Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

U vreme kad sam rezervisao stan u R7+ mislim da su ZK bile cak i jeftinije, il je barem cena bila otprilike jednaka. Ni tad mi nije bilo jasno kako je to opravdano, a sad mi je suludo. Ipak u ZK imas min 10min voznje vise kad god krenes ka gradu.
Ne bih nikada uzeo kao razloh 5,10 ili 15min voznje vise za izbor mikrolokacije. Ali da, s jedne strane si u pravu, ali ako neko u grad ide kolima i koristi autoput onda je u prednosti. Dakle, sve zavisi kako gledas i sta je tebi bitnije, gde neko vidi manu tebi bas to bude vrlina.
Mi se u Kapijama zalimo kako nema zelenih povrsina dovoljno, a kad pogledam recimo druge komplekse shvatim da ih ipak ima najvise u Kapijama. Nedovoljno opet ali najvise. Parkinga opet nedovoljno ali najvise, iako su ulice zakrcene automobilima pa je i sama funkcionalnost naselja narusina. Idealno ne postoji, postoji kompromis i sta ko misli da je najbolje za njegov novac.
 
Ne bih nikada uzeo kao razloh 5,10 ili 15min voznje vise za izbor mikrolokacije. Ali da, s jedne strane si u pravu, ali ako neko u grad ide kolima i koristi autoput onda je u prednosti. Dakle, sve zavisi kako gledas i sta je tebi bitnije, gde neko vidi manu tebi bas to bude vrlina.
Mi se u Kapijama zalimo kako nema zelenih povrsina dovoljno, a kad pogledam recimo druge komplekse shvatim da ih ipak ima najvise u Kapijama. Nedovoljno opet ali najvise. Parkinga opet nedovoljno ali najvise, iako su ulice zakrcene automobilima pa je i sama funkcionalnost naselja narusina. Idealno ne postoji, postoji kompromis i sta ko misli da je najbolje za njegov novac.
Pa meni su zelene povrsine isto jedna od prednosti r7+. ZK imaju park u okviru kompleksa ali maltene nista okolo, dok R7+ ima Jelovac, sumu kod rasadnika, nekoliko manjih parkica oko MB. Slazem se da ostali kompleksi po Zemunu uglavnom imaju jos manje zelenila, ali kod R7+ to nije slucaj.
 
Videcemo kad se kompleks zavrsi, kao i u godinama posle zavrsetka izgradnje...danas me vise nista ne moze iznenaditi.
 
Ja bih pre živeo u ZK nego u R7+ jer mi je Marije Bursać jeziva ulica, dok je ZK pristojnija mikrolokacija. Ali opet, cena koju trenutno naplaćuju za ZK poslednju lamelu je potpuno neopravdana čak i na ovom tržištu :)

R7+ kad se sve sabere i oduzme je možda i najbolji odnos cene i kvaliteta u trenutnoj ponudi novogradnje.
 
O cenama je vise suludo trositi reci. Da ce biti bolje, nece. Treba zavrsiti i rasprodati BW, onda nam sledi Expo 2027, pa dok se i tu zavrsi prodaja, a najavljano je ne znam koliko stanova.
 
Pazite ovako. Trenutno živimo blizu Kliničkog centra, naš stan. Naravno... dobili. Zgrada iz 2001. godine, kvalitetna gradnja. Sve ima osim smart sistema, 6 spratova, 2 stana po spratu, složne komišije 90%, sve sređeno. Stan nam je dvostrano orijentisan. Jedana strana gleda ka staroj opservatoriji i dvorištu sa brezom i orahom, cvećem, te drugim zgradama ali koje su udaljene 30tak metara. E sad... Druga strana, gde nam je spavaća soba, gleda u stambeni deo VMC Slavija, i prozor nam je direktno preko puta zajedničkog WC-a te zgrade. "Koncerte" imamo svako veče. Zimi, jedan deo stanara te zgrade redovno baca svoje smeće kroz prozor svako jutro po našim automobilima, neki bacaju i flaše (ali srećom ti nisu u blizini automobila), dok vojnu policiju nešto i baš briga. U kraju je inače svako pre podne kolaps (Pasterova/Svetozara Markovića/Resavska), dok je parking mesto misaona imenica (dakle parkiraj se u dvorištu sa smećem ili na drvetu). Klupe i zelenih površina ima u obližnjem parku, pri čemu za "obližnji" moraš preći 3 dvosmerne ulice i Nemanjinu ili Bulevar Oslobođenja ("divno za decu"). Svaki od tih parkova je okružen prometnim ulicama, tako da su "banja za pluća". Ranije je zaista bilo dobro, dok je kraj bio mirniji... Sad je katastrofa.

Cena kvadrata i pored svega ovoga je visoka, a 15 minuta je samo da pređete automobilom od ćoška do ćoška, kada je gužva, a da izađete na autoput vam treba 6-7 minuta i kada nije gužva zbog semafora...

Inače na oko 200m od nas, na uglu Kralja Milutina i Pasterove (preko puta Ambasade Rusije) se gradi Central plaza.... Zgrada od 10 nadzemih spratova sa vrlo lepom cenom kvadrata i predivnim pogledom na pomenutu ambasadu, UDK Tiršova, obližnje stare zgrade i Vračar (severoistočno) i još lepšim na Klinički centar (jugozapadno).
 
Ja bih pre živeo u ZK nego u R7+ jer mi je Marije Bursać jeziva ulica, dok je ZK pristojnija mikrolokacija. Ali opet, cena koju trenutno naplaćuju za ZK poslednju lamelu je potpuno neopravdana čak i na ovom tržištu :)

R7+ kad se sve sabere i oduzme je možda i najbolji odnos cene i kvaliteta u trenutnoj ponudi novogradnje.
Zemunske kapije su hajp, mislim da je to glavni razlog tolike cene. Drzava je zidala, pa je delimicno jasno ko je pravio hajp, i to je tako od pocetka gradnje. Takodje, medju razlozima je i misao da ce proci tuda metro za 20 godina, pa ce im nekretnina vredeti x2. Ceo taj kraj je skup, na osnovama koje ja ne vidim, sem te ideje da ce nekada mozda proci metro tuda. Sa druge strane, u blizini R7+ su zgrade pravljene za radnike SIV-a za vreme SFRJ, i to govori o kraju, jer ne bi oni odabrali bas losu lokaciju.

U komplexu ZK su kafici, restorani, kladionice i parking, sve ono sto je meni nepotrebno. Lokacija je dalja, meni se ne dopada, ali postujem misljenje da se ukusi razlikuju. Moguce je peske doci do Gardosa. Sve ukupno, mislim da je objektivno da bude R7+ skuplji recimo 20% od ZK, ali to je samo moje misljenje.

edit: na plus strani ZK je sigurno dobijanje upotrebne dozvole
 
Poslednja izmena:
Da, u ZK je bar sto se papira tice sve islo glatko i iznenadjujuce brzo.
E sad ima jos jedna stvar...na npr. nesto ne koristim potencijal naselja, dodjem, s posla, obaveze, prespavam i to je to. Ziveo u ZK, Residence ili bilo gde drugde isto mi dodje. Vikendom uglavnom nisam tu, odemo u vikendicu. Ono sto mi je bitno jeste garazno mesto da imam gde da parkiram i da nisam bas do prometne ulice. Sve ostalo, a kad zatvoris vrata od stana, sto rece jedan poznanik, kavez ko kavez.
Da sada kupujem stan fokusirao bih se vise na kvalitet izglradnje i upotrebljene materijale.
 
Kad smo kod metroa, linija 2 ima stanicu kod KBC Bezanijska kosa. To je vazdusnom inijom na oko 700m od R7+. Pretpostavljam da kad jednog dana dođe metro, da će biti obezbeđen i prilaz do za pešake (kroz par i šumu iza MB bloka i pumpe) do te stanice.
 
Nismo imali slike iz unutrašnjeg dela, pa malo da dodamo🙂.

Ne znam kako će ispasti stanovi kad bude useljenje, niti sam iz struke, ali kao laiku mi proces izgradnje deluje vrlo kvalitetno. Takodje, i estetski sam zadovoljan, boja i dizajn na ventilisanoj fasadi su mi super, u kombinaciji sa belom bojom.
20240203_132822.jpg
 
Znači od Defketovog drona 28.01. do sad su okrečili i ostatak zgrade. Fino, brzo :)
 
Ovo se pominjalo već ovde. Projekat u komšiluku. Sad imaju i zvaničan sajt. Vrhunski izgleda. Ali verujem i da je cena mnoooogo jača od R7+. Posebno su zanimljive ove terase-dvorišta u prizemlju.

 
Ovo se pominjalo već ovde. Projekat u komšiluku. Sad imaju i zvaničan sajt. Vrhunski izgleda. Ali verujem i da je cena mnoooogo jača od R7+. Posebno su zanimljive ove terase-dvorišta u prizemlju.

Kako ce ovo zesce da strci, steta. Ne zasluzuje okolinu u kojoj ce se nalaziti. Celu tu raskrsnicu i okolinu treba dovesti u red..
 
Zelengorska je u planu za proširenje i rekonstrukciju i spajanje sa autoputem (preko nadovoznjaka iznad Sridenststke i parkinga kod 11. aprila).
Ja mislim da će ovo da pomogne urbanizaciji kraja, jer će kupci ovog i budućih sličnih projekata u tom bloku "motivisati nadležne" da sređuje okolinu. Da se ne lažemo, tako to ide u Srbiji.
 
Ovo se pominjalo već ovde. Projekat u komšiluku. Sad imaju i zvaničan sajt. Vrhunski izgleda. Ali verujem i da je cena mnoooogo jača od R7+. Posebno su zanimljive ove terase-dvorišta u prizemlju.

3200 eur/m2 cena..
 
Samo bih o poziciji i dostupnosti sadržaja okolo. Nekome je vise važno, nekome nije. Meni jeste, smara me auto.

Bolja mi je pozicija R7+, iako je pored puta. Blizu je Jelovca, Prvomajske, osnovne skole.

Kod Ozona je lepa sumica okolo, istina, ali nema sadržaja na par minuta od budućih zgrada. Juzno je Tosin Bunar u kome nema bog zna sta, severno je MB, levo i desno Laudon i put ka Studenjaku.
 
Nece ozon jos skoro, proleteo sam pored kad sam snimao poslednji put, sem ograde nista se ne desava.

dji_fly_20240128_093500_404_1706431053042_photo_optimized.jpeg
 
Objekat ne gleda ka MB bloku. Tamo je rasadnik. Ozon se nalazi u Zelengorskoj, pored Doma penzionera. Evo lokacije:
Screenshot_20240205-231337_Maps~2.jpg
 
U toj zgradici nalazi se odeljenje gerijatrije, a pretpostavljam da će se i tu prostirati Ozone, a pošto je i dalje zgradica u korišćenju.... to su te kockice. Realno da se gradi onakva oaza kakva je na renderu, i da ti pored bude Odeljenje gerijatrije.... Onda i nije oaza. Verovatno se čeka izmeštanje...
 
Poslednja izmena:
Vrh