Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Moze neko da objasni kako izgledaju te ostave? Da li je to nešto nalik podrumu? Posebna prostorija? To je negde u garaži, u ravni sa parking mestima?
 
Moze neko da objasni kako izgledaju te ostave? Da li je to nešto nalik podrumu? Posebna prostorija? To je negde u garaži, u ravni sa parking mestima?
U garažnim (podrumskim) spratovima na 4 mesta - u uglovima i pored rampi. Svaki prostor je sa ostavama i pristupnim hodnikom. Po pristupnom hodniku ima 3-4 ostave (ne prodaje se po jedna, nako kao dve spojene... kažem ovo jer na planu podruma ima brdo ostava, a nije baš tako). Ključ za pristupni hodnik imaju samo vlasnici tih ostava, od ostave samo vlasnik. Ima jedan izvor svetlosti na sredini, ostave pregrađene su žicom. Radi privatnosti, može na tu žicu da se stavi šper ploča ili slično, ali ne bi trebao skroz do vrha, kako bi imali svetla jer je svetlo jedno. (mada možemo da razvučemo po sijalicu/utikač do svoje ostave... Crafter je blizu). U zavisnosti od tipa ostave, površina je 4.64, 4,66 pa do 7m2.

Svuda gde sam stavio strelice ima bokseva, čak i što na slici nije ucrtano.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-01-19 133907.png
    Screenshot 2024-01-19 133907.png
    62,8 KB · Pregleda: 316
Drugari,
Da li im je neko slao mail povodom dodatnih dokumenata, pored onih poslatih, koje banka traži? Ako jeste, da li ste dobili odgovor? 😊
 
U garažnim (podrumskim) spratovima na 4 mesta - u uglovima i pored rampi. Svaki prostor je sa ostavama i pristupnim hodnikom. Po pristupnom hodniku ima 3-4 ostave (ne prodaje se po jedna, nako kao dve spojene... kažem ovo jer na planu podruma ima brdo ostava, a nije baš tako). Ključ za pristupni hodnik imaju samo vlasnici tih ostava, od ostave samo vlasnik. Ima jedan izvor svetlosti na sredini, ostave pregrađene su žicom. Radi privatnosti, može na tu žicu da se stavi šper ploča ili slično, ali ne bi trebao skroz do vrha, kako bi imali svetla jer je svetlo jedno. (mada možemo da razvučemo po sijalicu/utikač do svoje ostave... Crafter je blizu). U zavisnosti od tipa ostave, površina je 4.64, 4,66 pa do 7m2.

Svuda gde sam stavio strelice ima bokseva, čak i što na slici nije ucrtano.
Znači da je uzeto od hodnika, pregrađeno i izdeljeno. To sa svetlom je lose rešeno, dugačak je hodnik za jedno svetlo, i kad se napune stvarima ostave, nece se videti u pola ostava. A nije najbolje rešenje ni da se razvode utičnice, jer posle može neko i bickl tako da puni, na primer.

Takodje, bolje bi bilo da su manjih kvadrature ostave, pa da broj ostava vise odgovara broju stanova, a ko želi veću, kupi 2,3 u nizu.

Korisne su te ostave, al mi je utisak da je sve to u hodu nešto osmisljavano.
 
Pa pre godinu dana je bilo tako isto, samo bilo više bokseva, a sad su spojeni. Ova sličica što sam gore postavio je iz januara 2023.
 
Ako pogledaš tvoju levu gornju crvenu strelicu na mapi, vidi se da je hodnik prazan i prohodan, a sada ce i on biti popunjen ostavama i neprohodan za stanare.

I na to spajanje sam mislio, kada kazem da je u hodu dodato, tj izmenjeno. I sa svetlom nije srećno rešenje. Trebali su sve to bolje da osmisle.
 
Ako pogledaš tvoju levu gornju crvenu strelicu na mapi, vidi se da je hodnik prazan i prohodan, a sada ce i on biti popunjen ostavama i neprohodan za stanare.

I na to spajanje sam mislio, kada kazem da je u hodu dodato, tj izmenjeno. I sa svetlom nije srećno rešenje. Trebali su sve to bolje da osmisle.
U tom hodniku nisu planirane ostave.

Edit: bar ja tako mislim, mozda gresim.
 
Poslednja izmena:
na dnu hodnika ima :) greška u poziciji strelice. Ali u donjem desnom uglu takođe ima, a nije ucrtano. Na to sam mislio.
Pogledajte prilog 186663
Dole desno na -1 nivou je toplotna podstanica, mozda su na donjim nivoima prazne prostorije.

I sa anexima je malo cimanje, mora opet da se ide kod notara. Očigledno su iz nekog razloga čekali da sazidaju zgradu do 80%, pa da krenu u prodaju ostava.

Al ajde, da ne kudim više ostave 🙂
 
Da, mislim da je i dole desno i dole levo na -1 toplotna podstanica dok su na -2 i -3 ostave. Meni su zato garazna mesta na -1 a ostava na -3 jer ih je na -1 dosta manje.
 
U Konza propertiz im je cilj, i veruju da je vrlo moguce, da do kraja Marta bude useljenje, takvu sam i ja dobio informaciju. Izvinjavam se sto sam bio skeptican, kada su neki gore pisali o tajmingu.

Sto se tice ostava, osvetljenje ide duz hodnika/zajednickog prolaza, dakle nece ga komsijama biti moguce blokirati nekim stvarima ili panelima. Vrata od ostava nece ici do plafona i tako ce biti osvetljeni i hodnik i ostave. Od prilike sam nacrtao plavom bojom kako sam shvatio.
image (2).png
 
U Konza propertiz im je cilj, i veruju da je vrlo moguce, da do kraja Marta bude useljenje, takvu sam i ja dobio informaciju. Izvinjavam se sto sam bio skeptican, kada su neki gore pisali o tajmingu.

Sto se tice ostava, osvetljenje ide duz hodnika/zajednickog prolaza, dakle nece ga komsijama biti moguce blokirati nekim stvarima ili panelima. Vrata od ostava nece ici do plafona i tako ce biti osvetljeni i hodnik i ostave. Od prilike sam nacrtao plavom bojom kako sam shvatio.
Tako je. I meni je tako objašnjeno.
 
Samo da obrazlozim zasto sam bio skeptican, a i dalje delimicno.

Na FB je bila najava 80% izgradjenosti u Novembru, sto nije bilo realno, pa je sredinom Januara doslo do 80%. Takodje, iako sam potpuni laik, ne lici mi da je izgledno da za 2 meseca bude sve komplet spremno za useljenje. Bilo bi lepo, saznacemo za 2 meseca.
 
Samo da obrazlozim zasto sam bio skeptican, a i dalje delimicno.

Na FB je bila najava 80% izgradjenosti u Novembru, sto nije bilo realno, pa je sredinom Januara doslo do 80%. Takodje, iako sam potpuni laik, ne lici mi da je izgledno da za 2 meseca bude sve komplet spremno za useljenje. Bilo bi lepo, al eto, saznacemo za 2 meseca.
Apsolutno se slazem i imam isto razmisljanje, ali videcemo :)
 
Na kraju marta je bukvalno nemoguće da bude useljenje. Ne znam sta postižu tim nerealnik obećanjima...
16 meseci se gradi u tempu 5% mesečno, a poslednja dva meseca će biti po 10%?
Koliko ja znam, ti završni radovi čak malo i uspore... Moja procena je leto (najranije jun, a realnije jul/avgust). Videćemo.
 
Na kraju marta je bukvalno nemoguće da bude useljenje. Ne znam sta postižu tim nerealnik obećanjima...
16 meseci se gradi u tempu 5% mesečno, a poslednja dva meseca će biti po 10%?
Koliko ja znam, ti završni radovi čak malo i uspore... Moja procena je leto (najranije jun, a realnije jul/avgust). Videćemo.
Ne znam. Rekli su pre godinu dana da planiraju najranije mart, najkanije kraj juna. Sad kada sam uzimao ostavu (pre oko mesec dana), rekli su kraj maja / početak juna. Elem, brzo će... Čim januar prođe odmah je tu septembar i tako svake godine.
 
Bio da obidjem stan juče, puna zgrada majstora, radi se punom parom :) Četvrti sprat, četvorosobni stan.

Prvi utisci o stanu su mi malo mixed, iz nekog razloga sam očekivao da će dnevna soba sa kuhinjom biti dosta prostranija nego što jeste, ali moguće da je to zbog toga što je sve zamračeno trenutno pa nemam osećaj za prostor. Još nema struje u stanovima, i treba da se namesti tuš kabina i rešetka za sušenje, ali mi osim toga deluje manje više gotovo što se tiče ovog dela gradnje. Obišao i ogledni stan nakon toga, deluje lepo sredjeno, dobio preporuku za firmu koja je radila zidne ploče i kuhinju. Stepenice i hodnici u zgradi mi nekako deluju skučeno, očekivao sam malo više prostora. Obišao i komšiluk, i mogu da kažem da sam iz nekih komentara ovde očekivao pustoš i nefunkcionalni kraj, ali Prvomajksa je na 5 minuta pešaka sa gomilom restorana i prodavnica, a neko mi je spomenuo da je tu blizu i pijaca, tako da sam zadovoljan okolinom (šanac excluded). Dosta zelenila, i deluje mi da je sve dostupno na pešačkoj distanci. Spomenuli su i meni da se u prizemlju planira Pepco i IDEA, bar trenutno, i još uvek nemaju nikakve ponude za internet provajdere.

Što se tiče kredita, cimao sam nekoliko banaka za ponudu kredita, i za sada mi NLB Komercijalna deluje najbolje sa ponudom kombinovanog kredita: 5,03% fix prve 3. godine, a nakon toga 2.95%+6mEuribor. Intesa mi je ponudila samo fiksnu ponudu 5.03%. OTP i RF slična priča, sa minimalnim razlikama. Još uvek čekam da mi se jave iz Direktne.

Par slika mog i oglednog stana i Jelovca tu pored:
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.33.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.42 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.42.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.41 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.41.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.40.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.39.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.38 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.38.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.37 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.37.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.36 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.36.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.35 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.35.jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.34 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-01-25 at 20.12.33 (1).jpeg
B94DCFA4-CC3F-45E5-BE61-90FA6794784F_4_5005_c.jpeg
C3919D7B-D8F8-414C-8752-FB7DA3DCBFF3_4_5005_c.jpeg
E9C514F3-CF38-4B57-86BE-DD9218FE9C69_4_5005_c.jpeg
 
Poslednja izmena:
Što se tiče kredita, cimao sam nekoliko banaka za ponudu kredita, i za sada mi NLB Komercijalna deluje najbolje sa ponudom kombinovanog kredita: 5,03% fix prve 3. godine, a nakon toga 2.95%+6mEuribor. Intesa mi je ponudila samo fiksnu ponudu 5.03%. OTP i RF slična priča, sa minimalnim razlikama. Još uvek čekam da mi se jave iz Direktne.
Da li znas za kreditnu sposobnost i kalkulaciju, da li neka od banaka gleda trenutnu ratu sa 5.03% ili gleda ratu koju prepotstavljaju da ce da bude nakon 1.1. 2025 ili kasnije?
 
Prvi utisci o stanu su mi malo mixed, iz nekog razloga sam očekivao da će dnevna soba sa kuhinjom biti dosta prostranija nego što jeste, ali moguće da je to zbog toga što je sve zamračeno trenutno pa nemam osećaj za prostor.
I meni je isti osecaj bio, dok ogledni stan normalno izgleda :)
Stepenice i hodnici u zgradi mi nekako deluju skučeno, očekivao sam malo više prostora.
Slazem se, pa sam merio stepeniste u zgradi gde sad zivim, i video da je recimo iste sirine kao u R7+. Moguce je da izgled vara, mozda i nije zavrseno stepeniste, mada bi valjalo da je sire svakako. Sto se tice uskih hodnika, to je taj fazon novih zgrada da smanje troskove, pa izgleda ko u hotelu.
Obišao i komšiluk, i mogu da kažem da sam iz nekih komentara ovde očekivao pustoš i nefunkcionalni kraj, ali Prvomajksa je na 5 minuta pešaka sa gomilom restorana i prodavnica, a neko mi je spomenuo da je tu blizu i pijaca, tako da sam zadovoljan okolinom (šanac excluded). Dosta zelenila, i deluje mi da je sve dostupno na pešačkoj distanci. Spomenuli su i meni da se u prizemlju planira Pepco i IDEA, bar trenutno, i još uvek nemaju nikakve ponude za internet provajdere.
Tako je. Kad budes prosao jos 2 puta tako, bice ti jos i bolji. Sudeci po komentarima ovde na forumu moze da se stekne pogresan utisak, kao sto si primetio. A braca cigani u sancu i oko sanca su potpuno normalni ljudi, dugo su tu, niti loze nesto sto Srbi ne loze, a i nije sanac bas uz zgradu. NBG je odmah ispod, centar Zemuna peske kroz Kalvariju je takodje dostupan peske.
 
Vrh