Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

Upravo tako...
Bild1.png
 
Кила":gppsil85 je napisao(la):
Јел пројектанту инспирација за ово био тетрис? Баш ми се не свиђа што је све тако оивичено и правоуганикоквадратасто...
Veliko je pitanje šta je "projektovano" a šta je na kraju izvedeno...

Zanimljivo bilo videti projekat...

BlokBrateBlok
 
Rekonstrukcija je praktično završena.
Sada se donosi plan za novu gradnju na mestu terena za fudbal i neuređene površine, tik uz ovo šetalište.
Kako su zamislili, da li će kamioni i mašine da prilaze i odlaze sa novog gradilišta preko tek rekonstruisanog šetališta, ili kroz uske saobraćnice na kojima stanari parkiraju svoje automobile?
Naravno - rasturiće tek renovirano.
 
To obično tako ude Relja u 27 marta greda valjevo razvalila novi trotar uništila granitne ploče umjesto da su ih sklonili stavili grede ili beton privremeno ko u karadjordjevoj npr ...
Jel proslo to za gradnju u bloku usvojeno ...
 
Ne znam da li je za BLOK 45 usvojeno, juče je podneto preko 500 primedbi na PGR
 
relja":ev4qxa2t je napisao(la):
Rekonstrukcija je praktično završena.
Sada se donosi plan za novu gradnju na mestu terena za fudbal i neuređene površine, tik uz ovo šetalište.
Kako su zamislili, da li će kamioni i mašine da prilaze i odlaze sa novog gradilišta preko tek rekonstruisanog šetališta, ili kroz uske saobraćnice na kojima stanari parkiraju svoje automobile?
Naravno - rasturiće tek renovirano.
Sad je bio tek rani javni uvid, dok to dođe do gradnje, cenim da će ova rekonstrunkcija da ima svoju rekonstrunkciju...
Oni su već u problemu sa finansiranjem ostatka planiranog, pitanje je koliko će se ispoštovati planovi.


BlokBrateBlok
 
Evo stanja na dan završetka roka 31.XII 2020. Deluje kao da su ostale sitnice.Krećemo od sredine bloka isprek restorana Sv.Nikola.Zao mi je što su slike tamne,padala je kiša.



Ostale su ovakve sitnice

I ovo popločavanje

Fali dosta klupa a evo i primera onoga o čemu smo pričali-biće prečica



Ovde idu stabla,mislim



I igralište je završeno,bilo je klinaca iako je padala kiša





Stubići su postavljeni svuda okolo

A ovo će biti oni talasi izgleda












 
Zato i treba kod ovakvih rekonstrukcija ostaviti jedno 2 meseca da se vide pešački tokovi pa onda ispraviti staze prema tome, inače ćeš večito imati divlje utabane staze.
 
Dovoljno je pogledati google mape prije projektovanja, da ne kažem prošetati terenom.
 
Treba za početak uključiti mozak da bi se moglo konstatovati, a i ukapirati, da će građani da idu tamo kuda su išli svih ovih gtodina, bilo to asfaltirano, popločano ili obična zemlja.
 
Jesu li završili blok45, pošto je direktor Zelenila rekao:
Nastavljamo u bloku 44 u februaru, čim završimo u 45-om...

BlokBrateBlok
 
@Serb ja mislim da je februar realan da se počne 44.blok.Ostalo je ovo što sam slikao,da se izbetonira ova kratka staza(slika 1) Izbetonira ili šta već uradi ovo na slici 4,nekoliko klupa da se postavi i ona talasasta zemlja.Drveće će verovatno na proleće.
 
Tikvica":ulzosay3 je napisao(la):
@Serb ja mislim da je februar realan da se počne 44.blok.Ostalo je ovo što sam slikao,da se izbetonira ova kratka staza(slika 1) Izbetonira ili šta već uradi ovo na slici 4,nekoliko klupa da se postavi i ona talasasta zemlja.Drveće će verovatno na proleće.
A oni stubići na kraju šetališta ka 44om, jel to bilo u planu ili je dodato?
Meni nekako izgleda kao naknadna intervencija po onom kvadratu u koji su stavljeni i koji je isečen u asfaltu...

BlokBrateBlok
 
Blok 70 krece tek po zavrsetku rekontrukciju u bloku 44 ili ce se simultano raditi?
 
Pegasus":3ukovm5b je napisao(la):
Blok 70 krece tek po zavrsetku rekontrukciju u bloku 44 ili ce se simultano raditi?
Informacije koje ja imam da su se jedva "skrpili" za blok 44 i to zbog pritiska firmi koje treba da rade i računaju na tu kintu.
Blok 70 ako ne bude nekih iznenadnih priliva novca u budžet ili "potrebe izbora" 2022.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
MIslim da je i očekivano da blok 70 bude tek 2021, mada možda isto bude u dve faze kao blok 45 pa se produži i na 2023. Prve najave su mislim bile da će 4 godine trajati rekonstrukcija, što je tu negde. Ove dve faze iz 2020 su još i dobro i relativno brzo, organizovano prošle, prva faza iz 2019 je preteralno trajala i bila najneurednija koliko se meni čini pošto se blato pružalo u svim pravcima i kada je takoreći bilo gotovo. Ipak, sad je tu i najlepši deo šetališta, samo što bih voleo da se više upali rasveta u delu oko zanatskog (napomena nisam prošao jedno nedelju dana, možda u međuvremenu jeste).

Ono što je možda propuštena šansa je da se odradi par krakova staza samo pokrivenih sitnim utabanim šljunkom, obzirom da će se šetalište protezati preko 3 km. Ovako ima više paralelnih staza sve, betonirane. Predlog da se to odradi kada se bude radilo šetalište na nasipu (pošto je bilo najava).
 
SetalisteFazaRadova.jpg

Blok 44 , lepo vreme radovi kod nas na setalistu jos nisu poceli ,kod nas u bloku ima 500 metara setalista i od 85 godine kada su se prvi stanari doselili u blok 44 nije bilo nekih radova na setalistu sem povremene popravke klupa i posadjeno je desetak tuja ,kosi se redovno ,dok je zelenilo odrzavalo bilo je ok sad je zadnje vreme neka firma iz surcina radila ,ali je to amaterski odradjeno.Ovih dana ponovo vidimo zelenilo da uredjuje povrsine i odma se vidi kvalitet,posadili su skoro i drvored u bloku 44 pravac od setalista Lazaro Kardenas ka Savi .
Kada krenu radovi na setalistu kod nas u bloku 44 postavicemo slike .

PS:za DJ MASTER VLOGZILLA
Covek je ispljuvao beobuild postavio snimak na YT kako je laz da se radi setaliste ,a pritom je isao setalistem na Savi gore po nasipu i sreo hiljade ljudi ali mu nije palo na pamet da pita nekog od tih ljudi gde se nalazi setaliste Lazaro Kardenas.
Za nauk drugi put kad dodjes da snimas pitaj ljude uglavnom su svi ljudi iz blokova dobronamerni .
Evo i snimka i pohvala sto je isprozivao nadlezne zbog AQUA PARKA.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WmFUyABwJpI[/youtube]
 
Full time bot, ali nedovoljno pripremljen za taj PR koji radi, pun je paušala i nagađanja. Jedina mu je prednost što je svuda prisutan.

Šetalište u bloku 44 jeste zapušteno, a i fali mu ozbiljno ozelenjavanje. U b45 mi se dopada što nisu škrtarili na sadnicama, već su zasadili koliko-toliko oformljena stabla. A oni zatravljeni roller coasteri su se već "izlizali".
 
On ima toliko ociglednih gresaka u svojim video snimcima, ovo za setaliste Lazaro Kardenasa mu je doduse jedan od vecih bisera.
Nije mu trebalo vise od 2 minuta da se pripremi i pogleda na internetu gde je setaliste Lazara Kardenasa, a gde je Savski Kej i da ih ne pomesa,
a cak i da je pitao maltene bilo kog prolaznika na keju, bio bi upucen da treba da ode 200-300metara nize i da vidi radove.
 
To je onaj primer kada misliš da je neko koristan, ali ne potrošiš ni minut za pripremu. Na žalost, to je ono što ima prođu - samo je bitan kvantitet.

Mogao bi neko naš da malo češće diže dron jer se tako najbolje vidi šta je urađeno.
 
Isto tako se svaki put izblamira kada obilazi radove na batajnickom bulevaru ,jer dolazi iz pogresnog pravca i slika gluposti.
 
Vrh