Šta je novo?

Sačuvajmo Zvezdarsku šumu



Za sta se borimo-
Plavom bojom je obelezena trenutna velicina gradske bolnice,
Crvenom 5 hektara koje hoce da poseku ako donesu taj plan.
Zutom isprekidanom-objekti od javnog znacaja-opservatorija,institut Mihajlo Pupin,Vojna Baza u Volginoj i.t.d...
 
Odbrana Zvezdarske šume na TV Košavi
Sreda 18. novembar
Emisija Razmirice u 21 čas
 
E Vucko nisam gledao danas celu emisiju samo sam uhvatio kraj, ono za zvezdarsku sumu.Jel ima negde da se odgleda ta emisija, bas me zanima.
 
Imamo snimak ali fali prvih 10 minuta.Verovatno cu sutra uploadovati ili pak prekosutra.Hvala na podrsci!
 
A cekaj jel, jel su ljudi potpisivali peticije?koliko su ih potpisali u brojkama/Jel ucestvuje samo Zvezdara ili su se pridruzila jos koja naselja a mozda i ceo Bg? sta je rekao Djilas o tome.Cudno mi je da se nije izjasnio.nesto mi je i on prljav.
 
2000 ljudi je potpisalo peticiju,saradjujemo sa jos nekim udruzenjima gradjana mada nista previse konkretno jer drugi nemaju ovakve probleme ili nece da se bore kao mi.Poslati su dopisi Djilasu,Anticu(predsedniku skupstine grada) ali oni nista ne odgovaraju naravno.Sve ostaje na nivou sekretarijata gradskih i predsednika opstine Zvezdara,jer ako bi nas pustili to bi znacilo da smo mi u pravu a to naravno nece uraditi.Kao sto nam ne dozvoljavaju priloge da se emituju na studiju b i rts-u...

Inace evo rezultata anekete na sajtu opstine pa vidi sta misli narod o njima

http://zvezdara.com/index.php?option=com_poll&task=results&id=15&Itemid=251

Evo i adrese facebook grupe pa se pridruzi ako hoces(ja nemam facebook nalog sto znaci da nisam tu :) )

http://www.facebook.com/group.php?gid=103341934230
 
Sto nepitate B92.Oni su racionalni razumece vas.

14544_1239203892555_1003006194_30789822_3406997_n.jpg



Ova fotka govori sve....

Iz grupe u diskusijama

ГРУПА ГРАЂАНА „ЗАШТИТИМО ЗВЕЗДАРСКУ ШУМУ“
Поштовани, Секретаријату за заштиту животне средине достављено је Ваше питање упућено Градоначелнику Београда, а у вези са сечом миријевског дела Звездарске шуме, у улици Николе Доксата изнад улице Јованке Радаковић. С тим у вези, Секретаријат је извршио увид у важећи плански документ, Регулациони план насеља Миријево („Службени лист града Београда“, број 20/02), размотрио документацију којом располаже, затражио усмену информацију од предузећа које газдује парк шумом Звездара - ЈКП „Зеленило-Београд“, те Вас обавештава о следећем:
-Предметни простор Регулационим планом насеља Миријево дефинисан је као неизграђено ткиво насеља – микрограђевински блок А ниске стамбене изградње П+2+Мн;
-истовремено предметни простор је саставни део парк шуме „Звездара“ за коју је донет План управљања и газдовања Звездарском шумом „Посебна шумска основа газдинске јединице Звездарска шума“;
-имајући у виду да од доношења планског документа до данас није извршена пренамена шумског у грађевинско земљиште, у складу са Законом о шумама („Службени гласник РС“, бр. 46/91, 83/92, 53/93, 54/93, 60/93, 67/93, 48/94 и 54/96), надлежна инспекцијска служба обуставила је започете радове и покренула кривичну пријаву против одговорних за сечу и уништавање дела парк шуме „Звездара“. Напомињемо да се део парк шуме „Звездара“ (а који је важећим планским документом дефинисан као неизграђено ткиво насеља на којем је дозвољена изградња објеката након пренамене шумског у грађевинско земљиште) може заштитити од уништавања искључиво изменама Регулационог плана насеља Миријево, а у складу са Законом о планирању и изградњи („Службени гласник РС“, број 72/09). С поштовањем, С Е К Р Е ТАР Горан Триван дипл. инж.
 
Arhuska konvencija
Arhuska konvencija o dostupnosti informacija, učešću javnosti u donošenju odluka i pravu na pravnu zaštitu u pitanjima životne sredine je kod nas na snazi od 25 maja 2009
Konvencija podrazumeva
1. Pravo građana na informisanost:
Građani imaju pravo na tačne informacije o pojavama i aktivnostima koje mogu imati uticaj na kvalitet životne sredine i
zdravlje ljudi;
2. Pravo građana da učestvuju u donošenju odluka o životnoj sredini:
Pravo po kome građani mogu uzeti učešće u izradi planova i programa koje se tiču životne sredine kao što su generalni urbanistički, prostorni, regulacioni, lokalni ekološki planovi, odnosno učešće u pripremi propisa, u procedurama izrade analize
uticaja na životnu sredinu i sl.
3. Pristup pravosuđu u slučaju kada su prethodna dva prava povređena: Svi građani čiji su interesi ili prava povređena u vezi sa pitanjima koja se tiču životne sredine imaju prava na sudsku zaštitu.
Tekst Arhuske konvencije

http://docs.google.com/Doc?docid=0AdnUxYWyIaatZGRxam5zem5fOGdydmI3eGRz&hl=en

Preuzmite Zakon o potvrđivanju Arhuske konvencije, objavljen u Službenom glasniku broj 38, Međunarodni ugovori, 25. maj 2009. godine, pod nazivom Z A K O N O POTVRĐIVANJU KONVENCIJE O DOSTUPNOSTI INFORMACIJA, UČEŠĆU JAVNOSTI U DONOŠENJU ODLUKA I PRAVU NA PRAVNU ZAŠTITU U PITANJIMA ŽIVOTNE SREDINE

http://docs.google.com/Doc?docid=0AdnUxYWyIaatZGRxam5zem5fN2duZmpqdHMz&hl=en
 
Drveće Zvezdarske šume
Pogledajte raspored drveća po vrstama u Zvezdarskoj šumi - Kartu sastojinske pripadnosti

 
Odbrana Zvezdarske šume u jutarnjem programu TV Kopernikusa
Petak, 27. novembar od 10:30
 
Igrom slučaja danas sam uspeo da saslušam prvi deo predavanja u KC Grad koje je držao jedan brkati čika (izvinjavam se što nisam zapamtio ime), ali nažalost nisam mogao da ostanem i na drugom delu predavanja koje je trebalo da drži neka žena (čini mi se Lidija). Ono što mi je napokon dokazano tim prvim predavanjem jeste mnogo loše osmišljena prezentacija ideja ljudi koji se zalažu za dobru stvar i kako na tako jednom običnom i trivijalnom koraku kao što je prezentacija, mogu da se donesu potencijalno pogrešne odluke jer predavač nije uspeo da prenese publici svoju poruku.

Meni koji sam bio upoznat sa tematikom je bilo vrlo krivo što jedna plemenita i dobra akcija nije tako osmišljena da osobi koja ništa ne zna o temi ubedi u važnost akcije.

Da krenem redom.

Sam predavač odlično barata engleskim jezikom (publika je doduše bila domaća, ali zbog sepcijalnih gostiju iz inostranstva je pričao na engleskom), ali džaba mu sav engleski jezik ako on sve vreme prezentacije gleda u svoje slajdove dok priča. Poruka se prenosi publici, a ne papiru na kojem je projekcija. Tonalitet govornika je sve vreme isti i ne postoji korišćenje pauza i određenog tonaliteta prilikom iznošenja ključnih stavki. Ko ne zna u čemu je problem svaki slajd bi mu delovao da je iste važnosti kao i onaj prethodni ili onaj sledeći.

Sam izgled prezentacije je isto bio vrlo konfuzan, a najviše zbog nepostojane uniformisanosti, onda velike nepreglednosti, loše smišljenog teksta i tako dalje.

Meni je žao što onaj ko je pravio prezentaciju nije prvo sam utvrdio koji je cilj prezentacije, a onda kako će ta poruka biti prenesena, jer prezentacija upravo služi za to, već se ona svela na pregled događaja koji se odvijaju. Recimo, čovek je pričao kako će bolnica biti proširena, a drveće posečeno, to je obična informacija i ona ne služi ničemu kada se tako prezentuje, ali kada bi npr. rekao, seča ovog dela šume je ekvivalent sat vremena udisanja izduvnih gasova direkt iz auspuha (lupam, ali shvatate poentu)

Možda deluje smešno, a istovremeno i tragično, ali živimo u vremenu gde ambalaža prodaje proizvod i ma koliko nekome to delovalo debilno takav je svet u kome živimo.

Ovo nije slučaj samo sa akcijom očuvanja zvezdarske šume, baš je pre neki dan neko okačio pismo koje je Društvo arhitekata Beograda (ili tako nešto) poslalo Đilasu na temu izgradnje metroa, a kad otvoriš sam fajl ono papazjanija od teksta koji je skeniran, a i sam tekst pre toga napisan bez nekog reda i toka misli. Sve dok se tako bude prilazilo iznošenju ideja one neće imati mnogo šanse za uspeh, jer protivnici suparničkog tabora uglavnom odrade bolji posao (ali i te ideje isto nisu najbolje prezentovane, ali su opet bolje od ovih dobrih).

Vučko, nadam se da ćeš dobronamerno shvatiti moju kritiku, a predlažem vam da tu u inicijativi nađete nekoga ko je malo bolje upoznat sa tematikom i da to malo organizovanije krene da se sprovodi.
 
shmeksi":3aw8qxfj je napisao(la):
Igrom slučaja danas sam uspeo da saslušam prvi deo predavanja u KC Grad koje je držao jedan brkati čika (izvinjavam se što nisam zapamtio ime), ali nažalost nisam mogao da ostanem i na drugom delu predavanja koje je trebalo da drži neka žena (čini mi se Lidija). Ono što mi je napokon dokazano tim prvim predavanjem jeste mnogo loše osmišljena prezentacija ideja ljudi koji se zalažu za dobru stvar i kako na tako jednom običnom i trivijalnom koraku kao što je prezentacija, mogu da se donesu potencijalno pogrešne odluke jer predavač nije uspeo da prenese publici svoju poruku.

Meni koji sam bio upoznat sa tematikom je bilo vrlo krivo što jedna plemenita i dobra akcija nije tako osmišljena da osobi koja ništa ne zna o temi ubedi u važnost akcije.

Da krenem redom.

Sam predavač odlično barata engleskim jezikom (publika je doduše bila domaća, ali zbog sepcijalnih gostiju iz inostranstva je pričao na engleskom), ali džaba mu sav engleski jezik ako on sve vreme prezentacije gleda u svoje slajdove dok priča. Poruka se prenosi publici, a ne papiru na kojem je projekcija. Tonalitet govornika je sve vreme isti i ne postoji korišćenje pauza i određenog tonaliteta prilikom iznošenja ključnih stavki. Ko ne zna u čemu je problem svaki slajd bi mu delovao da je iste važnosti kao i onaj prethodni ili onaj sledeći.

Sam izgled prezentacije je isto bio vrlo konfuzan, a najviše zbog nepostojane uniformisanosti, onda velike nepreglednosti, loše smišljenog teksta i tako dalje.

Meni je žao što onaj ko je pravio prezentaciju nije prvo sam utvrdio koji je cilj prezentacije, a onda kako će ta poruka biti prenesena, jer prezentacija upravo služi za to, već se ona svela na pregled događaja koji se odvijaju. Recimo, čovek je pričao kako će bolnica biti proširena, a drveće posečeno, to je obična informacija i ona ne služi ničemu kada se tako prezentuje, ali kada bi npr. rekao, seča ovog dela šume je ekvivalent sat vremena udisanja izduvnih gasova direkt iz auspuha (lupam, ali shvatate poentu)

Možda deluje smešno, a istovremeno i tragično, ali živimo u vremenu gde ambalaža prodaje proizvod i ma koliko nekome to delovalo debilno takav je svet u kome živimo.

Ovo nije slučaj samo sa akcijom očuvanja zvezdarske šume, baš je pre neki dan neko okačio pismo koje je Društvo arhitekata Beograda (ili tako nešto) poslalo Đilasu na temu izgradnje metroa, a kad otvoriš sam fajl ono papazjanija od teksta koji je skeniran, a i sam tekst pre toga napisan bez nekog reda i toka misli. Sve dok se tako bude prilazilo iznošenju ideja one neće imati mnogo šanse za uspeh, jer protivnici suparničkog tabora uglavnom odrade bolji posao (ali i te ideje isto nisu najbolje prezentovane, ali su opet bolje od ovih dobrih).

Vučko, nadam se da ćeš dobronamerno shvatiti moju kritiku, a predlažem vam da tu u inicijativi nađete nekoga ko je malo bolje upoznat sa tematikom i da to malo organizovanije krene da se sprovodi.
Izvini, kako to: "Igrom slučaja" danas sam uspeo da saslušam prvi deo predavanja u KC Grad, pošto sam bila na tim predavanjima sigurno znam da je potrebna registracija da bi se predavanja saslušala...
a takođe znam da samo mesto predavanja: Braće Krsmanovića 4 nije mesto na koje se tako "slučajno" dolazi nego mora da se traži...
tako da ti početak "igrom slučaja" malo isfoliran..

A pošto sam slušala predavanje mogu odmah da ti kažem da taj čovek nije neki tamo brkati čika nego Dr. Demajo, to si mogao da pročitaš na papiru koji ti je dela devojka, na samom ulazu kojoj moraš da se javiš i potvrdiš registraciju.

Lično ja sam bila oduševljena predavanjem a po pljesku koji je čovek dobio i slušaoci. Nisam sigurna šta je tačno tebe zabolelo u predavanju koje je držao dr.Demajo...to što nije tamo neki...ili to što je poimence izprozivao političke partije koje stoje iza
ekološkog genocida Zvezdarske šume ...a kako sam juče saznala i raznih delova Srbije.

Inače, predavač ne prodaje niti kupus niti usisivače da bi morao da pakuje svoju robu i po meni je jako lepo i iskreno izneo problematiku sa kojom se ta grupa susreće. Iskreno to je znaš ono što fali danas mnogo više nego što fali lepo pakovanje.

Nalazim da je tvoj post namerno maliciozan i da predstavlja namernu banalizaciju govornika sa ciljem da se umanji vrednost onoga što je taj čovek rekao.
Meni koji sam bio upoznat sa tematikom je bilo vrlo krivo što jedna plemenita i dobra akcija nije tako osmišljena da osobi koja ništa ne zna o temi ubedi u važnost akcije.
A po onome što sam našla na netu dr. Demajo je biolog tako da tvoja tvrdnja da taj gospodin ne zna ništa o temi o kojoj je pričao ide u prilog onome što sam malopre rekla: da je tvoja poruka namerno maliciozna i banalna...

samo me interesuje: a kojoj ti to političkoj partiji pripadaš kad tako "sličajno" posećuješ takve seminare i pišeš takve stvari?
 
shmeksi":1p8btknv je napisao(la):
Igrom slučaja danas sam uspeo da saslušam prvi deo predavanja u KC Grad koje je držao jedan brkati čika (izvinjavam se što nisam zapamtio ime), ali nažalost nisam mogao da ostanem i na drugom delu predavanja koje je trebalo da drži neka žena (čini mi se Lidija).
Igrom slučaja? Stvarno?
Na seminar na koji možeš doći samo uz pozivnicu, koju moraš da potvrdiš? :laugh:
Ako si već bio na seminaru, onda si dobio i propratni materijal iz koga si lako mogao da saznaš ime predavača - dr. Miroslava Demajoa, na potpuno isti način na koji si saznao da se drugi član grupe "Zaštitimo Zvezdarsku šumu" zove Lidija. :dil:


shmeksi":1p8btknv je napisao(la):
Ono što mi je napokon dokazano tim prvim predavanjem jeste mnogo loše osmišljena prezentacija ideja ljudi koji se zalažu za dobru stvar i kako na tako jednom običnom i trivijalnom koraku kao što je prezentacija, mogu da se donesu potencijalno pogrešne odluke jer predavač nije uspeo da prenese publici svoju poruku.
Zaista?
Budući da sam ceo dan pratio seminar, mogu da kažem da je to jedino predavanje koje je publika pratila sa velikim interesovanjem i o kome su data isključivo pozitivna mišljenja na tribinama koje su usledile, kako od domaćih tako i od stranih učesnika, kako od studenata, tako i od ljudi sa funkcijama.
Jesi li siguran da si uopšte bio na tome seminaru ili ti ga je neko prepričao? :/


shmeksi":1p8btknv je napisao(la):
Meni koji sam bio upoznat sa tematikom je bilo vrlo krivo što jedna plemenita i dobra akcija nije tako osmišljena da osobi koja ništa ne zna o temi ubedi u važnost akcije.
Opet, da li si uopšte bio na tom predavanju?
S obzirom da dr. Miroslav Demajo učestvuje ne samo u grupi građana "Zaštitimo Zvezdarsku šumu", nego je aktivno uključen u zaštitu Stare planine, a njegovi su tekstovi vrlo često osnova od koje kreću u akciju razna ekološka udruženja.


shmeksi":1p8btknv je napisao(la):
Sam predavač odlično barata engleskim jezikom (publika je doduše bila domaća, ali zbog sepcijalnih gostiju iz inostranstva je pričao na engleskom), ali džaba mu sav engleski jezik ako on sve vreme prezentacije gleda u svoje slajdove dok priča. Poruka se prenosi publici, a ne papiru na kojem je projekcija. Tonalitet govornika je sve vreme isti i ne postoji korišćenje pauza i određenog tonaliteta prilikom iznošenja ključnih stavki. Ko ne zna u čemu je problem svaki slajd bi mu delovao da je iste važnosti kao i onaj prethodni ili onaj sledeći.
Ah, nije imao golišave navijačice sa strane i nije ti draškao jajca? To je problem? :rolleyes:


shmeksi":1p8btknv je napisao(la):
Sam izgled prezentacije je isto bio vrlo konfuzan, a najviše zbog nepostojane uniformisanosti, onda velike nepreglednosti, loše smišljenog teksta i tako dalje.
Prezentacija koja je bila toliko "konfuzna" da je plenila punu pažnju svih prisutnih tokom celog trajanja, nepregledana i loše smišljena toliko da su učesnici tribina oduševljeno komentarisali njene delove?!
Ovaj... jesi li ti siguran da si uopšte bio na seminaru? :rolleyes:


shmeksi":1p8btknv je napisao(la):
Meni je žao što onaj ko je pravio prezentaciju nije prvo sam utvrdio koji je cilj prezentacije, a onda kako će ta poruka biti prenesena, jer prezentacija upravo služi za to, već se ona svela na pregled događaja koji se odvijaju. Recimo, čovek je pričao kako će bolnica biti proširena, a drveće posečeno, to je obična informacija i ona ne služi ničemu kada se tako prezentuje, ali kada bi npr. rekao, seča ovog dela šume je ekvivalent sat vremena udisanja izduvnih gasova direkt iz auspuha (lupam, ali shvatate poentu)
Dakle, sa jedne strane se buniš što prezentacija nije usmerena više na laičku publiku, a sa druge strane ti smeta nedostatak tehničkih podataka?
Odluči se, jer deluješ veoma konfuzno.


shmeksi":1p8btknv je napisao(la):
Možda deluje smešno, a istovremeno i tragično, ali živimo u vremenu gde ambalaža prodaje proizvod i ma koliko nekome to delovalo debilno takav je svet u kome živimo.
Ovo je toliko opšte mesto da može da se odnosi na sve.



shmeksi":1p8btknv je napisao(la):
Vučko, nadam se da ćeš dobronamerno shvatiti moju kritiku, a predlažem vam da tu u inicijativi nađete nekoga ko je malo bolje upoznat sa tematikom i da to malo organizovanije krene da se sprovodi.
Hm, da... "dobronamerna" kritika... iznesena kroz pisanje stranačkog vojnika. :laugh:
No, definitivno mi je drago što si napisao prethodnu poruku, jer je to jasan pokazatelj da je prezentacija uzdrmala neke ljude koji su mislili da mogu da u ovoj zemlji rade šta god požele, a da pri tome građani to mirno trpe.
Nego, za sledeću poruku, ipak se javi portparolu tvoje stranke da ti da neke smernice... nije mi zanimljivo da razbucavama amaterske tekstove.


P.S. Upravo sam saznao da je gostovanje na TV Kopernikus predstavnika grupe građana "Zaštitimo Zvezdarsku šumu", sprečeno u poslednjem trenutku, odlukom Srđana Milovanovića, vlasnika i direktora.
 
ajde sad i treći nick koji če da napiše potpuno isto samo u srednjem rodu. meni se sa strane čini da je šmeksijeva kritika bila dobronamerna, a vi ste navalili na njega kao da je on taj koji ide okolo sa motornom testerom i krči šumu. spustite loptu malo, ovakav nastup kao u poslednjem postu i to na forumu gde se pozitivno gleda na ono za šta se borite (i gde vučko to prezentuje na sasvim primeren način) može da vam donese samo negativne poene. my 2 cents
 
Forum sluzi za razmenu misljenja i informisanje,covek je dao svoju kritiku i nema nista lose u tome.Samo je rekao da on to radi da bi drugacije izgledalo,nije on kriv sto zele ovo da urade...Hajde malo da chillujemo svi :cool:
 
Caliburn, ne znam stvarno što neprijateljski stav prema meni i onome što sam izneo.

Lično sam prisustvovao predavanju i niko mi nije prepričavao. Da registracija je bila potrebna, ali mi je devojka kratke plave kose na ulazu u KC grad rekla da nije problem i da mogu da prisustvujem i zapisala je moje ime i prezime (čisto da vidiš da sam lično bio). Da uzeo sam promo materijale, ali u trenutku pisanja me je mrzelo da se konsultujem sa njima (bili u drugoj sobi, a ja sam lenj), ali sam zapamtio ime te žene jer mi je mozak takav, lepo sam rekao da mi je žao što nisam zapamtio ime tog predavača.

Kao što sam rekao posle njegovog predavanja sam morao da odem (hteo sam da se vratim posle na predavanje o IKEA, ali mi je iskrslo nešto) i neću da ulazim u to kakve su bile reakcije posle prezentacije, ali isto tako mi ne pada na pamet da se složim sa tobom da je plenila pažnju publike jer je dosta ljudi oko mene delovalo malo nezainteresovano, što je tužno, ali krivica nije samo njihova. Sanjica nije dobro razumela šta sam napisao o gospodinu. Nisam rekao da on ne zna ništa o temi, naprotiv. Samo sam rekao da običnom slušaocu koji nije upoznat sa problemom seče zvezdarske šume nije najbolje prenešena poruka akcije zaštite i da je to rezultat toga što prezentacija nije imala neki svoj ustaljeni tok misli već je malo vijugala i u tom vijuganju delimično izgubila na važnosti.

Kao neko kome je između ostalog način komuniciranja posao i čije su prezentacije tokom studiranja smatrane najboljim na svim relevantnim takmičenjima i radionicama mislim da sam više nego merodavan da govorim o nivou kvaliteta same prezentacije. Pošto si i sam prisustvovao predavanju da li ozbiljna lica možeš da mi kažeš da gospodin Demajoa nije sve vreme prezentacije gledao u pano na koji je projektovana prezentacija i zid pored, kontakt sa publikom je u potpunsoti izostao. Prezentacija je čas imala belu pozadinu čas zelenu. Buletini koji imaju buletine i kojih je preko 6 na slajdu (to je neki preporučeni maksimum, a ova prezentacija je imala slajdove sa 10 bueltina) na koji način se gubi snaga napisanih stvari. Tekst je na nekoliko slajdova bio očajno formatiran i na taj način se opet izgubilo na njegovoj snazi. Evo voleo bih da okačiš njegovu prezentaciju koju su ljudi u KC Grad juče videli kako bi forumaši shvatili deo priče koju pokušavam da objasnim.

Meni uopšte nije bila namera da napadam inicijativu za očuvanje zvezdarske šume, već samo da ukažem na izazov komunikacije problema i prenošenja poruke. Mislim, ne znam kako da ti odgovorim oko pitanja o stranačkoj pripadnosti. Meni je glupo da ti kažem da nisam ni član ni simpatizer bilo koje partije jer sumnjam da ćeš mi poverovati pošto si me već u svojoj glavi ubacio u neki koš i to je to. Pošto sam se nešto malo dopisivao sa Vučkom od početka akcije, možeš da ga pitaš da li sam dao svoj mali doprinos borbi za očuvanje zvezdarske šume.

p.s. njegova prezentacija je u svakom slučaju bila bolja od švedske novinarke pre njega koja je totalno nespremna došla i pričala u fazonu "al je lep ovaj svet, ovde potok, onde cvet"

p.p.s. mislim da mi Sanjica i Caliburn duguju izvinjenje :kafa:
 
Tako je shmeksi,dao si svoj doprinos i sada ga dajes jer kritikom zelis da pomognes da bolje predstavimo ovu stvar javnosti i hvala ti na tome!Svaka osnovana kritka je dobra jer ti daje objektivniji uvid u ono sto radis(to jest u nasu akciju zastite sume).Hvala na kritici i u sledecim akcijama cemo to popraviti,imacete priliku to da vidite i ocenite sami uskoro :kk:
 
shmeksi":1763lly2 je napisao(la):
Caliburn, ne znam stvarno što neprijateljski stav prema meni i onome što sam izneo.

Lično sam prisustvovao predavanju i niko mi nije prepričavao. Da registracija je bila potrebna, ali mi je devojka kratke plave kose na ulazu u KC grad rekla da nije problem i da mogu da prisustvujem i zapisala je moje ime i prezime (čisto da vidiš da sam lično bio). Da uzeo sam promo materijale, ali u trenutku pisanja me je mrzelo da se konsultujem sa njima (bili u drugoj sobi, a ja sam lenj), ali sam zapamtio ime te žene jer mi je mozak takav, lepo sam rekao da mi je žao što nisam zapamtio ime tog predavača.

Kao što sam rekao posle njegovog predavanja sam morao da odem (hteo sam da se vratim posle na predavanje o IKEA, ali mi je iskrslo nešto) i neću da ulazim u to kakve su bile reakcije posle prezentacije, ali isto tako mi ne pada na pamet da se složim sa tobom da je plenila pažnju publike jer je dosta ljudi oko mene delovalo malo nezainteresovano, što je tužno, ali krivica nije samo njihova. Sanjica nije dobro razumela šta sam napisao o gospodinu. Nisam rekao da on ne zna ništa o temi, naprotiv. Samo sam rekao da običnom slušaocu koji nije upoznat sa problemom seče zvezdarske šume nije najbolje prenešena poruka akcije zaštite i da je to rezultat toga što prezentacija nije imala neki svoj ustaljeni tok misli već je malo vijugala i u tom vijuganju delimično izgubila na važnosti.

Kao neko kome je između ostalog način komuniciranja posao i čije su prezentacije tokom studiranja smatrane najboljim na svim relevantnim takmičenjima i radionicama mislim da sam više nego merodavan da govorim o nivou kvaliteta same prezentacije. Pošto si i sam prisustvovao predavanju da li ozbiljna lica možeš da mi kažeš da gospodin Demajoa nije sve vreme prezentacije gledao u pano na koji je projektovana prezentacija i zid pored, kontakt sa publikom je u potpunsoti izostao. Prezentacija je čas imala belu pozadinu čas zelenu. Buletini koji imaju buletine i kojih je preko 6 na slajdu (to je neki preporučeni maksimum, a ova prezentacija je imala slajdove sa 10 bueltina) na koji način se gubi snaga napisanih stvari. Tekst je na nekoliko slajdova bio očajno formatiran i na taj način se opet izgubilo na njegovoj snazi. Evo voleo bih da okačiš njegovu prezentaciju koju su ljudi u KC Grad juče videli kako bi forumaši shvatili deo priče koju pokušavam da objasnim.

Meni uopšte nije bila namera da napadam inicijativu za očuvanje zvezdarske šume, već samo da ukažem na izazov komunikacije problema i prenošenja poruke. Mislim, ne znam kako da ti odgovorim oko pitanja o stranačkoj pripadnosti. Meni je glupo da ti kažem da nisam ni član ni simpatizer bilo koje partije jer sumnjam da ćeš mi poverovati pošto si me već u svojoj glavi ubacio u neki koš i to je to. Pošto sam se nešto malo dopisivao sa Vučkom od početka akcije, možeš da ga pitaš da li sam dao svoj mali doprinos borbi za očuvanje zvezdarske šume.

p.s. njegova prezentacija je u svakom slučaju bila bolja od švedske novinarke pre njega koja je totalno nespremna došla i pričala u fazonu "al je lep ovaj svet, ovde potok, onde cvet"

p.p.s. mislim da mi Sanjica i Caliburn duguju izvinjenje :kafa:
Da ti se izvinim?!?! Zašto da ti se izvinim?

Iz tvoje poruke se vidi da su tvoje zamerke trivijalne:
-pozadina je bila ili zelena ili bela (da je pozadina bila šarena + slike koje su kačene dobio bi se ciganski izgled)
-svi kažu da treba da bude 6 bulleta a bilo je 7 (to je bilo na jednom slajdu i to je zaista bitno...ubilo se)
-izostao je kontakt očima sa publikom (ljudi predaju na razne načine) eto političari imaju i kontakt očima i prijazan pogled i fino pakovanje pa opet ništa ne rade...možda je to ono što te buni?
- tekst je bio očajno formatiran...pa zato služi i predavač da objasni taj tekst

Nisi rekao da predavač ne zna ništa? De pročitaj svoju poruku opet...da te ja ne citiram

Ja sam lično videla da su ljudi prilazili da ga pozdrave i da iskažu slaganje, ja lično nisam prilazila iako se duboko slažem sa onim što je čovek rekao, jednostavno bilo mi je glupo da priđem i kažem čoveku "fantastično" a da pri tome nemam ništa da ponudim kao pomoć.

I nisam napala jadnog shmeksi-ja tek tako...
već nalazim za šokatno da kad se ljudi bore da zaštite od političke i građevinske mafije ekološko blago postoje ljudi
koji se pojave i koji umesto da pomognu krenu sa zamerkama i to ne zamerkama
- treba da se pozovete na zakon taj i taj
-treba da kontaktirate tu i tu organizaciju

nego: neki tamo su pričali neke gluposti ja bi to bolje .... znate mnogo bolje

A usput shmeksi, tebi kome je "komuniciranja posao i čije su prezentacije tokom studiranja smatrane najboljim na svim relevantnim takmičenjima i radionicama" zamerke su ti malko dečje.

Meni se predavanje dopalo i to daleko više nego da je bilo svo našmikano i namuljano...malo mi je muka od raznih prodavanja ideala.

E sad jbg ako je tebi potrebno nešto ekstra na slajdovima da bi skapirao da:
-hoće na nelegalan način da poseku šumu
-za to su odgovorni Urbanistička mafija prikrivena pod legalizovanim imenima Sekretarijat za urbanizam itd kao i predstavnici opštine Zvezdara kao i KBC Zvezdara ruku pod ruku sa crkvom (a to me je posebno šokiralo da je crkva toliko alava na nekretnine)
-time bi se redukovao zdrav vazduh jer bi zbog košave svi otrovi iz Pančeva stigli u Beograd
onda brate super!
 
Sanjica":292w3ccr je napisao(la):
Da ti se izvinim?!?! Zašto da ti se izvinim?

Iz tvoje poruke se vidi da su tvoje zamerke trivijalne:
-pozadina je bila ili zelena ili bela (da je pozadina bila šarena + slike koje su kačene dobio bi se ciganski izgled)
-svi kažu da treba da bude 6 bulleta a bilo je 7 (to je bilo na jednom slajdu i to je zaista bitno...ubilo se)
-izostao je kontakt očima sa publikom (ljudi predaju na razne načine) eto političari imaju i kontakt očima i prijazan pogled i fino pakovanje pa opet ništa ne rade...možda je to ono što te buni?
- tekst je bio očajno formatiran...pa zato služi i predavač da objasni taj tekst
Iako lično nisam prisustvovao prezentaciji, ove zamerke nimalo nisu trivijalne. Da odem na neku prezentaciju sa nekom temom s kojom se prvi put susrećem, ukoliko vidim epileptične farbe, loš raspored informacija, izostanak komunikacije predavača sa ljudima u okolini... ja bi otišao sa lošim utiskom nepripremljenosti i amaterizma celog koncepta, zašto bi imao razloga da uzmem to za ozbiljnu stvar?
Uostalom i sama si rekla kako političari imaju lep kontakt očima itd. i upravu si, zato i uspevaju toliko dugo da nas j**u. Danas marketing obrće milijarde i to ne bez razloga, a ako hoćete da ostvarite svoje ciljeve onda to morate i da upakujete to u jasnu poruku.

Nisi rekao da predavač ne zna ništa? De pročitaj svoju poruku opet...da te ja ne citiram
Pročitao sam shmeksijev post više puta, stvarno nije rekao da predavač ne zna ništa, naprotiv zna materiju. Jedino gde je zatajio je prenos materije prema publici.

I nisam napala jadnog shmeksi-ja tek tako...
već nalazim za šokatno da kad se ljudi bore da zaštite od političke i građevinske mafije ekološko blago postoje ljudi
koji se pojave i koji umesto da pomognu krenu sa zamerkama i to ne zamerkama
- treba da se pozovete na zakon taj i taj
-treba da kontaktirate tu i tu organizaciju
Zamerke su tu za sva polja angažmana a ne samo za zakone, nego i za prezentaciju. Znam da ti zvuči banalno, ali idi kod nekog arhitekte i daj mu papir sa pozivom za spas zvezdarske šume napisanom u Comic Sansu. Šta misliš kakva će reakcija da bude?

Stekao sam utisak da prilično emotivno prilaziš temi, što je uredu. Vidi se da ti je stalo da se sačuva Zvezdarska šuma i to je takođe sjajno :) Ali sa druge strane ne treba podcenjivati moć "ambalaže", da imate npr. jedan pravi sajt umesto bloga, da imate redovne mesečne letke koje će te delite po ulicama, da imate jedinstveni vizuelni nastup, kvalitetne predavače, garantujem ti da bi ste imali MNOGO više uspeha nego dosada.
 
^^ Potpuno je apsurdno napadati osobu koja je iznela dobronamerne zamerke. Normalno je da su, pa mogu slobodno da kažem, svi posetioci ovog foruma, u najmanu ruku, zabrinuti zbog seče šume. Ukoliko su svi prisutni na tom predavanju bili upoznati sa svim činjenicama koje je pomenuti profesor predstavljao, a njegovo izlaganje imalo smisao kao puko davanje podrške, onda način prezentacije i nije toliko bitan. ALI ukoliko treba da se pridobiju još neki ljudi za to, onda su svi detalji jako bitni. Što se pravljenja prezentacija kao podrške predavanju tiče, sitnice su jako bitne, i mogu da predstavljaju razliku između totalnog upijanja i uspavanosti. Sve Shmeksijeve zamerke, ukoliko su tačne (a nemam razloga da sumnjam u to) su na mestu, a poenta je, primeti i primeni ubuduće, a komentari na zamerke zvuče samo isfrustrirano.

Ono što celom tom poduhvatu nedostaje je medijska podrška. Kapiram da je to najteže organizovati i da očigledno to neko sabotira. Koncert koji je bio, pomenut je na svim medijima, ali je više bilo pažnje na imenima izvođača nego na suštini poruke koju je taj koncert trebalo da pošalje. Najiskrenije se nadam da će nešto uspeti da se postigne celom akcijom, ali mislim da je potrebna malo agresivnija kampanja (i tu ne mislim na napadanje svakog ko ne gleda na to fanatički).
 
Ovaj dupli nick što je reagovao na shmeksijev post, samo potvrđuje shmeksijeve navode.

Ajde ljudi - mora to mnoooooooogo bolje!!!! :pob:

Ako već imate vremena da napadate dobronamerne kritičare, koji sa Vama dele isti cilj, onda ga bar iskoristite za delanje u ostvarenju tog cilja a ne protiv.
 
Steva":28ihkfzz je napisao(la):
Stekao sam utisak da prilično emotivno prilaziš temi, što je uredu. Vidi se da ti je stalo da se sačuva Zvezdarska šuma i to je takođe sjajno :) Ali sa druge strane ne treba podcenjivati moć "ambalaže", da imate npr. jedan pravi sajt umesto bloga, da imate redovne mesečne letke koje će te delite po ulicama, da imate jedinstveni vizuelni nastup, kvalitetne predavače, garantujem ti da bi ste imali MNOGO više uspeha nego dosada.
Pa i jesam emotivna...zaista me je potresla prezentacija...bez obzira na pozadinu i na bullete...
ono što je čovek rekao me je zaista pogodilo:
neko pod okriljem ove vlasti smatra da ima za pravo da iseče veliki deo šume koji njemu ne pripada i sebi pare stavi u džep i pri tome da ga boli ***** što ćemo svi ostali da se trujemo i pocrkamo od ko zna čega...

zato sam tako i popizdela na shmeksi-jev post...meni taj post deluje zlonamerno: jer ni u jednom delu on ne pominje šta je čovek pričao, već samo negativno o prezentaciji

MindWind":28ihkfzz je napisao(la):
^^ Potpuno je apsurdno napadati osobu koja je iznela dobronamerne zamerke. Normalno je da su, pa mogu slobodno da kažem, svi posetioci ovog foruma, u najmanu ruku, zabrinuti zbog seče šume.
da od cele reprezentacije njega ne šokira koji bilmezi pokušavaju da iseku šumu nego lika šokira boja i kako prezentacija izgleda
izvini ali meni je to zlonamerno...

MindWind":28ihkfzz je napisao(la):
Ukoliko su svi prisutni na tom predavanju bili upoznati sa svim činjenicama koje je pomenuti profesor predstavljao, a njegovo izlaganje imalo smisao kao puko davanje podrške, onda način prezentacije i nije toliko bitan. ALI ukoliko treba da se pridobiju još neki ljudi za to, onda su svi detalji jako bitni. Što se pravljenja prezentacija kao podrške predavanju tiče, sitnice su jako bitne, i mogu da predstavljaju razliku između totalnog upijanja i uspavanosti. Sve Shmeksijeve zamerke, ukoliko su tačne (a nemam razloga da sumnjam u to) su na mestu, a poenta je, primeti i primeni ubuduće, a komentari na zamerke zvuče samo isfrustrirano.

Ono što celom tom poduhvatu nedostaje je medijska podrška. Kapiram da je to najteže organizovati i da očigledno to neko sabotira. Koncert koji je bio, pomenut je na svim medijima, ali je više bilo pažnje na imenima izvođača nego na suštini poruke koju je taj koncert trebalo da pošalje. Najiskrenije se nadam da će nešto uspeti da se postigne celom akcijom, ali mislim da je potrebna malo agresivnija kampanja (i tu ne mislim na napadanje svakog ko ne gleda na to fanatički).
Pazi čovek je izlagao ok...ipak je to stariji profesor i to predavanje je predpostavljam sam pravio...i koliko kontam on ne dobija pare za tu prezentaciju
znači čovek svoje lično vreme troši na borbu protiv građevinske mafije i baš mi je bilo krivo da ga neko proziva zato što ne dostiže standarde današnje omladine koju treba zainteresovati da se bori za svoje zdravlje

jer razumete šta pokušavam da kažem?

neko hoće da vam oduzme pravo da budete zdravi a vi smatrate da je neophodno da se potreba za borbom za to svoje zdravlje upakuje u lepo pakovanje...
ili šta?
pocrkaćemo svi od raka pa nek sledeći put misli koju boju će da stavlja na pozadinu ....

GOJE":28ihkfzz je napisao(la):
Ovaj dupli nick što je reagovao na shmeksijev post, samo potvrđuje shmeksijeve navode.
Pošto sam ja Sanja...a nemam pojma ko je taj Caliburn ...onda priča o duplom nicku je malo... pa blesava...jbg šta ja mogu kad se još nekom nije dopala poruka
 
Sanjice, daleko od toga da smatram da je prezentacija nepotrebna, štaviše vrlo mi je bilo drago što su i drugi ljudi imali priliku da makar čuju za ovaj slučaj, a moj post je bio kritičan upravo zbog toga što je većina ljudi na ovoj temi dobro upoznata sa osnovama problema (tema ipak ima 3 strane i 3500 pregleda) te sam samo hteo da skrenem pažnju na jedan drugi detalj, a to je prezentacija. Samo zbog toga se nisam osvrnuo na taj deo priče jer većina ljudi ovde, kao što sam rekao, zna osnove problema. Nažalost, i kroz sam tok prezentacije (prvi deo, ponavljam nisam slušao predavanje gospođe Lidije) nije najbolje pokazano ljudima koje su tačno institucije koje se zalažu za taj loš PDR i koji su procesi prekršeni (deklaracije o zaštiti su spomenute, ali opet malo izmešane).

Nije mi bila namera da prozivam gospodina Demajoa, već samo da skrenem pažnju ljudima iz inicijative da se nivo komunikacije podigne na jedan viši nivo, e sad što ti ne primećuješ razliku između konstruktivne i dobronamerne kritike i zluradosti na to ne mogu da utičem, ali te još jednom uveravam da mi namera nije bila loša.

Od mene dosta
 
Elem ljudi evo lepih vesti najzad :kk:

Zatvoreno gradilište u Mirijevu
25. Novembar. 2009 | 19:18, Izvor : Studio B

Posle jučerašnjeg priloga naše televizije o bespravnom gradilištu u Mirijevu građevinska inspekcija opštine Zvezdara danas zatvorila to gradilište.

Podsećamo da su na njemu, iako je još u oktobru zapečaćeno, radovi nastavljeni, u šta se juče uverila i naša ekipa kojoj vlasnik objekta nije dozvolio da nastavi snimanje, preteći da će zvati svoje ljude i policiju.
Danas je, međutim, slika potpuno drugačija, radovi su prekinuti i postavljena je crvena traka kao znak da je dalja gradnja zabranjena.

Cenzura

Cenzura na TV Kopernikusu
Urednik jutarnjeg programa TV Kopernikusa gospodin Rade Ivković je ljubazno pozvao grupu građana Zaštitimo Zvezdarsku šumu da u programu koji vodi popričamo o planiranoj seči Zvezdarske šume. Naše gostovanje je zakazano za petak, 27. novembra. Međutim, našem predstavniku Zoranu Pavloviću je u poslednjem trenutku, naredbom direktora TV Kopernikus, zabranjen nastup. Jedna od urednica ove televizije je gospodinu Pavloviću predložila da govori o bilo čemu drugom, samo da ne pominje seču šume, što je gospodin Pavlović odlučno odbio.

Cenzura na RTS-u
Nešto slično se dogodilo i na RTS-u kada smo bili pozvani da u Jutarnjem programu ove televizije najavimo koncert za Zvezdarsku šumu, održan u subotu 31. oktobra. Tog puta smo pozvani u petak prepodne da bismo bili zabrranjeni u petak popodne.
Bilo zaustavljeni tekstova i u štampanim medijima.

Cenzorski jadi
Ove zbrane nas ohrabruju jer svedoče da su i vlast i njene gramzive gazde u paničnom strahu zbog istine o planiranoj seči Zvezdarske šume. Što nas više zabranjuju, to smo jači.
Zbog čega se toliko boje? Zato što i sami znaju da ono što rade nisu čista posla.
Istina se, međutim, ne da zaustaviti. Prodire svuda, kao voda.
Kako izreka kaže: Zaklela se zemlja raju da se tajne sve doznaju.
Ili kako bri rekao veliki pesnik i dramatičar Bertold Breht: Sa novih antena emituju se stare laži, istina se prenosi od usta do usta.
Neka se držači vlasti, nosači funkcija, njihove gramzive gazde i njihova medijska posluga, prisete priče U Cara Trajana kozije uši. Priča je poučna.
Jadni su naši cenzori. Još jadnija je stvar koja se brani cenzurom.
 
Vrh