Šta je novo?

Razno

Што рекоше да не идему у оф али то СЕРБианац је управо алузија на њихово србијанац, али то је нека друга прича за неку другу дискусију.

Узгред, претпостављам да има још људи који учествују у едитовању карти на https://maps.google.com/ http://www.openstreetmap.org/ или на http://here.com/ па ме интересује да ли да отворимо посебну тему за измене улица и објеката које би требало да се испеглају и на тим картама. Ово је питање посебно за модератора Игора.

Чињеница је да сви ти интернет сервиси и мапе користе наше време и ентузијазам да се исте карте побољшају али са гледишта све масовнијег коришћења повећава се и потреба за што већом тачношћу и ажурношћу тих карти, поготово што конкретно када су Гугл мапе у питању од пре пар месеци имамо и могућност звучне навигације као код Гармина или ИГО-а, тако да потреба за ажурним подлогама свима нама може да користи.

Знам да је све то за Џ и не бих да покрећем дискусију око тога интересује ме само да ли да покренемо ту причу и овде.
 
hobotnica":14jxkyz4 je napisao(la):
I tebi plusić Gaga što si se zaintrigirao. Ne znam šta piše na tablama, onim na ulici i na zgradama. Inače ja pitah one iz zavoda za statistiku i oni rekoše da imena tj. nazive odredjuje Sekretarijat za kulturu uprave grada Beograda i da su oni odredili Mihailo. To je nekad bio Bulevar Avnoja. Kad njih pitah o čemu se radi, naravno odgovora nije bilo.
Хвала за плусићћћ
Баш ћу да погледам, кад будем туда ишао, како пише на таблама. Ако су табле са Михаило, треба Секретаријат натерати :D да промене све табле и напишу како треба, Михајло.
Хоботнице погрешила си, некадашњи Булевар АВНОЈА је садашњи Булевар З.Ђ., а Булевар Михајла Пупина је некада био Булевар Лењина. :wink:
 
bulevar na novom beogradu se zove bulevar mihaila pupina, što se može proveriti na sajtu pošte.


da bi na tablama pisalo mihajlo, prvo mora da se donese odluka o promeni naziva ulice, pa onda da se to objavi u službenom glasniku grada beograda....
 
Gaga, u pravu si, ja sam pogrešila Bulevar Lenjina a ne Avnoja.
Milisave, odluka je doneta,možda misliš na ispravku odluke. Ovde postavljamo pitanje da li je odluka pravilna i kako se u istoj opštini jednom koristi Mihailo a onda Mihajlo. I zašto se isto tako državna institucija, institut koji nosi njegovo ime zove Mihajlo, a ne Mihailo. Slična je situacija i sa Generalom Nedeljkovićem i on bi trebalo da je Mihajlo, a ne Mihailo pa prema tome Ulica Generala Mihajla Nedeljkovića

Evo odgovora iz 2013
2013/1/17,
> Poštovani,
>
> Na osnovu uvida u dokumentaciju obaveštavamo vas da je naziv Bulevar Mihaila
> Pupina objavljen u Sl.list grada Beograda br 07/1997, a naziv za ulicu
> Generala Mihaila Nedeljkovića u Sl. listu grada Beograda br 03/1989.
> godine.
>
> Upućujemo Vas da se sa inicijativom za ispravku naziva ulica obratite
> Sekretarijatu za kulturu, Komisiji za imenovanje ulica, Trg Nikole Pašića 6
> ili na mail
> sanja.markovic@beograd.gov.rs<mailto:sanja.markovic@beograd.gov.rs>
>
> S poštovanjem,
>
> REPUBLIKA SRBIJA
> GRAD BEOGRAD
> GRADSKA UPRAVA GRADA BEOGRADA
> ZAVOD ZA INFORMATIKU I STATISTIKU
> Odeljenje registara i opštih poslova
>
> Ljiljana Beleuca
> Šef odseka prostornih jedinica i finansijsko
> administrativnih poslova
>
>
> Tiršova 1
> 11000 Beograd, Srbija
> Tel: +381/0/11/360-5718
> https://zis.beograd.gov.rs<https://zis.beograd.gov.rs/>
> ljiljana.beleuca@beograd.gov.rs<mailto:ljiljana.beleuca@beograd.gov.rs>

Usput evo i jednog komentara

http://www.gymko.edu.rs/pupin/porodica2.htm
 
ja koliko vidim hobotnice oni vas šalju da zahtev za ispravku ulice tek predate.


mislim da će još dosta vode proteći dok se ne izvrši promena u mihajlo.
 
to nek rade nadležni u gradskoj opštini a ne da na jednom mestu pišu Mihailo na drugom Mihajlo. Neka se opredele i utvrde pravi naziv ulice i njihovog sedišta. Usput na tu nepravilnost i nedoumice sam ukazala Sekretarijatu za kulturu prošle godine posle odgovora Zavoda, ali nikada nisam dobila odgovor. To je tzv. ćutanje administracije.
 
pravi naziv ulice je bulevar mihaila pupina.

to što to nepravilno je druga stvar.

preporučujem ti da se obratiš i zaštitniku građana zbog ćutanja administracije.


znam da zvuči kao mnogo cimanja, ali naš sistem je takav da je u nekim slučajevima potrebno veliko zalaganje pojedinaca da bi se neke stvari ispravile....
 
Nisam siguran da li je prava tema, ali svejedno veliko ruglo jeste, zašto nije sređeno, pa verovatno se igraju igre ko jeste a ko nije nadležan...

2014-02-20-140248.jpg


2014-02-20-140258.jpg


2014-02-20-140254.jpg


2014-02-20-140310.jpg
 
Tu će biti parnični sud, zato i rade sređivanje, mada ne znam tačno šta će se podrazumevati pod tim, da li i rekonstrukcija staklene fasade.
 
по закону, разред енергетске ефикасности мора да се унапреди за један ступањ при свакој реконструкцији, те по мени то значи да ће фасада вероватно морати да се мења.
 
Бивисе хвала за информацију.

Дихтовање столарије кинеском самолепљивом траком могао би бити један ступањ. Замена фасаде можда неки више :) Свакако треба темељно реконструисати. Ако је зграда потребна, процењена је погодном за употребу, треба је људски и спремити.
 
drum1":2w9ibsr2 je napisao(la):
јест да је тема Разно... ал ето нећу далеко да ширим овај офтопик...

за мене је погрешно да имамо "босанца", "србина" и "црногорца"... већ "босанца" "србијанца" и "црногорца"... јер србин може и не мора да буде из било које од те три државе. Уосталом, "српски" тј србијански Мађари су Србијанци, Срби свакако нису.
Malo učeniji od mene su zaključili da su pojam "srbijanac", sa obrazloženjem da su to srbi samo iz Srbije, "rabili" hrvati sa ciljem razdvajanja srba iz Hrvatske, BiH, i drugih prostora i Srbije, a sve u svrhu razbijanja jedinstvenog srpskog bića. Svi smo mi srbi, samo su neki iz Hrvatske, BiH, Srbije.... Kako to da su, gdje god živjeli, hrvati isključivo i samo hrvati a nisu recimo bosanci ili ne daj Bože srbijanski hrvati?
 
Борчанац":1614n2w5 je napisao(la):
Бивисе хвала за информацију.

Дихтовање столарије кинеском самолепљивом траком могао би бити један ступањ. Замена фасаде можда неки више :) Свакако треба темељно реконструисати. Ако је зграда потребна, процењена је погодном за употребу, треба је људски и спремити.

Не знам да ли се шалиш, али је законом дефинисно шта значи који разред и колико киловатчасова/м2 захтева.
 
rasho62":3bo5fay6 je napisao(la):
drum1":3bo5fay6 je napisao(la):
јест да је тема Разно... ал ето нећу далеко да ширим овај офтопик...

за мене је погрешно да имамо "босанца", "србина" и "црногорца"... већ "босанца" "србијанца" и "црногорца"... јер србин може и не мора да буде из било које од те три државе. Уосталом, "српски" тј србијански Мађари су Србијанци, Срби свакако нису.
Malo učeniji od mene su zaključili da su pojam "srbijanac", sa obrazloženjem da su to srbi samo iz Srbije, "rabili" hrvati sa ciljem razdvajanja srba iz Hrvatske, BiH, i drugih prostora i Srbije, a sve u svrhu razbijanja jedinstvenog srpskog bića. Svi smo mi srbi, samo su neki iz Hrvatske, BiH, Srbije.... Kako to da su, gdje god živjeli, hrvati isključivo i samo hrvati a nisu recimo bosanci ili ne daj Bože srbijanski hrvati?

Намерно сам овом налогу доделио граматички искварену верзију, слободно можемо рећи, погрдног назива за србе.
Порекло тог "србијанац", тачно је потиче из хрватске али пласирали су га аустријанци у погрдном смислу а многи душебрижни, да не користим теже изразе, срби, су прихватили ту глупост јер ако смо срби по ичему познати, то је онда да се делимо међу собом. Слога нам је одувек била мисаона именица па је зато и нормално да је тај назив нажалост заживео овде. Срби су срби а не србијанци, исто као што су марсовци марсовци а не марсијанци.

Иначе извињавам се нећу више о томе овде.
 
serbianac":2zkdduuy je napisao(la):
rasho62":2zkdduuy je napisao(la):
drum1":2zkdduuy je napisao(la):
јест да је тема Разно... ал ето нећу далеко да ширим овај офтопик...

за мене је погрешно да имамо "босанца", "србина" и "црногорца"... већ "босанца" "србијанца" и "црногорца"... јер србин може и не мора да буде из било које од те три државе. Уосталом, "српски" тј србијански Мађари су Србијанци, Срби свакако нису.
Malo učeniji od mene su zaključili da su pojam "srbijanac", sa obrazloženjem da su to srbi samo iz Srbije, "rabili" hrvati sa ciljem razdvajanja srba iz Hrvatske, BiH, i drugih prostora i Srbije, a sve u svrhu razbijanja jedinstvenog srpskog bića. Svi smo mi srbi, samo su neki iz Hrvatske, BiH, Srbije.... Kako to da su, gdje god živjeli, hrvati isključivo i samo hrvati a nisu recimo bosanci ili ne daj Bože srbijanski hrvati?

Намерно сам овом налогу доделио граматички искварену верзију, слободно можемо рећи, погрдног назива за србе.
Порекло тог "србијанац", тачно је потиче из хрватске али пласирали су га аустријанци у погрдном смислу а многи душебрижни, да не користим теже изразе, срби, су прихватили ту глупост јер ако смо срби по ичему познати, то је онда да се делимо међу собом. Слога нам је одувек била мисаона именица па је зато и нормално да је тај назив нажалост заживео овде. Срби су срби а не србијанци, исто као што су марсовци марсовци а не марсијанци.

Иначе извињавам се нећу више о томе овде.

Срби су Срби и у Црној Гори и у Босни и у Хрватској и у Русији и у Америци и у Македонији и у Француској. Међутим, ако постоје "босанци" - као босански Срби и "црногорци" као црногорски Срби онда треба да буде и "србијанац" као србијански Србин. Ко је како то назвао и зашто нас не треба много да брине, бољи смо ми од тога, што је и доказано...где је сада та Аустро-угарска? А требало би некако и да окупимо наше грађане под једну групу..уосталом ми нисмо српска нација већ србијанска нација. А у србијанској нацији има разних етничких група, а Срби су најбројнија.

НБ: Нација је група грађана која дели исту територију, тржиште и уређење. А народ је етничка група.
 
Drum1 toliko gluposti u tako malo teksta srbska nacija nikava srbijanska ,nije crnogorski srbin vec srbin iz crne gore ,i srbin iz srbije avo tvoje shvatanje je kao natase kandic i hrt
 
drum
Upotrebom pojma "bosanac" obuhvatio si Srbe, Hrvate, Muslimane i druge koji tamo žive. Kada kažeš "crnogorac" da li misliš na srbina ili na muslimana ili hrvata? Jasno k'o dan! Srbijanci su svi građani koji žive na teritoriji Srbije. I kako možeš samo Srbe iz Srbije nazivati "srbijancima"? Baš me zanima kako ćeš zvati muslimane iz Srbije?
 
немојте да се вређамо поређењем са наташом кандић.

Нација је нешто сасвим другачије од народа и то је научна чињеница. Мислим да разбијамо србију ако нашу нацију зовемо српском, јер тако се ни један од ~20% мањина у нашој земљи не може идентификовати са нашом државом. С тога мислим да треба направити назив... да је нација србијанска, а народ је наравно био и остаће српски.

ја само желим да поништим поделе на "србе босанце и црногорце" јер та подела није научно тачна и дели српски народ... те стога као што је босанац и црногорац географска односно национална а не етничка одредница (црногорац може и не мора да буде етничка), тако и тако и у том тројству израз "србин" некако стрчи....
 
@drum1
Promasio si veruj mi...
Dal je GRK sa prebivalistem u Grckoj - GRCKIJANAC ili GRKOJANAC?
a u Crnoj Gori, CRNOGORIJANAC?
Ideja i izraz su jos iz Austrougarske, i za cilj je imala da "naglasi razlicitost" Srpskog naroda sa jedne i druge strane granica monarhike, a u cilju suzbijanja teznji srpskog naroda za ujedinjenjem i sopstvenom drzavom.
Primetices da taj izraz koriste iskljucivo zapadna braca. Ni jedna od zapadnih zemalja ma kako bila nastrojena ne koristi neku tako neprirodnu i izmisljenu rec...

P.S.
Pazi onda po toj logici u Baskiji imas Baskijance :-D

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
laki72":3boj5gpg je napisao(la):
@drum1
Ideja i izraz su jos iz Austrougarske, i za cilj je imala da "naglasi razlicitost" Srpskog naroda sa jedne i druge strane granica monarhike, a u cilju suzbijanja teznji srpskog naroda za ujedinjenjem i sopstvenom drzavom.
Primetices da taj izraz koriste iskljucivo zapadna braca. Ni jedna od zapadnih zemalja ma kako bila nastrojena ne koristi neku tako neprirodnu i izmisljenu rec...

:dil:

Није кратко али је јебитачно :D
 
ок, могу да се сложим са свим изложеним аргументима.

како да онда зауставимо гурање свих срба из црне горе и босне у "црногорце" и "босанце"?
 
Pa guraju ih milogorci ,muslimani i hrvati to im je cilj rabote ,jdnostvno srbi u bosni i hercegovini ne dozvoljavaju da ih zovu bosancima ,kao ni srbi iz cg
 
Vrh