Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Па како је онда фаза 1 одавно усељена ако су тек сада добили дозволу?
 
Па како је онда фаза 1 одавно усељена ако су тек сада добили дозволу?
Nisu je sad dobili nego su je sada izmenili, kako bi je uskladili sa izvedenim stanjem verovatno zbog dobijanja upotrebne dozvole kasnije. Kao sto je neko vec napisao, kada se klikne na predmet, dole pise da se odnosi na brojeve 19 i 19a, a posto je predmet zavrsen i resenje izdato i ono se moze skinuti procitati, tu isto ima na sta se odnosi izmena.
 
Za fazu II, danas odbijeni lokacijski uslovi, koji su podneti pre tacno 2 meseca, razlog nedostatak u sadržini idejnog rešenja.
Da li je moguće?
Ovo je pakao.
Dokle više čekanja. Kašnjenje 2 godine.
Investitori, Djordje i Sekula, kako vas više nije sramota?
Da li znate koliko porodica trenutno toliko pati jer nema krov nad glavom, plaćaju skupe zakupe stanova, uporedo sa ratama kredita koje dospevaju i žive sa hiljadu propratnih problema.
Ako je ostalo i malo časti i poštenja, prodajte lokale rešavajte probleme, ne što pre, već ODMAH i spašavajte ljudima živote.
 
Napisao sam već jedan komentar, pa je obrisan.

Prvo provlačenje kroz kurir i ostale mašine za javno razapinjanje, pa ovo. Ne može da se grade takve lokacije i kompleksi bez jačih ledja.
 
Одбијени јер:

"Није предвиђен посебан улаз за ватрогасну интервенцију (сигурносним степеништем, сигурносним лифтом или сигурносном рампом)"

Како ће то сада накнадно направити...
И да ли друге зграде то уопште имају?
 
Imaju i druge zgrade (koje moraju) sigurnosno stepenište, ili lift. To je nešto što projektant ZOP predviđa u toku izrade projekta. Ali nije ni prvi ni poslednji put da neko dobije ovakvu primedbu. E sad kako će je najbezblonije rešiti, videćemo.
 
Одбијени јер:

"Није предвиђен посебан улаз за ватрогасну интервенцију (сигурносним степеништем, сигурносним лифтом или сигурносном рампом)"

Како ће то сада накнадно направити...
И да ли друге зграде то уопште имају?
editovace plan u CAD-u i staviti jedna vrata koja podrzavaju standarde, i eto ga.
 
Da li neko od stručnjaka može da se obrati na ovu temu i da odgovor na pitanje, šta se radi u situaciji kada je projekat realizovan (izgrađen) gotovo u potpunosti a nije predviđen poseban ulaz za vatrogasnu intervenciju?
 
Tu je ulaz u stvarnosti samo nije u papirima nisu valjda angažovali neke diletante od pp strucnjaka
 
Imaju i druge zgrade (koje moraju) sigurnosno stepenište, ili lift. To je nešto što projektant ZOP predviđa u toku izrade projekta. Ali nije ni prvi ni poslednji put da neko dobije ovakvu primedbu. E sad kako će je najbezblonije rešiti, videćemo.
Vrlo moguće da su se i neki kriterijumi sa PP aspekta menjali tokom gradnje objekta, s obzirom koliko dugo traje , ali konktreno za stepenište-mora da se predviđa poseban ulaz za brigadu, za objekat ovog tipa .
Lepo je neko napisao, samo još jedan u nizu dokaza da su nestručni ljudi radili projekat .
 
Мислим да је овде у питању проблем са гаражом, било би одлично видели ту основу.
Велике подземне гараже морају имати посебан улаз за ватрогасну интервенцију (са сигурносним степеништем, сигурносном рампом или сигурносним лифтом).

Где се рецимо често прави грешка.
Кад се пројектује рампа за улаз/излаз возила из гараже, остави се ширина за возила. Поред тога мора постојати проширење од мислим минимум 1м, куда би улазили ватрогасци приликом интервенције. Наравно, ако дође до тога, они ће трчати по целој рампи, али свакако у цртежима мора постојати тај 1м поред дела где се крећу возила. У ПП пројекту се ту ставља огромна стрелица ка гаражи и пише "ватрогасна интервенција"
Ако тога нема, онда се иде на компликованија решења као што су сигурносна степеништа и лифтови, али пошто је ово најједноставније, то се и користи стално.
1692862890624.png

Ево рецимо цртеж неког улаза у гаражу. Возила користе 3м+3м, а поред се црта 1м за ватрогасце.

Ако су то зезнули свака им част.
 
Nije sigurno forum kriv sto stanovi nisu gotovi. Dok je covek pricao kako je sakura nesto najbolje sta ce beograd videti u novijoj istoriji i zvao na vruc burek onda je bilo u redu...
Znam Molder da nije kriv forum, nemojte me pogresno shvatiti. Samo eto, nije lako ziveti u strepnji i prolaziti ovo. A, ovo je za vecinu, time i mene, zivotno pitanje koje podrazumeva kredit itd. A, zastite skora da nema nikakve, time ni garancije.
 
Da li znate koliko porodica trenutno toliko pati jer nema krov nad glavom, plaćaju skupe zakupe stanova, uporedo sa ratama kredita koje dospevaju i žive sa hiljadu propratnih problema.
Ako je ostalo i malo časti i poštenja, prodajte lokale rešavajte probleme, ne što pre, već ODMAH i spašavajte ljudima živote.
Pa nismo mi kupci socijalnih stanova pa da neko treba da nam spašava živote zbog ove situacije, već smo kupci u jednoj od najfejsi i najnapucanijih zgrada na Novom Beogradu ;)

Ok ovo jesu nepredviđene okolnosti, ali ko ne može da plaća ratu kredita i kiriju, a kupio je stan u Sakura Parku možda bi trebalo da razmisli da li je ovo uopšte bila priča za njega.

Ja trenutno živim u iznajmljenom stanu u A bloku i čekam useljenje u Sakuru. Ok jeste da mi je ovo što plaćam kiriju (850 eur za 50 m2 u A bloku) dodatni trošak i jeste osećam da bacam te pare, ali mi tih 850 eur mesečno ne predstavlja toliki udar da bi sad neko trebao da me spasava.

Bez ljutnje molim, samo želim da kažem da bi trebalo da su ipak kupci stanova u naseljima tipa Sakura i slično dovoljno "situirani" da im dodatni trošak od nekoliko stotina eur mesečno ne bi trebalo da predstavlja značajnu stavku ili udarac na životni standard.

Hvala na razumevanju i želim nam svima brzo useljenje u naše lepe stanove :)
 
Pa nismo mi kupci socijalnih stanova pa da neko treba da nam spašava živote zbog ove situacije, već smo kupci u jednoj od najfejsi i najnapucanijih zgrada na Novom Beogradu ;)

Ok ovo jesu nepredviđene okolnosti, ali ko ne može da plaća ratu kredita i kiriju, a kupio je stan u Sakura Parku možda bi trebalo da razmisli da li je ovo uopšte bila priča za njega.

Ja trenutno živim u iznajmljenom stanu u A bloku i čekam useljenje u Sakuru. Ok jeste da mi je ovo što plaćam kiriju (850 eur za 50 m2 u A bloku) dodatni trošak i jeste osećam da bacam te pare, ali mi tih 850 eur mesečno ne predstavlja toliki udar da bi sad neko trebao da me spasava.

Bez ljutnje molim, samo želim da kažem da bi trebalo da su ipak kupci stanova u naseljima tipa Sakura i slično dovoljno "situirani" da im dodatni trošak od nekoliko stotina eur mesečno ne bi trebalo da predstavlja značajnu stavku ili udarac na životni standard.

Hvala na razumevanju i želim nam svima brzo useljenje u naše lepe stanove :)
Dejanbg88.
Izvini, ali za mene ovo apsolutno jeste životno pitanje.
I ne razumem tvoj komentar da nismo kupci socijalnih stanova, već “najfejsi…koji je to izraz?!” i “najnapucanijih zgrada”.
Kao prvo, ako sam kupio stan u nekom kako ti kažeš elitnom kompleksu, šta to znači, da investitor može da kasni 2 godine, da laže, da nema radnike na gradilištu, da još uvek nema dozvolu za gradnju i to je sve tebi normalno i ti mirno možeš da živiš i plaćaš u A bloku stan 850€.
Životne situacije su različite. I apsolutno to nije trošak od nekoliko stotina eura. Onaj ko ih je teško zaradio, ne želi ni za 10€ da se oseća prevareno, a ne za neki veći novac.
Neko plaća samo stan, neko i stan i kredit.
Ali da izuzmemo novac, da li može da se plati ovaj pakao unazad godinu ipo dana, da li može da se plati nerviranje, izgubljeno zdravlje, konstantna odlaganja i laži.
Ne.
Ovo mora pod hitno da se reši.
 
Sa Dejanom se slažem u delu da ovo nisu socijalni stanovi i da država treba da interveniše mimo ugovorom definisanih obaveza. Ako ste potpisali ugovor sa jasno definisanim rokom i penalima imate prava da ga jednostrano raskinete zbog neispunjenja obaveza od strane investitora..naravno uz isplatu penala za kašnjenje i/ili duple kapare koju ste dali. Naravno samo ukoliko niste potpisali drugačiji ugovor...ako ipak jeste onda morate čekati. Država samo tu treba da pomogne da se vaša prava ostvare na sudu.
 
Kao prvo, ako sam kupio stan u nekom kako ti kažeš elitnom kompleksu, šta to znači, da investitor može da kasni 2 godine, da laže, da nema radnike na gradilištu, da još uvek nema dozvolu za gradnju i to je sve tebi normalno i ti mirno možeš da živiš i plaćaš u A bloku stan 850€.
Apsolutno ne. Slažem se sa tobom u potpunosti oko toga. Nije normalno da kasni 2 godine, nije normalno da se ljudi (sa pravom) sprdaju sa Sakurom u smislu pre će Lastavice druga faza da se izgradi od Sakure...

Ali pod tim što sam napisao da nismo kupci socijalnih stanova mislim da većina budućih komšija nije egzistencijalno ugroženo da će im kirija u rentiranom stanju i čekanje čekanje na useljenje promeniti nešto mnogo život.

U onoj prvoj poruci su upotrebljeni izrazi "spasite nam zivote", i to me je "trigerovalo" da se uključim ovde jer realno svi mi koji ćemo se useliti u Sakuru smo u daleko iznad prosečnoj finansijskoj situaciji u odnosu na neki prosek i mislim da izrazi u stilu "jadni mi, uništiše nam živote" prosto nisu adekvatni za nekog ko će ipak živeti u, i za EU standarde, znatno iznad prosečnoj novoj zgradi.

Ne verujem da je bilo ko od nas u Sakuri uzeo stanove iz nužde, nego zato što smo u dosta iznadprosečnim poslovnim pričama, pa zato mislim da takvi izrazi prosto nisu adekvatni.

A mislim i da će vozni park u garaži kada se uselimo ipak pokazati da niko od stanara nije niti životno niti egzistencijalno ugrožen time što je investitor toliko kasnio.

Ali da imamo pravo da budemo ljuti, pa i besni na investitora, to svakako da imamo.

Izvini još jednom na mojoj prvoj poruci nisam hteo nikog da uvredim.
Ali da izuzmemo novac, da li može da se plati ovaj pakao unazad godinu ipo dana, da li može da se plati nerviranje, izgubljeno zdravlje, konstantna odlaganja i laži.
Ne.
Ovo mora pod hitno da se reši.
I apsolutno se slažem sa ovo mora pod hitno da se reši. Ali mislim da nama nikako ne može biti ista situacija za razliku od nekog ko zaista krpi kraj s krajem i čeka da uđe u stan u kome investitor kasni.

Vezano za Sakuru, čak i uz svo ovo kašnjenje mislim da je za mene to bio najbolji izbor u tom trenutku kada sam kupovao stan.

Opcija B mi je bila Zepterra koja jeste ranije završena, ali mislim da je to neuporedivo sa našom zgradom. Ulazio sam unutra i to je ipak znatno niži nivo.

Jedino što mislim da je možda bila bolja opcija imajući u vidu kvalitet realizovanih radova i brzinu gradnje, a da je u ovoj cenovnoj klasi jeste Novi Dorćol, ali meni to nije dolazilo u obzir jer sam hteo da kupim stan na NBG. Ali za nekog ko je možda bio fleksibilniji sa lokacijama verovatno je Novi Dorĉol sveukupno u ovom cenovnom rangu bio bolji izbor.
 
Apsolutno ne. Slažem se sa tobom u potpunosti oko toga. Nije normalno da kasni 2 godine, nije normalno da se ljudi (sa pravom) sprdaju sa Sakurom u smislu pre će Lastavice druga faza da se izgradi od Sakure...

Ali pod tim što sam napisao da nismo kupci socijalnih stanova mislim da većina budućih komšija nije egzistencijalno ugroženo da će im kirija u rentiranom stanju i čekanje čekanje na useljenje promeniti nešto mnogo život.

U onoj prvoj poruci su upotrebljeni izrazi "spasite nam zivote", i to me je "trigerovalo" da se uključim ovde jer realno svi mi koji ćemo se useliti u Sakuru smo u daleko iznad prosečnoj finansijskoj situaciji u odnosu na neki prosek i mislim da izrazi u stilu "jadni mi, uništiše nam živote" prosto nisu adekvatni za nekog ko će ipak živeti u, i za EU standarde, znatno iznad prosečnoj novoj zgradi.

Ne verujem da je bilo ko od nas u Sakuri uzeo stanove iz nužde, nego zato što smo u dosta iznadprosečnim poslovnim pričama, pa zato mislim da takvi izrazi prosto nisu adekvatni.

A mislim i da će vozni park u garaži kada se uselimo ipak pokazati da niko od stanara nije niti životno niti egzistencijalno ugrožen time što je investitor toliko kasnio.

Ali da imamo pravo da budemo ljuti, pa i besni na investitora, to svakako da imamo.

Izvini još jednom na mojoj prvoj poruci nisam hteo nikog da uvredim.

I apsolutno se slažem sa ovo mora pod hitno da se reši. Ali mislim da nama nikako ne može biti ista situacija za razliku od nekog ko zaista krpi kraj s krajem i čeka da uđe u stan u kome investitor kasni.

Vezano za Sakuru, čak i uz svo ovo kašnjenje mislim da je za mene to bio najbolji izbor u tom trenutku kada sam kupovao stan.

Opcija B mi je bila Zepterra koja jeste ranije završena, ali mislim da je to neuporedivo sa našom zgradom. Ulazio sam unutra i to je ipak znatno niži nivo.

Jedino što mislim da je možda bila bolja opcija imajući u vidu kvalitet realizovanih radova i brzinu gradnje, a da je u ovoj cenovnoj klasi jeste Novi Dorćol, ali meni to nije dolazilo u obzir jer sam hteo da kupim stan na NBG. Ali za nekog ko je možda bio fleksibilniji sa lokacijama verovatno je Novi Dorĉol sveukupno u ovom cenovnom rangu bio bolji izbor.
Slažem se Dejane sa tobom, izraz “spasite nam živote” je više subjektivan, nego objektivan, slažem se da kupci Sakure nisu egzistencijalno ugroženi, ali od muke više ne znam na koji način adekvatno da se izrazim, jer je toliko počelo da utiče na sve.

Apsolutno si u pravu, Zepterra, ne može da priđe kvalitetu.

Nadam se samo da će investitor ispoštovati bar za kraj sve i da će naša zgrada biti zaista jedna od najboljih.
Ja im stvarno želim da prodaju sve ako nisu do sada. Što se mene tiče, ukoliko usele zgradu u narednih mesec dana ja ću odustati i od tužbe i od potraživanja penala.
 
Vrh