Šta je novo?

Rekonstrukcija Trga Nikole Pašića

Ako bih gledao neke praktikalije, bilo bi mi logično da je uz prometne ulice uska žardinjera sa drvećem i klupama.

Dom sindikata i ceo taj front bi morao da bude vidljiv sa svakog dela Trga, a spomenik bi morao da bude u ravni sa fontanom.
 
Да ли у трг рачунамо и део преко коловоза, код Борбе и Игуманове палате?
 
Плашим се да их неће ни такнути. Чак је и део тротоара и цео ивичњак са стране Дома синдиката остао стари и поред бехатона око фонтане и на платоу. Радили се сада и тај део?
 
Ta fontana i treba da ode u istoriju,a da nam iz istorije, vrate prvobitnu fontanu koju su srušili.
fontana.jpg
 
Poslednja izmena:
Нажалост, одређен број људи је толико острашћен да сваку вест, сваки пројекат и уопште сваку појаву у друштву посматрају укопани из својих ровова. Чини ми се да је постало нормално да уколико не гласате за актуалну власт треба да будете апсолутно против свега што се гради. Такође, одвратни су ми ови патетични наслови, поготово од људи и новина који се сете историје Београда или Србије само када треба изазвати нека осећања против актуалне власти. Такође, било би ми драго када би ове бројне НВО организације или политичке групе почеле да организују неке акције попут уређивања, чишћења, садње дрвећа... У реду је понекада бити против неког пројекта или критиковати. И сам сам доста пута рекао да су многе ствари заиста за критику (Безистан, Плато, графити, лоше извођење радова...) Ипак, ово је постало готово гротескно... Чини ми се да опозиција или опозиционо настројене групе раде у корист своје штете. Они овим акцијама можда учвршћују један број острашћених појединаца тиме што пуштају музику "за њихове уши", али одбијају велики број добронамерних људи који не гледају свет "црно-бело". Такође, тачно је да је власт такође у огромној мери допринела поделама и лошој атмосфери у друштву, али примећујем да и друга страна ни мало не заостаје у креирању подела, таксичне атмосфере и сталном доливању "уља на ватру". Мислим да трг свакао треба да се обнови, а већ је 100 пута речено да ће фонтана изгледати попут оне првобитне. Са друге стране, слажем се да се Безистан налази у катастрофалном стању и да представља срамоту за градску власт. И сам сам то писао пре неки дан.
 
Чисто да додам, да избегнемо непотребне расправе, уопште не мислим на човека који је објавио овај пост (Директор), већ на садржај новинског текста, његов наслов и на атмосферу која се креира, како на форуму, тако и у друштву у целини. Нисам неко ко воли личне расправе са људима са форума, већ говорим начелно.
 
Samocitiraću se sa druge teme. Izneseš malo kritike na prioritetizaciju trošenja NAŠIH para u gradu i odmah se uključe pojedinci da ti lupe etiketu da si protiv razvoja grada. Iskreno meni je više to GROTESKTNO a najviše to kada nam obrću kocke po ko zna koji put da bi ih na kraju zalili asfaltom
 
Имам утисак као да водимо разговор глувих. Да си мало покушао да разумеш шта сам хтео да кажем, не би извукао ове закључке. Прво, не причам ја о "мало критике", него о критиковању сваког пројекта без изузетка. А друго, ја сам први више пута рекао како је пример Трга Републике невероватан пример јавашлука и корупције. У ствари, појединцима смета сваки дисонантни тон, и све што би звучало другачије у односу на њихову представу света. Али, уосталом, неко објашњавање је и непотребно. Јасно је да се нико од нас неће променити, свако прича своју причу и тако у круг.
 
I ja sam konsterniran količnim negativnih reakcija i komentara i nekada zaista deluje kao iza svega stoji koordinisana kampanja protiv Srbije, ne znam kako da nazovem to, možda kao neka vrsta hibridnog rata.

Jer ovoga zaista nema nigde u svetu, da narod kritikuje i stavlja pod lupu sve što vlast radi sa njegovim parama i da mu stalno nešto smeta.

Drago mi je da ipak postoje članovi koje nisu zavele mračne sile malicioznih namera, i koji su uvek spremni i voljni da argumentovano, dokazima, reportažama, dokumentima i stručnim objašnjenjima iznesu i drugu stranu medalje i osvetlaju obraz srpskih vlasti, kakvih zaista nema nigde u svetu.

Živela Srbija!

P.S.
Beograd pobeđuje!
 
Poslednja izmena:
Имам утисак као да водимо разговор глувих. Да си мало покушао да разумеш шта сам хтео да кажем, не би извукао ове закључке. Прво, не причам ја о "мало критике", него о критиковању сваког пројекта без изузетка. А друго, ја сам први више пута рекао како је пример Трга Републике невероватан пример јавашлука и корупције. У ствари, појединцима смета сваки дисонантни тон, и све што би звучало другачије у односу на њихову представу света. Али, уосталом, неко објашњавање је и непотребно. Јасно је да се нико од нас неће променити, свако прича своју причу и тако у круг.

Mislim da je razlog za dodatnu skepsu i kritiku pored više nego očiglednih užasa koje niko osim hard core SNS obožavatelja ne može da ne vidi, opisan upravo u onoj staroj dobroj "koga zmija ujede i guštera se plaši".

Toliko su loših stvari uradili, da mi je već uslovni refleks kad nešto novo krenu da rade, da će biti katastrofa...
 
Više je do toga kako SNS radi . Naravno da je normalno da se gradi i rekonstruiše. Ali ako uzmu da rekonstruišu celu ulicu i ona se raspadne za 10 dana šta onda reći... Nije jedan projekat tako završio
 
Ako bih gledao neke praktikalije, bilo bi mi logično da je uz prometne ulice uska žardinjera sa drvećem i klupama.

Dom sindikata i ceo taj front bi morao da bude vidljiv sa svakog dela Trga, a spomenik bi morao da bude u ravni sa fontanom.

Ja tumačim da su ove žardinjere tu da pomognu protočnijem i bezbednijem saobraćaju. I Dečanska (Moše Pijade u vreme kada su postavljene žardinjere) i patrljak na početku Bulevara su prometne, ali uske ulice, koje prosto "mame" pešake da ih pretčavaju.
Žardinjere sprečavaju pešake da pretrčavaju sa Trga na suprotnu stranu, kao i najveći deo pešaka da prerčavaju u smeru ka Trgu.
Vozači pak gledaju da taj potez prođi što brže (kad nema gužve) i dodatnu sigirnost im uliva taj "zid" koji i sprečava većinu pešaka na Trgu da se uopšte približe ulici, i takođe pomaže pri uočavanju onih malobrojnijih koji koriste taj deo trotara. Situacija bi bila potpuno drugačija kada ne bi bilo žardinjera i kada bi postojali samo stubići. Vozači bi onda morali da dodatno obrate pažnju i na pešake na Trgu.
I zato mi je palo na pamet - kada su postavljene žardinjere oko fontane? Meni se čini da je bilo posle 1980.
 
Šapić se osvrnuo i na nedavne kritike da je prolaz Bezistan, koji se nalazi nedaleko od Trga Nikole Pašića, u lošem stanju, navodeći da on trenutno ne može da bude rekonstruisan zbog imovinskih problema, odnosno jer je trećina u privatnoj svojini.

„Ne može da se uđe u rekonstrukciju dok se to ne reši… I on će doći na red, ali ne može sve odjednom“, naveo je predsednik Privremenog organa Grada

 
Šapić se osvrnuo i na nedavne kritike da je prolaz Bezistan, koji se nalazi nedaleko od Trga Nikole Pašića, u lošem stanju, navodeći da on trenutno ne može da bude rekonstruisan zbog imovinskih problema, odnosno jer je trećina u privatnoj svojini.

„Ne može da se uđe u rekonstrukciju dok se to ne reši… I on će doći na red, ali ne može sve odjednom“, naveo je predsednik Privremenog organa Grada


„Biće fontana onakva kakva je bila izvorno, kada se radila od 1953. do 1984. godine kada je rekonstruisana“, rekao je Šapić novinarima.
Upitan o tome što deo građana Beograda smatra da je dosadašnja fontana bila jedan od simbola grada, Šapić je kazao da je „postao argument da je simbol grada fontana koja je izgrađena na tadašnjem Trgu Marksa i Engelsa“.

„Ja kad čujem Marksa i Engelsa, ja dobijem ospice. Za mene sve što ima neku vrstu simbolike sa Marksom i Engelsom, Josipom Brozom, komunistima, boljševicima i svemu onome što je karakterisalo taj period, koji neki Beograđani sa setom posmatraju – ja ga ne posmatram. Ali nisam ja doneo tu odluku, to su donele arhitekte još pre nekoliko godina“, kazao je Šapić.
Dodao je da ima averziju prema svemu što ima veze sa boljševizmom i komunizmom, i onim što je „upropastilo srpski narod od Drugog svetskog rata do danas“, ali naglasio da je to njegova lična stvar.

Koji čovek... Ta njegova "izvorna" fontana je zapravo građena sa idejom podizanja Trga Marksa i Engelsa.

Niko ga nije obavestio da je Tito odavno bio na vlasti kad se pravio trg i ona :ROFLMAO:

Šta više neće lupati ovaj čovek, baš prelazi igricu na svakom obraćanju...
 
Интересантно је што је један од ретких политичара на сцени који сме да вређа Тита и комунизам; Вучић овако нешто не би никад смео да каже да не изгуби гласове пензионера али Шапић видно уопште не циља на њих
 
Сви знају да лепо и сочно пљују Броза и идеолошке му светитеље Лењина, Маркса и Енгелса, а нико да се позабави заоставштинама тог система које нам стварно праве проблеме - територијалном организацијом локалних самоуправа и државним апаратом.
 
Šapić se osvrnuo i na nedavne kritike da je prolaz Bezistan, koji se nalazi nedaleko od Trga Nikole Pašića, u lošem stanju, navodeći da on trenutno ne može da bude rekonstruisan zbog imovinskih problema, odnosno jer je trećina u privatnoj svojini.

„Ne može da se uđe u rekonstrukciju dok se to ne reši… I on će doći na red, ali ne može sve odjednom“, naveo je predsednik Privremenog organa Grada

To je suština, trećina vlasništve nad Bezistaanom pripada uticajnim biznismenima do koje su došli kupovinom delova Beograd filma. To je pričao i Vesić pre 4-5 godina i nikom ništa.
 
Poslednja izmena:
Vrh