Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Ove sto su na fasadi, a nisu uvucene u terase ce imati, kao sto je Defke napisao/slikao. Ne znam kako se tretiraju kompresori u terasama, ali znam da su mi rekli da za njih nije planirana maska. To je sve sto ja znam.
 
Jel neko zna da li ce stavljati ono vestacko zelenilo na ograde u dvoristu (kao na tri nove) ili ce ostaviti ovako da gledamo u one daske (edit:simpo brvnare :D )
 
Jel neko zna da li ce stavljati ono vestacko zelenilo na ograde u dvoristu (kao na tri nove) ili ce ostaviti ovako da gledamo u one daske (edit:simpo brvnare :D )
Na sajtu R7+ piše:
"Pred vama je obilje mogućnosti za opuštanje - rekreacija u obližnjem Kalvarija parku, uživanje u magiji Zemunskog keja, Gardoša i umetničkih manifestacija ili prijatna šetnja i druženje sa komšijama u zajedničkom vrtu sa zelenilom u atrijumu Vaše nove omiljene Residence 7+ lokacije za život."

Mene interesuje gde je ovaj zajednički vrt sa zelenilom u atrijumu (!?) gde komšije mogu da uživaju?
 
Malo unutrašnjosti...
IMG_20240417_120720.jpg
IMG_20240417_120727.jpg
 
Na sajtu R7+ piše:
"Pred vama je obilje mogućnosti za opuštanje - rekreacija u obližnjem Kalvarija parku, uživanje u magiji Zemunskog keja, Gardoša i umetničkih manifestacija ili prijatna šetnja i druženje sa komšijama u zajedničkom vrtu sa zelenilom u atrijumu Vaše nove omiljene Residence 7+ lokacije za život."

Mene interesuje gde je ovaj zajednički vrt sa zelenilom u atrijumu (!?) gde komšije mogu da uživaju?
Atrijum bi trebalo da bude predvorje, znači valjda onaj deo između dva kraka zgrade. Verovatno neko malo igralište za decu i par klupa.
 
Samo je u pitanju greška u opisu na sajtu, neće biti atrijuma.
 
Sa zapadne strane (strana do ulaza br. 2 - onaj dalje od Marije Bursac) izmedju zgrade i susednog placa planirano je da se zasadi trava i izbetonirano je malo parce za neke decije spravice/tobogane. Trava bi trebalo da bude zasadjena i duz cele juzne strane zgrade.
 
Данас – 21.04.2024. објављен је јавни увид у нацрт измена и допуна ПДР за део подручја западно од улице Тошин бунар до улице Марије Бурсаћ, Земун и Нови Београд за део блока 24. Реч је уствари о улици Зеленгорска где треба да се гради стамбено-пословни објекат Озоне резиденција(!)

Измена се односи на корекцију регулационе линије као и радијус кривине планиране саобраћајнице - Зеленогорске улице (СА-42), како би се омогућио приступ и формирање грађевинских парцела у зони С1 у блокa 24, с обзиром да се предметна зона простире на две администрстивне и катастарске општине и редефинисање услова за изградњу објеката у овој зони.

Такође је реч и о водоводној мрежи која би требало да се споји са постојећом мрежом код комплекса црпне станице „Студентски град“, која се налази релативно близу плаца где треба да се гради овај стамбено-пословни објекат, односно изнад ПУ „11 април“ тј. дечијег вртића „Бајка“.

Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-oglasi-konkursi-i-tenderi/1808442-javni-uvid-u-nacrt-izmena-i-dopuna-pdr-za-deo-podrucja-zapadno-od-ulice-tosin-bunar-do-ulice-marije-bursac-zemun-i-novi-beograd-za-deo-bloka-24_2/

Неколико цртежа и прф докумената

Нацрт
Pogledajte prilog 196093

Измена и допуна плана
Pogledajte prilog 196094

Измена и допуна плана-цртеж
Pogledajte prilog 196095

Циљ израде плана
Pogledajte prilog 196097

Синхрон план
Pogledajte prilog 196103


ЦП "Студентски град"
Pogledajte prilog 196101

:sesir:

Razvoj našeg kraja, citirano iz druge teme.
Nije konkretno reč o Marije Bursać, već o Zelengorskoj ulici, ali kad naprave nadvožnjak ka kružnim tokovima na Bežanijskoj kosi, ta ulica će biti logičniji izbor za izlazak na autoput - smer ka gradu.
 
Dakle ako dobro shvatam plan je da se izgradi tunel u produžetku Pariske Komune, koji bi izlazio na Laudanov šanac (ciganske rupe) negde oko Gerontološkog centra i onda dalje van tunela kroz Laudanov šanac ka saobraćajnici T6 (koja ide iza Bežanijskog groblja i spaja Ledine/autoput, sa novosadskim autoputem i mostom na Dunavu za Borču), plus ulica koja bi spajala tu saobraćajnicu i Tošin Bunar, kroz ostatak Laudanovog šanca. Plus nekoliko novih ulica koje bi spajale novu saobraćajnicu sa okolnim ulicama Studentskom u Zelengorskom, kao i još jedan most preko šanca koji bi spojio Zlatiborsku i Zelengorsku i tuda bio išao GSP od Prvomajske/Prilaza do Bež Kose.

Ako sve to urade, ovaj deo bi bio bolje mesto za život nego Novi Beograd. Tunelom za dva minuta u Pariske Komune, a opet mnogo više zelenih površina i na brdu.

Naiđoh na sliku kako je nekad izgledao šanac i most u Marije Bursać kad je to bilo civilizovano mesto, a ne divlje naselje, možda još nekog zanima istorija :)
Marije Bursać most.jpg
 
Ima li neko neku sveziju informaciju vezanu za useljenje i kako se napreduje sa radovima?
 
Ima li neko neku sveziju informaciju vezanu za useljenje i kako se napreduje sa radovima?
U ponedeljak sam isao da izmerim prostor zbog ugradnih elemenata i namestaja. Na nizim spratovima su vec poceli ciscenje stanova, ribanje podova i stolarije, ograda je postavljena gotovo na svim terasama i kako sam mogao da saznam na licu mesta useljenje je i dalje planirano za kraj maja. Mada, ostalo je da se ugradi ograda na stepenistu, da se okrece hodnici u ulazima, atrijum i lokali se jos uvek uredjuju... Radi se punom parom, nadamo se da ce stici sve da urade do kraja maja.
 
Vi koji ste već kupili stanove bi mogli da posle useljenja ostavite neki utisak ovde kad se uselite, kako ste zadovoljni i slično. Nemojte da zaboravite temu :)
 
Juče su na lameli 1 bili ormarići za kupatilo ispred stanova na nižim spratovima i sveže ofarbani zidovi na stepeništu. Na lameli 2 su se videle žene koje su čistile prozore.
Ormarice ne planiraju izgleda da ugrade u sve stanove. U svakom slucaju, jako su dobro odradili posao.
 
Ima posla oko lokala(npr pločice, zidovi, prozori). Nisu ni počeli da se rade, iz očiglednih razloga: više prostora za kretanje i lakši pristup celom gradilištu.

Sigurno je da znaju izvodjači šta rade, to nikako ne dovodim u pitanje, samo se pitam da li stepen završenosti lokala utiče na useljenje. Apsolutno verujem da je i taj segment gradnje i procesa poputno proračunat, samo eto, pitam se kako to ide.
 
Ima posla oko lokala(npr pločice, zidovi, prozori). Nisu ni počeli da se rade, iz očiglednih razloga: više prostora za kretanje i lakši pristup celom gradilištu.

Sigurno je da znaju izvodjači šta rade, to nikako ne dovodim u pitanje, samo se pitam da li stepen završenosti lokala utiče na useljenje. Apsolutno verujem da je i taj segment gradnje i procesa poputno proračunat, samo eto, pitam se kako to ide.
Ako pogledas Zemun Vista projekat i njihov lokal, moze se reci da utice. E sada, da li to zavisi od investitora do investitora da li ce kljuceve podijeliti stanarima prije zavrsetka samog lokala, vidjecemo.
 
Meni su poslednji put kad smo pricali rekli da ce oni spolja zatvoriti lokale da to sve izgleda ok, a da ce ih nadalje unutra sredjivati vlasnici/zakupci.

Mene vise brine to sto su zbog promene sa jednog na tri lokala morali da traze izmenu lokacijskih uslova koliko vidim na CEOP-u, da to ne produzi rok za dobijanje prikljucaka na infrastrukturu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Air
Meni su poslednji put kad smo pricali rekli da ce oni spolja zatvoriti lokale da to sve izgleda ok, a da ce ih nadalje unutra sredjivati vlasnici/zakupci.

Mene vise brine to sto su zbog promene sa jednog na tri lokala morali da traze izmenu lokacijskih uslova koliko vidim na CEOP-u, da to ne produzi rok za dobijanje prikljucaka na infrastrukturu.
To kažeš za ovaj zahtev koji je odbačen 17. aprila? 😕
 
Vrh