Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Ode DM :( Jedino mi je drago zbog tog parkinga koji je ispred trenutne zgrade, ono je pakao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880165#p880165:1j198jf5 je napisao(la):
Дошљак » 14 Sep 2021 09:38 pm[/url]":1j198jf5]На самој обали је неки технички објекат топлане, види се овде на фотографији на делићу где је уређена обала.

Idealno za polukružnu pasarelu iznad reke.
 
centrotekstilb8-001c.jpg


Meni je ovo preglomazno.

Jedan od razloga zašto ne volim ovakve zgrade na ovakvom mestu je što "jedu prostor" i prave nepregledni zid. Da su napravili 4 solitera ne bi smetalo.

Imamo sličnu zgradu iza (Kineski zid), ali ona je uvučena, a ova je neposredno uz ulicu.

Možda mi se zato mnogo sviđaju nove zgrade u Bloku 32. Vizuelno mi se lepo uklapaju, možda upravo zato što ne prave zid od 8 spratova celom dužinom. Jedino bih kod njih dodao prolaze između objekata.
 
Meni izgleda kao da se današnji tražioci projekata namerno utrkuju ko će što ružnije, što glomaznije, što nefunkcionalnije, što na gorem mestu, bez obzira na okruženje, da traže da im izgledaju objekti koje grade. Kada vidim nešto poput ovog primera iz bloka 32, što ga je astrodule spomenuo, prosto ne mogu da se ne načudim kako je tom nekome ko je radio projekat, uopšte dozvoljeno da gradi, kada nije izgradio rugobu od krmače, da se figurativno izrazim.
 
Девет спратова је адекватно за толики булевар. Може и нешто више. Што ми је зграда ружна, то је друго, али да је прегломазна - није.
 
Ma verujem ja da je sve to adekvatno, da se pravi ulični front, ali upravo je lepota NBG bila i jeste u tome što velike zgrade nisu gurane uz samu ulicu.

Mnogo bi pametnije za razvoj grada i decentralizaciju da su skoro sve novogradnje gradili na nekom novom mestu (npr, iza Pupinovog mesta) i tako napravili Novi Novi Beograd.
 
A bogme je tvoja (i moja) zgrada uz ulicu. A isto je 8+potkrovlje.

Teško mogu sada da važe norme iz 1970, baš nije realno. Poprilično je i prevaziđeno.
 
Jeste, ali nekako je naš tip zgrada kraći i ne pravi se toliki zid.

Znam da tražim nemoguće i da sam se navikao na ovakav NBG (naročito na stanje do 90-ih), ali ovde je možda i veći problem nedostatak infrastrukture - saobraćajne najviše, koja treba da prihvati sva ta nova kola i ljude.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880334#p880334:3v50xjeu je napisao(la):
astrodule » Sre Sep 15, 2021 1:37 pm[/url]":3v50xjeu]Jeste, ali nekako je naš tip zgrada kraći i ne pravi se toliki zid.

Znam da tražim nemoguće i da sam se navikao na ovakav NBG (naročito na stanje do 90-ih), ali ovde je možda i veći problem nedostatak infrastrukture - saobraćajne najviše, koja treba da prihvati sva ta nova kola i ljude.
A koji to deo grada ima adekvatnu infrastrukturu ?
Jos je NBGD i najbolji po tome.
Kazes nek se gradi kod Pupinovog mosta. Pa tamo je i sada saobracajni kolaps, jos kad bi se to izgradilo, bolje bi bilo tim ljudima da rade u NS, nego u Beogradu, brze bi stigli.

Problem je sto niko nece da se kod njega gradi, tj svi bi park, parking, pozoriste.
Jbg, to nece investitori, tu nema love, a lova pokrece svet.
 
Tebi je izgleda ideal da možeš da se rukuješ sa komšijom preko terase. :)
 
Ne, moj ideal je decentralizacija, ali ne BGD, vec Srbije.
Npr ti Solecar da odes da zivis u Kraljevo, i nemas problem sa guzvom i investitorskim divljanjem po BGD.

Problem sa NBGD je sto ima idealnu lokaciju i infrastrukturu, i magnet je za investitore.
 
Pa možeš i ti da odeš u kraljevo, pa nećeš imati problem sa parkovima i mostovima u Beogradu. :)
 
@chiko

Naravno da niko neće da se gradi ispred njegove zgrade.

No, ja pričam o planiranju. Pa ni Novi Beograd nije nastao preko noći, već je to bilo jedno veliko NIŠTA.

Zar nije vreme je da Beograd dobije neko novo naselje? Kada je nastalo poslednje veće naselje? Stepa?
 
U pravu si za nova veca naselja, ali to je mnooogo manje isplativo investitorima nego da zidaju na NBGD, ili po centru.
Treba da se izgradi insfrastruktura kompletna, a to kosta dosta.
Zatim cena nekog stana u nedodjiji izvan uzeg podrucja grada je mnooogo manja nego u centru zbivanja.
Mnogi ljudi ne bi nikada ni otisli da zive na takvu lokaciju (ja licno bih).
Itd.

Evo npr za ovu zgradu kod Merkatora, garantovano je merka Vradovic i jos gomila lovatora, ne mogu da ih zamislim da gledaju nesto pored autoputa iza kvantasa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880423#p880423:2t652ncx je napisao(la):
astrodule » 15 Sep 2021 15:48[/url]":2t652ncx]@chiko

Naravno da niko neće da se gradi ispred njegove zgrade.

No, ja pričam o planiranju. Pa ni Novi Beograd nije nastao preko noći, već je to bilo jedno veliko NIŠTA.

Zar nije vreme je da Beograd dobije neko novo naselje? Kada je nastalo poslednje veće naselje? Stepa?

Проблем је круг крша около који би сва та нова насеља оцвикао од града.

Постоје могућности за само релативно мала, типа на Бајдини у Миријеву, Миљаковац 3

Циљ треба да буде реконфигурација постојећих антифункционалних насеља од центра па надаље
 
Знао ам да ће и Центротекстил кад тад да руше, све су попунили, остала је још само Бајина башта, а рушили би и Стари меркатор комплетно да могу лако, али то би коштало.
 
Zepter je pre 10 godina planirao ovaj objekat u bloku 8.

080226-BL8-VS-02.jpg

080226-BL8-VS-01.jpg

080226-BL8-VS-04.jpg
 
Da. A projekat Zepterra u Bloku 65 su prodali. Nije mi jasan taj Zepter i njihova poslovna politika kod nekretnina. Imaju ono Brodogradilište, jagma za stanovima je sada takva da ne verujem ni da bi se 'Arapi' iz Beograda na vodi bunili kad bi započeli taj projekat, fazno.
 
Možda se u proteklih par meseci nešto promenilo ali koliko znam nisu prodali svo zemljište u bloku 65.
 
[/quote]
Спорна парцела је дугачка, па би непрекинута ниска зграда била велико ругло. Као што је и планирана зградурина била ругло, као што је и остављање у садашњем стању то исто.

Најбоље би било: једна танка кула на углу улица, још једна код "Ред страјпа", и између ниска уздужна зградица.

То не смета ником, а унапређује тај део града.
[/quote]
Izvini, ali ne slažem se. Tu, na toj parceli nema potrebe da se grade kule i zgrade. Jednostavno, nije neophodno, a napravilo bi samo problem.
Ima dovoljno mesta preko puta za poslovne objekte, gde stvarno ne bi nikom smetali, a u ostalom, tako je i planiran razvoj NBGa. Pričamo o zoni pored pruge (obe strane), koja je pogodna za poslovne objekte iz više razloga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=880107#p880107:2l28ybyk je napisao(la):
Igor » Uto Sep 14, 2021 6:28 pm[/url]":2l28ybyk]Na javnom uvidu je stambeno-poslovni objekat na uglu ulica Goce Delčeva i Bulevara Mihajla Pupina.

Ukupna bruto površina objekta je 46.894m2 a spratnost 3Po+P+8+Ps
Uf. Siguran sam da će tražnja biti velika i da investitor može da odredi visoku cenu kvadrata. To će biti neophodno zato što je i cena izgradnje sigurno visoka. Zamislite na NBGu nivo -3, to će da košta.
Taj deo NBGa je potpuno izgubio kompas. Kao neko ko je jedno vreme živeo u Kineskom zidu (jako loš kvalitet gradnje), svedok sam kako je "elitni deo" NBGa (mislim ma "Kockice"), gubio svoj kvalitet. Prvo su im oduzeli parkinge (Megatrend i Neimar zgrada), pa izgradnja u bloku 11a, sa novim projektima u bloku 9a (Gradina, pored kenedi residence, a najviše bivši Ikarus), ne može više da se "diše". Ali, dobra je cena i svako ima mogućnost izbora prema svojim mogućnostima i potrebama, da proda ako mu smeta ili da kupi ako voli takvo okruženje. Naravno, ostaje problem što je neko pre 10ak godina planirao svoj život u tom okruženju (npr. da mu deca idu u školu tu ili da provede starost u mirnom kraju), ali u našem društvu životi običnih ljudi nisu važni.
Svakako, moje mišljenje, da se izgubio svaki plan i smisao u tom kraju.
Investitorski urbanizam dominira, a posledice su dugotrajne, da ne kažem večne.
Jako je važno da se pritisne Direkcija i Grad, da se objave gde se troše,verovatno značajna sredstva od prodaje ovih lokacija. To je porodično srebro, a ne vidimo nikakva ulaganja u postojeće (kanalizacija na primer) ili nove lokacije ("treći beograd").
 
Vrh