Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Extroniks


Ne smeta pitanje, ali osim što je nelogično, imaš odgovor na to u ovoj temi - kačili su ljudi sve to detaljno.
Radio sam pretragu i nakon pola sata nisam nasao nijedan OK odgovor, nisam imao bas vremena da prodjem 90 strana teme pa sam hteo da postavim pitanje.
Da je tema od 5 strana procitao bih sve, ovako sam hteo da cujem trenutno i aktuelno stanje i misljenje stanara, ne znam sto su svi u ovoj temi napeti ko strune.
 
Teško da će složiti kockice, jer IT firma (delatnosti 62.01, 62.02 ili 62.09) sa 45-55 zaposlenih i vlasnikom i/ili direktorom koji se zove Dejan a koji je 88 godište - ne postoji.

Štaviše, ne postoji nijedna IT firma u Srbiji koja ima manje od 50 zaposlenih, a da ima vlasnika/direktora Dejana koji je 88 godište. Ima jedna gde vlasnik ima 34 godine, i sve ostalo su 40+ godina.

Tako da, trebao si ti prvo da guglaš pre nego što si napisao to (uostalom, trebao si da guglaš i za mnoge druge stvari koje si pisao, pre nego što si ih napisao).

Sportski pozdrav! 😁
Dobar si, ali ipak si dvojka :)

Hajde da ti dam jos 3 teme za razmisljanje, kad si vec u research modu :)

1) Sta ako sam sa partnerom registrovao maticnu firmu u inostranstvu da bih mogao da koristim Stripe (i do 2015 Paypal jer do tada nisi mogao da imas nalog na Paypal-u iz Srbije) koja je vlasnik DOO-a iz Srbije?
2) Sta ako je moj partner CEO, a ja recimo COO srpske firme? ;)
3) Sta ako nam firma u Srbiji nije registrovana na delatnosti 62.01, 62.02 ili 62.09 vec nesto drugo sto je related sa nasim poslovanjem, jer da te podestim ti DOO mozes da registrujes na koju hoces delatnost, a mozda smo mi iz nekog razloga izabrali delatnost koja nije jedna od ove 3 (malo pogledaj moje stare postove kad vec imas vremena za istrazivanje, pa ces mozda pronaci iz kojih su mi delatnosti klijenti i zasto sam mozda firmu registrovao pod nekom drugom delatnosti te davne 2011. godine? :)

Mora malo vise truda da ulozis da bi se sklapale kockice.

I sportski pozdrav iz Sakurice faze 2 u kojoj trenutno ne radi grejanje obzirom da je sistem na godisnjem servisu :(
 
Плаћа се подно грејање. Фиксни део, плус колико се потроши. Фиксни део се рачуна исто као за централно грејање. Ако грејеш додатни и преко фанкаојла, то улази у рачун за струју.
Ја се нисам још уселио, али тако би требало да буде. Још нису почели да наплаћују грејање за другу фазу.
 
Плаћа се подно грејање. Фиксни део, плус колико се потроши. Фиксни део се рачуна исто као за централно грејање. Ако грејеш додатни и преко фанкаојла, то улази у рачун за струју.
Ја се нисам још уселио, али тако би требало да буде. Још нису почели да наплаћују грејање за другу фазу.
Na stranu placanje, videcu kad stignu racuni koja ce biti cena, trenutno je veci problem sto je sistem vec mesec dana na godisnjem servisu. Od prvog aprila prakticno ne postoji ni grejanje ni hladjenje u stanovima, ni podno ni preko fen kolila. Kako to da redovan servis traje mesec dana? Pre bih rekao da su nesposobni da zavrse u dan-dva koliko bi trebao da traje redovan servis takvog sistema. Ja se jos nisam uselio jer opremam stan, ali sam pre neki dan bio u stanu i ledeno. Ni malo mi se ne svidja ideja da u stanu koji se reklamirao sa "autonomno grejanje i hladjenje 24/7 nezavisno od grejne sezone, mozes da se grejes leti i hladis zimi ako hoces" dolazimo do toga da u prelaznom periodu nemam ni grejanje ni hladjenje jer metar dana servisiraju sistem, i to redovno. Pitam se sta ce biti kad nesto otkaze pa bude vanredan servis? I to bude usred januara na primer?
 
Na stranu placanje, videcu kad stignu racuni koja ce biti cena, trenutno je veci problem sto je sistem vec mesec dana na godisnjem servisu. Od prvog aprila prakticno ne postoji ni grejanje ni hladjenje u stanovima, ni podno ni preko fen kolila. Kako to da redovan servis traje mesec dana? Pre bih rekao da su nesposobni da zavrse u dan-dva koliko bi trebao da traje redovan servis takvog sistema. Ja se jos nisam uselio jer opremam stan, ali sam pre neki dan bio u stanu i ledeno. Ni malo mi se ne svidja ideja da u stanu koji se reklamirao sa "autonomno grejanje i hladjenje 24/7 nezavisno od grejne sezone, mozes da se grejes leti i hladis zimi ako hoces" dolazimo do toga da u prelaznom periodu nemam ni grejanje ni hladjenje jer metar dana servisiraju sistem, i to redovno. Pitam se sta ce biti kad nesto otkaze pa bude vanredan servis? I to bude usred januara na primer?
Pa zar nisi rekao da je ovo luks premium kakvog nema nigde, i da su radijatori i CG stvar proslosti i sirotinje 🤡🤡🤡🤡
Bar mozes da gledas u toplanu dok mrznes 😂
 
1) Sta ako sam sa partnerom registrovao maticnu firmu u inostranstvu da bih mogao da koristim Stripe (i do 2015 Paypal jer do tada nisi mogao da imas nalog na Paypal-u iz Srbije) koja je vlasnik DOO-a iz Srbije?
2) Sta ako je moj partner CEO, a ja recimo COO srpske firme? ;)
3) Sta ako nam firma u Srbiji nije registrovana na delatnosti 62.01, 62.02 ili 62.09 vec nesto drugo sto je related sa nasim poslovanjem, jer da te podestim ti DOO mozes da registrujes na koju hoces delatnost, a mozda smo mi iz nekog razloga izabrali delatnost koja nije jedna od ove 3 (malo pogledaj moje stare postove kad vec imas vremena za istrazivanje, pa ces mozda pronaci iz kojih su mi delatnosti klijenti i zasto sam mozda firmu registrovao pod nekom drugom delatnosti te davne 2011. godine? :)
4) Šta ako si samo jedan običan dečak sa bujnom maštom?
 
Pa zar nisi rekao da je ovo luks premium kakvog nema nigde, i da su radijatori i CG stvar proslosti i sirotinje 🤡🤡🤡🤡
Stojim iza svega što sam rekao (iako nisam rekao ovo što su napisao da su radijatori i CG za sirotinju), i smatram da je sistem grejanja i hlađenja koji postoji u Sakuri verovatno najbolja opcija (isti sistem je i u Airport gardenu), ali smatram da su redovnom godišnjem održavanju pristupili očigledno nestručno, jer mi je neverovatno da redovan godišnji servis takvog sistema traje mesec dana. Da je tako onda bi i u hotelima i drugom objektima koji koriste takve sisteme imao period u godini kada nema grejanja i hlađenja

Da skratim, nemam primedbu na sistem grejanja i hlađenja, ali imam primedbu na brzinu realizacije godišnjeg servisa koji je morao biti znatno kraći kako stanari ne bi bilo u situaciji da iznenadno zahlađenje u drugoj polovini aprila rashladi stanove toliko da ti treba grejanje.

Fun fact: u stanu mi jedino radi grejanje u kupatilu :) ali to je zato što je grejanje u kupatilu na struju i nezavisno je od toplotnih pumpi.
Bar mozes da gledas u toplanu dok mrznes 😂
Gledam u toplanu ali iz A bloka, jer ne planiram da se preselim iz A bloka u Sakuru dok potpuno ne završim opremanje stana.

Bitno je da su ključevi konačno preuzeti i da nisam kreditni kupac sa omčom oko vrata, a sada krećem da se bavim lepšim stvarima, čitaj opremanjem stana onako kako sam zamislio.

A tebi iskreno želim da što pre budeš u mogućnosti da doživiš isto. I veruj u snove, možda ti se i ostvare, umesto hejtovanja po forumu i zabadanja nosa u tuđe dvorište.

Bye bye ;)
 
Stojim iza svega što sam rekao (iako nisam rekao ovo što su napisao da su radijatori i CG za sirotinju), i smatram da je sistem grejanja i hlađenja koji postoji u Sakuri verovatno najbolja opcija (isti sistem je i u Airport gardenu), ali smatram da su redovnom godišnjem održavanju pristupili očigledno nestručno, jer mi je neverovatno da redovan godišnji servis takvog sistema traje mesec dana. Da je tako onda bi i u hotelima i drugom objektima koji koriste takve sisteme imao period u godini kada nema grejanja i hlađenja

Da skratim, nemam primedbu na sistem grejanja i hlađenja, ali imam primedbu na brzinu realizacije godišnjeg servisa koji je morao biti znatno kraći kako stanari ne bi bilo u situaciji da iznenadno zahlađenje u drugoj polovini aprila rashladi stanove toliko da ti treba grejanje.

Fun fact: u stanu mi jedino radi grejanje u kupatilu :) ali to je zato što je grejanje u kupatilu na struju i nezavisno je od toplotnih pumpi.

Gledam u toplanu ali iz A bloka, jer ne planiram da se preselim iz A bloka u Sakuru dok potpuno ne završim opremanje stana.

Bitno je da su ključevi konačno preuzeti i da nisam kreditni kupac sa omčom oko vrata, a sada krećem da se bavim lepšim stvarima, čitaj opremanjem stana onako kako sam zamislio.

A tebi iskreno želim da što pre budeš u mogućnosti da doživiš isto. I veruj u snove, možda ti se i ostvare, umesto hejtovanja po forumu i zabadanja nosa u tuđe dvorište.

Bye bye ;)
Super, svaka čast! Pre nego što opremiš stan do kraja neka ti arhitekta uplanira mesto za TA peć i kalorifere čisto da ne bude posle da ti bleje po sred versaće print tepiha.
 
Pre nego što opremiš stan do kraja neka ti arhitekta uplanira mesto za TA peć i kalorifere
Ipak smatram da je ova sada situacija izuzetak i da će sledeće godine i na dalje redovno godišnje održavanje biti izvedeno daleko brže. Treba imati u vidu da je zgrada potpuno nova i da su ovi sistemi tek sada prvi put korišćeni, pa shodno tome moguće da ipak nije nestručnost već da je prosto potrebno uhodavanje firme koja održava sistem (Sakura Energy DOO).

A imajući u vidu koliko su kilavili u izgradnji zgrade, pretpostavljam da im je to da rade sporo jednostavno način rada/modus operandi, ali verujem da će se ipak uhodati i sledeće godine uraditi sve brže.

A neko je spominjao račune i više stavki i da se grejanje preko fen koila drugačije tarifira, ali ipak nije tako jer se toplotna energija dobija na isti način i kod fen koila i za podno, a to su toplotne pumpe. Kod fen koila jedina dodatna stvar je ventilator koji radi na struju.

Tako da tehnički račune koje ćemo dobijati od Sakura Energy imaće stavke za utrošnu energiju, svejedno da li je podno ili fen koil.

A račun za struju može biti uvećan samo zbog grejanja u kupatilima koje je na struju i zbog rada ventilatora u fen koilima koje će verovatno uticati minimalno da visinu računa.
 
Dobar si, ali ipak si dvojka :)

Hajde da ti dam jos 3 teme za razmisljanje, kad si vec u research modu :)

1) Sta ako sam sa partnerom registrovao maticnu firmu u inostranstvu da bih mogao da koristim Stripe (i do 2015 Paypal jer do tada nisi mogao da imas nalog na Paypal-u iz Srbije) koja je vlasnik DOO-a iz Srbije?
2) Sta ako je moj partner CEO, a ja recimo COO srpske firme? ;)
3) Sta ako nam firma u Srbiji nije registrovana na delatnosti 62.01, 62.02 ili 62.09 vec nesto drugo sto je related sa nasim poslovanjem, jer da te podestim ti DOO mozes da registrujes na koju hoces delatnost, a mozda smo mi iz nekog razloga izabrali delatnost koja nije jedna od ove 3 (malo pogledaj moje stare postove kad vec imas vremena za istrazivanje, pa ces mozda pronaci iz kojih su mi delatnosti klijenti i zasto sam mozda firmu registrovao pod nekom drugom delatnosti te davne 2011. godine? :)

Mora malo vise truda da ulozis da bi se sklapale kockice.

I sportski pozdrav iz Sakurice faze 2 u kojoj trenutno ne radi grejanje obzirom da je sistem na godisnjem servisu :(
Sta ako... nas zabole za sve to.

Pozz.
 
Prođoh sinoć i videh onaj horor - lajt šou na strani zgrade do JG. Da li vama, stanarima to smeta? Deluje previše intenzivno i previše svetlo. Na stranu što izgleda vašarski...

Ko je pratio temu ja sam se žalila prosle godine na ovaj lajt šou, jer živim preko puta u Irisu i nije moglo da se spava od svetla tj od blicanja svetla noću. Otišla sam prvo u ovaj mali prodajni salon gde sam zatekla neku devojku iz prodaje i rekla joj da mi ne smeta svetlo kao svetlo, ima raznog osvetljenja i sa ulice (javna rasveta, bilbordi), ali ako mogu samo da se smire boje i da bude jedna boja a ne da stalno blica, jer me u odjednom usred noći probudi blicanje u sobi i to po nekoliko puta - a sa zatvorenim roletnama ne mogu da spavam. Ko može da spava u mrklom mraku, njemu svaka čast, ja ne mogu. Na kraju je rekla da ce trajati kratko tj do Nove godine, ali nije prestalo ni posle pa sam zvala sve žive telefone sa sajta Sakura i dobila neku službu gde su se smilili da ugase. Skoro sam opet videla da povremeno puštaju, znaci izbija oči. Ali bitno da to stanarima izgleda svetski, nema veze što nama preko puta ispadaju oči.

Ne znam samo zašto mora noću da radi lajt šou, kada ionako niko živ posle 12h ne prolazi da baš tada razgleda katedralu Duomo.
Čemu ovo noću, stvarno? Zar nije dovoljno da bude npr. do kulturnih 22h pa da se ugasi?

A što se tiče dekorativne rasvete, ona postoji duže vreme, još letos je puštana s vremena na vreme i po meni top izgleda. Tako nešto bi trebala da ima svaka nova zgrada na NBG, a ne samo West kula, Sakura, Kennedy i zgrade preko puta novog Merkatora (blok 32).

Ja bi naknadno led dekorativnu rasvetu ubacio i na A blok (3 i 4 faza jer su te 2 zgrade dominantnije od nižih), West, Airport City... jednostavno to daje neki šmek i atraktivnost tim zgradama.

Tebi daje šmek, a to sto ljudi ne mogu da spavaju to nema veze. Bitno da se glumi elitizam. U redu je na Westu da ide blicanje kada preko puta nema ni jedne zgrade niti tamo gore nekome može da smeta. Ali ako se direktno peko puta nalazi zgrada, veruj mi, to je užas. Ti bi se prvi bunio da tebi neko blica nocu po sobi.

Mora malo vise truda da ulozis da bi se sklapale kockice.

Piše se "Moraš. (dobronamerno)
 
Poslednja izmena:
Vrh