Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Neka firma Eson, nikad čuo za njih... mislim da treba naći neku krštenu firmu sa ozbiljnim referencama poput City Facility-a koji održava A blok ili firme koja održava West 65 ili neka od firmi koja održava zgrade u BNV a ne neku firmu za koji niko nije čuo, poput tog Esona.

A što se tiče dekorativne rasvete, ona postoji duže vreme, još letos je puštana s vremena na vreme i po meni top izgleda. Tako nešto bi trebala da ima svaka nova zgrada na NBG, a ne samo West kula, Sakura, Kennedy i zgrade preko puta novog Merkatora (blok 32).

Ja bi naknadno led dekorativnu rasvetu ubacio i na A blok (3 i 4 faza jer su te 2 zgrade dominantnije od nižih), West, Airport City... jednostavno to daje neki šmek i atraktivnost tim zgradama.
Iz Petice i Central Gardena su ih oterali, ako ti ista znaci. Toliko su dobri :D
 
LaPresidenta i Eson su blisko povezane firme, jedna drugu pokrivaju u ne tako cistim radnjama dok ih ne oteraju kao sto je bilo i na Novom D uz veliku stetu koju su napravili.
 
Renomirana PU(La p.) drži još 4 od 8 SZ u okviru CG.Neće biti tako lako smeniti je u tim preostalim stambenim zajednicama.Renomirana firma za pružanje facility usluga koju ona protežira E.održavanje nema zvaničan ugovor sa stanarima od februara prošle godine,ali to je ne sprečava da šalje račune.E.security je imao ugovor na 4 meseca.Taj ugovor je istekao još prošle godine.Četvrta firma koja posluje u CG je Happy bamboo.Sve navedene firme su krive za sadašnji izgled kvazi kondominijuma CG,a jednim delom i izvesni stanari.Ništa ili vrlo malo se radi,a problemi lošeg održavanja polako postaju vidljivi na svakom koraku unutar i oko kompleksa.Deking je bolna tema.Službenici firme za obezbeđenje su skloni konfliktnim situacijama, a većina njih radi bez adekvatne licence.Traženo je od stanara da potpišu aneks nepostojećeg i nevavažećeg ugovora vezanog za obezbeđenje kondominijuma kako bi se produžila saradnja i to sa višom cenom ali je to glatko odbijeno.Preduslov da bi se krenulo u popravke mnogih reklamacija je odlazak ovih firmi.
 
Primopredaja je krenula pre par meseci. Ja imam stan u Savadi i A Bloku, ovo je daleko ispred njih po kvalitetu i estetici na prvi pogled.
Evo mojih utisaka kroz slike i video. Vrlo je moguce da necu ni ziveti ovde, ali da sam nasao adekvatan veci stan u Sakuri sigurno bih ziveo ovde, utisak mi je i vise nego pozitivan.
 
Primopredaja je krenula pre par meseci. Ja imam stan u Savadi i A Bloku, ovo je daleko ispred njih po kvalitetu i estetici na prvi pogled.
Evo mojih utisaka kroz slike i video. Vrlo je moguce da necu ni ziveti ovde, ali da sam nasao adekvatan veci stan u Sakuri sigurno bih ziveo ovde, utisak mi je i vise nego pozitivan.
Keramika i stolarija deluju bolje nego u Aurori. Jedino ova kuhinja izgleda čudno i ne svidja mi se što je bojler u kupatilu a ne u odvojenoj prostoriji kao u BNV.
 
Primopredaja je krenula pre par meseci. Ja imam stan u Savadi i A Bloku, ovo je daleko ispred njih po kvalitetu i estetici na prvi pogled.
Slažem se, isti utisak imam i ja jer trenutno živim u A bloku i Sakura je dosta iznad po svim parametrima, mada to je i očekivano imajući u vidu ipak da je A blok (i Savada) projekat od pre 10 godina, a ovo je potpuno nova zgrada, pa je samim tim i očekivano da sve bude na znatno višem nivou nego što je bio standard tada.

Po meni jedina prednost A bloka je dosta konfornija garaža. Ulaz, pristupne rampe i interne sabraćajnice u garaži Sakure su neprihvatljivo uske. To mi je veliko razočarenje. Očekivao sam dosta komotniju garažu.

Inače baš me zanima razlika između Sakure i Novog Dorćola, jer su to projekti koji su započeti u isto vreme i rekao bih da je to na veoma sličnom nivou i da je Novi Dorćol barabar sa Sakurom po svim parametrima.

Ako neko ima stan i u Novom Dorćolu i u Sakuri možda bi mogao da uporedi.
 
Je l planiraš da probijaš kuhinju, da napraviš sa bude jedna celina sa dnevnom sobom? To je meni pod obavezno.
Apsolutno ne, ovaj stan sam i odabrao jer je kuhinja izdvojena i cak cu je i zatvoriti kliznim vratima, inace kuhinju prakticno i ne koristim, samo za kafu :)
Novu kuhinju sam opremio kevi u porodicnoj kuci i to je sevap kad zena zna da kuva, u ovim novim stanovima kuhinje su samo estetski tu, domacice vise ne postoje, cast izuzecima.
Inace ovo je komotan momacki stan sa prostranom dnevnom sobom, velikom terasom, spavacom sobom i garderoberom i lepim pogledom, niko tu i ne planira da kuva :)
 
Slažem se, isti utisak imam i ja jer trenutno živim u A bloku i Sakura je dosta iznad po svim parametrima, mada to je i očekivano imajući u vidu ipak da je A blok (i Savada) projekat od pre 10 godina, a ovo je potpuno nova zgrada, pa je samim tim i očekivano da sve bude na znatno višem nivou nego što je bio standard tada.

Po meni jedina prednost A bloka je dosta konfornija garaža. Ulaz, pristupne rampe i interne sabraćajnice u garaži Sakure su neprihvatljivo uske. To mi je veliko razočarenje. Očekivao sam dosta komotniju garažu.

Inače baš me zanima razlika između Sakure i Novog Dorćola, jer su to projekti koji su započeti u isto vreme i rekao bih da je to na veoma sličnom nivou i da je Novi Dorćol barabar sa Sakurom po svim parametrima.

Ako neko ima stan i u Novom Dorćolu i u Sakuri možda bi mogao da uporedi.
Standard tada i sada je apsolutno isti, koliko para toliko muzike. Evo Lastavice pored Sakure koje se grade istovremeno i ne mogu da se porede po kvalitetu. Ja volim komfor i estetiku, podno grejanje, nema radijatora, fancoil umesto spoljnih jedinica, prostrana terasa, stolarija je vrhunska, ne samo sto je od poda do plafona nego sto je zvucna izolacija nepojmljiva. Stan je okrenut prema Jurija Gagarina, sa zatvorenim prozorima ne cuje se apsolutno nista. Ja imam i lokal u Sakuri, sa Djordjem sam ratovao vise puta zbog rokova, ali realno ovaj kvalitet ne znam gde trenutno ima na nbg.
Keramika je Porcelanosina ali je ja svakako lupam zbog mog enterijera.
I zelim da se ogradim, ovo je samo prvi utisak, verovatno cu kompletnu sliku imati tek kada budem ziveo tu, sigurno ima i nekih propusta koje sada ne mogu da uocim ali cisto da prenesem moja zapazanja.
I prvi utisak pri ulasku u stan je pogled i sirina koju ima. Plasio sam se buke sa bulevara ali apsolutno je prihvatljiva i nenametljiva.
 
Apsolutno ne, ovaj stan sam i odabrao jer je kuhinja izdvojena i cak cu je i zatvoriti kliznim vratima, inace kuhinju prakticno i ne koristim, samo za kafu :)
Novu kuhinju sam opremio kevi u porodicnoj kuci i to je sevap kad zena zna da kuva, u ovim novim stanovima kuhinje su samo estetski tu, domacice vise ne postoje, cast izuzecima.
Inace ovo je komotan momacki stan sa prostranom dnevnom sobom, velikom terasom, spavacom sobom i garderoberom i lepim pogledom, niko tu i ne planira da kuva :)
Ma jasno, ja ne znam ni jaje da ispržim, moja riba par stvari možda zna da spremi, ona je više za fitnes i lagana jela, nema tu kuvanja, ali ja meni za sevap ubacujem Scavolini kuhinju i komplet Miele tehniku u višoj klasi, volim da sve to izgleda top i napucano, iako je bacanje para jer niti ćemo kuvati, niti koristiti to sve, al da će izgledati top izgledaće.

Samo što ja volim da mi dnevna i kuhinja budu spojene zbog prostora, volim taj open space. Da se ja pitam dnevne sobe bi po defaultu imale najmanje 50 m2, spavaće po 30 m2, jer realno 80 m2 i jeste neki minimum za konforne 2 sobe. Ako su 2 spavaće onda najmanje 100 m2.

A ne kao u onim matorim komunjarskim zgradama sa vojnim stanovima gde na 100 m2 imaš 5 soba, tj. 5 sobica. Ne znam ko je normalan ikada pri čistoj svesti tako nešto projektovao. Ludilo mozga. Nisu Ameri ludi što im je standard da studio stanovi imaju 50m2, a već sa jednom spavaćom sobom blizu 100m2.
Standard tada i sada je apsolutno isti, koliko para toliko muzike.
Ma nije tada bilo izbora na NBG. Imao si West, A blok, Belvil, Savadu i GTC u toj klasi "novog" tipa naselja. Sve je to na isti fazon tada bilo. Ako si pre 10 dina hteo nesto jace, morao si da pravis kucu ili da ides na one fensi novogradnje na Dedinji i Senjaku sa 5 stanova u zgradi ako hoces sve da bude top
Evo Lastavice pored Sakure koje se grade istovremeno i ne mogu da se porede po kvalitetu.
Slažem se. Lastavice su rang Welporta i starih faza A bloka. Nije ni čudo što se muče sa prodajom stanova. To se više ne kupuje na ovoj lokaciji. Trebali su da naprave zgradu poput Sakure ili jaču i da to bude naselje istog ranga.

Ja imam i lokal u Sakuri, sa Djordjem sam ratovao vise puta zbog rokova,
A jbg, mnogo je oteglio, preozbiljan je ovo bio projekat za investitora tog kalibra.

To je kao kada bi meni sada uleteo projekat u mojoj firmi da mi treba 1000 novih ljudi da zaposlim u naredna 3 meseca (a sada zapošljvam 50). To ne bi bilo šanse da ostvarim. E tako je isto i njemu pala ova Sakura.

Da budemo krajnje realnii, od 2018. do sada ozbiljna građevijska firma bi sagradila zgradu od 50 spratova u istoj ili jačoj klasi od Sakure. Dobar primer je West kula koja je znatno brže izgrađena od Sakure, a kvalitet je isti ili jači od Sakure, ali koju je sagradio neuporedivo jači i ozbiljniji investitor.

ali realno ovaj kvalitet ne znam gde trenutno ima na nbg.
Slažem se, i ja mislim da je trenutno samo West kula na NBG na ovom nivou.

Ali mislim da će na istom nivou biti Airport Garden, a da će verovatno na višem nivou Belmondo. Ali cenim da kada se ta 2 naselja izgrade da će neko vreme Sakura, AG i Belmondo biti verovatno najkvalitetnije moguće opcije na NBG.

Soul 64 mi ne uliva poverenje da će biti taj nivo, a The One 2 faza i New Minel 2 faza svakako nisu ni blizu nivo Sakure i Airport Gardena.

To je neko moje polulaičko gledanje na kvalitet gradnje novih naselja na NBG, možda nisam u pravu, ali to je moje miseljenje.
 
Hahahaha, deki mi je na ignore vec neko vreme, presmesno mi je sve sto pise, ali posle ovog tvog konentara sam morala da vidim, stvarno sto kazes sta pisete braco mila🙂🙂🙂 mislim da to nema veze sa time sto su/smo beogradjani, ako jesmo, vec je to neki skroz drugi svet. Izvinjavam se za mali off, neka se kolege ne ljute, salim se malo, ja im zelim jos po 10 stanova pa neka se uporedjuju do mile volje🙂
 
Компензација је према Адлеру, механизам надокнађивања неког (стварног или фиктивног) телесног, психичког или друштвеног недостатка или неадекватности. Сваки појединац, у складу са својим животним планом, на свој начин компензује осећање инфериорности. Према Карл Густав Јунгу, спонтана тежња да се неразвијена свесна функција надокнади развојем у несвесном. Један од механизама одбране код кога успехом на једном пољу, особа надокнађује осећања неуспеха у другом.
 
Nemojmo biti tako oštri, nema potrebe, meni čak posle ovog današnjeg posta i malo sumnjivo da li je istina sve što čovek piše, naročito ako je suditi po nicku '88. godište i nije tako malo a kada priča deluje da ima 22 godine. Bilo kako bilo, nadam se iskreno da nema nikoga ko ima stan i u Sakuri i u Novom Dorćolu da kaže da je ND bolji, biće belaja :)

Ako jeste istina, svaka čast tim ljudima koji su na pošten način zaradili novce za kupovinu po 5 stanova na najskupljim lokacijama, ja evo od korone štedim pa ni za jedan ceo nisam još uvek uštedela, eventualno imam za pola😁
 
Dobro, covek mlad uzeo da pravi pare pa dosta propustio, sad zivi drugu mladost. Al da ga pretera nekad pretera ga :) Mislim:

Ma jasno, ja ne znam ni jaje da ispržim, moja riba par stvari možda zna da spremi, ona je više za fitnes i lagana jela, nema tu kuvanja, ali ja meni za sevap ubacujem Scavolini kuhinju i komplet Miele tehniku u višoj klasi, volim da sve to izgleda top i napucano, iako je bacanje para jer niti ćemo kuvati, niti koristiti to sve, al da će izgledati top izgledaće.
Ko da je Baka Prase dosao na forum :)
 
Bukvalno sam isto to pomislila, ako nije baka prase neki influenser sigurno :) Ali opet, ko danas devojku još zove ribom (!?) pa onda komentar o broju soba i kvadraturi a valjda zna čovek gde živi, znači sve mi to deluje nekako nestvarno, zato mi je teško da poverujem. Čak mi nije toliko koliko (vama) ostalima ni bio zasmetao onaj komentar o recepcionaru, potpuno ga razumem, ja kada mi se kaže recepcija zamislim uvek recepciju hotela a ne portirnicu nekog ex-društvenog preduzeća, ali sve nakon toga što je pisao je apsurdno nekako, sve očekujem na kraju da kaže ma vidite da vas za**bavam:)
 
Bukvalno sam isto to pomislila, ako nije baka prase neki influenser sigurno :) Ali opet, ko danas devojku još zove ribom (!?) pa onda komentar o broju soba i kvadraturi a valjda zna čovek gde živi, znači sve mi to deluje nekako nestvarno, zato mi je teško da poverujem. Čak mi nije toliko koliko (vama) ostalima ni bio zasmetao onaj komentar o recepcionaru, potpuno ga razumem, ja kada mi se kaže recepcija zamislim uvek recepciju hotela a ne portirnicu nekog ex-društvenog preduzeća, ali sve nakon toga što je pisao je apsurdno nekako, sve očekujem na kraju da kaže ma vidite da vas za**bavam:)

da budem iskren ne znam sta se cudite, samo niste okruzeni takvim ljudima :D. dosla zadruga na forum, i to je to. nista lose tu nema, samo drugaciji lifestyle.
 
Po 100x put, vlasnik sam firme srednje veličine u IT branši, poslujem samo sa USA i EU tržištem, u tome sam desetak godina (ne skupljam za stanove, kola, putovanja i lifestyle od plate, već od dobiti biznisa) i pritom sam opušten lik, direktan, neposredan, i ne uvijam se u komunikaciji i prosto pričam kako mislim i osećam.

Žao mi je ako sam nekog uvredio, nije mi bila namera.

I da, 88 godište sam, i u mojoj oblasti je skroz normalno da odmah posle faksa uletiš u privatni biznis.
 
Poslednja izmena:
Vrh