Šta je novo?

Rehabilitacija magistralnih puteva

Спојили лепо са корисним: У Ћуприји искористили забрану кретања и - асфалтирали мост (ФОТО)
Реч је о гвозденом мосту, на улазу у Ћуприји из правца Јагодине, старом више од 100 година
most-(4)_620x0.jpg

ЋУПРИЈА - Локалне власти Ћуприје искористиле су продужени полицијски час, од петка у 17 сати до понедељка у пет, и асфалтирали коловоз на мосту преко Велике Мораве, на државном путу Јагодина - Ћуприја - Параћин.

Реч је о гвозденом мосту, на улазу у Ћуприји из правца Јагодине, старом више од 100 година, а који је веома фреквентан и није трпео дужу обуставу саобраћаја да би се комплетно урадио, већ су само саниране рупе на асфалту, објашњавају у општини Ћуприја.

"Искористили смо забрану кретања грађана од петка до понедељка и у договору са Јавним преузећем ''Путеви Србија'' и Предузећем за путеве ''Крагујевац'', у чијој је надлезности одржавање моста, да мост пресвучемо асфалтом од банкине до банкине", рекао је данас новинарима председник општине Ћуприја Нинослав Ерић.

"Због велике фреквенције саобраћај на мосту је била неизводљива реконструкција другим данима и искористили смо ову ситуацију, продужене забране кретања, да напокон санирамо цео мост, прилазе мосту са обе стране и да ојачцамо конструкцију на тачкама где је попустила", додао је Еерић.

Мост је недавно добио нову расвету.
most-(2).jpg

Ћуприја има у плану изгрању новог моста преко Велике Мораве, низводно од овога, који ће знатно растеретити и убрзати саобраћај на овој деоници пута. Овај мост ће остати за пешаке и бити туристичка атракције Ћуприје.
most-(3).jpg
Извор: Вечерње новости | 12.04.2020. 23:59
https://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1% ... -most-FOTO
------------------------------------------------------------------------------------------
У питању је мост на државном путу IIА реда бр. 158. Поприлично уско грло...
 
Kad Ce da ga ofarbani ili zamjene novim vecim ako ima potrebe ...
 
Svaka čast ljudima koji su sinoć izdržali mučenje od Zlatibora prema Čačku! Ja sam, na sreću, išao u suprotnom smeru.
Kilometarske kolone bile su na nekoliko mesta, a mislim da je najgore bilo na semaforima kod Jelen Dola (gde je kraj kolone bio kod skretanja za Lučane), kao i kod Požege. Malo bolje je bilo od Sevojna prema Požegi. Kada se u obzir uzme cela deonica od Sušice do Jelen Dola, mislim da su ljudi putovali i po 3 sata.
Ako ovako ostane i tokom leta, jedino da se noću putuje, ili da se skroz zaobiđu radovi preko Valjeva i Tare.
 
Imamo nesto novo po prvi put na ovom tragicnom projektu, a to je da imamo deonicu koju su poceli da obnavljaju, a ne obnavljaju je iz kredita, nego iz sopstvenih para. Rec je o deonici 3 godine projekta, deonica autoputa Nis1 (Trupale) -Nis 3 (Batusinac) i obrnut smer.

Znaci li to da su odustali da pojedine deonice rade iz kredita? I da li to moze tako s obzirom da je komplikovana procedura i da je za planirane deonice donesen i poseban Zakon.
Jos jedna stvar je kvalitet, deonice koje su radjene iz kredita su bile pod strogim nadzorom stranaca i sve te deonice su obnovljene perfektno.
Inace jos uvek ne znam da li je i zapoceta neka deonica 2 godine projekta. A trebalo je da buduu gotove 2015.
 
Merosina-Prokuplje opet zapoceli ono kao "detaljno" krpljenje, znaci urade kompletno 30 metara pa preskoce 50, pa urade 100, pa preskoce 300 :oops:

Ima li kraja ludilu?

I nije samo rec o krpacini. Znaci npr 100 metra puta kompletno skinu asfalt, urade i novu podlogu, pa asfalt u dva sloja, ali samo tih 100m!!!, onda opet vozete 200 metra po starom raspadnutom putu, pa ide 50 metra novog asfalta, pa 300 metra straog, pa onda 200 metra novog ali samo jedna traka.... Znaci neko treba da odgovara za arcenje para i krpljenje magistrale na taj nacin, magistrale koja treba da se kompletno rekonstruise.
 
Evo sta rade. Da se krsti covek i levom i desnom rukom.

Znaci ovo gde vidite stari asfalt, ostaje stari asfalt !!!

qQKUoX2.jpg


oolrsfY.jpg


wyr6gs8.jpg


nn4RxQk.jpg


M6o6Xf1.jpg


hSop77U.jpg


9EoQUQI.jpg
 
Баш ме занима који је "стручњак" радио процену.
 
Deluje nadrealno. Ovo je deonica koja je trebalo da bude rehabilitovana iz ovog kredita za rekonstrukciju magistrala. I sada ovo?!?!

Jedino logicno objasnjenje mi je da ni ove godine nece poceti planirana rekonstrukcija (sto je zaista necuveno ako je tako, s ozbirom da je javna nabavka za projekat raspisana jos pre 4 godine, ako do sada nisu mogli da ga urade onda sta reci), a deonica je jako puno propala, pa hoce da je pokrpe da nekako doceka sledecu godinu.

Drugo objasnjenje da je nece ni rekonstruisati dok ne naprave autoput?!

Ne znam koliko ce ona biti koriscena prilikom izgradnje autoputa? Trasa buduceg autoputa osim na prvih 5km od A1 ne ide blizu sadasnje magistrale. Mozda racunaju sa tim da ce teski kamioni da je uniste pa nece ni da je sredjuju dok ne naprave autoput? :(
 
Očigleno je na delu isproban recept (ne samo za puteve). Ne radi se ništa i čeka da skroz propadne. Onda dolazi Deux ex Machina i govori kako prethodne vlasti nisu marile za ljude i da će oni to rekonstruišu i naprave novo i lepše.
 
Zar tu nije već napravljen autoput?
Najavili na Pinku, pre godinu i po, najviše dve
 
:lol:

Prosao sam danas popodne i bio prvi u koloni koju propustaju pa sam pricao sa onim radnikom koji mase zastavicama. Samo krpe, tj kako on kaze "je****mo sojke", verovali ili ne od Merosine do Prokuplja 70% povrsine ce biti izgrebano, a bice izgrebana i presvucena i jedna deonica od kilometar i dvesta u kompletu.

Klasicno bacanje para, poenta nejasna.

Ima delova gde su ostavili bukvalno po par metara starog asfalta, cisto da te drmne da se ipak podsetis po kakvom putu vozis.
 
Ovih dana sam planirao da putujem putem Kula-Vrbas,da li neko zna da li su završeni radovi na rehabilitaciji ? Koliko sam uspeo da saznam,rok za završetak radova je bio kraj novembra 2020. poslednji put sam tuda prošao negde početkom novembra,i od Vrbasa do izlaza iz Kule je bilo pakleno. Nigde nisam našao vest da su radovi završeni,pa me zanima ima li neko informacije sa terena? Da li je saobraćaj sada normalizovan?
 
@Путник95, продужени су радови до краја јануара 2021.године.

30.11.2020. Продужетак радова на државном путу I Б реда број 15, деоница Кула (Бачка Топола) – Врбас (Савино Село)
До 30.01.2021. године, изводе се радови на појачаном одржавању државног пута I Б реда број 15, деоница Кула (Бачка Топола) – Врбас (Савино Село).
Саобраћај се одвија наизменичним пропуштањем возила.
Радови су обезбеђени адекватном саобраћајном опремом и сигнализацијом.
https://www.putevi-srbije.rs/index.php/ ... 0%B2%D0%B8

https://www.putevi-srbije.rs/images/pdf ... MP-SRP.pdf
https://www.putevi-srbije.rs/images/pdf ... MP-srp.pdf
https://www.putevi-srbije.rs/images/pdf ... MP-SRP.pdf
https://www.putevi-srbije.rs/images/pdf ... MP-srp.pdf
 
Prošlog proleća počeli su radovi na rehabilitaciji puta Požega-Ivanjica. Radovi su se obavljali na deonici od Požege do Arilja. Do sada je urađen završni sloj asfalta na deonici kroz naselje Grdovići kod Arilja, a na ostatku deonice do Požege je postavljen prvi sloj asfalta. Kvalitet urađenog je očajan. Na završnom sloju su vidljive pukotine, a na prvom sloju u naselju Tatojevica su se pojavile i rupčage. Najveći deo radova je izvršen jesenas kada je bilo vrlo kišovito vreme, pa nije ni čudo kakav je kvalitet.
 
Ne znam gdje drugo da postavim ovo pitanje.
Zna li neko, da li je u planu obnova mosta u mjestu Jezgrovice(opstina Tutin) na magistralnom putu Ribarice - Kosovska Mitrovica, na obali jezera Gazivode?
Most je srusen jos tokom bombardovanja 1999.g.
 
Vrh