Šta je novo?

Residence 7+, Zemun

Da li je nekom, od kreditnih kupaca, odobren isti kod NLB Komercijalne banke? I da li taj/ta ima isti problem kao i ja oko stvarne površine stana? 😕
 
Stigle mere stana. U mom stanu je ukupna povrsina stana malo veca od projektovane, ali je ta razlika odprilike taman koliko je i terasa (bafer) povecana, tako da racunam da sustinski i nije nista povecano.

Ne dopada mi se sto su toaleti, koji su i onako bili mali, smanjeni. Sobe su za nijansu izduzene, pa u zbiru je to kao ta kvadratura. Nije mi jasno kako su uspeli da omase sirinu i duzinu oba toaleta za po npr 7-10cm, dok su ostale vece prostorije gotovo u centimetar pogadjali.

Tesko mi je da verujem da je investiror isao za ustedi na ukupno npr nepunih 1kvm toaleta, jer je mozda ukupno 150e (racunam i plocice i rad na zidovima), ali nemam drugo objasnjenje. Kod @Defke-tovog stana je isti ili slican slucaj sa merama.
 
Poslednja izmena:
Da li su vam mjere stana stigle na mejl? Ja jos uvijek nista nijesam dobio
 
Stigle mere stana. U mom stanu je ukupna povrsina stana malo veca od projektovane, ali je ta razlika odprilike taman koliko je i terasa (bafer) povecana, tako da racunam da sustinski i nije nista povecano.

Ne dopada mi se sto su toaleti, koji su i onako bili mali, smanjeni. Sobe su za nijansu izduzene, pa u zbiru je to kao ta kvadratura. Nije mi jasno kako su uspeli da omase sirinu i duzinu oba toaleta za po npr 7-10cm, dok su ostale vece prostorije gotovo u centimetar pogadjali.

Tesko mi je da verujem da je investiror isao za ustedi na ukupno npr nepunih 1kvm toaleta, jer je mozda ukupno 150e (racunam i plocice i rad na zidovima), ali nemam drugo objasnjenje. Kod @Defke-tovog stana je isti ili slican slucaj sa merama.
Kada bi znao tehnologiju gradnje bilo bi ti jasno.
 
Ako nisi u stanju da odgovoriš, ne vidim smisao tvog komentarisanja.
 
Ako nisi u stanju da odgovoriš, ne vidim smisao tvog komentarisanja.
Ja ne vidim smisao da učiš na forumu kako se gradi konstrukcija građevinskog objekta i živiš u teoriji zavere u kojoj se kradu kvadrati u struci gde su tolerancije u cm a ne mm
 
Koji problem moze da bude? Uradi se aneks ugovora i resen problem.
Ne razumem se baš najbolje pa ne mogu da dam najprecizniji odgovor. Ali laički - banka je sve odradila po projektovanoj površini, koja se naravno, razlikuje od stvarne. I sad to treba da se menja/usaglasi, banka nije voljna da radi aneks, jer je to dodatni trošak (verovatno na moj račun) a notar ne želi da overi ugovor sa obe površine u njemu (jer je takav dogovor postignut, ali se notar predomislio i ne želi da ga prihvati). Meni, kao posmatraču sa strane, nije baš najjasnije čemu tolika frka, jer sam siguran da se ovo dešava stalno. Sumnjam da se projektovane i stvarne površine poklapaju. Videćemo sledeće nedelje kakav i da li će neki dogovor da se postigne 😓
Znam da nas ima ukupno troje sa istim problemom, pa sam hteo samo da čujem kakvi su dalji koraci drugih dvoje kolega 😃
 
Merenje mog stana je bilo 3. Januara. Trebali su da nam dostave prave mere kada ih već imali, pre procedure za kredite(15. Januar, 80% gradnje). Verovatno postoji neki razlog zašto nisu, jer jeste ovako sada nama bespotrebna peripetija.
 
Merenje mog stana je bilo 3. Januara. Trebali su da nam dostave prave mere kada ih već imali, pre procedure za kredite(15. Januar, 80% gradnje). Verovatno postoji neki razlog zašto nisu, jer jeste ovako sada nama bespotrebna peripetija.
Kod mene je procenitelj bio 26. januara. Što je još kasnije… i opet je sve rađeno po projektovanim dimenzijama 😕
 
Meni je procenitelj bio, znam samo da je dosta vise procenjen stan i garazno nego sto sam platio, nisu mi nista pomenuli oko dimenzija. Nisam razumeo koji ste problem imali?
Nadam se da si u pravu! Nisu trebali da nas teraju da krećemo proceduru sa bankama dok nisu dobili stvarne dimenzije… ali eto, tu smo gde smo
 
Notar bespotrebno zateže, jer ako stvarna površina ne odstupa vise od 2% on bi morao da overi taj ugovor.
Sa druge strane ne razumem idiote iz banaka koji neće da urade pišljivi aneks.
Koji im je dodadtni trošak??? To je 5 min. posla. A trošak je nekoliko papira i toner iz stampača.
 
Ljudi, zgrada će da vam bude bombona.

Ta cela okolina je onako šarmantna, ali kao da si otišao jedno 50-100 godina u prošlost zavisi koji deo ulice i onda naletiš na ovu baš modernu i u odnosu na kraj monumentalnu zgradu. Baš ostavlja utisak.

Mogu da zamislim taj kraj kad se doda još jedno 4-5 takvih zgrada sa te strane, a to će biti sigurno vrlo brzo, kombinacija modernog i tradicionalnog, plus će biti i dosta prodavnica da kraj oživi. Biće mnogo lepo, takav je utisak.
 
Da li je nekom, od kreditnih kupaca, odobren isti kod NLB Komercijalne banke? I da li taj/ta ima isti problem kao i ja oko stvarne površine stana? 😕
Isti problem. Nije mi jasno čemu ovolika frka. Deluje mi da banka želi da istera svoje a investitor ne želi da popusti. Ludilo.
 
Baš sam se pitao šta se dešava u ovakvim situacijama skoro. Napišite ovde kako je rešeno na kraju :)
 
Imaju dva resenja: 1) da tražite da se promeni notar (nađete sami drugog notara) ili 2) da promenite banku.
Verujem da će se i ovako naći resenje, neko ce valjda popustiti.
 
Jel samo NLB pravi problem ili i ostale banke? Ja sam tek pre par dana potpisao ugovor o kreditu pa jos nisam dotle dosao.
 
Update oko radova: nocas je bila zatvorena marije bursac zbog kopanja, verovatno ce biti i narednih par dana
 
Vrh