Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

IMG_3077.jpg
IMG_3078.jpg

Deluje kao nemoguca misija da se objekat zavrsi do kraja maja/polovine juna.
 
Svaki put kad sam pozvao pomerali su za po mesec dana rok, poslednji put sam u aprilu dobio input da ce biti krajem maja, evo sad su rekli do polovine juna. Poboljsala se situacija cim pomeraju za samo 15 dana :D
 
Ovo je odlicno - znajuci kako se odugovlace projekti po Bg-u :) Najbitnije sto taj rok stvarno nije daleko i ovo se sve moze srediti za mesec dana sa adekvatnom ekipom
 
Jel neko saznao kako ce biti regulisan parking u okviru dvorista zgrade?
 
U ovom članku piše:
"Podsetimo, Nacrtom izmena i dopuna PDR za sportski kompleks 11. april između ulica Studentske, Tošin bunar i autoputa E75 predviđeno je da se ovaj kompleks širi ka Zemunu. Površina obuhvaćena izmenama i dopunama plana iznosi oko 12 hektara."

Da li se ovo stvarno nalazi u PDR (širenje ka Zemunu) ili je ovo samo maštanje novinara?
Ako je to tačno, to znači da će se nešto graditi i u šumi iza rasadnika i Doma penzionera? Mozda neka trim staza i sl?
 
I mene zanima. Samo što nije baš ćošak, već prvi plac nakon staračkog doma u smeru ka rasadniku, u ulici Marija Bursać.
Ozon je planiran iza starackog doma, u Zelengorksoj ulici. Mozda je u pitanju objekat u koji ce se preseliti porodiliste Narodni front, cuo sam da je i to planirano za taj kraj, ali ovo je samo pretpostavka.
 
Jel neko saznao kako ce biti regulisan parking u okviru dvorista zgrade?
Kada sam pitao, pre nekih mesec i vise dana, receno mi je da ce biti svega par mesta ispred zgrade, i da ne mozemo da racunamo na ta mesta posto su u planu da sluze lokalima.
 
Ozon je planiran iza starackog doma, u Zelengorksoj ulici. Mozda je u pitanju objekat u koji ce se preseliti porodiliste Narodni front, cuo sam da je i to planirano za taj kraj, ali ovo je samo pretpostavka.
Te parcele su privatne ako se ne varam, ne drzavne, tako da ce verovatno neko nesto privatno da gradi.

Kada sam pitao, pre nekih mesec i vise dana, receno mi je da ce biti svega par mesta ispred zgrade, i da ne mozemo da racunamo na ta mesta posto su u planu da sluze lokalima.
Nisam planirao ja da koristim nego kako ce moci da se iskontrolise ko je dosao u lokal a ko se parkirao i otisao u goste kod nekoga 😂
 
Te parcele su privatne ako se ne varam, ne drzavne, tako da ce verovatno neko nesto privatno da gradi.


Nisam planirao ja da koristim nego kako ce moci da se iskontrolise ko je dosao u lokal a ko se parkirao i otisao u goste kod nekoga 😂
Na gradilistu su mi pomenuli da ce taj parking biti rezervisan za Pepco, a bice manji parking za Ideu sa strane Marije Bursac.
 
Pa skroz je ok ako je neko došao u goste da ima gde da se parkira... Ne znam zašto bi to moralo da se iskontroliše?
 
Pa skroz je ok ako je neko došao u goste da ima gde da se parkira... Ne znam zašto bi to moralo da se iskontroliše?
Jer izostanak kontrole tog centralnog dela vodi u kompletni haos u skorijoj buducnosti (po mom skromnom misljenju) jer isti argument moze da se kaze za mnoge projekte ukljucujuci i tri nove gde je pristupna saobracajnica postala parking povrsina ali ne za goste vec za stanare.
 
Investitor je u potpunosti kriv za situaciju kod Tri nove jer je ostavio neki smešan broj slobodnih parking mesta napolju, zbog čega stanari kompenzuju parkiranjem na putu...
 
Investitor je u potpunosti kriv za situaciju kod Tri nove jer je ostavio neki smešan broj slobodnih parking mesta napolju, zbog čega stanari kompenzuju parkiranjem na putu...
Tri nove je samo primer, ima X projekata sa istim problemom. Toga se i plasim i izgovora
‘Ljudi nisu imali za garazna mesta pa kompenzuju parkiranjem po dvoristu’.

Uglavnom, obavesticemo te ovde o stanju kada se zgrada useli 😂
 
Tri nove je samo primer, ima X projekata sa istim problemom. Toga se i plasim i izgovora
‘Ljudi nisu imali za garazna mesta pa kompenzuju parkiranjem po dvoristu’.

Uglavnom, obavesticemo te ovde o stanju kada se zgrada useli 😂

Ma u praksi gomila kupi stanove u novogradnji (pogotovo manje) za rentiranje, a ne kupuju parking mesto, onda zakupci nemaju gde da parkiraju, i nastaje haos... Tamo kod Tri nove bar postoji ta varijanta da može da se parkira na saobraćajnici, ali u Marije Bursać to neće biti moguće. Pritom ni trotoari nisu pogodni za parkiranje u ulici, tako da me iskreno zanima šta će se desiti kad se zgrada useli.
 
Znajuci Pepco, oni ce vrlo verovatno da postave rampu, pa ce biti haos posle njihovog radnog vremena, kad ljudi ne budu mogli da izadju.
 
Znajuci Pepco, oni ce vrlo verovatno da postave rampu, pa ce biti haos posle njihovog radnog vremena, kad ljudi ne budu mogli da izadju.
Pepco/Idea će da imaju neka svoja mesta, to su mesta sa strane ulice. Da li će biti stavljena rampa ili one male rampe na podu, ako su kupili, to je njihovo i mogu da zaključavaju na kraju radnog vremena. U toku radnog vremena nema smisla da se zaključava, jer onda parking za kupce tih radnji gubi smisao.

E, sad, trebalo bi da se iscrtaju parking mesta i sa severne strane zgrade, na platou između ulazne i izlazne rampe (videti Defketove slike). To bi trebalo da bude otvoreno i dostupno svima, jer nema smisla da neko sa garažnim mestom otvara prvo rampu u MB (ako neko hoće da ograniči ulaz na ta mesta, to je jedini način), pa onda otvara rampu za garažu...

Ovo je moja zdravorazumska pretpostavka samo, nisam proverio sam Conzom.
 
Znajuci Pepco, oni ce vrlo verovatno da postave rampu, pa ce biti haos posle njihovog radnog vremena, kad ljudi ne budu mogli da izadju.
 
Jedno pitanje sto se tice parkinga: da li ce stanari zgrade koji nisu kupili mesto u garazi ipak moci tu da parkiraju?
Posto kod drugih zgrada koji imaju parking ispred zgrade, moze se slobodno parkirati, ne znam da li se taj princip prenosi o na garazu
 
Mislim da to da li posedujes mesto u garazi ili ne, ne utice na to da li smes da parkiras ispred zgrade (ako to bude moguce s obzirom na diskusiju koja se povela da li ce biti privatna ili ne). Koliko znam u garazi ne postoje zajednicka parking mesta, a parking mesta koja su ljudi kupili su privatna svojina.

Nisam siguran da li si mislila na parkiranje u garazi ili ispred zgrade, s obzirom na diskusiju koja je prethodila.
 
Mislim da to da li posedujes mesto u garazi ili ne, ne utice na to da li smes da parkiras ispred zgrade (ako to bude moguce s obzirom na diskusiju koja se povela da li ce biti privatna ili ne). Koliko znam u garazi ne postoje zajednicka parking mesta, a parking mesta koja su ljudi kupili su privatna svojina.

Nisam siguran da li si mislila na parkiranje u garazi ili ispred zgrade, s obzirom na diskusiju koja je prethodila.
Mislim na mesta u garazi koja nisu kupljena. Naravno da je kupljeno mesto privatna svojina, ali nesto nisam sigurna da su se sva mesta odmah rasprodala.
 
Mislim da niko od stanara nece da pravi problem ako se parkiras na takvo mesto, ako se snadjes za ulaz u garazu. Obicno kada investitor proda stanove, krene u eksternu prodaju (za ljude koji nisu kupili stan u zgradi). Koliko sam mogao da primetim, ima dosta interesenata po tom pitanju.
 
Vrh