Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

Evo malo svežih slika sa još malo pa završenog dela iz 44-tog bloka.Pogled iz Gandijeve


Teretana

I ovde ima jedan ovaj brežuljak,inače ti brežuljci su uveliko korišćeni od strane klinaca sa biciklama u 45-tom

Ogradica

Z A B R A NJ E N P R I S T U P,kako čudno piše može da se uđe.

Igralište između zgrada unutar bloka,nije na šetalištu.I to je novo

Nadam se da će ovo biti dovoljno da spreči ulaz kolima sa parkinga

I ovo je između zgrada

I ovo je između zgrada,dobar stav



Travica je već ozelenela





Obnovljeno košarkaško igralište kod doma zdravlja








Čini mi se da nema još puno posla.Nadam se da će do kraja septembra preći u 70-ti.
 
Gledajući ove i fotografije ranijih radova u bloku 44, prosto neverovatno koliko je smislenije odrađeno u odnosu na blok 45.
 
Одлично је испало ово,само се надам да ће ускоро средити и паркинге.
 
Malo večernjih slika šetališta u 44-tom



Ima ljudi iako još nije sve završeno

Novo košarkaško igralište kod doma zdravlja

Tu su postavljeni i stolovi za stoni tenis
 
Možda će zvučati glupo, ali što nisu stavili neku mekanu podlogu na košarkaški teren? Čitao sam da su na par mesta na NBG tako uradili.

P.S.
I dalje ne mogu da se načudim koliko lepše, smislenije i prijatnije izgleda u odnosu na blok 45. Čak i ove ciz - cak staze koje su napravili.
 
OK, ali zašto bi to bio problem u jednom bloku, a u drugom ne (gde je već izgrađeno ono što sam opisao)?
 
PfvkmA3.jpg

3Myin5u.jpg

Danas 20.10.2001. godine obisao sam setaliste i nazalos video ovu radnu masinu kako se krece po setalistu celom duzinom od bloka 70 do bloka 45 ,sve vreme je iz masine curelo ulje ,celo setaliste je u flekama od ulja.Zaustavio sam vozaca doticne masine i skrenuo mu paznju da mu curi ulje i da je celo setaliste u flekama od ulja ,ukazao mu da ima jako puno male dece i starijih ljudi tesko pokretnih i da mogu da se okliznu na to ulje koje curi iz masine koju on vozi ,nazalost odvezao je masinu da i dalje prosipa ulje po setalistu koje jos uvek nije zavrseno ,curelo je i po onim lepim belim plocama i po decijem igralistu kod shop and go prodavnice .Pitao sam i radnike na gradilistu da li ima neki sef ,uputili su me do njega i njemu sam isto ukazao na gore opisani problem i odveo ga da mu pokazem te fleke od ulja.On je pogledao i rekao pa valjda ce do predaje radova da se te fleke isperu od kise i prasine i udaljio se .
Ako ima neko strucniji ovde na forumu da kaze savet neki da li i kome prijaviti ovaj problem.
Znaci nisu ni zavrsili a usrali su setaliste.Uzas.
 
Pa realno oni su "pustili u promet" nezavrseno setaliste....
Sad verovatno jure podizvodjace da zavrse sto nije zavrseno.Ili ne jure i bas ih briga...
 
Zna li se nešto kada počinje da se radi 3. faza u bloku 70?
 
Pored Beokoma, prijavi u Vesiću direktno na Tviter. Trenutno je aktivan zbog izbora i ovo može da mu bude zicer.

edit: tek sad vidim da je post star više meseci. Da li su se fleke isprale?
 
Postovani
danas 10.05.2022 godine u prepodnevnim casovima na šetalištu Lazaro Kardenas blok 44 ispred broja Nehruova 130 , preko puta prodavnice Shop&Go , Frikomov kamion je doneo dva zamrzivaca i istovario ih jedan na samom setalistu uz samo decije igraliste na stazi a drugi na zelenu povrsinu pored stuba za osvetljenje na koji ce verovatno prikaciti na elektricnu energiju ta dva zamrzivaca za sladoled .Dok je kamion dovozio zamrzivace , na ulazu na setaliste je udario i iskrivio i izbacio iz lezista dva stuba jer je tockovima kamiona gazio i jedan i drugi stub,potom je isti kamion isao gazio po zelenoj povrsini i nagazio tockovima cetvrtasti poklopac sahta koji je iskrivio i pomerio ga iz lezista.
Napomena , setaliste je renovirano i pusteno u upotrebu u februaru-martu mesecu ,na mestu gde je Frikom napravio stetu i istovario zamrzivace za sladoled nalazi se decije igraliste i svaki dan se igra na stotine dece uzrasta od godinu dana do 14-15 godina,velika je posecenost na tom igralistu ,postoji opasnost da mala deca upadnu u taj saht na kome je Frikomov kamion iskrivio i poklopac i izbacio ga iz lezista.
Verovatno postoji mogucnost i kada Frikom bude dovozio sladolede svakodnevno za te zamrzivace da opet vozi po zelenoj povrsini i ostecuje stubice jer je setaliste Lazaro Kardenas predvidjeno samo za pesake,nije ostavljena mogucnost da se kamionom vozi po setalistu ,ali eto Feikom kamion je pregazio stubice i nasao nacin da dodje do setalista.

U prilogu vam saljem par fotografija iz kojih se vidi gore opisani dogadjaj.
01IMG_20220510_124703.jpg


03IMG_20220510_124639.jpg

04IMG_20220510_124752.jpg

05IMG_20220510_124820.jpg
06IMG_20220510_124822.jpg


07IMG_20220510_125542.jpg


08IMG_20220510_125701.jpg


02IMG_20220510_124624.jpg
 
@astrodule najbolje zna kako to da se brzo reši, tj. kome bi bilo najbolje da se prijavi.
Situacija je potpununo jasna, a takođe je i potpuno jasno da niko od nadležnih neće da se potrudi da se problem reši.
Komunalna milicija, Saobraćajna policija, opštinska inspekcija - svi oni su nadležni.
 
Neće biti renoviranja šetališta u bloku 70, izvor FB grupa Blok 70 - Zajednička akcija
Posle šest meseci saradnje, dogovora, zajedničkog kreiranja i planiranja, zatečeni smo u neverici odlukom Zelenila da NE RENOVIRA poslednji deo šetališta Lazaro Kardenasa!
29.04.2022 smo dobili zaničan odgovor, koji citiramo:
💩
„Obaveštavamo vas da se radovi na sanaciji šetališta Lazaro Kardenas u bloku 70 neće realizovati u toku sledeće kalendarske godine. […] Bili smo prinudjeni da svoj poslovni kapacitet – angažovanje ljudstva i mehanizacije preusmerimo na druge lokacije […].“
😡
Ta odluka, praktično, znači da će jedna trećina celokupnog Šetališta koje se proteže duž blokova 45, 44 i 70 ostati zapuštena kao ruglo Novog Beograda, te da će 20.000 stanovnika bloka 70, kao i brojni posetioci Savskog keja biti zanemareni u odnosu na Savske blokove u kojima je rekonstrukcija završena.
 
Postovani
danas 10.05.2022 godine u prepodnevnim casovima na šetalištu Lazaro Kardenas blok 44 ispred broja Nehruova 130 , preko puta prodavnice Shop&Go , Frikomov kamion je doneo dva zamrzivaca i istovario ih jedan na samom setalistu uz samo decije igraliste na stazi a drugi na zelenu povrsinu pored stuba za osvetljenje na koji ce verovatno prikaciti na elektricnu energiju ta dva zamrzivaca za sladoled .Dok je kamion dovozio zamrzivace , na ulazu na setaliste je udario i iskrivio i izbacio iz lezista dva stuba jer je tockovima kamiona gazio i jedan i drugi stub,potom je isti kamion isao gazio po zelenoj povrsini i nagazio tockovima cetvrtasti poklopac sahta koji je iskrivio i pomerio ga iz lezista.
Napomena , setaliste je renovirano i pusteno u upotrebu u februaru-martu mesecu ,na mestu gde je Frikom napravio stetu i istovario zamrzivace za sladoled nalazi se decije igraliste i svaki dan se igra na stotine dece uzrasta od godinu dana do 14-15 godina,velika je posecenost na tom igralistu ,postoji opasnost da mala deca upadnu u taj saht na kome je Frikomov kamion iskrivio i poklopac i izbacio ga iz lezista.
Verovatno postoji mogucnost i kada Frikom bude dovozio sladolede svakodnevno za te zamrzivace da opet vozi po zelenoj povrsini i ostecuje stubice jer je setaliste Lazaro Kardenas predvidjeno samo za pesake,nije ostavljena mogucnost da se kamionom vozi po setalistu ,ali eto Feikom kamion je pregazio stubice i nasao nacin da dodje do setalista.

U prilogu vam saljem par fotografija iz kojih se vidi gore opisani dogadjaj.
Ако си већ био ту и видео, требао си и да сликаш тај Фрикомов камион, где се види регистарски број и гаражни број на камиону. Пријавиш то све Беоком сервису и пошаљеш слике. Слике пошаљеш и Фрикому, уз објашњење да ће добити пријаву. Казну мора да плати Фриком, пошто је њихово возило, а возачу после ту казну одбију од плате.
 
Neće biti renoviranja šetališta u bloku 70, izvor FB grupa Blok 70 - Zajednička akcija
Posle šest meseci saradnje, dogovora, zajedničkog kreiranja i planiranja, zatečeni smo u neverici odlukom Zelenila da NE RENOVIRA poslednji deo šetališta Lazaro Kardenasa!
29.04.2022 smo dobili zaničan odgovor, koji citiramo:
💩

„Obaveštavamo vas da se radovi na sanaciji šetališta Lazaro Kardenas u bloku 70 neće realizovati u toku sledeće kalendarske godine. […] Bili smo prinudjeni da svoj poslovni kapacitet – angažovanje ljudstva i mehanizacije preusmerimo na druge lokacije […].“
😡

Ta odluka, praktično, znači da će jedna trećina celokupnog Šetališta koje se proteže duž blokova 45, 44 i 70 ostati zapuštena kao ruglo Novog Beograda, te da će 20.000 stanovnika bloka 70, kao i brojni posetioci Savskog keja biti zanemareni u odnosu na Savske blokove u kojima je rekonstrukcija završena.

Koliko sam ja video ovih dana u prolazu, sada se u bloku 70 radi na zameni toplovoda (deo od OŠ "20. oktobar" do Save). A toplovod u bloku 45 je menjan dve tri godine pre rekonstrukcije šetališta, tako da je sasvim moguće da se ovde radi o sinhronizaciji radova.

A ja mislim da je bloku 70 pre potrebna jedna temeljna popravka postojećeg (zamena asfalta i sloja zemlje na zelenim površinama, klupe, bandere) nego kompletna ponovna izgradnja šetališta kao u bloku 45, koji je stvarno bio raspad. Izgled šetališa u 70-tom se razlikovao od onog u 45 u više stvari, drugačije je projektovano i bilo bi šteta da se sve to ukloni.
 
То су мање више и предлагали из Заједничке акције па су ваљда уболи живац Зеленилу које је одлучило да их "казни" одлагањем реконструкције
 
Stvarno bi bilo šteta da se menja koncept i izgled. Nisam o ovome razmišljao dok nije počela rekonstrukcija u 45-tom... možda sam ovo već pisao, ali mi se nakako čini da je šetalište u 70 bilo projektovano nakon iskustva sa 45-tim, i da zato staze nisu sa "ćoskovima" već su zelene površine krivolinijske, što su stavili kamene kocke da ih razganičavaju pa ljudi instiktivno izbegavaju da gaze po travi nego prate stazu i sl...

Asfalt jeste propao i odavno je zreo za zamenu, treba nova, sveža zemlja, nova trava, klupe, osvetljenje. Ali izgleda da je velika lova u "rekonstrukcijama".
 
То су мање више и предлагали из Заједничке акције . .
 
Vrh