike takav da u nekim momentima prozor ne mozes otvoriti od dima, da se zaprlja sve sto se nadje na terasi...
Zato pitam, koja toplana i na koje gorivo?

Nešto ne verujem da toplana na gas može da pravi takav dim.

E sad, ako nestane gasa, pa se pređe na mazut, to bi već bio ozbiljan problem.
Ne znam na koje gorivo...Tamo na Miljakovcu, ali kod ove uz Sakuru sam isto cesto vidjao da izbacuje ozbiljan dim a da li taj dim moze zavrsiti dole ne znam ...pre bih rekao da ne moze mada je jako jako blizu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671215#p671215:36pvuho8 je napisao(la):
Djordje33 » Pet Okt 18, 2019 10:42 pm[/url]":36pvuho8]Ljudi stvarno pocinje da me umara obajsnjavanje na ovu temu. Pisao sam o tome nekoliko puta ranije. Pogledajte u ranijim postovima.

Hvala

Ps: svako ko je zainteresovan da kupi stan moze da zatrazi od CBRE dokumentaciju o ispitavanju i oni ce je dostaviti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Projekat je odlican, zaista retkost jeste vas pristup i za svaku pohvalu je to...Ovde pricamo o stvarima koje su mislim jako bitne i ne znam da li su potpuno razjasnjene posto tu niko nije gradio stambene objekte do sada pa nismo detaljno informisani. Trazicu od CBRE dokumentaciju.Hvala na info
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670017#p670017:17ee2umi je napisao(la):
sasha75 » Uto Okt 15, 2019 10:19 am[/url]":17ee2umi]VK i WP - tacno, za SL i CG - nije tacno. Cak bih rekao da je Sky Line trenutno najbolji projekat u zemlji, najbolje gradiliste takodje
Ne mogu da se slozim da je Skyline najbolji projekat i gradiliste, voleo bih da razumem argumente za to. Po meni (iako zainteresovan za kupovinu stana u Skylinu) kvalitet radova je prosecan, ugradjeni materijali prosecni pogotovo kad se uzme u obzir cena. Ono sto ce biti veliki problem Skylina je ulaz i izlaz iz garaza u satu kad su guzve (ujutru i popodne) za 900 vozila 4 ulaza i 3 izlaza (iz Kneza Milosa ce biti moguce jedino uci, ali ne i izaci. Ono sto me je impresioniralo kod predstavnika Investitora Sakure koji ovde uredno odgovara na forumu je posvecenost detaljima i spremnost da prihvati komentar i da argument za i protiv. U Skylinu i njihovoj prodajnoj kancelariji filozofija je da treba da budemo sretni sto za gomilu para mozemo da kupimo krajnje prosecan stan (klasicni radijatori, split sistemi klima koje su postavljene na terasu, da li je neko ziveo sa klimom na terasi pa kad je napolju 40 stepeni i ceo dan radi klima mozete da osusite ves za 5 minuta od vrucine i mozete da zaboravite terasu, a radijatori su u civilizovanom svetu vec proslost, plus troskovi centralnog grejanja u BGD su visoki u poredjenju sa kvalitetom istog). Drago mi je da se neko poceo baviti gradnjom ozbiljnije kao u Sakuri, moram da pogledam uzivo, mada mi se lokacija iskreno ne dopada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671612#p671612:chhuu7r2 je napisao(la):
Гага » Ned Okt 20, 2019 1:44 am[/url]":chhuu7r2]"Показна соба", још мало па готова, слике од 19.октобра 2019.

То беше показна соба која је требало да буде готова у мају? Ако се оволико касни са показном собом, питам се да ли то значи да ће се толико каснити и са завршетком изградње...

Иначе, близина далековода није проблем. Добио сам студију од инвеститора којом су вршена мерења и извучени закључци, проследио је пријатељу са Института Михајло Пупин и добио уверавања да измерене вредности не могу имати утицаја на људе.
 
VoiD":2zhij74i je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671612#p671612 je napisao(la):
Гага » Ned Okt 20, 2019 1:44 am[/url]":2zhij74i]"Показна соба", још мало па готова, слике од 19.октобра 2019.

То беше показна соба која је требало да буде готова у мају? Ако се оволико касни са показном собом, питам се да ли то значи да ће се толико каснити и са завршетком изградње...

Иначе, близина далековода није проблем. Добио сам студију од инвеститора којом су вршена мерења и извучени закључци, проследио је пријатељу са Института Михајло Пупин и добио уверавања да измерене вредности не могу имати утицаја на људе.


Postovani, slazem se sa vama. Da li ja mogu vama da postavim jedno logicno pitanje ?
Sta bi ste vi pre odabrali da ste kupac u sakuri ?
Da li bi ste pre izabrali da zavrsni radovi budu kvalitetno uradjeni ali sa kasnjenjem od par meseci ili bi ste vise voleli da vam zavrsni radovi budu kao sto su uglavnom zbrzavani i tako lose izvedeni ?

Uvek kao po receptu zavrsni radovi koji su jednako vazni ako i ne najvazniji istrpe zbog zbijenog roka zavrsetka. Dzabe je da ja stavim porcelanosinu plocicu ako je majstor nije ugradio kako treba, onda sam mogao i kinesku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672702#p672702:20kp0m35 je napisao(la):
Djordje33 » Sre Okt 23, 2019 11:40 am[/url]":20kp0m35]
VoiD":20kp0m35 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671612#p671612 je napisao(la):
Гага » Ned Okt 20, 2019 1:44 am[/url]":20kp0m35]"Показна соба", још мало па готова, слике од 19.октобра 2019.

То беше показна соба која је требало да буде готова у мају? Ако се оволико касни са показном собом, питам се да ли то значи да ће се толико каснити и са завршетком изградње...

Иначе, близина далековода није проблем. Добио сам студију од инвеститора којом су вршена мерења и извучени закључци, проследио је пријатељу са Института Михајло Пупин и добио уверавања да измерене вредности не могу имати утицаја на људе.


Postovani, slazem se sa vama. Da li ja mogu vama da postavim jedno logicno pitanje ?
Sta bi ste vi pre odabrali da ste kupac u sakuri ?
Da li bi ste pre izabrali da zavrsni radovi budu kvalitetno uradjeni ali sa kasnjenjem od par meseci ili bi ste vise voleli da vam zavrsni radovi budu kao sto su uglavnom zbrzavani i tako lose izvedeni ?

Uvek kao po receptu zavrsni radovi koji su jednako vazni ako i ne najvazniji istrpe zbog zbijenog roka zavrsetka. Dzabe je da ja stavim porcelanosinu plocicu ako je majstor nije ugradio kako treba, onda sam mogao i kinesku.

Кад ме већ директно питате, да Вам одговорим.
Одабрао бих да добијем уговор који ће штитити обе стране, а не само банку и инвеститора и којим ће ми бити обезбеђена предвидљивост и извесност у погледу међусобног испуњења обавеза и рокова.
Тога у случају Сакуре није било, ни кад је у питању уговор, а изгледа ни када су у питању рокови. Зато сам одустао од куповине.
За квалитет ће се тек видети, надам се и очекујем да ће бар та трећа ставка бити задовољена.
 
Ja više volim da se ispoštuje rok, makar on bio i dugačak, nego da se ne ispoštuje. To mi govori o lošoj proceni, a to je za mene veliki minus.

Shvatam ja da to nije ništa novo u Srbiji (a vrv i u svetu), ali jeste jedan mali minus u celom ovom projektu (koji, bar za mene, ima baš puno pluseva, najviše zbog tvoje @Djordje33 otvorenosti i dostupnosti na ovom forumu)
 
VoiD":21f3uqf7 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672702#p672702 je napisao(la):
Djordje33 » Sre Okt 23, 2019 11:40 am[/url]":21f3uqf7]
VoiD":21f3uqf7 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671612#p671612 je napisao(la):
Гага » Ned Okt 20, 2019 1:44 am[/url]":21f3uqf7]"Показна соба", још мало па готова, слике од 19.октобра 2019.

То беше показна соба која је требало да буде готова у мају? Ако се оволико касни са показном собом, питам се да ли то значи да ће се толико каснити и са завршетком изградње...

Иначе, близина далековода није проблем. Добио сам студију од инвеститора којом су вршена мерења и извучени закључци, проследио је пријатељу са Института Михајло Пупин и добио уверавања да измерене вредности не могу имати утицаја на људе.


Postovani, slazem se sa vama. Da li ja mogu vama da postavim jedno logicno pitanje ?
Sta bi ste vi pre odabrali da ste kupac u sakuri ?
Da li bi ste pre izabrali da zavrsni radovi budu kvalitetno uradjeni ali sa kasnjenjem od par meseci ili bi ste vise voleli da vam zavrsni radovi budu kao sto su uglavnom zbrzavani i tako lose izvedeni ?

Uvek kao po receptu zavrsni radovi koji su jednako vazni ako i ne najvazniji istrpe zbog zbijenog roka zavrsetka. Dzabe je da ja stavim porcelanosinu plocicu ako je majstor nije ugradio kako treba, onda sam mogao i kinesku.

Кад ме већ директно питате, да Вам одговорим.
Одабрао бих да добијем уговор који ће штитити обе стране, а не само банку и инвеститора и којим ће ми бити обезбеђена предвидљивост и извесност у погледу међусобног испуњења обавеза и рокова.
Тога у случају Сакуре није било, ни кад је у питању уговор, а изгледа ни када су у питању рокови. Зато сам одустао од куповине.
За квалитет ће се тек видети, надам се и очекујем да ће бар та трећа ставка бити задовољена.

Ja vas molim da ne iznosite neistinu, sve do sada je bar sa moje strane bilo transparentno. Svaki kupac ima pravo na penal pri kasnjenju i ako ste “dobili” predlog ugovora to ste tu mogli da procitate.

Sve je lako proverljivo svaki kupac dobije ugovor na proveru pre podpisivanja i ima dovoljno vremena da se konsultuje sa svojim advokatom.

Svasta sam mogao da ocekujem ali bas ovako nesto ne. Cak smo imali kupce koji kazu da su se najvise odlucili za kupovinu stana zbog dobrih ugovora.

U ugovoru postoji tolerancija za kasnjenje od par meseci samo zbog razloga nepredvidjenih okolnosti kao sto su se desavale na primer poplave kad smo bili pod zemljom sa radovima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
moram da kažem da dinamiku radova uglavnom definiše glavni izvođač, uz konsultaciju sa podizvođačima, a sve slušajući želje i čestitke investitora.
i nikad se ne radi dinamika toliko tesno, da čim nešto iskoči iz roka (iz ko zna kojih od milion opravdanih i neopravdanih razloga), odmah se rokovi probijaju i kasni se....očigledno glavni izvođač sa sve podizvođačima nije dovoljno stručan i vičan da uradi dinamiku kako treba. a svi znamo ko je ovde glavni izvođač, a oni se baš i nisu proslavili sa rokovima na prethodnim objektima.
 
deka u akciji":gmn00xvu je napisao(la):
moram da kažem da dinamiku radova uglavnom definiše glavni izvođač, uz konsultaciju sa podizvođačima, a sve slušajući želje i čestitke investitora.
i nikad se ne radi dinamika toliko tesno, da čim nešto iskoči iz roka (iz ko zna kojih od milion opravdanih i neopravdanih razloga), odmah se rokovi probijaju i kasni se....očigledno glavni izvođač sa sve podizvođačima nije dovoljno stručan i vičan da uradi dinamiku kako treba. a svi znamo ko je ovde glavni izvođač, a oni se baš i nisu proslavili sa rokovima na prethodnim objektima.

Upravo zbog toga ja kao investitor imam svoj nadzor i kontrolu kvaliteta u samom izvodjenju. Do su ljudi koji za mene prate kvalitet gradnje od konstrukcije pa do struje enterijera... i to ja dodatno placam da bih sam bio siguran da je ugradjeno i uradjeno ono sto je dogovoreno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
naravno, nadzor kao takav mora da postoji. pogotovu na objektima kao što je ovaj.
mora da postoji i ako praviš sam sebi kuću ili šupu, a kamoli ovde.
hoću da kažem ako nadzor nešto ne primi ili ne odobri, šta je to nego neka greška izvođača ili muvačina ili pogrešan materijal, ili nešto peto.
znači, nedovoljna stručnost i poslovnost glavnog izvođača ili podizvođača. to hoću da naglasim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672716#p672716:23oz5dlz je napisao(la):
Djordje33 » Sre Okt 23, 2019 12:09 pm[/url]":23oz5dlz]
VoiD":23oz5dlz je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672702#p672702 je napisao(la):
Djordje33 » Sre Okt 23, 2019 11:40 am[/url]":23oz5dlz]
VoiD":23oz5dlz je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671612#p671612 je napisao(la):
Гага » Ned Okt 20, 2019 1:44 am[/url]":23oz5dlz]"Показна соба", још мало па готова, слике од 19.октобра 2019.

То беше показна соба која је требало да буде готова у мају? Ако се оволико касни са показном собом, питам се да ли то значи да ће се толико каснити и са завршетком изградње...

Иначе, близина далековода није проблем. Добио сам студију од инвеститора којом су вршена мерења и извучени закључци, проследио је пријатељу са Института Михајло Пупин и добио уверавања да измерене вредности не могу имати утицаја на људе.


Postovani, slazem se sa vama. Da li ja mogu vama da postavim jedno logicno pitanje ?
Sta bi ste vi pre odabrali da ste kupac u sakuri ?
Da li bi ste pre izabrali da zavrsni radovi budu kvalitetno uradjeni ali sa kasnjenjem od par meseci ili bi ste vise voleli da vam zavrsni radovi budu kao sto su uglavnom zbrzavani i tako lose izvedeni ?

Uvek kao po receptu zavrsni radovi koji su jednako vazni ako i ne najvazniji istrpe zbog zbijenog roka zavrsetka. Dzabe je da ja stavim porcelanosinu plocicu ako je majstor nije ugradio kako treba, onda sam mogao i kinesku.

Кад ме већ директно питате, да Вам одговорим.
Одабрао бих да добијем уговор који ће штитити обе стране, а не само банку и инвеститора и којим ће ми бити обезбеђена предвидљивост и извесност у погледу међусобног испуњења обавеза и рокова.
Тога у случају Сакуре није било, ни кад је у питању уговор, а изгледа ни када су у питању рокови. Зато сам одустао од куповине.
За квалитет ће се тек видети, надам се и очекујем да ће бар та трећа ставка бити задовољена.

Ja vas molim da ne iznosite neistinu, sve do sada je bar sa moje strane bilo transparentno. Svaki kupac ima pravo na penal pri kasnjenju i ako ste “dobili” predlog ugovora to ste tu mogli da procitate.

Sve je lako proverljivo svaki kupac dobije ugovor na proveru pre podpisivanja i ima dovoljno vremena da se konsultuje sa svojim advokatom.

Svasta sam mogao da ocekujem ali bas ovako nesto ne. Cak smo imali kupce koji kazu da su se najvise odlucili za kupovinu stana zbog dobrih ugovora.

U ugovoru postoji tolerancija za kasnjenje od par meseci samo zbog razloga nepredvidjenih okolnosti kao sto su se desavale na primer poplave kad smo bili pod zemljom sa radovima...


Sent from my iPhone using Tapatalk

То што ме нисте разумели, не значи да ширим неистине.
Уговор јесам добио (а не "добио"), са адвокатом се јесам консултовао и савет адвоката јесте био да такав уговор не потписујем за живу главу. Нисам навео да нису предвиђени контра пенали, већ да уговор од три стране (инвеститор, банка, купац) штити само две, а да купац остаје на "ледини" у многим случајевима, који се не дешавају често, али није искључено да не могу да се десе (нрп. прекид изградње из било ког разлога).
Уосталом, не причам у празно, већ је Ваша правница од мене добила детаљно искоментарисан уговор и јасну аргументацију за ово што сам написао (на тај мејл ми никад није одговорено, мада одговор нисам ни тражио, јер сам у том тренутку већ одустао од куповине јер је тако конципиран уговор непоправљив, могуће је само састављати нови на шта као инвеститор свакако не бисте пристали).
Мени није циљ или намера да дезавуишем пројекат, овде сам јасно изнео и чињенице у вези са далеководима (добио сам јасну потврду од стручних лица да њихова близина нема и не може имати негативног утицаја на станаре), али сам ипак морао да подсетим да је показна соба била најављена још у априлу, јер се на то чини ми се заборавило, а може да буде јасан показатељ да ће се и са изградњом зграде немало каснити.
Ја Вам свакако желим што мање препрека и успешан завршетак изградње, онако како сте замислили и у роковима које сте планирали.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672702#p672702:1erit47w je napisao(la):
Djordje33 » Sre Okt 23, 2019 10:40 am[/url]":1erit47w]
VoiD":1erit47w je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671612#p671612 je napisao(la):
Гага » Ned Okt 20, 2019 1:44 am[/url]":1erit47w]"Показна соба", још мало па готова, слике од 19.октобра 2019.

То беше показна соба која је требало да буде готова у мају? Ако се оволико касни са показном собом, питам се да ли то значи да ће се толико каснити и са завршетком изградње...

Иначе, близина далековода није проблем. Добио сам студију од инвеститора којом су вршена мерења и извучени закључци, проследио је пријатељу са Института Михајло Пупин и добио уверавања да измерене вредности не могу имати утицаја на људе.


Postovani, slazem se sa vama. Da li ja mogu vama da postavim jedno logicno pitanje ?
Sta bi ste vi pre odabrali da ste kupac u sakuri ?
Da li bi ste pre izabrali da zavrsni radovi budu kvalitetno uradjeni ali sa kasnjenjem od par meseci ili bi ste vise voleli da vam zavrsni radovi budu kao sto su uglavnom zbrzavani i tako lose izvedeni ?

Uvek kao po receptu zavrsni radovi koji su jednako vazni ako i ne najvazniji istrpe zbog zbijenog roka zavrsetka. Dzabe je da ja stavim porcelanosinu plocicu ako je majstor nije ugradio kako treba, onda sam mogao i kinesku.
Da me ne razumete pogresno, posto smatram da radite i odlican projekat i odlicnu komunikaciju...Ali...pitanje gore vam nije na mestu. Ukoliko ste vi investitor i definisete neke rokove, sa sve penalima i sl, izuzetno je vazno da se rokovi postuju i u isto vreme da se zavrsni radovi urade u skladu sa definisanim, bez nadasve poznatog "fusarenja" kome mnogi drugi investitori pribegavaju. Naravno, kljuc je u definisanju roka na startu. Ukoliko orojekat uradite pre roka to je odlicno, ali preporucujem da uzmete neki buffer u planiranju i ne dovodite potencijalne kupce u ovu dilemu, jer vam niko nece reci da je u redu da kasnite kao sto NIKAKO nije u redu da zbrzate zavrsne radove i zgrada ne dobije standard koji opravdava izuzeyno viaoku cenu koju trazite za divan kompleks pored toplane i dalekovoda :)
Ovo divan nije ironicno jer zaista smatram vas projekat odlicnim, cena - prosudite sami.
 
Da li ce investitor raditi neki novi projekat slicnog tipa u Bgd? Projekat mi je interesantan, lokacija mi nije najpovoljnija
 
Ja sam kupac u Sakuri u fazi I. Moja iskustva i sa investitorom i sa CBRE-om su veoma pozitivna. Ni jedna informacija nije prikrivena, dobijala sam vrlo transparentne odgovore na sva pitanja od CBRE-a u kratkim rokovima, u predugovoru su svi moji komentari uvazeni u nastojanju da se nadje resenje koje zadovoljava obe strane.
 
Da li je CBRE bio iskren cete saznati kada se uselite. U dobru nameru investitora, sa druge strane, ne sumnjam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675733#p675733:2sre3n0e je napisao(la):
TijanaJ » Today, 22:20[/url]":2sre3n0e]Ja sam kupac u Sakuri u fazi I. Moja iskustva i sa investitorom i sa CBRE-om su veoma pozitivna. Ni jedna informacija nije prikrivena, dobijala sam vrlo transparentne odgovore na sva pitanja od CBRE-a u kratkim rokovima, u predugovoru su svi moji komentari uvazeni u nastojanju da se nadje resenje koje zadovoljava obe strane.

Ako nije tajna, koji su to komentari uvaženi? Mnogo bi značilo ostalim kupcima kako u Sakuri, tako i u ostalim novogradnjama.
 
Smatram da nije fer prema investitoru da delim detalje ugovora.

Moji predlozi su se zasnivali na zastiti obe strane. Nisam dovodila u pitanje zastitu investitora koja je po mom misljenju legitimna, moji zahtevi su se odnosili na izmene koje obezbedjuju garancije i meni u potpunosti. I sve su usvojene.

Sam po sebi predugovor je i u startu bio prilicno korektan, nije bio jednostran i bezuslovan, sto mi je ulilo poverenje u projekat. Ja sam inace najprosecniji moguci kupac koji nije poznavao ni investitora, niti koga u CBRE-u.

Ne razumem zasto se o CBRE-u komentarise na nivou “Videces kad se uselis”. Njihov deo posla prema meni kao kupcu je u potpunosti bio korektan, kako pomenuh. Ponudili su mi opcije, reagovali u kratkim rokovima u svakom trenutku, pomogli mi sa adekvatnim prenosom mojih dilema na predugovor, i davali informacije koje su potkrepljivali dokumentacijom.

Nadam se da sam pomogla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676167#p676167:wkaf04o0 je napisao(la):
TijanaJ » Pet Nov 01, 2019 11:11 pm[/url]":wkaf04o0]Smatram da nije fer prema investitoru da delim detalje ugovora. Moji predlozi su se zasnivali na zastiti obe strane. Nisam dovodila u pitanje zastitu investitora koja je po mom misljenju legitimna, moji zahtevi su se odnosili na izmene koje obezbedjuju garancije i meni u potpunosti. I svi su usvojeni. Sam po sebi predugovor je i u startu bio prilicno korektan, nije bio jednostran i bezuslovan, sto mi je ulilo poverenje u projekat. Ja sam inace najprosecniji moguci kupac koji nije poznavao ni investitora, niti koga u CBRE-u.
Ne razumem zasto se o CBRE-u komentarise na nivou “Videces kad se uselis”. Njihov deo posla prema meni kao kupcu je u potpunosti bio korektan, kako pomenuh. Ponudili su mi opcije, reagovali u kratkim rokovima u svakom trenutku, pomogli mi sa adekvatnim prenosom mojih dilema na predugovor, i davali informacije koje su potkrepljivali dokumentacijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li mislite da investitori ne komuniciraju izmedju sebe i da ne dele svoju praksu.* I da vode racuna o interesima kupaca? )Ovaj forum je jedini nacin da ljudi koji razmatraju kupovinu nekretnine razmene iskustva i zastite se od lose prakse investitora. Dobar advokat je jedan od nacina ali nisu ni oni svemoguci niti sveznajuci. Zato je pitanje Vama bilo korektno i posto niste u obavezi cuvanja poslovne tajne bioo bi svima jako korisno da razumeju sta ste uspeli u pregovorima. Ja sam imao iskustvo sa CBRE om za dva projekta gde su rekli da oni nisu zainteresovani za promene Ugovora.
 
potencijalnikupac":3rwy0fyr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676167#p676167 je napisao(la):
TijanaJ » Pet Nov 01, 2019 11:11 pm[/url]":3rwy0fyr]Smatram da nije fer prema investitoru da delim detalje ugovora. Moji predlozi su se zasnivali na zastiti obe strane. Nisam dovodila u pitanje zastitu investitora koja je po mom misljenju legitimna, moji zahtevi su se odnosili na izmene koje obezbedjuju garancije i meni u potpunosti. I svi su usvojeni. Sam po sebi predugovor je i u startu bio prilicno korektan, nije bio jednostran i bezuslovan, sto mi je ulilo poverenje u projekat. Ja sam inace najprosecniji moguci kupac koji nije poznavao ni investitora, niti koga u CBRE-u.
Ne razumem zasto se o CBRE-u komentarise na nivou “Videces kad se uselis”. Njihov deo posla prema meni kao kupcu je u potpunosti bio korektan, kako pomenuh. Ponudili su mi opcije, reagovali u kratkim rokovima u svakom trenutku, pomogli mi sa adekvatnim prenosom mojih dilema na predugovor, i davali informacije koje su potkrepljivali dokumentacijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li mislite da investitori ne komuniciraju izmedju sebe i da ne dele svoju praksu.* I da vode racuna o interesima kupaca? )Ovaj forum je jedini nacin da ljudi koji razmatraju kupovinu nekretnine razmene iskustva i zastite se od lose prakse investitora. Dobar advokat je jedan od nacina ali nisu ni oni svemoguci niti sveznajuci. Zato je pitanje Vama bilo korektno i posto niste u obavezi cuvanja poslovne tajne bioo bi svima jako korisno da razumeju sta ste uspeli u pregovorima. Ja sam imao iskustvo sa CBRE om za dva projekta gde su rekli da oni nisu zainteresovani za promene Ugovora.

Dobar advokat, uz dobar pristup kupca sa dobrim investitorom uz argumentaciju ce uroditi plodom.

Imala sam iskustvo i sa investitorom koji prvi put radi projekat u gradjevini, u predugovoru su stajale samo njegove zastite, a od mene se trazilo “da verujem” i time uplatim avans. Taj predugovor nisam potpisala.
Tuzno je svakako sto nema drugog mehanizma (pravnog, zakonskog) koji regulise ovu oblast.

No, to nije tema, tema je Sakura, mislim da sam pomogla dosta svime sto sam iznela, i sustina jeste da se osecam ispostovanom, a to sam zapravo zelela da istaknem.

Mislim svakako da su ovde prevelika ocekivanja i od CBRE-a, oni samo posreduju, i time samo prenose poruku o (ne)mogucnostima izmena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh