Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

Da je pravljena zona usporenog saobraćaja , u kombinaciji sa zonom ograničenog saobraćaja , mnogo manje buke i negodovanja bi bilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618860#p618860:b3mvtn69 je napisao(la):
Дошљак » Čet Apr 25, 2019 12:34 pm[/url]":b3mvtn69]Гашење јавног превоза на Студентском тргу је велика грешка и отежавајућа околност за цео град.

Nemoj tako, imaces tu tramvaj 1 koji ce ici od Slavije do Kalemegdana :wink:
 
Ova budalastina sa sadnjom drveca i zaklanjanjem fasada fasada se nastavlja. Okupacijski sindrom u Srba sa natrpavanjem, pretrpavanjem i potpunim nedostatkom osecaja za prostor i okruzenje.
 
Da, drveće je najveći pošast Beograda. U gradu gde javne zelene površine zauzimaju svega 2,83 odsto površine grada.

Pozdravlja te drveće iz Kneza

1268749_knez-mihailova-foto-nebojsa-mandic--_ls.jpg
 
Nažalost, niko te nije naučio ponašanju na forumu, postovi su ti ekstremni. Odmah ideš na lično, što je obično znak da nemaš argumente.

Da se složimo da se ne slažemo.
 
Naprotiv, ponavljam ne umes da citas. Moj argumentje jasan, ne zaklanjas ono sto treba da istaknes. A gde je tvoj, uopstena konstatacija o procentu zelenih povrsina u gradu. To je potpuno drugi problem. I nista licno, sem sto se ne slazes sa mnom pa se osecas pogodjenim.
 
Zasto bi ih skidali kad su jedina prepreka bagroima u skupim kolima treba staviti odmah i sa druge strane ...
 
Mogu da razumem stubiće po NBG ili prigradskim opštinama, ali ako mi u najužem centru grada nepropisno parkiranje rešavamo sa stubićima, onda stvarno može da se kaže da (komunalna) policija ne radi svoj posao.

Oh wait...
 
Astro odgovr je prost komunalac uzima mito stubic jos uvjek ne moze samo da bude izvaljen ...
 
Stubići su normalna pojava u svakom centru svakog grada. Velike metropole postavljaju mnogo veće i jače stubiće, kao barikadu potencijalnim teroristima koji bi da kose pešake. Ne vidim zašto bi nama smetali, kad ne smetaju Parizu, Njujorku, itd.
U Moskvi sam viđao ulice koje imaju ogradu od 2 metra uz ivicu trotoara, što da spreči parking. što da spreči pretrčavanje. Nije u pešačkoj zoni, i ekstremno je, ali moja poenta stoji: par stubića nikom ne škodi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619173#p619173:ltgf6755 je napisao(la):
direktor » Sub Apr 27, 2019 10:00 am[/url]":ltgf6755]Zasto bi ih skidali kad su jedina prepreka bagroima u skupim kolima treba staviti odmah i sa druge strane ...
Upravo to sam hteo da kazem...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619195#p619195:dmsvxcb3 je napisao(la):
astrodule » 27 Apr 2019 10:17 am[/url]":dmsvxcb3]Mogu da razumem stubiće po NBG ili prigradskim opštinama, ali ako mi u najužem centru grada nepropisno parkiranje rešavamo sa stubićima, onda stvarno može da se kaže da (komunalna) policija ne radi svoj posao.
St*ka preksinoc izvalila drvo dok je parkirala i to na skoro nemogucem mestu punom dzakova od kamenih kocki. Ne da trebaju stubici, nego zid! Od komunalne policije odavno nema vajde, oni se samo setaju okolo i ubiraju svoj harac od ekipe koja prodaje raznorazna vasarska g**** po K. Mihajlovoj i od kafedzija kojima tolerisu konstantno sirenje stolica po pesackoj zoni... Ako ne stave stubice, bolje da odmah poseku drvece da ga ne bi gulili, lomili, savijali... kao uostalom sto su i do danas radili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619333#p619333:3qq1b19k je napisao(la):
Myah » 28 Apr 2019, 13:00[/url]":3qq1b19k]Stubići su normalna pojava u svakom centru svakog grada. Velike metropole postavljaju mnogo veće i jače stubiće, kao barikadu potencijalnim teroristima koji bi da kose pešake. Ne vidim zašto bi nama smetali, kad ne smetaju Parizu, Njujorku, itd.
U Moskvi sam viđao ulice koje imaju ogradu od 2 metra uz ivicu trotoara, što da spreči parking. što da spreči pretrčavanje. Nije u pešačkoj zoni, i ekstremno je, ali moja poenta stoji: par stubića nikom ne škodi.

To je jasno, ali ja pričam o ovim malim stubićima što bi ih svaki terorista sa boljim vozilom pregazio bez problema.

Neću da dajem ideje teroristima, ali postoji mnogo mesta gde može da se uđe u pešačku zonu bez problema i prepreka.
 
Da se razumemo, ja mislim da treba svuda da bude mnogo više stubića,ili većih barikada (kombinacije betonskih žardinjera i klupa, na primer), ali sve što ima, dobrodošlo je.
 
Ovi novi stubići baš i nisu dobrodošli. K'o rasklimatani zubi su. Dovoljno je da im lupiš čvrgu i oni će da se izvale. Jednom prilikom sam prolazio nekom ulicom gde su bili postavljeni , i slučajno zakačio jedan , koji je počeo da se klima. Da sam bio zainteresovan , ladno sam mogao da ga uz minimalnu snagu izvalim. Oni žuto - crni su zakon. Auto se zakuca u njega , a on i dalje stoji na mestu , gotovo neoštećen , dok auto mora da ide na servis.
 
Ови нови су лоше одрађени, само су сечени стари црно-жути а варени ови нови искошени са грбом.
 
Vrh