Šta je novo?

Rudnici Litijuma u Srbiji (Rio Tinto...)

Slabo je ovo. Definitivno dosta ljudi, ali se sa ovim pristupom neće ništa postići. Masovnost postoji, samo da se kanališe kako treba.

Moraće radikalizacija.
То је увек проблем, што добру ствар искористи фукара то јест политика. А нисам сигуран да ли је када је пола државе на одмору баш право време за протест...
 
Mostar u ovom delu prohodan.

Screenshot_20240810_233431_Chrome.jpg


Sa druge strane ne.
Screenshot_20240810_233518_Chrome.jpg


Nije mi baš najjasnije zašto ne puste ljude da prođu, pa kada se raščisti kolona, da opet zatvore.
Realno, nije fer, ljudi nisu znali da će biti blokirano, a ne verujem da su podržavaoci Rio Tinta, stvara se kontraefekat.
 
Nije mi baš najjasnije zašto ne puste ljude da prođu, pa kada se raščisti kolona, da opet zatvore.
Realno, nije fer, ljudi nisu znali da će biti blokirano, a ne verujem da su podržavaoci Rio Tinta, stvara se kontraefekat.

I mene samo nek puste u ponedeljak u NS, a posle nek nastave blokadu pruge 🤣🤣🤣

Ko će meni da da pare za kartu za autobus? 😐

Nema kontraefekta Jelancha u Apsurdistanu... Ne može odavno normalno da se živi... blokade su samo potvrda toga, skretanje pažnje, simbolika...

Samo da se upišem da sam bio na Terazijama nije bilo vremena za do Prokopa, al eto me ovih dana i tamo pa ako još traje blokada da se priključim, a onda na bajs za NS hehe

20240810_200538.jpg
 
Lepo je sve to, ali sada Hitna ne može da prođe.

Screenshot_20240810_235355_Chrome.jpg


Nije mi jasno zašto auto put nije blokiran pred izlaz nego ovako, sa se ljudi odmah isključuju.
Velika masa željna promena i ovakav kraj, jako sam razočaran..
 
Lepo je sve to, ali sada Hitna ne može da prođe.

Pogledajte prilog 207838

Nije mi jasno zašto auto put nije blokiran pred izlaz nego ovako, sa se ljudi odmah isključuju.
Velika masa željna promena i ovakav kraj, jako sam razočaran..
Neko je odlucio da se blokira bas ovde, a ne pred izlazom. I uvek se zaglavi hitna pomoc sa rotacijama. Pitam se ko li je taj neko?
 
Hitna je trebalo slobodnom kolovoznom trakom.

Puuuno je ljudi bilo s obzirom da je sezona odmora... Mislim da mu rudnik nikako neće proći a to im je ovako nesposobnima jedini adut bio kako da nastave vlast u nedogled...
 
Neko je odlucio da se blokira bas ovde, a ne pred izlazom. I uvek se zaglavi hitna pomoc sa rotacijama. Pitam se ko li je taj neko?
Blokada autoputa je krajnje spontana.

Organizator koji je stavio 5 redara da usmeravaju na desno i da se ide ka zeleznickoj stanici NBGD.

Mi smo sa bine culi da se blokira Gazela, kada smo dosli do onog skretanja u desno kod Sava Centra, redar kaze da se ide desno da bi se napravio krug i blokirala i druga strana Gazele, ali kao prodjite ako hocete.

Onda je tu par stotina ljudi proslo i blokiralo obe trake. Ja nisam, ako cita murija, isao sam uredno trotoarom i popeo se gore na nadvoznjak, ocekujuci desetine hiljada ljudi da dodju.

Kad ono nema nikog.

Tu smo ostavljeni sami, jako malo nas je bilo i moglo je laganica neka zandarmerija da nas masakrira.

Serem vam se u redare i organizaciju.

Plus je sasica ljudi blokirala sama autoput, ocekujuci reke ljudi iza sebe, a ono nigde nikog.

Samo fali da naje*******u.

I serem se na Terazije i sve one uske ulicice okolo, dobro je da neko nije naje*******ao.

Ispred skupstine je mnogo lakse izvuci se iz mase, ovde je nekoj devojci pozlilo i bilo je mucno gledati kako pokusava da se probije dole ka Zelenom vencu.
 
Био сам код Теразијске чесме, па нисам могао да видим колико има људи, али ако верујемо тврдњама да је била колона од Палате Албанија до Славије рецимо да је било 70 хиљада људи. Разглас је био катастрофа. Ако се не буде копало, неће се копати јер мештани долине Јадра неће хтети да продају своје куће и зато што ће цена литијума из године у годину да опада. Надајмо се да ће тако бити, јер су ови протести организовани још горе од оних прошле године, па схватам да од њих нема ништа, а ево пар слика са протеста (неке су моје, неке са друштвених мрежа):
IMG_20240810_193158.jpg
20240810_223558.jpg

20240810_223625.jpg
Screenshot_20240810_223648_com.twitter.android_edit_16322664507404.jpg
20240810_225336.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20240810_193158.jpg
    IMG_20240810_193158.jpg
    221,5 KB · Pregleda: 21
Upravo na mestu koje sam pomenuo, ispod Vladimira Popovica povredjeno nekoliko demonstanata. Udareni automobilom.
 
Gazela punim kapacitetom.
Screenshot_20240811_004452_Chrome.jpg


Rekao bih za 10,000 ljudi više od ove cifre, al ajde.
Screenshot_20240811_003855_Facebook.jpg
 
Super je bilo danas na ulici, govori su bili malo predugački. Kada smo čuli Gazela smorili smo se, kada smo čuli za Prokop razdrmali smo se i krenuli sa novom energijom tamo. Najsmešniji su mi oni koji sada kukaju na to da je blokirana železnica i kako maltretiraju se pošteni ljudi. Prokop i železnica nisu izabrani slučajno jer se predstavljaju kao jedan od najvećih uspeha ove vlasti.
 
Arhiv Vucicevih placenika.

I ovi sto prvo organizuju na neadekvatnom mestu pa pozovu na Gazelu gde se velika vecina smori, pa ipak je to setnja jos dalja od Gazele, pa ne znam iz kog razloga se skrenulo desno ako se vec ide do z.stanice NBGD, moglo je i pravo.

I onda do tamo, nekih 7 km dalje, na plus 30, posle predugih govora i previse stajanja, dodje neka sasica ljudi.

To je kao neki tajni plan bio, ali moraju da znaju da narod nema pojma ko su oni i da nece njima sada slepo da se veruje na sve sto kazu.

Mada, evo, ja sam verovao i opet sam otisao na skroz pogresno mesto zbog njihove organizacije 🤣

Kada su rekli Gazela, samo sto tuca nije izbila pored mene.

Gde sam bio, sta sam radio - ne znam.

Nije problem, iscimacu se ja opet, ali ovoliko naroda (ne, nije 40k) tesko da ce opet u skorije vreme.
 
Hvala na razjašnjenu. Ovako kako je Jelanča ostavio delovalo je eto imali su volje tek za par sati.. nema od toga ništa, a ja sam željan neke duže akcije 😈 ...dakle fokus je na Prokop...
 
Da ne kažem, ovako kako je Jelancha ostavio delovalo je kao da gledam RTS 🤣
 
Gazela više nije blokirana, svi idu na Prokop, tamo je oko 1000 ljudi

Ne da svi idu, nego je tebe kamera snimila kako se penješ sa blokirane pruge na kolosek 😄

Setio sam se odmah kako redovno plaćaš kartu od 50 i u BG vozu da ne budeš u prekršaju 😄

Mislim ne zameram ništa 🙂👍

Nego oni momci u crnim majicama ko su oni? Jasno je i po odeći da šalju poruku da su deo kolektiva, horski pevaju, al ne znam ko su... Možda zna neko od vas koji ste bliži centru zbivanja...
 
Prva noć je kritična! 😉
P.S. Hteo bih da reknem nešto optimistično, ali je kasno, laku noć. Možda sutra, posle doručka.

beton i sine.jpg
 
Za te akcije bolje stavljati masku.. pa ko će da vaš štiti posle ako krenu krivične prijave? Sve je posle stvar političke volje da li će i koga procesuirati i u kom trenutku će im prekipeti pa će krenuti da 'sprovode zakon' za takve stvari opreznije je maske nositi...

Mislim da ste za sad svi ok, al recimo neki ubačeni element krene da lomi po stanici, eto povoda policiji da reaguje i tad će i 50 vas nedužnih da popije po krivičnu prijavu, a prokop će ekspresno da očiste kao plato ispred skupštine grada... Tog scenarija se bojim...
 
Vrh