Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Defke,
to znaci da ce svako moci da udje u garazu ukoliko mu ja sa mojim tagom otkljucam , ja parkiram na svoje mesto , on se parkira na ,npr, to tvoje drugo mesto , i ti ga kasnije trazis kao bi se parkirao....

Tačno tako, to se dešava i u drugom kompleksu ovog investitora (Tri nove), komšije bez parking mesta imaju tagove kojima ulaze u garažu i zauzimaju drugima parking mesta.
 
Znaci investitor vam proda parking mesto koje nimalo nije jeftino i vise neema ama bas nista s tim...a vi komsije borite se sa ljudskom bahatoscu....bezobrazlukom itd....
Mozda je resenje ugraditi parking kandzu obicnu ili sa elektormotorom kao npr u West-u 65...
 
Defke,
to znaci da ce svako moci da udje u garazu ukoliko mu ja sa mojim tagom otkljucam , ja parkiram na svoje mesto , on se parkira na ,npr, to tvoje drugo mesto , i ti ga kasnije trazis kao bi se parkirao....
Meni se cini da kakav god sistem da naprave za sam ulazak on ne sprecava da se to desava.
U sustini imamo dva problema.
Jedno je problem samog ulaska u garazu a drugo problem parkiranja na tudje mesto.

Ako je neko video sistem koji sprecava oba, neka podeli pa da trazimo.
 
Ideja da se rampa garaže otvara interfonom obesmisljava smisao tokena, jer tako stanari koji koji nemaju parking mesto imaju kontrolu rampe. Dalje, i stanari koji imaju parking mesto, ne bi trebalo da imaju potrebu da otvaraju interfonom, jer imaju tag.

Defketov primer sa otvaranjem gostima je legitiman, ali to je statistički više izuzetak.
 
Meni se cini da kakav god sistem da naprave za sam ulazak on ne sprecava da se to desava.
U sustini imamo dva problema.
Jedno je problem samog ulaska u garazu a drugo problem parkiranja na tudje mesto.

Ako je neko video sistem koji sprecava oba, neka podeli pa da trazimo.
Ajde da vidimo sta ce reci i ostale komsije ..svima ce to smetati ...valjda ce se doci do resenja...
 
Pauk služba ne nosi u ovakvim slučajevima? Ja bih rekao da sačekamo da dobijemo kartice za parking pa da razmišljamo o rešenjima za potencijalni problem, možda se neće dešavati da se komšija parkira na mesto za koje zna da nije njegovo :)
 
Vec smo pisali o tome da treba imati jos malo strpljenja dok ljudi ne budu mogli da prodju na svoja parking mesta na nizim nivoima. Ako ste ostavili poruku, verujem da ce se covek pomeriti.
Ne razumem ovo sto se desava s parkingom gore ''na povrsini". Izgleda da je pocela neka rezervacija mesta ispred buduceg Pepca u dogovoru sa momcima iz obezbedjenja pored njihove kucice.
Jos gore je sto se parkira na ulazu u kompleks u desnoj traci. Cini mi se da je samo pitanje dana kada ce se sudariti neko ko izlazi iz garaze, s nekim ko ulazi u dvoriste levom trakom jer je desna zauzeta.
I meni vise smeta ovo parkiranje u desnoj traci, ali opet, da sacekamo da se vecina stanara useli, jer, dosta puta tu stanu i ljudi koji dostavljaju namjestaj, itd. E sada, da li pauk reaguje u tim situacijama, ne znam
 
Pauk služba ne nosi u ovakvim slučajevima? Ja bih rekao da sačekamo da dobijemo kartice za parking pa da razmišljamo o rešenjima za potencijalni problem, možda se neće dešavati da se komšija parkira na mesto za koje zna da nije njegovo :)

Pauk ne diže vozila iz garaže, rečeno mi je da se proglase nenadležnim jer je garaža privatni posed, oni nose samo nepropisno parkirane na javnim saobraćajnicama
 
Parkiranje u desnoj traci je veoma rasprostranjeno u Zemunu, pogovoto u novijim kompleksima. Pogledajte Tri Nove ili Zemunske Kapije. Mi smo u ZK donekle uspeli da resimo jer upravnici stalno prijavljuju komunalnoj, pa oni dodju slikaju i salju kazne. Veliki je otpor stanara jer nema dovoljno mesta a ljudi misle da im je garantovano da imaju besplatno mesto za auto. Pauk redje izlazi jer imaju malo vozila i kako su nam rekli nemaju gde ni da odnesu na primer 20 vozila koja su parkirana nepropisno. Ukoliko nemate barem 50 slobodnih spoljnih mesta (na toliku zgradu) desna traka ce vam neminovno biti uvek zauzeta.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: f_f
Parkiranje u desnoj traci je veoma rasprostranjeno u Zemunu, pogovoto u novijim kompleksima. Pogledajte Tri Nove ili Zemunske Kapije. Mi smo u ZK donekle uspeli da resimo jer upravnici stalno prijavljuju komunalnoj, pa oni dodju slikaju i salju kazne. Veliki je otpor stanara jer nema dovoljno mesta a ljudi misle da im je garantovano da imaju besplatno mesto za auto. Pauk redje izlazi jer imaju malo vozila i kako su nam rekli nemaju gde ni da odnesu na primer 20 vozila koja su parkirana nepropisno. Ukoliko nemate barem 50 slobodnih spoljnih mesta (na toliku zgradu) desna traka ce vam neminovno biti uvek zauzeta.
Vidjecemo hoce li komunalci dolaziti u ovaj kraj :)
 
Parkiranje u desnoj traci je veoma rasprostranjeno u Zemunu, pogovoto u novijim kompleksima. Pogledajte Tri Nove ili Zemunske Kapije. Mi smo u ZK donekle uspeli da resimo jer upravnici stalno prijavljuju komunalnoj, pa oni dodju slikaju i salju kazne. Veliki je otpor stanara jer nema dovoljno mesta a ljudi misle da im je garantovano da imaju besplatno mesto za auto. Pauk redje izlazi jer imaju malo vozila i kako su nam rekli nemaju gde ni da odnesu na primer 20 vozila koja su parkirana nepropisno. Ukoliko nemate barem 50 slobodnih spoljnih mesta (na toliku zgradu) desna traka ce vam neminovno biti uvek zauzeta.
Hvala na odgovoru. Samo bih dodao da nije baš uporedivo sa R7+, gde je "desna traka" dugacka 60 metara i faktički je ulaz u garažu. Parkiranje tu je blokiranje te trake, time i ometanje auta koja izlaze iz garaže, jer nemaju dobar pogled isped sebe zbog nagiba. Bezbednosni je rizik, a dodatno ima i pešaka u blizini.
 
Ne razumem te ljude koji parkiraju na tuđa mesta. U okolnim ulicama još uvek ima mesta. Koruška, Karla Soprona, gornji deo Marije Bursać... Teško je prošetati 20-30 metara?
 
Ne razumem te ljude koji parkiraju na tuđa mesta. U okolnim ulicama još uvek ima mesta. Koruška, Karla Soprona, gornji deo Marije Bursać... Teško je prošetati 20-30 metara?
Sve ce se to srediti kad rampa bude u funkciji i kad se vecina stanova useli. Treba imati malo strpljenja, a s druge strane, garaza je prazna, posebno nize od -1. Nije tesko prosetati, ali vjerujem da dosta komsija unosi stvari, pa i nije za ocekivati da vuku nesto 100m. S druge strane, ostavite poruku, i vjerujem da nece biti problema

Edit: Kakva je ova firma za odrzavanje? Vjerujem da ste svi dobili mail.
 
La Presidenta.jpg
 
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu moje saucesce ljudi u borbi da se resite Jelene Terzic i njene sefice Sanje, daleko im lepa kuca lopovska prevarantska.
Jedva smo se resili te bede, a i par drugara isto.

Koja vam je firma zaduzena za odrzavanje?
Eson, oni su i za obezbedjenje.

P.S. Nama je upravnica izgleda Jasna, ne vidim nigde Jelenu i Sanju da se pominju.
 
Eson, oni su i za obezbedjenje.

P.S. Nama je upravnica izgleda Jasna, ne vidim nigde Jelenu i Sanju da se pominju.
Da da, Eson i la presidenta idu u paketu. Mi smo se resili obe firme, cesta prica po gradu. E pa dobro, Jasnu ne znam ali je ona bila kod drugara. Nama i drugom drugaru je bila Jelena. U svakom slucaju videcete ubrzo u cemu je problem.

Eson ce cistiti sve dok investitor ne proda 90% stanova, posle toga ce vam kvalitet drasticno opasti do momenta gde ce prestati da rade kako treba. E sad je problem u tome koga god da dovedete necete se mnogo usreciti jer je cela ta industrija kod nas uzasna. Nadam se da gresim i da cete imati ok saradnju.
S obzirom da ste jako aktivni i vidim da su mahom normalni ljudi kupili stanove ovde mozda ne bi bilo lose da odmah razmatrate opciju da preuzmete upravljanje i odrzavanje (pogotovo ako ima preduzetnika medju vama)

Srecno
 
Uhh, čitam i ne verujem. Koje su šanse da se odmah skupimo i da ih najurimo?

I još jednom da pitam da li imamo grupu za stanare na nekoj aplikaciji? Verujem da ljudi ne prate forum a neki možda ne znaju ni da postoji.
 
Pozdrav svima. Duze vreme se nisam ukljucivao. Sada sam na brzinu preracunao mesecni trosak za stan od 66m2 i dva parking mesta. Sve ovo ce me kostati 9.600…. Toliko mi je bio info stan sa sve grejanjem, vodom, kablovksom… ? Po svemu sideci, upravnik vodi racuna o interesu investitora i firme za odrzavanje a ne stanara kako bi trebalo. Pored toga, u samom ugovoru imamo sukob interesa jer je Šobic i investitor i profesionalni upravnik….
c59b5c2c5ab6f01382106eadf1fcd89a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Duze vreme se nisam ukljucivao. Sada sam na brzinu preracunao mesecni trosak za stan od 66m2 i dva parking mesta. Sve ovo ce me kostati 9.600…. Toliko mi je bio info stan sa sve grejanjem, vodom, kablovksom… ? Po svemu sideci, upravnik vodi racuna o interesu investitora i firme za odrzavanje a ne stanara kako bi trebalo. Pored toga, u samom ugovoru imamo sukob interesa jer je Šobic i investitor i profesionalni upravnik….
c59b5c2c5ab6f01382106eadf1fcd89a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Pretpostavljam da ako se organizujemo, da mozemo nametnuti neke koji ce obavljati svoj posao, a pritom, da bude neka razumna cijena. 80eura je stvarno previse, sta znam
 
Vrh