Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Сад следи медијски damage control. Чек мало дрви и на саму твртку Рио тинто. Добро је да у обичном народу изузев титиних пионира +65 нико нема лепо мишљење о новим рудницима.
Лоше је што много младих све одлучније размишља о исељавању из Србије.
 
Pa što nije fingirao u decembru?
55% protiv može da napravi 55% za Rio Tinto.
75% protiv ne može!

A ljudi pišu ovde na ličnom primeru i da su oni koji glasaju za njega protiv Rio Tinta. Sitne povlastice za koji prodaju glas očigledno nisu dovoljne za nešto ovakvo.

Ako referendum nije rešenje, kako to jeste par sati sedenja na prugama tokom noći?

Da smo imali referendum pre 2 godine danas o ovome ne bi pričali.

Još nešto, taj referendum bi idealna prilika da se opredele ne samo unutrašnji akteri, nego i spoljni. Pa da vidimo koga to podržavaju rusi, kinezi, amerikanci, nemci, francuzi, englezi, EU.
Neutralan stav bi bio, to je unutrašnjo pitanje Srbije i mi se u to ne mešamo, samo je preveliki ulog da nam "prijatelji" ne bi objasnili zašto je to dobro za nas. A možda bi neko i iznenadio i otvoreno bio protiv.
Otprilike je odnos 55% protiv, 45% za rudarenje, bila neka anketa. Nema sanse da 75% glasa protiv. Vecina ljudi ne zanima a mnogi nisu ni informisani, zive od danas do sutra. Da stavis bilo koje pitanje na referendum bice priblizan odnos pola pola. Da li volite ananas? Da li ste putovali ove godine van zemlje? Da li slusate radio u kolima?
 
O komapaniji Rio Tinto misli sve najgore, tvrdi Vučić.

„Da li je sve idealno i šta mislim o toj firmi? Sve najgore. Biću najgori mogući policajac za Rio Tinto, gori ću im biti ja nego svi oni koji su se tobože borili protiv njih, a zapravo su želeli da se dočepaju vlasti“, rekao je Vučić.
Interesantno, ulazimo u neku novu evoluciju njihove propagande, koliko se secam ranije nije govorio nista lose o Rio Tintu
 
„Dovedena su i tri lica zbog prekršaja i dva strana državljanina zbog prisustva na protestu u blizini najvažnijih državnih institucija… biće podnete krivične i prekršajne prijave za sve počinioce tih krivičnih dela“, poručio je Dačić.
Bijemo se strancima
 
Изгледа ће државна пропаганда да се утиша за следеће 2 године.
 
Interesantno, ulazimo u neku novu evoluciju njihove propagande, koliko se secam ranije nije govorio nista lose o Rio Tintu
Kao da je njemu teško da promeni ploču kad zatreba i zanese glupe glasače...
vu%C4%8Di%C4%87-dinki%C4%871.jpg

dinkic-vucic-790x395-700x350.jpg


Mada ništa od svega toga ne bi bilo moguće da masa ljudi nisu apatični, letargični i glupi ko k...c. I to nije problem samo Srbije, to je globalno srozavanje i epidemija. Kod nas je samo izraženije.
 
То си управу, глобално је популација заглупљена. А то пљуни па лижи је стандардно за радикале од 1990. кад је Шешељ позивао добровољце-четнике да иду у Пустињску олују да се боре против Садама до 2001. кад је са Вучићем имао турнеју по следећим земљама које ће бомбардовати САД и разменио са Садамом сабље. Тако су пљували и Јул и Мирјану после 1993. па су 1998. заједно засели и владу. И тд.
 
Evo šta se dogodi kada proteste preuzmu NVO, Proglasi i sl. agenti američke ambasade.
Odvedu narod gde nema ni prolaznika da se priključe, na mesto savršeno taman da se raziđu ljudi što pre, ostavi se dvadesetak ljudi da ih policija zastraši.
Svaka čast, uspešno uništena savršena prilika.
 
Referendum koji se gura je unapred gotova priča. Moje iskustvo iz učestvovanja u tri izborna ciklusa mi to kaže.

Lik je realno bog politike.

E, sad sta je politika i koliki je kompliment biti bog toga...
 
Otprilike je odnos 55% protiv, 45% za rudarenje, bila neka anketa. Nema sanse da 75% glasa protiv. Vecina ljudi ne zanima a mnogi nisu ni informisani, zive od danas do sutra. Da stavis bilo koje pitanje na referendum bice priblizan odnos pola pola. Da li volite ananas? Da li ste putovali ove godine van zemlje? Da li slusate radio u kolima?
I zato su na BG izborima Djilas i Vucic napravili eksperiment sa bojkotom.

Vise je ljudi protiv, nema sanse da je samo 55 posto, ali kad podelis te ljude, jednima kazes da bojkotuju referendum, drugima da izadju, onda pobedjuju ovi koji su za kopanje.
 
Kokanović i ovi su gluperde, kao ajmo sad u 29.novembra da puste naše.. alo, kretenu, pozovi narod u taj Pionirski park gde ste sedeli, ceo centar grada u blokadu, zgradu Vlade, zgradu ministarstava u Nemanjinoj, da masa tu bude danima, eno najavili suvo i toplo vreme sledeće nedelje, moglo bi se cirkulisati tu nepresrano, pritisak na državne zgrade, da ne mogu da dolaze na posao... koja pruga, koja Gazela..

Verujem pre, da nisu toliko glupi, nego da je jučerašnji razgovor sa BIA "urodio plodom"..

Pa svi dosadašnji protesti i šetnje su propali jer su izvlačili mase naroda iz centra kilometrima daleko, gde se masa ospe.. i to su 100% radili u dogovoru sa vlastima.

Sada je valjda i najvećoj bu**** jasno da treba raditi suprotno da bi se nešto postiglo.. Sinoć ti 50.000 ljudi u centru i umesto da kažeš-narode, pred Andrićev venac, pred Vladu, igla da ne proleti, pomeriš masu samo 300 metara od epicentra protesta, ti ih pozoveš u šetnju par kilometara i kao na Gazelu, a kad se stiglo tamo, kao aj na Prokop.. kome je bre bitan Prokop i vozovi kojih noću nema.

Nisu organizatori toliko glupi, nego se ukenjali i rade sa Žvalom.. za koju sam sinoć, iz pouzdanog izvora iz njegovih školskih dana, čuo da je bio velika p.. i plačljivko, kukavica.. što se jasno i vidi iz njegovog dosadašnjeg delovanja..
 
Otprilike je odnos 55% protiv, 45% za rudarenje, bila neka anketa. Nema sanse da 75% glasa protiv. Vecina ljudi ne zanima a mnogi nisu ni informisani, zive od danas do sutra. Da stavis bilo koje pitanje na referendum bice priblizan odnos pola pola. Da li volite ananas? Da li ste putovali ove godine van zemlje? Da li slusate radio u kolima?

U svakom slučaju nema ni približno anketa kao pred izbore.

Pa neće biti odnos pola pola.
Ovakva energija naroda nije bila u drugim slučajevima, ako izuzmemo prošlogodšnje masakre.
Kad su rušili u Hercegovačkoj to je manje više bila beogradska stvar, ostatak Srbije nije mario.

I nema priče o referendumu, on ju je pomenuo jednom i skinuo sa stola. Da je oni hoće kao temu to bi bila glavna tema na Pinku i sličnima.

Većina ljudi jeste neinformisana i baš zato rudnik nema šanse da prođe ako se o njemu odlučuje na referendumu.
Da se raspiše referendum za uvođenje 5G mreže u Srbiji taj referendum ima 0% šanse za uspeh.

I to treba iskoristiti. A on je sam ponudio referendum.
 
Džabe i da dobijes referendum kad on jednom naredbom ustavnom sudu moze da radi sta hoce
I to je tačno.
Ali svakako teže za poništiti od neke uredbe ili zakona.

Šta je alternativa? Neće se kopati zbog sedenja na šinama?

Evo @vucko kaže da iz njegovog iskustva sa izborima kaže da referendum nema šanse da prođe. A kad su bili izbori isti nas je ubeđivao da bojkot nije rešenje i da je ulazak u institucije, ma kako mali bio, pravi put.

Ima nelečeni sve informacije, rade se ankete svakodnevno, zna kakav je stav o Rio Tintu.
Pa tako u par minuta izjavi da misli sve najgore o Rio Tintu ali im neće dozvoliti da rade šta hoće. Nakon par rečenica kaže ako i kopaju to će biti nakon što ja više nisam predsednik.
Pa kako ćeš ih ti kontrolisati ako se to što rade biti nakon što više nemaš moć?
 
Kakav referendum, ne pecati se na mamce tog ološa.. on organizuje, on broji, on krade...

Ako ovolika narodna energija i masa opet bude protraćena uzalud, ako iz one mase ljudi od sinoć ne može da se nađe njih troje koji će to moći pametno da artikulišu, mi ne zaslužujemo da postojimo kao država i narod.. ovo je onda jedna obična st*** kojoj najgori ološi mogu da nameću ular i sedlo, da nas jašu 30 i kusur godina i zaslužujemo u potpunosti da propadnemo..

Ej, nijedna poznata ličnost se nije javila da pruži podršku, što ne ustanu naši bronzani košarkaši pa kažu nešto, hebale ih medalje, sutra će da dođu i slikaju se sa Žvalavim, uzmu nagrade.. gde su ljudi čije ime nešto znači u ovoj zemlji da organizuju i povedu nešto.

Jad i beda od zemlje i naroda..
 
Nije u pitanju referendum, vec samo referendumsko pitanje.
Koje bi bilo referendumsko pitanje?
Da li ste za zabranu kopanja litijuma? - Moze da se kaze da je rudnik Bora, gde je litijum samo nusprodukt.
Da li ste za zabranu istrazivanja rudnih bogatstava Srbije?
Da li ste za zabranu kopanja u Gornjim Nedeljicama?
ili
Da li ste za zaustavljanje razvoja Srbije?
Da li ste za reindustrijalizaciju zemlje?
Da li ste za pretvaranje doline Jadra u nacionalni park sa zabranom zivljenja i obavljanja bilo kakve ekonomske delatnosti, sto ukljucuje iseljavanje stanovnistva i ukidanje bilo kakve infrastrukture?
Da li ste za zaustavljanje povecanja prihoda i standarda gradjana Srbije?

Svako od ovih pitanja moze da se tumaci i iskoristi, a pitanje ce da definise skupstina.
 
Nek odlozi sve ovo na 5 godina pa koliko kosta da kosta. Ako nesto kosta.

Mi do tada imamo vremena da se borimo da izgradimo institucije u koje mozemo da verujemo, oslobodimo medije...

Evo i ovi ljubitelji litijuma i ,,progresa" ne vidim sto bi bili protiv.

Vi ste, toboz, za nauku, protiv rulje koja odlucuje i koja je vodjena propagandom.

Ajde da vidimo za pet godina kakva je situacija, da li se tehnologija poboljsala, da li je potraznja na trzistu ogromna, da revidiramo malo te neke ugovore, da izgradimo institucije, oslobodimo medije... pa onda da sednemo i vidimo.

Jer gde je frka, on je u zemlji pa je u zemlji? Ako je to nesto za buducnost, pa polako, tu je. Nece ga drugi otkriti pa nas zaj****, neki Hrvati da ga imaju vec bi se znalo.

A ako je to nesto sto moramo odmah da vadimo dok mu ne opadne vrednost, pa izvinjavam se, ali nije vredno takvog rizika po zivotnu sredinu da bi par godina uzeli neke smesne pare, a posle nista od toga.

Da ne bude anti-Vucic kampanja samo, Tadic je prodao NIS za 400 miliona evra, ali uz pricu o Juznom toku. I gde je sada Juzni tok? A nismo u ugovor stavili nista o tome sta ce biti ako do Juznog toka ne dodje.

Sta ce biti ako litijumu, ovom nasem, opadne vrednost, kako izgleda taj ugovor sa Rio Tintom, kakve oni posledice snose za njihovo lose poslovanje? Da ne pricam kakve ce posledice snositi za unistavanje zivotne sredine?

Mi ovde dobijamo procenat od njihove zarade, oni mogu da naprave profit od 5 miliona evra godisnje i mi da dobijemo za kafu i cokoladu.

Tako da, gde je zurba?

Vracaj nazad odluku o zaustavljanju projekta i polako.

Jel to ne moze biti nesto oko cega se svi mozemo sloziti? Ili nesto slicno tome.

Nije ovo svi imaju litijum, a iskopavanje je bezbedno, pa ajmo prvi da zauzmemo pozicije. To je, kako oni kazu, zlato buducnosti, tako da, polako.

Ta odluka o sprecavanju kopanja je vec doneta, pa je sad protivustavno vracena pa eto zaostali narod, koji bi se u 19.veku bunio protiv zeleznice, mora da se buni.

Licno, nabijem ih na k***** i kopanje, ali mogli bi nekad da se slozimo oko necega.

Neki istinski ljubitelj kopanja, koji uvek fura prica o progresu, nauci, 21.veku... valjda zna i za strpljenje, proucavanje i sagledavanje svih aspekata... pre donosenja neke odluke.

Ako ima neko takav, ok, ali polako druze.

Ne kazem da za 5 godina treba da pocnemo da kopamo nego da sednemo i vidimo onda gde smo i sta smo, ali kao daleko bolje drustvo, u daleko boljoj drzavi od ove sad.

Ako nismo to postali, onda odlazi na jos 5 godina.

Ako neki zagovornik litijuma nije spreman na neku takvu vrstu kompromisa, onda nek si lepo j*** mater. A mi cemo samo onda jos vise da se zainatimo.

Jel to nije fer i progresivno, vas pitam forumaski zagovornici kopanja?

Tako da, u sustini, Brnabiceva, eto, ne mora da definitivno stavlja tacku na projekat Jadar, nek ga zaustavi, tj. njen naslednik, na 5 godina.

Ali kad se ta odluka prekrsi, pa kako da je branis osim na ulici? A ne, to na ulici su isprani mozgovi kojima su plasirali lazne informacije na drustvenim mrezama.
 
Vlast je u prethodnim godinama svojim pristupom koji ih je održao na vlasti uspela da devastira ovaj ionako pogubljeni narod. Sada mi pusti Srbi ovako ispranih mozgova nešto bi da se bunimo, ni sami ne znamo šta hoćemo, a mislim da ni ono što hoćemo - ustvari nećemo. Ništa ovu vlast neće poremetiti dok se ne nadje koreni uzrok zbog kog ne narod opravdano nezadovoljan ovima i protiv toga krene da se protesvuje sa svim potencijalom. Kakve bre zelene organizacije i njihove gluposti, oni su već upropastili nacije u zapadnoj evropi pa sad bi malo i kod nas. Ovi protesti mi samo liče na proteste izazvane tragedijama prošle godine, koji em što ništa nisu dobroga doneli, em što su ugušili i rasplinuli energiju svog smisla. Mene nije sramota da javno kažem ovom skupu, (iako je to trenutno potpuno zabranjeno, čini mi se) ja jesam za otvaranje rudnika litijuma u Srbiji, istovremeno i protiv ovog populističkog i burazerskog sistema i baš bih želeo da se energija naroda usmeri na iznalaženje bolje i transparentnije vlasti sposobne da podigne našu zemlju iz vekovnog blata. Još bih predložio svim ovim "tamno zelenima" što su im usta puna antiprotivnog stava, nekakvog "trovanja naroda" i slično, da prihvate da im narod donira po jednu - dve krave da čuvaju i od toga žive. Kao zalog neka ostave svoje mobilne telefone i svu tehniku koja koristi litijum. Ipak mislim da im ni krave neće biti po volji jer proizvode metan kako kažu sa efektom staklene bašte. U prošlom veku nafta je bila pokretač sveta, pa se Kuvajt, UAE, Iran, Švedska, Norveška, USA i slični obogatiše a mi bejasmo ljubomorni što nemamo svoju naftu već je moramo uvoziti. Sad kad se nafta ostavlja u prošlosti, a obnovljivi izvori energije postaju nova nafta, mi bismo ipak da nemamo svoje izvore snabdevanja već da ostanemo siroti uvoznici i zavisnici. Kamo sreće da je ovde moguća potpuno otvorena javna rasprava sa pragmatičnim i tolerantnim stavovima umesto tipično srpskog.. Ja na javnoj sceni vidim sa obe strane potpuno iste likove, koji nemaju nimalo vizije niti moći da sebe pa zatim i narod dozovu pameti. Crno nam se piše kad smo ovakvi
 
Ma gde su bile javne rasprave, uvažavanje bojazni kod naroda itd. u prethodnim godinama?

Navodno zaustavili sve, bezočno slagali i sad posle izbora krenuli svom silom u realizaciju.. pa kad se narod pobunio oni nude razgovore i slušanje struke.

Fuj smradovi koji podržavaju sns ološ u bilo čemu, imate li stida barem malo. Nema pregovora sa demonima i uništiteljima Srbije, svaku priliku treba koristiti da ih se rešimo, hebo ih i Expo i rudnici i sve što nude i obećavaju. Oni su uništili ovu zemlju u prethodnih 30 godina i što više budu išli silom, samo će im se više vratiti kad budu pali sa vlasti jednog dana, jer za njih u ovoj zemlji neće biti mesta.
 
Vrh