Šta je novo?

Sačuvajmo Zvezdarsku šumu

Ne možeš porodično da dođeš do lokacije oslanjajući se samo na gradski prevoz. Uvek se stavite u kožu nekoga sa dvoje dece, igračkama, prostirkama i ručnim frižiderom.​
Nije ni rešenje da kolima dođeš u sred šume pod izgovorom, eto imam malu decu, ne mogu da pešačim sa njim sa kraja (oboda) šume do mesta gde hoću da budemo stacionirani.
Za sve živo se danas traže izgovori, samo da ne mora da se pešači, jer eto pešačenje je postalo precenjeno. Kao što napisah ranije, dođeš kolima do oboda, parkiraš ih i onda ideš peške do željene lokacije. Tako su moji roditelji radili kada sam bio mali, i šta mi fali? Ništa.
Kada vidim kod mene u Hajd parku roditelje, babe i dede kako vodaju pešaka decu kroz park, prijatno se iznenadim. I to ne samo sa kolicima, nego mahom peške, čak i manja deca, koja mogu da hodaju.​
 
Jutro u Zvezdarskoj šumi

Zvezdarsko jutro 10 10 2022.jpg


izvor: FB
 
U Zvezdarsku sumu je lako doci s decom, cak i malom. bIlo autobusom 65., bilo trolejbusom 28.
 
Zdravo! Mene interesuje ko živi u kompleksu astronomske opservatorije? Ko su ti stanari? Videla sam jedan deo, zgradu u sastavu kompleksa tj. paviljon koji izgleda kao da neko stanuje u njemu, ima nameštaj i žicu za sušenje veša ispred.

Da li je opservatorija pod pokroviteljstvom grada?

I je l' ono stambena zgrada, odmah levo od glavne zgrade kad se uđe u kompleks?

Pitam jer bih jako želela da iznajmim jedan kutak kompleksa za kreativno-umetnički sadržaj za decu i odrasle, a na savršenom he mestu :)
 
Najbolje da se obratiš opservatoriji lično. To je moje mišljenje, odnosno kako bih ja postupio, za početak, pa video šta i kako dalje.
 
Imas staner tamo valjda 8 porodica je bilo ili tako nesto valjda ce to biti rešeno ili je u procesu
 
Prijatnih 20ak stepeni u hladu Zvezdarske šume je privukao dosta dođoša koji su sa svojim četvorotočkašima uzurpirali svaki milimetar i ovo malo zelenila što je opstalo...sa fotografijama nažalost ne može da se dočara mešavina raznih muzičkih žanrova i raznih mirisa svih internacionalnih kuhinja gde prednjače ovi sa orijenta...uživajte...

Pogledajte prilog 132114Pogledajte prilog 132115Pogledajte prilog 132116Pogledajte prilog 132117Pogledajte prilog 132118Pogledajte prilog 132119Pogledajte prilog 132120Pogledajte prilog 132121Pogledajte prilog 132122
Ovo se dešava u BUKVALNO svakoj šumi ili parku u Beogradu...Šumice, Košutnjak, Ada...
Nije mi jasno kako ne prođe komunalna i svakog ponaosob ''počasti'' sa po jednim slikanjem i kaznom od 25 hiljada..!?!
Zar je to prihvaćeno kao normalno ako se parkira više od 10 ili 20 vozila..?!?
 
Šta se tačno nalazi na prostoru između Kordunaške i Volgine? Znam da se pričalo da se tu nalazi milicija, ali sad videh na OSM - u da se tu nalazi kasarna.
 
Predivno...auto otpad u sred gradske šume za koju se borimo da je zaštitimo i sačuvamo..!
Da je sluha i racionalnog razmišljanja-policija bi trebalo da napusti tu lokaciju (ima ih i više nego dovoljno sad) i prebaci svu imovinu odatle. Onda bi to valjalo urediti i pošumiti.
Касарна полицијске бригаде, сад више служи као складиште и ауто отпад.
 
Оригинално, у Звездари је била војска, мислим још у доба краљевине Југославије, противваздушна заштита, сигурно знам да су били ту после 2. светског рата. Вероватно је у неком периоду ЈНА предала касарну милицији. До 2000их ту су држали оклопњаке бригаде милиције. После су њих исекли, а ту почели да камарају заплењене ауте и расходоване камионе.
 
Оригинално, у Звездари је била војска, мислим још у доба краљевине Југославије, противваздушна заштита, сигурно знам да су били ту после 2. светског рата. Вероватно је у неком периоду ЈНА предала касарну милицији. До 2000их ту су држали оклопњаке бригаде милиције. После су њих исекли, а ту почели да камарају заплењене ауте и расходоване камионе.
Dugo je bilo i u Makišu tako nešto...bio sam sa ortakom tamo posle bombardovanja...gomila BOV-a, nekih vozila...čak i onaj narandžasti Vokerov džip (kasnije je ofarban tako, bio je bele boje..)
Mislim da su sve to sklonili kao zbog sprečavanja trovanja vode..tako nešto
Mogli bi i ovo na Zvezdari da srede..
 
Вероватно чекају да продају плац, овако баш их брига за да се цимају. Па сав онај крш су држали на ћошку Мостара и Кнеза Милоша до скоро, једно 200000 кућишта за рачунаре на гомили испред рушевина.
 
Вероватно чекају да продају плац, овако баш их брига за да се цимају. Па сав онај крш су држали на ћошку Мостара и Кнеза Милоша до скоро, једно 200000 кућишта за рачунаре на гомили испред рушевина.
pa neće valjda da prodaju?!?
To država mora da reguliše, da ih iseli a da postojeću lokaciju sredi i pripoji Zvezdarskoj šumi...
Ne mora baš svaki plac da bude gradjevinski...
 
1700655639912.png


Vlasnički nema veze sa Mo niti sa MUP. Vlasnici Država, Zelenilo i Trudbenik. Već zamišljam kompleks zgrada tu
 
Vrh