Šta je novo?

Rekonstrukcija Topličinog venca

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569113#p569113:2qobceuh je napisao(la):
Stefan BB » 22 Сеп 2018 12:04 pm[/url]":2qobceuh]Pitacu ponovo posto mi brisu komentar!!! :bash: Da li su radovi poceli juce je bio petak!!!!
Па по одговорима чланова ваљда можеш да закључиш да су почели радови.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569249#p569249:1e13y7zq je napisao(la):
varos kapija » Ned Sep 23, 2018 1:07 am[/url]":1e13y7zq]Osim sto je skinut prvi sloj asfalta na kolovozu, i sto su posecene grane na nekoliko drveta, nista se ne radi. Saobracaj normalno funkcionise ulicom.
Imaju 270 dana opusteno...Poceli su u petak reko Vesic
 
Град Београд као инвеститор поставио таблу без законом прописаног обавезног податка: броја грађевинске дозволе (чл. 149. Закона о планирању и изградњи). Зато што грађевинску дозволу НЕМАЈУ. Грађевинску дозволу морају имати јер адаптација по закону подразумева “извођење грађевинских радова” (чл. 2. ст. 1. т. 34. Закона о планирању и изградњи) а свако “извођење грађевинских радова” представља “грађење” (чл. 2. ст. 1. т. 31. Закона о планирању и изградњи) а свако грађење може да се врши само на основу грађевинске дозволе (чл. 110. Закона о планирању и изградњи)! Грађење без грађевинске дозволе је кривично дело кажњиво затвором и новчаним казнама (чл. 219А).

Затварање јужног прилаза Кнез Михаиловој и целе Варош капије не само да је неразумно, већ се ради бруталним гажењем права од стране Града Београда!

https://www.facebook.com/pesacinisumara ... =3&theater
 
Odbijena je građevinska dozvola ;) Verovatno će ispravku priložene dokumentacije uraditi narednih dana nakon čega će dobiti potvrdan odgovor za izdavanje dozvole od strane Sekretarijata za urbanizam i građevinske poslove.

 
Pa zar je toliko teško započeti radove iza kojih stoji Grad da sve bude po PS-u?

Koliko su bahati, glupi ili bezobrazni, to prevazilazi svaku meru.

Znate onu staru "kad misliš da si na dnu, novi dogođaji te demantuju". E toga nije bilo ni za vreme Slobe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569497#p569497:2bxphzc9 je napisao(la):
Igor » 23 Sep 2018 11:10 pm[/url]":2bxphzc9]Odbijena je građevinska dozvola ;) Verovatno će ispravku priložene dokumentacije uraditi narednih dana nakon čega će dobiti potvrdan odgovor za izdavanje dozvole od strane Sekretarijata za urbanizam i građevinske poslove.


file.php


Igore, zamolio bih Vas da postujete ceo akt o odbijanju zahteva za izdavanje rešenja. Zanima me obrazloženje !!!
 
Eto prilike da vecina forumasa (da ne kazem trecesrbijanaca) proslavi ovu "najlepsu pobedu" i sprecavanje rekonstrukcije Toplicinog venca. Taj biser Beograda za sada ostace u svom blistavom stanju zatrpan automobilima, sa pregrst lepih dostavnih vozila gde ce pesaci morati da izvode gimnastiku provlaceci se kroz parkirane automobile.
 
Nije to poenta, poenta je da je GRAD citaj drzava koja je propisala kako nesto treba da se radi pokrenula radove bez gradjevinske dozvole...takva praksa je lajtmotiv svih radova u gradu...bez dozvole bez projekta bez plana...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu poceli nikakve radove bez dozvole malopre sam prosao kolima po Toplicinom vencu ne brini.
A sto se tice tvoje konstatacije da su drzava i grad krivi, pa ista ta drzava i grad su i obustavili radove tj nisu izdali dozvolu po toj logici mogao si da napises i svaka cast gradu i gradskoj upravi na savesnom postupanju po predmetu. Ali naravno uvek se gleda negativno. Ovo sa ne izdavanjem dozvole je najobicnija besmislena formalna procedura nesto poput ft1p i bespotrebno odugovlacenje za rekonstrukciju jedne od najruznijih centralnih ulica.
 
I ako sam dosta puta razmisljao da zafrkavam Vracarca za sendvic....U ovome bi se u potpunosti slozio sa njim. I stvarno bih voleo kada bi na ovom forumu ljudi razmisljali svojom glavom, bili realni...a ne manipulisani politikom onih iz opozicije ili ovih na vlasti. Kao neko ko zivi u centru grada ceo zivot, navijam za sto vise pesackih zona, garaza, zelenila..za ekoloski prihvatljiviji grad, bez pregrst automobila, za vise bici staza...Jer to je stvarno potrebno gradjanima i ovome gradu, ovom vremenu u kom zivimo. Pustite se ljudi teorija zavera, stranackih njesra...Pohvalite i dajte podrsku stvarno onome sto je dobro, a zestoko se usprotivite onome sto nije. Jednostavno, vodite se zdravim razumom.
 
Nije normalno da jedno odjeljenje gradske uprave ne moze da spremi sve papire za drugo odjeljenje bez da im nesto fali .Ocigledno da prvi cinivnici koji spremaju papire ne rade posao kako treba jer isti ne poznaju .Pa ih ovi drugi vracaju pritom mi poreski obaveznici sve to placamo .Nema sta tu da se hvali samo pokazuje koliko nam je trula administracija ....
 
Naravno da nisu počeli radove nego su počeli da stružu asfalt, za šta im nije potrebna dozvola.
Inače, ako je mogla ona ulica ispred crkve svetog marka da se radi bez dozvole (kao sanacija) moglo je i ovo, ali ipak su išli težim putem, sad kako god, dobiće je uskoro.

Inače stalno mi iskaču sponzorisane objave one grupe "pešaci nisu maratonci" i prosto ne verujem kakvi su to ljudi u pitanju. Ja da živim na topličinom vencu pevao bih da mi prave pešačku zonu ispod prozora. Šizofren narod.

Direktore pogledaj razloge ovo su glupave stvari. Ko god da je pripremao tu dokumentaciju od forumaša će ti reći da vraćaju bukvalno za pogrešnu tačku ili zarez.
 
Ma jasno je meni to radim sa papirima ali da neko nije naucio do sad da spremi dokumentaciju nije mu ovo prvi put da se pripremaju papiri a da nije kako treba plus ne saradnja organa izmedju sebe itd ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569787#p569787:q76awnyt je napisao(la):
AntonioBandera(s) » Pon Sep 24, 2018 11:05 pm[/url]":q76awnyt]I ako sam dosta puta razmisljao da zafrkavam Vracarca za sendvic....U ovome bi se u potpunosti slozio sa njim. I stvarno bih voleo kada bi na ovom forumu ljudi razmisljali svojom glavom, bili realni...a ne manipulisani politikom onih iz opozicije ili ovih na vlasti. Kao neko ko zivi u centru grada ceo zivot, navijam za sto vise pesackih zona, garaza, zelenila..za ekoloski prihvatljiviji grad, bez pregrst automobila, za vise bici staza...Jer to je stvarno potrebno gradjanima i ovome gradu, ovom vremenu u kom zivimo. Pustite se ljudi teorija zavera, stranackih njesra...Pohvalite i dajte podrsku stvarno onome sto je dobro, a zestoko se usprotivite onome sto nije. Jednostavno, vodite se zdravim razumom.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569793#p569793:q76awnyt je napisao(la):
fjerinic » Pon Sep 24, 2018 11:26 pm[/url]":q76awnyt]Inače stalno mi iskaču sponzorisane objave one grupe "pešaci nisu maratonci" i prosto ne verujem kakvi su to ljudi u pitanju. Ja da živim na topličinom vencu pevao bih da mi prave pešačku zonu ispod prozora. Šizofren narod.
Problem u nas "Beograđana" je što mnogo volimo da se hvalimo kako smo "autentični Beograđani" i kako volimo da možemo iz kreveta da direktno zakoračimo u svoja kola ili gradski prevoz (zavisi ko šta preferira) i da čim izađemo iz prevoznog sredstvaq , jednom nogom već budemo na ulazu našeg radnog mesta.
Drugi problem je što se pojam "zelenila" razlikuje u nas "zelenih" građana i ovih iz gradske vlasti. Sa druge strane , sve češće se dešava da i ono što imamo zelenih površina (mislim na veće prostore) , ili gledamo za prebetoniramo ili da raskrčimo prostor i dižemo "velepna stambena zdanja" , a ovamo imamo priču kako se zalažemo za zeleniji grad. Da bar radimo kao što se to radi u Norveškoj i Švedskoj , ne bi nam cela situacija tako teško pala.
A takođe , može se reći i da je problem što smo skloni preterivanju u nekim stvarima i ne znamo za granicu , te idemo iz krajnosti u krajnost , iako za neke je za od tih stvari mogzuće naći kompromis.
 
Danas sam bio u Maršala Birjuzovoj ulici i po navici krenem pored Tanjuga i da preko Topličinog venca i Pop lukine odem na Brankov most i za Zemun. Međutim, ulica zatvorena ali tek kod semfaora i poplukine sa 2 bankine i buldožer koji stoji.... skinuli su sloj asfalta i eto dosta... nije žurba, ali ja sam okrenuo auto, Carice Milice i desno u Brankovu i napravio prekršaj, jer nisam znao koja mi je alternativa....
Mislim da će ovo biti veliki problem sve i da dozvole desno, pešaka tamo ima uvek i praviće se kolona za desno skretanje...
možda ima opcija da idem pored Tanjuga pa do Kralja Petra nekako, ali to su veoma uzane ulice sa dosta pešaka i ko god želi za NBGD i Zemun imaće veliki problem iz tog dela grada....
 
Jedini pravac iz garaze za NBGD je pored Tanjuga, Gracanickom, niz Ivan-Begovu, pa DESNO u Kneza Sime Markovica, Pariska, Karadjordjeva itd...

Slicna je situacija kao sa garazom Zeleni venac, moras pola grad da obidjes da se vratis na Nbgd.
 
sveta2013":1c81mm18 je napisao(la):
Mislim da će ovo biti veliki problem sve i da dozvole desno, pešaka tamo ima uvek i praviće se kolona za desno skretanje...
možda ima opcija da idem pored Tanjuga pa do Kralja Petra nekako, ali to su veoma uzane ulice sa dosta pešaka i ko god želi za NBGD i Zemun imaće veliki problem iz tog dela grada....

Eeehhh, kada u gradu ne bi bilo pešaka da smetaju "gospodi vozačima", bilo bi extra, zar ne (???). :mrgreen:
 
Zato Novobeograđani ne treba da se uvlače u taj deo.

Uvek se nađe pogodna putanja, ali nekima je teško da prošetaju do kola više od 100m.
 
Pa naravno da im je teško da malo prošetaju, jer, Bože moj, stalno govore za sebe kako nisu pešaci, već su isključivo - vozači (!?!?). :mrgreen:

Eto, prema njihovim rečima, znaju da voze, a ne znaju da hodaju. :lool:
 
Samo neka rokaju pesacke zone sa pojedinim koridorima oblozenih kaldrmom i bice super :D , primer Gracanicka-Ivan Begova a da se ja pitam tako nesto bi uradio i oko Njegoseve i po Dorcolu, polako cemo kao narod da menjamo svest i da izbacujemo kola iz glave. Pa moj cale ide po novine kolima 50m od kuce, ne moze ta stara garda tako lako da prihvati te "zapadne novotarije" ali mladji bi vec morali polako da se kultivisu. Pesacenje, bajs, vespice, gradski prevoz a tek na kraju automobil
 
Vračarac":1ks2ge9s je napisao(la):
Samo neka rokaju pesacke zone sa pojedinim koridorima oblozenih kaldrmom i bice super :D , primer Gracanicka-Ivan Begova a da se ja pitam tako nesto bi uradio i oko Njegoseve i po Dorcolu, polako cemo kao narod da menjamo svest i da izbacujemo kola iz glave. Pa moj cale ide po novine kolima 50m od kuce, ne moze ta stara garda tako lako da prihvati te "zapadne novotarije" ali mladji bi vec morali polako da se kultivisu. Pesacenje, bajs, vespice, gradski prevoz a tek na kraju automobil

Potpisujem. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=569879#p569879:qlgt2x23 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 25 Сеп 2018 11:02 am[/url]":qlgt2x23]Ako već odbacujemo izum zvani točak, što ne odbacimo i struju?
Не одбацује се изум, сем на његовом величанству аутомобилу, изум "точак" постоји и на аутобусу, трамвају, бициклу, мопеду, скејту, ролерима ...
 
Vrh