Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Sad sam izračunao za sebe, mesečno oko 8500 rsd za sve troškove. Pljačka.

Za poredjenje koliko je ovo luda cena, zgrada u kojoj sam trenutno, stan od 75 m2 sa 1 parking mestom, za mesečno održavanje i upravnika plaćamo 600 din ukupno.

I ako gledamo ugovor o kupoporodaji gde je max limit 0,7 eur po m2, ova cifra prelazi taj limit.
 
Poslednja izmena:
Sad sam izračunao za sebe, mesečno oko 8500 rsd za sve troškove. Pljačka.

Za poredjenje koliko je ovo luda cena, zgrada u kojoj sam trenutno, stan od 75 m2 sa 1 parking mestom, za mesečno održavanje i upravnika plaćamo 600 din ukupno.

I ako gledamo ugovor o kupoporodaji gde je max limit 0,7 eur po m2, ova cifra prelazi taj limit.
Hocete da kazete da je cena usluge odrzavanja zgrade i obezbedjenja 80€ mesecno po stanu? Moze ako dva puta mesecno ciste i stanove za te pare. Ali se nadam da sam pogresno razumeo...
 
Sad sam izračunao za sebe, mesečno oko 8500 rsd za sve troškove. Pljačka.

Za poredjenje koliko je ovo luda cena, zgrada u kojoj sam trenutno, stan od 75 m2 sa 1 parking mestom, za mesečno održavanje i upravnika plaćamo 600 din ukupno.

I ako gledamo ugovor o kupoporodaji gde je max limit 0,7 eur po m2, ova cifra prelazi taj limit.
Odvojeno se placa odrzavanje po m2 stana i po m2 garazi, uglavnom je to praksa. Takodje i upravljanje se placa odvojeno. :)
 
Sad sam izračunao za sebe, mesečno oko 8500 rsd za sve troškove. Pljačka.

Za poredjenje koliko je ovo luda cena, zgrada u kojoj sam trenutno, stan od 75 m2 sa 1 parking mestom, za mesečno održavanje i upravnika plaćamo 600 din ukupno.

I ako gledamo ugovor o kupoporodaji gde je max limit 0,7 eur po m2, ova cifra prelazi taj limit.

f864139a2d8d1883317daefe98eb74e9.jpg

Evo sta kaze ugovor a od strane “izabranog” upravnika ugovoreno je 8,4e po parkig mestu plus 0,89e po m2….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
f864139a2d8d1883317daefe98eb74e9.jpg

Evo sta kaze ugovor a od strane “izabranog” upravnika ugovoreno je 8,4e po parkig mestu plus 0,89e po m2….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bih rekao da se ovaj clan odnosi na period od primopredaje do momenta kada nasa stambena zajednica potpise ugovor sa nekom firmom koja vrsi uslugu odrzavanja zgrade, kao sto je sada slucaj sa firmom La Presidenta.

Evo clana ugovora sa La Presidentom, gde se jasno vidi cena od 500 din za odrzavanje po stanu i 100 din po garaznom mestu, plus oko 4 din po kvadratu za obezbedenje:

1724781075785.png


Zar ne? Prosto je neshvatljivo da placamo 80EUR mesecno za odrzavanje zgrade. Pritom, mislim da mi vrlo lako kao stambena zajednica mozemo da promenimo upravnika kad se usaglasimo.
 
Ja bih rekao da se ovaj clan odnosi na period od primopredaje do momenta kada nasa stambena zajednica potpise ugovor sa nekom firmom koja vrsi uslugu odrzavanja zgrade, kao sto je sada slucaj sa firmom La Presidenta.

Evo clana ugovora sa La Presidentom, gde se jasno vidi cena od 500 din za odrzavanje po stanu i 100 din po garaznom mestu:

Pogledajte prilog 209511

Zar ne? Prosto je neshvatljivo da placamo 80EUR mesecno za odrzavanje zgrade.

To je trosak usluge angazovanja profesionalnog upravnika. Cene odrzavanja i obezbedjenja su data u posebnim ugovorimima. Na te cene ide plus PDV
03912333edc9bbec0c46fa3735d80776.jpg




417347cb8bdebaec91496399d00ebce7.jpg


9cb622e98c2930908568f06afdad689f.jpg
 
Ko je doneo odluku o obezbeđenju? Ne pominje se u ugovoru. Mislio sam da je to obezbeđenje gradilišta. Šta uopšte može obezbeđenje u onoj kućici, meni ne ostavlja utisak bezbednosti.

Edit: da dodam, bilo je reči prilikom kupovine stana da će malo novac od više cene održavanja sa početka, biti iskorišćen za blage popravke po zgradi, kao posledice unošenja nameštaja i sličnih radova prilikom useljenja. Možda je to i slučaj.
 
Poštovane komšije, da li se slažete da održimo sednicu skupštine stanara za oba ulaza da se dogovorimo oko daljih koraka(ako ih uopšte ima)?
Ja još uvek nisam pogledao dokumentaciju, ali razumem i njihovu stranu da žele da "iskoriste situaciju" (dobro ošišaju ovce) jer niko ne želi da se bavi ovim pitanjem. Meni uopšte nije jasno recimo kako su izabrali upravnika u naše ime.

U ZK dok sam živeo sam plaćao 3-4k, i imali smo isti problem sa (ne)održavanjem čistoće, plus što se na kraju otkrili da su upravnik radi u firmi za održavanje pa je bio i sukob interesa.

Takođe, kad smo zamenili upravnika, čini mi se da je novi ok radio za doba koliko sam bio još tamo, mogao bih njega da preporučim(ali se ograđujem!).

Na primer da se dogovorimo za termin, i ubacimo u sandučiće papirić sa lokacijom/vrememom za ljude koji nisu na forumu.
 
Ko je doneo odluku o obezbeđenju? Ne pominje se u ugovoru. Mislio sam da je to obezbeđenje gradilišta. Šta uopšte može obezbeđenje u onoj kućici, meni ne ostavlja utisak bezbednosti.

Edit: da dodam, bilo je reči prilikom kupovine stana da će malo novac od više cene održavanja sa početka, biti iskorišćen za blage popravke po zgradi, kao posledice unošenja nameštaja i sličnih radova prilikom useljenja. Možda je to i slučaj.
Slazem se, obezbedjenje je iskreno nepotrebno, a pre svega, kao i La Presidenca nametnuto.
 
Poštovane komšije, da li se slažete da održimo sednicu skupštine stanara za oba ulaza da se dogovorimo oko daljih koraka(ako ih uopšte ima)?
Ja još uvek nisam pogledao dokumentaciju, ali razumem i njihovu stranu da žele da "iskoriste situaciju" (dobro ošišaju ovce) jer niko ne želi da se bavi ovim pitanjem. Meni uopšte nije jasno recimo kako su izabrali upravnika u naše ime.

U ZK dok sam živeo sam plaćao 3-4k, i imali smo isti problem sa (ne)održavanjem čistoće, plus što se na kraju otkrili da su upravnik radi u firmi za održavanje pa je bio i sukob interesa.

Takođe, kad smo zamenili upravnika, čini mi se da je novi ok radio za doba koliko sam bio još tamo, mogao bih njega da preporučim(ali se ograđujem!).

Na primer da se dogovorimo za termin, i ubacimo u sandučiće papirić sa lokacijom/vrememom za ljude koji nisu na forumu.

Podrzavam ideju. Imam prijatelje takodje u ZK sa identicnim iakustvom gde oni imaju neuporedivo vecu povrsinu za odrzavanja i pored toga im je odrzavanje oko 4k.
 
Poštovane komšije, da li se slažete da održimo sednicu skupštine stanara za oba ulaza da se dogovorimo oko daljih koraka(ako ih uopšte ima)?
Ja još uvek nisam pogledao dokumentaciju, ali razumem i njihovu stranu da žele da "iskoriste situaciju" (dobro ošišaju ovce) jer niko ne želi da se bavi ovim pitanjem. Meni uopšte nije jasno recimo kako su izabrali upravnika u naše ime.

U ZK dok sam živeo sam plaćao 3-4k, i imali smo isti problem sa (ne)održavanjem čistoće, plus što se na kraju otkrili da su upravnik radi u firmi za održavanje pa je bio i sukob interesa.

Takođe, kad smo zamenili upravnika, čini mi se da je novi ok radio za doba koliko sam bio još tamo, mogao bih njega da preporučim(ali se ograđujem!).

Na primer da se dogovorimo za termin, i ubacimo u sandučiće papirić sa lokacijom/vrememom za ljude koji nisu na forumu.
Mislim da je to itekako potrebno. Teska prica da bi iko od nas mogao da izgura da bude upravnik, ali treba da razmotrimo druge opcije. Mozda da ostavimo u oba ulaza po papir da ljudi upisu kontakt telefone, da oformimo pre svega Viber grupu i prenesemo komunikaciju tamo. U staroj zgradi sam placao 1100 din mesecno, odrzavanje zgrade i ciscenje, sve je funkcionisalo. Upravnik je bio malo sirovina za komunikaciju ali je zavrsavao posao top. Beohost recimo treba izbegavati u sirokom luku.
 
Mislim da je trenutno problem sto je jako malo stanova useljeno i tesko cemo skupiti vecinu. Ja sam recimo jedini u mom hodniku. Nadam se da ce u septembru biti bolja situacija.

Edit: Takodje, ne mislim da je obezbedjenje bas skroz nepotrebno, mozemo naci nesto jeftinije ali ne bih voleo da ga nemamo uopste.
 
Poslednja izmena:
Slazem se da jos uvek veliki broj stanova nije useljen ali za pocetak mozemo krenuti sa formiranjem Viber grupe da bi kasnije sve ubrzali. Komunikacija ce biti brza i svakim danom ce sve vise stanara biti ukljuceno u grupi. Nisam siguran koja vecina nam je potrebna za promene ali mislim da je potreno vise 50% sto je 86 stanova… Ne verujem da ovo mozemo promeniti pre NG (otkazni rok po ugovoru je 90 dana), ali sto pre krenemo sa grupom, pre cemo sakupiti dovoljan broj stanara kako bi kao skupstina stanara, pisanim putem, poslali zahtev za raskid ugovora…
 
Hahahha…. To da i hvala im puno na tome Da li ima raspolozenih sa foruma da kreira Viber grupu?
Ja cu to da uradim, ako se slazete poslao bih vam link ka Google Sheet-u gde mozemo svi da upisemo kontakt telefone. A ako se slazete, radi privatnosti, mozda da podelim sa svim kontaktima koje imamo u onom zajednickom mejlu?
 
Slazem se da jos uvek veliki broj stanova nije useljen ali za pocetak mozemo krenuti sa formiranjem Viber grupe da bi kasnije sve ubrzali. Komunikacija ce biti brza i svakim danom ce sve vise stanara biti ukljuceno u grupi. Nisam siguran koja vecina nam je potrebna za promene ali mislim da je potreno vise 50% sto je 86 stanova… Ne verujem da ovo mozemo promeniti pre NG (otkazni rok po ugovoru je 90 dana), ali sto pre krenemo sa grupom, pre cemo sakupiti dovoljan broj stanara kako bi kao skupstina stanara, pisanim putem, poslali zahtev za raskid ugovora…
Pozdrav svim komsijama. Pratim temu od pocetka, ali se nisam registrovao do sada.
Moje pitanje: Iz onog mejla se vidi da je do sada prodato oko 120 stanova. Da li to znaci da je vecina koja na skupstini donosi odluke 61 ili 86 (od broja ukupnih stanova)?
 
Pozdrav svim komsijama. Pratim temu od pocetka, ali se nisam registrovao do sada.
Moje pitanje: Iz onog mejla se vidi da je do sada prodato oko 120 stanova. Da li to znaci da je vecina koja na skupstini donosi odluke 61 ili 86 (od broja ukupnih stanova)?

Nisam siguran za to. Treba proveriti u zakonu ili pitati nekog pravnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drage komšija,

Pročitah sve iznad navedeno. Slažem se i podržavam inicijativu da mi sami odlučujemo i biramo upravnika i ostale uslove, a ne da nam oni nameću svoje kombinacije. Iz svih prepiska od početka deluje mi da smo svi ovde (mislim na stanare/komšije) prilično normalni i za saradnju, nadam se da ćemo tako funkcionisati i ubuduće. Ostaviću broj u meilu za viber grupu.

Pozdrav
 
MIslim da vecina stanara sebe smatra slobodnim gradjanima ,pa stim u vezi cemu onda obezbedjenje...ili mozda ne razumem funkciju obezbedjenja...

Ja sam vise puta imao slucaj gde u zgradu udju cigani ili narkomani jer se ne zatvore lepo ulazna vrata ili ih neko potpori necim uvece.

Jednom prilikom su tako isla dva lika od stana do stana kao vrsili anketu... u 11 uvece... isterao ih upravnik pod pretnjom policije jer ocigledno nisu bila cista posla.

Ko zna kakve su im prave namere bile.
 
Ja sam više puta imao slučaj da viđam botove na forumima. Ako budem nekada opet video, zvaću obezbeđenje da me obezbedi.
 
Poslednja izmena:
Vrh