Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Danas sam za čudo od Cara Dušana do Pionirskog parka prošao brzo i jednostavno sa 37. Ali je zato bila nepregledna kolona vozila u Kralja Milana iz pravca Slavije.​
 
trg-nikole-pasica-140324-01.jpg
trg-nikole-pasica-140324-02.jpg

trg-nikole-pasica-140324-03.jpg

trg-nikole-pasica-140324-04.jpg

trg-nikole-pasica-140324-05.jpg

trg-nikole-pasica-140324-06.jpg

trg-nikole-pasica-140324-07.jpg

trg-nikole-pasica-140324-08.jpg

trg-nikole-pasica-140324-09.jpg
 
"eura"???
U Srbiji se kaze EVRA. Nauci svoj jezik!

A drugo, 6 mil je o.k. cena. Ako nemas pojma o cenama iz gradevine, sta mene briga sto ti mislis da je to velika cena.
I po meni Bezistan bih trebao prvi da se sredi. Ali reportaza i samo pitas jednu stranu, znaci kontru, to nije nikakva reportaza
 
6 milona € za nesto sto je moglo da se urpirostoji maks za 2 milona €i da se postojeća fontana obnovi plus da se sredi bezistan u tu cenu ostalo bi 4 da se uradi nusiceva kraljevića marka i plato ispred crkve sv makra npr
 
Само аргументовано и само докторски. Па после идемо заједно на лате у башту Дома синдиката и после на кроасане у Лу лу.
 
Masite poentu, kljuc je u tome da slucajno ne zvucis kao Hrvat, gramatika je manje bitna.
 
Masite poentu, kljuc je u tome da slucajno ne zvucis kao Hrvat, gramatika je manje bitna.
moguce da mu je ovo logika, ali ipak stoji da je pravilno evro a ne euro
nas je profesor jednom prilikom testirao; na tabli je bio neki iznos, kazi 1000 EUR, te nas sve pitao kako se to cita EUR na kraju
dosta ljudi rece euro, sto jeste objektivno gledano nepravilno
 
6 milona € za nesto sto je moglo da se urpirostoji maks za 2 milona €i da se postojeća fontana obnovi plus da se sredi bezistan u tu cenu ostalo bi 4 da se uradi nusiceva kraljevića marka i plato ispred crkve sv makra npr
nova s BIH pitala svašta drugu stranu, ali ona daje izjave TV koje nisu režimske
 
Nažalost, ne presvlače asfalt celom širinom ulice. I principu, malo veća krpačina.
 
Treća sreća:

🤣🤣🤣 Kakvi kraljevi! 🤣
 
Да нису чачкали у дубину и да су само пресложили коцке све би било ок.
 
Priča o "dodatno otkrivenom kvaru" u Dečanskoj je ustvari poučna jer se sada pitam koliko još imamo sličnih situacija po gradu.

Kvar je otkriven sasvim slučajno. Zbog potreba buduće fontane i uređenja Trga trebalo je do njega dovesti neke nove cevi. Ispostavilo se međutim da je njihov priključak sa suprotne strane Dečanske ulice, zbog čega je ona morala biti privremeno zatvorena. Taj rov preko Dečanske su rešili da iskopaju odmah pored trase toplovoda. Pretpostavljam da su prilikom polaganja te cevi shvatili nešto strašno smrdi i da im u rov odnekle dolazi voda. Zato je otkopana i otvorena betonska kaseta susednog toplovoda. Imao sam prilike da u prolazu vidim kako je to izgledalo. Toplovod je DO VRHA kasete plivao u kanalizacionom izlivu. Ali sasvim bukvalno, pošto sam video kako pumpa usisava izmet koji pliva po površini. Cevi toplovoda su bile potpuno potpljene u tu smrdljivu masu. I to se izgleda nije desilo skoro, pošto su zidovi betonske kasete bilo sasvim obrasli nekom ljigavom, tamnom i živom masom kojoj verovatno trebaju godine da bi toliko izrasla. Pošto je donekle hemijski agresivna mešavina iz kanalizacije oštetila termo-izolaciju cevi toplovoda, a možda donekle nagrizla i same cevi, rešili su da zamene i cevi i izolaciju. Bilo kako bilo, to je ono što su radili ceo sledeći dan. Zato je produženo zatvaranje Dečanske ulice.

Ali me sad kopka sledeće. Te betonske kasete u kojima su toplovodne cevi su idealni podzemni kanali koji u sebi skupljaju svu vodu koja iz bilo kog razloga teče ispod asvalta na površini. Koliko još ima oštećenih cevi po gradu i kakva je sve tečnost na drugim mestima, oko sličnih toplovodnih cevi. Na kraju krajeva, to je ipak voda koja svima nama ulazi u stanove i radijatore. A izgleda da nema načina da se shvati da je toplovod potopljen sem ako neko redovno ne otvara te betonske kasete, u šta duboko sumnjam, ili da ovako upadne u kanalizacioni izliv tamo gde on ne bi trebao da bude.

Levo je već provučena i zatrpana trasa nove cevi za fontanu, a desno je toplovod.

IMG_1002.JPG


IMG_0996.JPG


IMG_1041.JPG


IMG_1042.JPG


IMG_1043.JPG
 
Vrh