Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

Prolazio sam više puta od 44-og do 45-og i na početku su postavili one "potapajuće stubiće", ali prolazio sam u razna vremene i 2 od 3 stubića su uvek spuštena.
Jel neko video da su sva 3 podignuta tj. zatvaraju prolaz?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Malo novih sličica...









Imam utisak da brzo ide iako nema puno radnika











Vazduh trepti kao da nebo gori....
 
Gledam kako je urađen deo šetališa kroz blok 45 i kako se menja deo kroz 44, pa se pitam kako će odraditi blok 70.

Naime, u 45 i 44 zelena ostrva i pre radova su imale, najvećim delom, neke pravougaone oblike, granice između šetališta i travnjaka su bile uglavnom prave linije.... u bloku 70 nije baš tako, tamo ima puno krivolinijskih staza koje su ponegde odvojene od travnjaka sa sitnijom kockom, "ćoškovi" travnjaka su urađeni kao lukovi. A to je dovelo do toga da pešaci nisu baš "sekli" te travnate ćoškove, nema onih utabanih staza. Razlog: nesvesno, ljudi šetaju po asfaltu, izbegavaju kamenu kocku na ivici asfalta jer je udobnije gaziti po asfaltu nego bo gruboj, neravnoj kocki... i to je, uz lučno izvedene ivice zelenih površina, zaštitilo travnjake. Do rekonstrukcije u bloku 45 nisam ovo nikada primetio. Neko je nekada davno izgleda vodio računa o predvidljivom ponašanju ljudi dok se šetaju.
Sad, kada vidimo da su 44 i 45 rađeni "pod lenjirom" i sa ovim glatkim belim kockama oko travnjaka, postavlja se pitanje da li će isto da urade i u bloku 70. Verujem da hoće, pošto im je ovaj način daleko lakši i jeftiniji...
 
Evo malo slika:
Prve četiri su poprečne staze u blizini doma zdravlja.







Pogled iz Nehruove ka 70-tom

@Serb Packer jel si na ove stubiće mislio?
Video sam odmah po završetku radova da su sva tri bila podignuta i svetleli su crveno na vrhu ali u pravu si,od tada stoje ovako dva spuštena.

Pogled na urađeni deo u 45-tom

U visini doma zdravlja pogled ka 70-tom

I pogled ka 45-tom

Zanimljivo,odavde prestaju široke ploče na uzdužnim stazama



Ovo je negde na sredini 44-tog



Ove betonske fotelje očigledno sklanjaju



Ali će zato ova česma preživeti.Ovakav model čini mi se postoji i na keju.

Ovo je već sam kraj šetališta u 44-tom ka Gandijevoj.



Eto potrudih se da slikam kompletne radove u 44-tom
 
Evo malo "radova" u 45om
Pa jel može sve odjednom da se ne kopa, nadam se da je bar mašina tu koja gura kroz zemlju da ne kopaju rov...
IMG-25e8bb1b0db3801811d0cbcbedc2a779-V.jpg
IMG-3c35f042faaf8000ae8cbc983e3fb924-V.jpg
IMG-017546ec828826a1afaa719531e67ead-V.jpg


Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Nisam siguran da su zaboravili, mislim da se nije nimalo razmišljalo unapred...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
solecar":3hkdvnac je napisao(la):
To mu dođe na isto, barem ja to tako vidim.
Pa da. Mislim to je greška i u projektu. Pogotovo što koliko vidim ovo su ona "okiten" creva, to je moglo, da se planiralo da bude položeno u toku radova. Oni će tu optiku da provuku...
U celom tom kraju polažu creva...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Kažu na Fejsu da se postavlja optika. Jbg, teško je sve to predvideti :bash:

Pa zar je toliko teško malo uključiti mozak, pa neka čak postave kablove iako nema potrebe, nije taj kabl toliko skup.
 
astrodule":fsbtnror je napisao(la):
Kažu na Fejsu da se postavlja optika. Jbg, teško je sve to predvideti :bash:

Pa zar je toliko teško malo uključiti mozak, pa neka čak postave kablove iako nema potrebe, nije taj kabl toliko skup.
To čak nije ni kabl nego crevo. To što sad guraju. Pa će kroz njega kabl. Dakle moglo je crevo odma pa ako treba optika "eno vam šaht uđite i gurajte".
Ali tu je sad i caka. Ovo se sad gura tamo kuda podizvođač hoće, da smanji troškove.
Ono kad već razvaljuješ onda je svejedno .
Tako su duž Gandijeve kopali u drvoredu jer im je lakše zemlju da kopaju i "vraćanje u prethodno stanje" se svodi na vraćanje zemlje na gomilu.
A to što su oštetili par stabala usput, koga briga...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Opet ću morati da ponovim da ljudi koji vode ovaj grad ga ili mrze ili nikada u životu nisu ništa radili u životu, pa ne znaju.

Pa prilikom renoviranja stana se predvidi kuda će d aidu instalacije, pa se razvuku za svaki slučaj i dodatni kablovi da ne bi morali ponovo da se šlicuju zidovi.

Jedna jeftina plastična cev da je provučena ispod svakog renoviranog trotoara bi svima olakšala posao, ali dobro, moraju pare da se vrte.
 
Iz ličnog iskustva tvrdim da investitora pošteno boli uvo da, pre nego što se uopšte pristupi izradi projekta, okupi sve činioce (a predvidi i potencijalne korisnike prostora i instalacija) i na sastanku svi izlože potreba. Onda da na terenu to usklade i naprave neki utility ditch. Boli ih uvo zato što ih niko ne kontroliše pa se ponašaju opušteno. I zbog toga jedan vrlo prost posao, kakav se radi u bloku 44, pretvaraju u odiseju od nekoliko meseci.
 
Tu sad "dolazi na naplatu" cela suština ovog "projekta".
A to je "ajde da se pohvalimo bilo čime pred izbore".
A onda se naleti na likove "ma samo da se gradi", i to je to...
Ko zna šta će tu još biti.
BTW, juče prolazio onim delom od sredine ka Savi, i one ploče u onim "trakama" već klackaju.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Асфалтиран је део шеталишта у блоку 44 код Нехруове и Дома здравља Нови Београд:







 
Evo i mojih slika od danas:

















Rade i dva igrališta unutar bloka


 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863635#p863635:17q8m12q je napisao(la):
Anonymo96 » 11 Jul 2021 12:19[/url]":17q8m12q]Асфалтиран је део шеталишта у блоку 44 код Нехруове и Дома здравља Нови Београд:
Jel ovo do ugla fotografisanja ili je stvarno asfalt višlji u odnosu na šaht?
 
Опуштено,ту где се асфалт спушта је граница до које је за сада постављен завршни слој асфалта,а шахт обично поставе на трајну висину тек пре него што поставе завршни слој.
 
Jel ovo "stari" šaht, pa će da skinu poklopac kad urade završni sloj i da onda bude "u nivou?
Nadam se da su sad provukli ona creva da bude ko u bloku 45…

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
То јесте стари шахт,за нивелацију сам већ написао.
 
Радови на овом шеталишту у блоку 44:












 
Јуче сам опет дошао у блок 44 да обиђем радове на овом шеталишту.Већи део шеталишта је асфалтиран,мада се осим тога ништа посебно није променило:








 
Ne znam da li je neko čitao forum, ali staze u bloku 44 su daleko smislenije od onih u bloku 45.
 
solecar":2lt1d536 je napisao(la):
Ne znam da li je neko čitao forum, ali staze u bloku 44 su daleko smislenije od onih u bloku 45.
Malo je i drugačija "konfiguracija terena", a i mislim da su bilk pod većom "prismotrom građana" posle onih "lutanja u projektu" u bloku 45.
Izgleda da je budžet bio restriktivniji pa su smanjili upliv mermernih ploča i raznih drugih drangulija.
Građani su uspeli i da proguraju par primedbi u smislu količina klupa itd...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Vrh