Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

U blizini sam i u novoj gradnji do Sakure tako da sam pratio gradnju cak i bio na samom startu da se raspitam. Odustao sam cim sam video jedan znak koji mi se nije svideo. Da budem objektivan bio je COVID koji je dosta toga usporio ali realno ovo je katastrofa sto se kasnjenja tice. Zao mi je svih stanara koji su platili neki deo, mozda cak i vuku hipoteku, neki mozda na sve to i rentaju i dalje cekaju na stanove sa mesecima kasnjenja. Jednostavno nedopustivo. Nadam se da je dosta tuzbi usvojeno od strane vlasnika sa nekim vidom spustanja cena koja je neka uteha i koja moze da bude OK ljudima da kazu barem ovo kasnjenje ima neki gratis. Pa Lastavica ce pre da nikne nego Faza II Sakure. Ne znam koliko je prodao stanova u Fazi II ali cenim da ce da spusti cene da bi to sve otislo jer prosto vise sve nema smisla, ocigledno da i vlasnik se mrcvari jer cisto sumnjam da je u profitima. Cak i kad sam prosetao okolo i video Fazu I pa ono meni i dalje sve lici na gradiliste.
 
Jel ono otvoren restoran u prizemlju?
 
a mastori ulaze svako malo da obave svoje...popiju eKspreso sa nogu kano punokrvni italijani a onda nazad na poso.
msm kad rade.
što je nikad...
 
Kakva steta i tuga. Projekat koji je toliko obecavao i delovao sjajno da se pretvori u agoniju. Nadam se da ce na kraju ipak ispasti kako treba, mada ovoliko kasnjenje samo po sebi je ogroman problem. Sta li ce tek biti sa drugom fazom za koju se prema javnim podacima sa CEOP-a moze zakljuciti da je osnovana nova firma i izvrsena izmena gradjevinske dozvole tako da to bude odvojen projekat koji sprovodi odvojena firma, valjda da se umanji rizik… Puno srece i investitoru i stanarima da se sve zavrsi kako treba i da na kraju ispadne da je vredelo svih muka
🎯
 
viber_image_2023-05-26_12-54-28-340.jpg


Evo sredjivanje parka je u toku.
 
A privremeni objekat pogazni prodajni da se ukloni to nista
 
Tu će da otvore kafić ;)
Eto jednog primera tacno preko puta ulice... Prodajni objekat "Belvil" i dalje stoji devastiran i prazan i niko ga nije nikad preuzeo (a ni srusio). Nadam se da to nece biti slucaj u Sakuri. Kafic Libar je prvo bio izgradjen na travi pored njega a sada je tu pekara. Ne znam kako je ovo legalno, nije mi jasno da niko nije pomislio da preuzme tu zgradicu a ne da pravi nov objekat uz tu kucicu, ali ocigledno da postoji problem da se to proda ili iznajmi. Da ne pricam kako izgledaju plocice ispred objekta na trotoaru i gde ide i traka za bicikliste, samo otpadne plocica i neko je stavi pored na stepenik i to tako stoji godinama. Ko je duzan da resi, ne zna se...
 
Ceo taj deo oko Irisa, uz zgradu u kojoj je AirSerbia kao da nije deo ostatka naselja...
 
Sakura je i dalje gradiliste. Cak i faza 1 gde sam prosetao ulazi nisu dovrseni, apsolutno deluje kao gradiliste. Ne znam detalje, nije fer da spekulisem niti o investitoru, radovima. Samo mi nije jasno kako i sta rade ti stanari koji su platili stanove i cekaju mesecima, sad i godinama na zavrsetak radova. Da ne pricam o onima sto imaju hipoteku pa rentaju, zive negde. Iskreno se nadam da im je investitor izasao u susret barem novcano. Toliko dugo traje da ocigledno nesto zestoko nije islo kako treba. Faza 1 je jedva naseljena o Fazi 2 da ne pricam. Cesto setam, prodjem i uvek se pitam ko su ti ljudi koji su kupili stanove i cekaju i dalje ili su usli u stanove a radovi traju i traju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Sakura je i dalje gradiliste. Cak i faza 1 gde sam prosetao ulazi nisu dovrseni, apsolutno deluje kao gradiliste. Ne znam detalje, nije fer da spekulisem niti o investitoru, radovima. Samo mi nije jasno kako i sta rade ti stanari koji su platili stanove i cekaju mesecima, sad i godinama na zavrsetak radova. Da ne pricam o onima sto imaju hipoteku pa rentaju, zive negde. Iskreno se nadam da im je investitor izasao u susret barem novcano. Toliko dugo traje da ocigledno nesto zestoko nije islo kako treba. Faza 1 je jedva naseljena o Fazi 2 da ne pricam. Cesto setam, prodjem i uvek se pitam ko su ti ljudi koji su kupili stanove i cekaju i dalje ili su usli u stanove a radovi traju i traju.
E moj prijatelju mi SMO TI LJUDI…nista ne pitaj…
 
Vidim da sredjuju zelenilo ispred sto je za pohvalu. Ali gledam Fazu II, totalno gradiliste, cak i delovi Faze I isto gradiliste, te ovo fali, te ono fali. Nije mi jasno sta se desilo, toliko je projekat obecavao, lep, kapiram Korona da je nesto usporila ali ovoliko godina cekanja, nesto stvarno je zapelo i to zestoko. Sta je sa tim stanarima koji cekaju ovolike godine, dali su barem dobili neko smanjenje ili povracaj para. Ovo stoji ispred nasih ociju ne mice se......kako da stanari nisu aktivniji da tuze, traze, neverovatno? Moguce da kad su videli sporost Faze 1 da su mnogi otkazali Fazu 2 ili je vlasnik spustio cene za Fazu 2 i tako uspeh da zatvori rupu. Samo spekulisem ali ovo bas postade Skadar na Bojani NBGa.
 
Šta rade ljudi koji su kupili stanove ovde na kredit i čekaju ovako dugo završetak izgradnje? Je l postoji opcija da banka odloži početak naplate kredita za period koliko je još potrebno da se zgrada završi?

Skoro mi je neverovatno da neko paralelno plaća 1000+ eur ratu za stan + kiriju od recimo 500-700 eur da bi imao gde da živi.
 
A sto se tice stanovanja, kako svi stanovi imaju centralnu ventilaciju ako sam dobro razumeo, kad neko przi nesto, tipa luk, oseca se i u drugim stanovima.
Ovo je problem i u A bloku, Belvilu i West 65, iz prve ruke pričam jer sam lično osetio više puta miris zaprške, i bio šokiran zbog toga i mislio sam da je to propust koji podleže garanciji, ali posle mi je poznanik koji se bavi gradnjom rekao da jedina opcija da se to ne oseća je da svaki stan ima posebnan kanal ventilacije.

Da imam pare da uzmem stan u tim premium zgradama probao bih da istrazim da li mogu nekako da ubacim neki filter ili šta već, da se to ne bi osećalo.

Ne mogu da vam opišem koliko je čudan osećaj kada ste u fensi stanu u modernoj zgradi i osetite odjednom miris zaprške. Doduše taj miris je relativno brzo nestao, ali ja ne bih hteo ni 1 minut da osetim mirise iz nečije kuhinje u stanu od 3000+ eur/m2 u zgradi gde je prosečna vrednost automobila u garaži 30K eur pa naviše.
 
Да ли је неко обилазио стан у суботу? Какво је стање са радовима? Да ли је други улаз скроз завршен?
 
Сакура

Зграде су занимљивог и модерног изгледа, рекао бих од квалитетних материјала занатски добро уграђених.
Паркић испред није завршен, а није ни друга, десна зграда.


























Са задње стране:









Одложена попуцала стакла:







Паркиралиште између Сакуре, којој припада, изгледа, и Ластавица;











Улица између Сакуре и Ластавица, ближе овима другима:

Староседелачка трочлана комшијска породица у шетњи, мало најежена, без стамбених брига, рекло би се:
 
Vrh