Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Smog i zagadjenje su u celom Beogradu, a ne samo kod Belvila, tako da i to ne pije vodu da je od toplane...
 
Iskopao sam dve slike iz januara 2020. koje sam i napravio zato što mi je bilo čudno:
IMG_20200116_103653_copy_1120x1984.jpg

IMG_20200114_180425_copy_1120x1984.jpg


Daleko od toga da je Beograd neka vazdušna banja, ceo Beograd je užasno zagađen zimi. Ali ovde sam prvi put video toliko smoga, zato sam i slikao. U delu grada gde sam tad živeo nije bilo nikad tako strašno, ali verujem da postoji još ovakvih lokacija zimi (samo ja nisam živeo/prolazio tamo).
 
uf taj januar 2020 je svuda bila katastrofa, pogotvo nbgd. secam se toga, fazon nedelju dana smoga/magla ceo nbgd (od bloka 23 do hotela jugoslavaije je meni bio isti intezitet), tako da ne znam koliko je tu do te toplane (mozda i jeste). ja za nju sta sam lose cuo iz bloka 70a su te neke vibracije zimi koje ti prodrma stan, ali neam iskustvo iz prve ruke
 
Ja sam ziveo i blok 70a i Savada i A blok tako da mogu da pricam iz prve ruke.
Stan u 70a je bio u prvoj liniji ka toplani. Ne postoje nikakve vibracije, cuje se odredjeno zujanje toplane zimi, ali se u stanu prakticno nista ne cuje, cak i spolja nije to nista specijalno, cujes je ako obratis paznju.
 
Imam i nekoliko pitanja vezano za ljude koji su se uselili u prvu fazu:

1) Kakva je zvučna izolacija između između stanova? Da li čujete komšije?

2) Da li se u kuhinji/kupatilu osećaju mirisi kroz ventilaciju? U A bloku imamo problem sa tim i to rekao bih priličan, jer se s vremena na vreme osećaju mirisi u kuhinji ili ako neko voli da zapali cigaru u kupatilu.

3) Znam da je na sajtu pisalo da će u garaži postojati autoperionica. Da li je otvorena i da li je dostupna samo stanarima ili i ljudima spolja? Ja trenutno koristim autoperionicu u garažama u Savadi i dostupna je bilo kome. Voleo bih da u Sakuri ne bude dostupna onima koji nisu stanari da nam se ne bi baš svako "smucao" po garaži.

4) Kakva je toplotna izolacija obzirom na velike staklene površine?
Da ponovim ovih par pitanja za ljude koji su se uselili u prvu fazu, pošto još uvek niko nije odgovorio a već je dosta poruka posle ove napisano na temi.

Zahvaljuje na odgovorima iz prve ruke ;)
 
Novi Beograd je na mestu gde su najveće magle bez/sa zagađenjem, tako da slike magle nikada nisu i dokaz zagađenosti. Pre su to letnji snimci bez magle kada se jasno iz pravca grada nad NBG može videti jasno zagađenje.
E sad, toplana je tu možda i najmanji izvor zagađenja, termoelektrane oko Beograda su cele godine glavni izvor zagađenja, plus jesen/zima individualne ložionice... i za kraj najgori, paljevine na više lokacija oko grada gde se pale sekundarne sirovine, za NBG naročito izraženo ka surčinu odmah posle blokova... Sama raskrsnica Jurja Gagarina/Oml brigada takođe važi za crnu tačku zbog velikog obima saobraćaja, pa kada je jesen/zima, velika vlažnost taj deo strada i zbog toga...
 
Novi Beograd je na mestu gde su najveće magle bez/sa zagađenjem, tako da slike magle nikada nisu i dokaz zagađenosti. Pre su to letnji snimci bez magle kada se jasno iz pravca grada nad NBG može videti jasno zagađenje.
E sad, toplana je tu možda i najmanji izvor zagađenja, termoelektrane oko Beograda su cele godine glavni izvor zagađenja, plus jesen/zima individualne ložionice... i za kraj najgori, paljevine na više lokacija oko grada gde se pale sekundarne sirovine, za NBG naročito izraženo ka surčinu odmah posle blokova... Sama raskrsnica Jurja Gagarina/Oml brigada takođe važi za crnu tačku zbog velikog obima saobraćaja, pa kada je jesen/zima, velika vlažnost taj deo strada i zbog toga...

Odmah do Sakure je jedna od mernih stanica za zagedjenje vazduha, mozete pratit podatke u zimskom periodu.
 
Јуче је усвојен захтев за издавање локацијских услова.


Mi, kupci, jedan korak smo bliže ostvarivanju onoga sto nam po ugovoru pripada, a to je stan.
Oni koji su likovali i podsmevali se našoj situaciji, jedan korak su dalje od likovanja nad istom.

Nadam se da ćemo sto pre ostvariti naša prava a vama koji niste prolazili kroz situaciju u kojoj smo se mi kao kupci nalazili i jos uvek se nalazimo, želim neku drugu temu i zivotnu situaciju kojoj se sada možete posvetiti i nastaviti da isapoljavate sopsteno nezadovoljstvo, takođe nauštrb nekih drugi nedužnih građana.
 
Suvise dramatizujes.
Mislim da se ljudi vise "sprdaju" sa cinjenicom da je Djordje uspeo da proda mega lux, napucanu zgradu, najbolje u gradu, itd... priču, na vrlo diskutabilnoj lokaciji i da uspe da nahvata toliko kupaca.
Treba zavrsiti objekat, mislim da je bolje po vas da svi vi kupci iz faze 2, skupite po 5-10k eur, zavrsite objekat o svom trosku i skratite muke.
 
Mi, kupci, jedan korak smo bliže ostvarivanju onoga sto nam po ugovoru pripada, a to je stan.
Oni koji su likovali i podsmevali se našoj situaciji, jedan korak su dalje od likovanja nad istom.

Nadam se da ćemo sto pre ostvariti naša prava a vama koji niste prolazili kroz situaciju u kojoj smo se mi kao kupci nalazili i jos uvek se nalazimo, želim neku drugu temu i zivotnu situaciju kojoj se sada možete posvetiti i nastaviti da isapoljavate sopsteno nezadovoljstvo, takođe nauštrb nekih drugi nedužnih građana.
Sto bi rekli butthurt, ovo je javni forum ne shvataj sve licno. Naravno da nije u redu i da se svako normalan saoseca.
 
Од пљувача не може да се живи. Дискутабилна локација, најгора локација, топлана, топлана, топлана, топлана, мазут, локација, аутобуска станица, Јурија Гагарина, топлана, бла бла бла,... Само траже разлог да се нешто пљује. И то пљују избор других људи. Па теби ако не одговара, ти немој да купиш. Зашо имате потребу да константно другима набијате на нос ваше илузије о нечему? Па чим нешто лоше се деси, одмах се то објави и 30 пљувача се навуку па само пљују, а остали их бодре, "свака ти част", "ако си им рекао",... Онда када се нешто добро деси, не објави нико, него само ћуте.
 
Од пљувача не може да се живи. Дискутабилна локација, најгора локација, топлана, топлана, топлана, топлана, мазут, локација, аутобуска станица, Јурија Гагарина, топлана, бла бла бла,... Само траже разлог да се нешто пљује. И то пљују избор других људи. Па теби ако не одговара, ти немој да купиш. Зашо имате потребу да константно другима набијате на нос ваше илузије о нечему? Па чим нешто лоше се деси, одмах се то објави и 30 пљувача се навуку па само пљују, а остали их бодре, "свака ти част", "ако си им рекао",... Онда када се нешто добро деси, не објави нико, него само ћуте.
Баш ме је обрадовао твој коментар. Потпуно се слажем. Не обраћај пажњу. Нажалост, постоји један солидан број људи који увек примећују само лоше, којима је душевна храна да нешто прокоментаришу, некога пљуну, избаце неки отрован и злурад коментар. Срећом, у реалном животу, ти људи су већином "последњи", зато вероватно у својој немоћи избацују жуч тамо где могу. Наравно, овде ме мислим на оне пристојне људе, који имају другачије мишљење и нормално га образложе.
Ако си ти купио стан, нека ти је са срећом усељење, а на те глупе приче не обраћај пажњу. Како се каже: пас лаје, ветар носи.
 
To za dimnu zavesu nije tacno, onda bi u dimu bio i Belvil i A Blok, Savada i ostali savski blokovi, to su gluposti... ko zivi na Nbg zna o cemu pricam.
Bolje vam je da zivite uz ovakvu toplanu koja ispusta paru, nego bilo gde u Beogradu gde imate manje toplane ili individualna lozista.
PXL_20221223_152552586.jpg

Ovo nije glupost i celu zimu su lozili na mazut.
 
Колико људи воле да лажу, то није нормално. У твојој глави је ложен мазут.
Potvrdjeno mi je sa vise strana da se koristio mazut, a sa druge strane i oseca se.

Meni je nestvarno da je neko toliko slep, il jednostavno imate nekretninu tu pa il lazete sebe il pokusavate da prodate pa lazete druge.

Nadam se da je nece paliti ove zime, nadam se.
PXL_20230107_071816543.jpg
 
Из више поузданих извора, односно у преводу од разних другара из више кафана.
Да, научном методом си утврдио да се "целе зиме ложио мазут".
Бела боја дима значи је концентрација ваздуха у котлу већа. Црни дим значи да је мања. Браон дим значи да је идеална.
 
Одбачен је захтев за пријаву завршетка објекта у конструктивном смислу. Не знам како то утиче на грађевинску дозволу, за коју су ми рекли да очекују да се одобри прве недеље октобра.
 
Из више поузданих извора, односно у преводу од разних другара из више кафана.
Да, научном методом си утврдио да се "целе зиме ложио мазут".
Бела боја дима значи је концентрација ваздуха у котлу већа. Црни дим значи да је мања. Браон дим значи да је идеална.
Pitah prijatelja koji je radio u toplani i koji je upoznat sa materijom. Ovo ostalo necu ni da komentarisem.
 
Vrh