Šta je novo?

Ruža tuša pravi problem u kupatilu

Trunks90

Novice
Učlanjen(a)
09.01.2023.
Poruke
12
Pohvaljen
4
Nista ljudi kao sto naslov kaze, stavio sam verovatno se zove "ugradna" ruza tusa tj ta cev sto ide u visinu je iza plocica i samo izvire gore mala sipkica i visi ruza.

Cim se malo duze ne koristi od kamenca se ti otvori zapusavali pa su prskali u stranu i vremenom nismo koristili uopste, preksinoc zeni dodje da stisne ono dugme i da se tusira koristeci ruzu ali se stvorio neki ogroman pritisak i prskalo je ali jedva pa je brzo ugasila. Koristili smo obicno creva tusa sve ok ali danas je voda iz ruze sama krenula i stala iako niko nije bio u tusu.

Sad ne znam ni sam odakle da krenem, verovatno cu kad ugrabim vremena nazvati majstora da pogleda ne znam da li je moguce od pritiska i da pukne nesto iza plocica, da li da kupujem novu ruzu uopste jer je ovo uzas koliko se zapusava i da li je moguce da izbegnem razbijanje plocica ako se verovanto nije desilo nista u pozadini da moze samo nekako da se iskljuci kad se skine glava baterije posto sam totalni laik i generalno ne znam ni sto sam stavljao to. Komisinici sam javio da li ima mozda neke fleke ako pusta neka voda kaze da nema nista i da je sve ok.
 
1000014008.jpg


I ja tako "servisiram" ružu, s tim što svake druge godine npr dodatno čačkalicom "džaram" gumirani deo mlaznica jer ih ima puno, nešto tipa 130-150. Najgore za ružu je nestanak/dolazak vode, i onaj pesak koji tad protiče..
 
Bas potopim bukvalno celu tu ruzu u vinsko sirce ili samo te otvore? Ruza mi je crna plastificirana ne znam koliko ce to stetno da bude.
 
Pogledajte prilog 193798

I ja tako "servisiram" ružu, s tim što svake druge godine npr dodatno čačkalicom "džaram" gumirani deo mlaznica jer ih ima puno, nešto tipa 130-150. Najgore za ružu je nestanak/dolazak vode, i onaj pesak koji tad protiče..
Ovo je odlično urađeno, da ruža bude nezavisna od baterije i da se podešava iznad nje, posebno.
 
Moja ruza ima silikonske s*i*s*i*c*e, 100 komada, jednom mesecno potrosim pet minuta tako sto svaku stisnem prstom, kamenac se smrvi i ispere pod jakim mlazom. Toplo preporucujem takvu ruzu.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 
Nikakvih problema nema sa sircetom,ostavis da prenoci i to je to. Neke hemikalije,znaju da naprave problem,meni je recimo hemija protiv kamenca iz auto-perionice ostavila fleke na sanitarijama.
Bas potopim bukvalno celu tu ruzu u vinsko sirce ili samo te otvore? Ruza mi je crna plastificirana ne znam koliko ce to stetno da bude.
 
Vrh