Šta je novo?

Sačuvajmo Zvezdarsku šumu

Prosle godine su u Lipovici kod Sremcice isto ovo uradili, skoro da se ista slika mogla uslikati. Isto sam se pitao o cemu se radi, ali sam video kablove, pa mi je postalo jasno da je zbog toga jer je pratilo njihovu putanju
 
Treba mi mapa pesackihi trkackih staza u Zvezdraskoj sumu. Da li postoji neki link?
 
Недавно реконструисани то јест продужени део Волгине улице...јутрос...
 

Prilozi

  • viber_image_2020-12-07_08-42-13.jpg
    viber_image_2020-12-07_08-42-13.jpg
    232,1 KB · Pregleda: 4.488
  • viber_image_2020-12-07_08-42-10.jpg
    viber_image_2020-12-07_08-42-10.jpg
    213,3 KB · Pregleda: 4.494
Ovomje manji problem u šumi trenutno od količine parkiranih automobila u njoj koja je već postala svakodnevna pojava. Ne samo ljudi sa Zvezdare i Beograda već iz ostatka Srbije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Пада дрвеће ових дана због јаког ветра. Занимљиво је то што је доста тог дрвећа почело да трули изнутра. Нисам виђао да Зеленило / Србија Шуме раде санитарну сечу.
 
Može da se radi zabušivanje stabala, nešto poput onoga što rade naučnici kada vade tube sa ledom pa ih nose na analizu.
Inače, primetio sam da nije problem toliko u tome što drveće truli iznutra. Ne kažem da nema toga, ali da nije ono jedan jedini krivac, jer često viđam i stabla koja su potpuno zdrava, ali im je koren dosta plitak i nema tu snagu da drži stablo koje je otišlo u visinu.
 
Pogled na Karaburmu i dve divlje deponije



d41e8784c88ee61b7d87f5dcbf12d16d.jpg
cbac62bce869b556c2e3bc03631d349e.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Bulbulderac17":2bzbp8zk je napisao(la):
Ovomje manji problem u šumi trenutno od količine parkiranih automobila u njoj koja je već postala svakodnevna pojava. Ne samo ljudi sa Zvezdare i Beograda već iz ostatka Srbije...


Sent from my iPhone using Tapatalk
f7467688dab2ecb59ce224eef796616a.jpg

6e2603bf8223a6cdbf0cec4a4db13ed3.jpg

d68be02c6aa542c496bd4eb3b72877b9.jpg

e4dcbaa3c584a93b3731b21411c05be0.jpg

9c35f0b8db6b0178cdc56d89224e4b33.jpg

5d0be93823cac038405ff92abe30efcf.jpg


bez uređenih staza za pešake i bicikliste, put za automobile kao minsko polje, parkiranje uopšte nije rešeno, šuma kao smetlište nakon svakog vikenda...bukvalno bez ikakvog plana Grada i opštine za naslov ove teme...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sva sreća pa ima nekoliko mesta u Šumi gde zapravo liči na šumu i nema ove gomiletine ljudi pa mogu da prošetam ili odmorim. Bio sam juče gore i ono sa sve roštiljem, pivčugama i turbo folk muzikom iz više kola mi nije primer odlaska u prirodu.
 
Воли раја дернек и теферич. Ал добро је да има и делова шуме где је мирно без роштиљања.
 
Ali pitanje je kako ovo (i Avalu) srediti? Ne možeš zabraniti ljudima da dođu kolima (između ostalog što i ne možeš autobusom da nosiš opremu za roštilj i za decu i decu)

Isto kao i na Avali.

Pravljenje većeg parkinga bi značilo seču šume i otimanje livada. Bilo bi idealno, ali to je zaista utopija, da se napravi ispod neke livade veliki podzemni parking.

Druga varijanta je veliki parking/garaža u podnožju i non stop vozići do vrha i nazad.

Kao što rekoh i na temi o Avali - mi smo infrastrukturno zastali 80-ih.
 
Пада ми на памет да се направи гаража у полицијској касарни, и онако је користе за паркирање расходованих возила.
 
Tako je ima delova šume gde se može izolovati i gde i dalje možete imati osećaj da ste u šumi...ali se ovo kao kancer širi od vrha ka svim delovima šume...

što se tiče parkinga može se napraviti montažni ima dovoljno dobrih lokacija za tako nešto...za početak mogli bi da otvore i stave u naplatu parking u NT parku koji je vikendima prazan...

Bilo je i nekih inicijativa da se prolaz kroz šumu skroz zatvori sa svih strana sem za el. vozila ali to je bilo pre nego što je postala tranzitna


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Не знам за те иницијативе за забрану аутомобила, колико ја видим идемо баш у супротном правцу јер је Волгином дуж касарне направљен пут и омогућен саобраћај тамо где га није пре било(прошле или претпрошле године).

Мислим да би за почетак требало у овом најударнијем делу шуме са обе стране пута направити паркинг места, знам да би то вероватно значило и сечу неких стабала али опет ово сад стање где се свако паркира на зелене површине како год му падне на памет је још горе...
 
Nije problem taj novi put. Kao i Košutnjak, mnogi verovatno koriste i tu novu kaldrmu (inače odlično urađenu) u Zvezdarskoj šumi kao prečicu gde je manja gužva u špicu.

Problem su vikendi i nemogućnost da se porodično dođe bez automobila i parkira propisno.
 
Ногу да направе јавну гаражу попут оне на Копаонику.
 
Ni u ludilu. Bolje bi bilo da destimulišu automobiliste i da recimo produže 65 do Opservatorije.
 
Очигледно је да постоји потреба људи да дођу у шуму својим аутом. Боље да сви паркирају у јавну гаражу него да паркирју дуж целог пута и по зеленилу. Шта фали овакав објекат да буде на делу полицијске касарне?
b.800.600.0.1.stories.vesti.2020.zima.garaza.IMG_5706.jpg

Где сада имамо ово.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210330_151257.jpg
    Screenshot_20210330_151257.jpg
    524,6 KB · Pregleda: 1.189
Kasarna je posebne namene, neće biti dato ništa gradu, ono što je bio naš strah pre desetak godina a i dan danas je da će zemljište Kasarne biti pretvoreno u naselje kao recimo Stepa Stepanović, to bi uništilo ono što je ostalo od šume.

Potražiću aktuelni plan detaljne regulacije, mislim da je predviđen otvoreni parking negde na vrhu gde je i predviđen vidikovac od beše 30 metara.
 
Ако касарна постане ново насеље, онда је цео тај крај угасио, а шума постаје парк.
 
vucko":11tdiklt je napisao(la):
Ni u ludilu. Bolje bi bilo da destimulišu automobiliste i da recimo produže 65 do Opservatorije.
Iako stvarno postoji puno "dođoša" (oprostite na ovom izrazu) koji dolaze automobilom u šumu postoji puno i lokalaca koji žive na 1km od šume..tako da ne mislim da bi to rešilo problem...

Samo zatvaranje i parking na obodima može da ga reši ...naravno uz produženje linije 65 ili postojeće 66 koja već ide do NTPa ali minibusom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Затварање за аутомобилски саобраћај на свим улазима у шуму и могућност рентирања бицикла да одеш горе до врха...и да се уреде неке стазе за бициклисте кроз шуму... ех.. :kafa:

А опет у самој шуми има доста приватних кућа и капирам да се локалцима не би баш допала идеја да не могу колима да дођу до куће...
Ово је ипак утопија с'обзиром на данашњу власт у Београду...
 
Vrh