Šta je novo?

Resetke na stepenicama

Stefanexp

Novice
Učlanjen(a)
07.06.2023.
Poruke
25
Pohvaljen
31
Pitanje za sve,da li je dozvoljeno da investitor u nezavrsenoj zgradi,na pretposlednjem spratu,postavi ovakve resetke,jer je prodao penthouse i kupac penthousa zeli da ima svoju sigurnost a drugi stanari ne mogu ni liftom da se popnu do njegovog sprata? Investitor kaze da je to sve uradjeno po projektu( koji nam nije predocio) ,od strane renomiranog arhitekte???



20231115_200151.jpg
 
Poslednja izmena:
Gledaj na vedriju stranu. Ako niko nema pristup, neće imati ni čistačica. Jedini će morati sam da briše svoje stepenice.

Šalu na stranu. To bi trebalo da su zajedničke prostorije. I bez obzira što je sam na spratu, ne bi smeo to da radi.

Da je po projektu trebalo bi da je na tom spratu pored vašeg ulaza i ulaz u njegov stan, pa nek stepenice vode kuda god, unutar njegovog stana, a ne ovako.

Prema zakonu o stanovanju i održavanju zgrada, zajednički delovi zgrade mogu da se koriste samo u skladu sa njihovom namenom, pa se u tom smislu osim otirača ispred ulaza u stan ili poslovnu prostoriju ne bi mogle držati stvari koje direktno ne služe nameni posebnog dela zgrade. Da li rešetke služe nameni posebnog dela, služe, a da li su u skladu sa namenom korišćenja zajedničkih prostorija kao što je stepenište koje treba da omogući slobodno kretanje svima, nisu.

S druge strane, ne znam koliko vas to realno remeti i koliko vama realno smeta posed. Kad bi postojao neki izlaz na zajednički tavan ili deo zajedničkog krova ili šta još može da se nađe u samom ulazu a koristi svima. Ipak, ako nema saglasnosti, makar prećutne svih, ovo ne bi smelo da se radi.
 
Gledaj na vedriju stranu. Ako niko nema pristup, neće imati ni čistačica. Jedini će morati sam da briše svoje stepenice.

Šalu na stranu. To bi trebalo da su zajedničke prostorije. I bez obzira što je sam na spratu, ne bi smeo to da radi.

Da je po projektu trebalo bi da je na tom spratu pored vašeg ulaza i ulaz u njegov stan, pa nek stepenice vode kuda god, unutar njegovog stana, a ne ovako.

Prema zakonu o stanovanju i održavanju zgrada, zajednički delovi zgrade mogu da se koriste samo u skladu sa njihovom namenom, pa se u tom smislu osim otirača ispred ulaza u stan ili poslovnu prostoriju ne bi mogle držati stvari koje direktno ne služe nameni posebnog dela zgrade. Da li rešetke služe nameni posebnog dela, služe, a da li su u skladu sa namenom korišćenja zajedničkih prostorija kao što je stepenište koje treba da omogući slobodno kretanje svima, nisu.

S druge strane, ne znam koliko vas to realno remeti i koliko vama realno smeta posed. Kad bi postojao neki izlaz na zajednički tavan ili deo zajedničkog krova ili šta još može da se nađe u samom ulazu a koristi svima. Ipak, ako nema saglasnosti, makar prećutne svih, ovo ne bi smelo da se radi.
Niko nas nije nista ni pitao,samo mi nije jasno koji to arhitekta moze da dobije saglasnost ili sta vec od urbanistickog zavoda ili je to samo suplja prica od imvestitora.on kaze da to svakako nece niko ni da koristi jer je covek kupio ceo sprat.takodje kad se ova resetka otvara udara u moj okvir od vrata ali 'kasnije ce kao biti stalno zakljucana i kao to nama nece da smeta'.takodje ove resetke estetski narusavaju izgled mog stana...
 
Da se ne lažemo, smeta i zaista ne izgleda lepo pošto je celo stepenište u ovim rešetkama. Traži im ti ako su iole razumni da ih pomere na sredinu sprata, pa neka se slobodno ograde, ali da tebi ne smetaju (meni bi ovo smetalo).
 
Da se ne lažemo, smeta i zaista ne izgleda lepo pošto je celo stepenište u ovim rešetkama. Traži im ti ako su iole razumni da ih pomere na sredinu sprata, pa neka se slobodno ograde, ali da tebi ne smetaju (meni bi ovo smetalo).
Nisu razumni,trazio i od investitora i od vlasnika,bas ih briga.
 
Samo ces napravit problem sebi s tim komsijama a tesko da ce maci. Vizuelno jesu ruzne i moze bolje resenje al sta je tu je. U sve starije zgrade u koje sam bio bilo je ovoga negdje
 
Stepenište nije privatno vlasništvo, ali stambena zajednica može doneti odluku da se zatvori ili ustupi na korišćenje.
Ako nemaju to, tražite da se potpuno ukloni...
 
Prvo rešetka je nelegalna zatvara pp pristup
Ako je do vaših vrata tj udara u vasa vrata
Pomeriti rešetke vrata uz stepenice na sledeće odmorite ako baš hoce da stavi restku
 
Vrh