Šta je novo?

Rekonstrukcija Požeške ulice

Kizo brate video sam kad su majstori to postavljali, pre neki dan. Al zareko sma se da više ništa nepišem na ovu temu jer mi sama pomisao diže pritisak, a da se nerviram za bezveze nisam toliko lud. Čini mi se da fali tabla za Horel Šumadiju al to je njihov problem. Već sad kad čovek bolje pogleda može da vidi popucao beton oko šina ili oko one gume što su nalivali na svakih metar, al ok to će čika Đido sve da završi.
Požeška je spremna za detaljnu rekonstrukciju.
 
Kao sto rekoh 10.oktobra na ovoj temi, ugao milosava vlajica i pozeske opet su raskopavali tu istu rupu iako su je konacno asfaltirali pre recimo nedelju dana. Stvarno nisu normalni! Ali zato par metara odatle, rupetina kod sina od raspuklog behatona zvrji i ceka neku drugu intervenciju, recimo prolece?
 
Strasno koji dilitanti da se ja pitam svitevski nikad vise nebi nista radio u bg sad ce komunalna policija od osmog pa ce da pljuste prijave a gdje su putokazi po bulevaru kralja aleksandra jedno 10kom nijedan nije vracen :bash:
 
direktor":3dsoyujj je napisao(la):
Strasno koji dilitanti da se ja pitam svitevski nikad vise nebi nista radio u bg sad ce komunalna policija od osmog pa ce da pljuste prijave a gdje su putokazi po bulevaru kralja aleksandra jedno 10kom nijedan nije vracen :bash:
Ako budu vracani kao ovi u Pozeskoj, bolje da ih ne vracaju. Osim sto fali deo, ovo samo sto se ne odvali. Pogledajte levu stranu odpozadi znaka. NEMA srafova. Pa sta sad treba, ja da uzmem srafciger i kupim srafove da zasrafim? Ili i za to treba prijava, postupak...

Naravno da su znaci samo sitnica u odnosu na pucanje asflata, izlivanje vode pri svakoj vecoj kisi, ispadanje gume oko sina i nalivanje svakih mesec dana, itd. Imate slike gore o tome... A videste li tek "sredjen" trg kod Cesme???
 
vucko":384esh4q je napisao(la):
Koji uzas covece!Treba vezati odgovorne za taj stub i bicovati ih!
Не. Треба их обесити за тај исти стуб (мада, како је стављен, не верујем да би издржао).
 
U pozeskoj ispod sumarskog postavljaju se ivicnjaci pored postojeceg u dva reda veliki bjeli masivni uz trotoar prema zelenoj padin ispod sumarskog u duzini od 50m nije mi poznata svrha istih :kafa:
 
Prošao sam pre neki dan Požeškom ulicom, i jedino što mogu reći je da je kriminal na šta ta ulica liči (imajući u vidu da je nedavno rekonstruisana)... od raspadnutog asfalta, do skroz uleglih šahtova (ponegde i desetak santimetara)... Bravo Đilase!

Samo jedna slika jer sam vozio, a ovo je bilo na semaforu i ne pokazuje na najbolji način stanje ove ulice.

Još jednom... Bravo Đilase!

pozeska.jpg
 
442doBGD":31326ufl je napisao(la):
Prošao sam pre neki dan Požeškom ulicom, i jedino što mogu reći je da je kriminal na šta ta ulica liči (imajući u vidu da je nedavno rekonstruisana)... od raspadnutog asfalta, do skroz uleglih šahtova (ponegde i desetak santimetara)... Bravo Đilase!

Samo jedna slika jer sam vozio, a ovo je bilo na semaforu i ne pokazuje na najbolji način stanje ove ulice.

Još jednom... Bravo Đilase!
Daj, ne preteruj, ko da Đilas lično nadgleda svaku rekonstrukciju ulica u Beogradu. Ovo jeste loše urađeno, ali je bolje od onoga kako je bilo.
 
Za oko 900 miliona dinara, koliko je uloženo u Požešku, ona bi trebalo da izgleda odlično, a ne "bolje od onoga kako je bilo".
 
Pravo pitanje je da li je još uvek u ,,garanciji,, da se nastali nedostaci i oštećenja saniraju, po ugovoru, o kvalitetu izvedenih radova.
 
Garancija je 3 godine ako se nevaram prijavite :kafa:
 
U toku je još jedna rekonstrukcija požeške u delu sa raskrsnicom sa petra mećave (kod doma zdravlja) :notok:
Radili su pod okriljem noći od sramote da ne vide gradjani :D
 
A ja se cudih sto se hvali sapic pre neki dan rekonstrukcijom pozeske kad Djile nije smeo ni da je pomene od sramote :D
 
I dalje stoji neasfaltiran plato ispred garaza na uglu Pozeske i Trebevicke kada krenu pluskovi pesak i blato se slivaju na sine..
 
pedja76":mr4yhgmn je napisao(la):
U toku je još jedna rekonstrukcija požeške u delu sa raskrsnicom sa petra mećave (kod doma zdravlja) :notok:
Radili su pod okriljem noći od sramote da ne vide gradjani :D
Baš njih briga za i za građane i za saobraćaj, nego noću je sad hladovinka ;)
 
A bas sam se pitao kad ce rekonstrukcija i sto je tema zamrla :laugh:
 
Na uglu Beogradskog bataljona i Pozeske ogromne rupe uz tramvajske sine...
:kafa:
 
Prijavljeno.... pa da vidimo kada ce, po ko zna koji put, zatvoriti ovu raskrsnicu zbog popunjavanja rupa.
 
Dve godine od kako je rekonstruisana Požeška ulica »

11. Mart. 2012 | (16:57 -> 18:13), Izvor : Studio B, Komentari: 0

Prošle su dve godine od kako je otvorena rekonstruisana Požeška ulica na Banovom brdu.


Preko petlje Radnička i petlje Hipodrom sa novog mosta direktno će se moći na Banovo brdo, tačnije u Požešku ulicu, koja je pripremajući se za taj trenutak kompletno rekonstruisana pre tačno dve godine.


http://studiob.rs/info/vest.php?id=74303

A covek bi pomislio da je rekonstrukcija pozeske radjena zbog tramvajske infrastrukture :rolleyes:
 
Po ko zna koji put se uz tramvajske šine pojavljaju kanjoni pukotine i rupčage. Ne može da se sastavi 6 meseci da se neko ne zatvori raskrsnice i "opravlja" asfalt. Pohvalno je što se neko setio da izravna onaj jedan šaht kod City hola.
 
2012":1e5qs4a5 je napisao(la):
I dalje stoji neasfaltiran plato ispred garaza na uglu Pozeske i Trebevicke kada krenu pluskovi pesak i blato se slivaju na sine..


Brate te garaže su ispod moje zgrade, kad padne veća kiša pored moje zgrade kroz onaj parkić iznat tih istih garaža teče reka, jer je tu takav nagib da sva kiša koja padne or Kraljice Katarine i od Bazena sva voda se sliva tuda pored mojih prozora i izlazi pored istih garaža na požešku. Kad je bila REKONSTRUKCIJA Požeške ja pitao onog nadzornog organa što tu nestave rešetke, a ispod trotoara veće cevi za odvod kišnice, znaš šta mi je odbovorio, po starom srpskom ,, JEST I TO ME ZEBOLE, TO NEMA U PLANOVIMA.
Ne može da radi rekonstrukciju neko ko se nije upoznao sa stvarnim stvarima na terenu, boli radnike uvo dal će se tu slivnici zapušavati i dal će se praviti jezero na šinama na raskrsnici Požeške i Valjevske.
Smešno imamo jezera na brdu posle kiše.
Postojao je predlog pošto sma ja stari brdjanin još pre 90tih da se od raskrcice Mire Popare i Petra Lekovića napravi tunel sve do Lazarevačkog druma, čija bi osnovna funkcija bila da prihvata svu kišnicu i da je sprovodi u kanale u Makiš. Al se odustalo jer je SKUPA INVESTICIJA (nisu mogli da se dogovore koliki je čiji deo)
 
Požešku su malo upristojili. Evo par snimaka iz 2015. Istina, gledala sam da izbegnem ružne prizore pa da vidimo na šta to liči.
Pogledajte prilog 5

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1


Nije mi jasno, ko je odlučio da se umesto asfalta na trotoar zalepe i to bez imalo smisla pločice koje su vrlo brzo postale flekave pa se stiče utisak da ih je pregazio ceo vek. To su te o kojima je pisao kizaBB, odronile se na hiljadu mesta, ja prijavile one kod Doma zdravlja i brzo su ih popravili.

Mislim da je obavezno trotoare presvući dobrom podlogom, a o održavanju ispred zgrada kako (pametni) zakon nalaže da se staraju stanari. Jedno znam, šaht sigurno neću popravljati kao ni oborene stubove, zavarivati raspale kontejnere, kopati utabanu zemlju koja je zvanično zelena površina i sl.
 
Vrh