Šta je novo?

Regionalni aerodromi u Srbiji

Ja gledao na sajtu, ako kupujete malo unapred (tipa mesec dana), karte su 37EUR u jednom pravcu... :) a iz Forlija lete za Zapadnu Evropu...:D
 
Pa da, ali sta je sa transportom do Nisa? :) Bilo bi jako cool kada bi Nis stvarno dobio par super destinacija i onda organizovao prevoz iz raznih centara Srbije. Ko zna, mozda je ovo pocetak!
 
jovanovm":2njilfcy je napisao(la):
Ja gledao na sajtu, ako kupujete malo unapred (tipa mesec dana), karte su 37EUR u jednom pravcu... :) a iz Forlija lete za Zapadnu Evropu...:D
od proleca i wizz air leti iz temisvara za forli za duplo manje para nego nis-forli
 
Dakle gde sve imamo aerodrome, kod Uzica, Kraljeva, Vrsca, Nisa,dalje.. ???
 
@Nenad
Pa voz do Niša ti je 350dinara... :/ Rekoh ne utiče toliko na cenu da stavim...
 
jovanovm":2frxmfzi je napisao(la):
@Nenad
Pa voz do Niša ti je 350dinara... :/ Rekoh ne utiče toliko na cenu da stavim...
Da, a do Niša vozom utrošiš toliko vremena da komotno možeš i busom da putuješ gde si hteo umesto avionom.
 
4h. Ne kažem da je efikasno, ali jeste jeftino i za studentariju. Iskreno, išao sam kolima do Italije, veruj mi, radije vih vozom do Niša. :D
 
Ne znam da li je to realno - putovanje do Nisa, pa od Nisa do aerodroma... To sto kazes, moze da bude interesantno samo za studente koji dzabolebare i imaju svo vreme ovoga sveta :)

Inace, BG-NI 350RSD????? Pa nije ni cudo sto nam se zeleznica raspada. Tu definitivno treba porazmisliti o simultanom povecanju cena i ulaganju viska u infrastrukturu. Ali to je vec za drugi forum...
 
Aha, ja sam putovao vozom za Novi Sad sa nekim studentskim popustom prošle godine za 120 dinara. :) Kad sam se vraćao niko me nije ni pitao za kartu (isto i iz Bara, npr... nije mi čak niko ni proverio ličnu kartu, a dve države...:p).

Naravno, varijanta samo za studente i mlade ljude. Koliko sam primetio, to je i ciljno tržište jeftinih letova.
 
Neverovatno... Jel su ZS cule za promene u Srbiji i dolazak trzisne ekonomije? :)

A sto se tice jeftinih letova, pa, ciljna grupa nisu samo mladi ljudi, vec i stariji koji bi recimo za weekend voleli da "otkriju" neku novu destinaciju.
 
Uh, koliko će biti aerodromova po našoj Srbiji neće nam trebati ni autoputeva a kamoli brzih pruga.
🛩️:violina:

...da ti dodam na spisak one koji rade Kraljevo, Kruševac, kao i
Ponikve, o kome imamo posebnu temu, kao i Bor:
Bor je građen kao deo "tercijalne mreže" SFRJ.


i najluđi plan - Ćuprija
airport-cuprija-30.jpg


Čudi me da Vranje nema plan za neki aerodrom, jer su oni jedina relacija u Srbiji koja zaista ima potencijal za domaći saobraćaj, bar gledano po mapi.

edit: i Jagodina je imala vrlo ozbiljan plan za aerodrom sličan ovom novom "Rosulje" u Kruševcu. Zahvaljujući svojim pozicijama, Palma je to mogao da izgura, ali kako sam čuo problem je lokacija. Naime planirana je izgradnja na lokaciji sadašnjeg sportskog aerodroma, koji je iznad grada ka planini Juhor. Bolju za sada nisu našli. Mada, na nekih 11km od centra Jagodine se mašta o ovom Ćuprijskom, koji bi bio nešto bliži gradu (Ćupriji) od postojećeg sportskog.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se broj započetih aerodroma bliži broju započetih puteva.

Ako ima neko stručan da mi objasni koji je smisao ovih malih aerodroma koji su ipak daleko veći i skuplji od sportskih.
Ja ne vidim smisao.
 
Poslednja izmena:
Ченеј најбоље да остане спортски аеродром. Бор и Поникве би ваљало развити макар за сезонске туристичке летове. Остало су све политички форсирани пројекти.
 
Aerodrom u Boru će biti izmešten na novu lokaciju jer je on u zoni kineskog rudnika "Timok" (Čukaru Peki), pa će biti ugrožen kada počne 2.faza kopanja rude. Zato je grad Bor doneo odluku da se aerodrom ustupi državi, tj. da udje u sastav "Aerodromi Srbije" jer će oni zajedno sa kinezima finansirati izgradnju novog aerodroma.
 
Novi aerodrom bi mogao da se izgradi bliže Zaječaru gde je pogodan teren, a blizu raskrsnice puteva prema Negotinu. Tako bi bio lako dostupan najvećim gradovima Timočke krajine, pa bi zato imao ime "Timok". :)

IMG_20230306_071142.png
 
Poslednja izmena:
Vrh