Šta je novo?

Razni projekti

Ne gradi se nista. Niti ce. Zapravo gradice se kao sto se i u bloku 37 gradilo. Nista ovi "investirori" nisu naucili.

Морам признати да не осећам ни трунку саосећања за ове "напаћене комшије" са Бежаније из Брениног елитног насеља на брду који хоће да им насеље остане "елитно" по сваку цену. Исти они који су се бунили што је Рода ту била Рода јер их је срамота да ту купују па је иста фирма (Меркатор) морала да промени бренд у Идеу јер је то "луксузније".

За блок 37 сам могао да имам разумевање јер су људима хтели да зазидају поглед кроз прозор, ово су зграде на ћошку блока на простору тојотиног сервиса. Они су се без проблема натрпали на врх брда и тада није било битно ни зеленило ни видиковац али су шатро неке жртве "инвеститора" ако се том логиком иде даље. Да су тада имали памети да граде небодер заузели би 5 пута мање простора а остало препустили зеленилу и осталим садржајима доступним свима.

Чуј "оптерећење за инфраструктуру" као да њихове приземљуше нису далеко веће оптерећење за градску инфраструктуру. Да је Нови Београд цео тако грађен изгледао би као Сремчица и простирао се на 10 пута већој површини него сад
 
Inače, po originalnim planovima NB-a, na Kosi je bila zamišljena 'beogradska Bulonjska šuma', sa objektima za rekreaciju, hipodromom... nikakvo naselje. Današnja naseljena BK je produkt izmena i dopuna GUP-a iz 1985.

A ovo za Rodu i Ideu ne znadoh, a živeh tamo:) Prvo je bila Idea, kad napraviše taj tržnjak, pa Roda, pa opet Idea.
 
Pa videćemo da li će ekipa koja živi oko TK Đukić da izađe da blokira gradilište.
Они појма немају да ту траба да се гради и ОМВ бензинска станица, где су она два помоћна отворена тениска терена и паркинг, а које користи "Ђукућ школа тениса". Тај део је иначе нелегалан, то ће се све рушити, и капија и ту ће се г/радити та интерна саобраћајница, коју сад ови што организују протест против тих кула, називају "магистралом".

О овој бензинској станици сам писао на подтеми о "Бензинским станицама у центру" још у августу 2020.године, када је објављена јавна презентација урбанистичког пројекта
https://forum.beobuild.rs/threads/benzinske-pumpe-u-centru.1265/page-13#post-766727 и постављао цртеже. Нажалост цртежи су нестали, па ево поново неких цртежа и ортофото.

Са "уличног погледа", овде ће бити бензинска станица, део где се види зелена пластична мрежаста ограда
улични поглед.jpg


Ортофото, црвеним ишрафираним правоугаоником је означено где ће бити бензинска станица. Одмах поред је садашњи Маг Тојота центар тј. тај простор предвиђен за те три куле.
ортофото1.PNG


Цртеж бензинске станице, види се где ће бити та интерна саобраћајница (светло плаве боје), а уцртан је и положај железничког тунела, пише и на цртежу.
цртеж1.PNG


Цртеж пресека терена са уцртаним железничким тунелом. Ако сам добро разумео цртеж, дубинска разлика између површине где ће бити бензинска станица и плафона тунела је 6 метара. На том месту где је тунел, ће бити изграђен мањи паркинг и простор за контејнере.
тунел.PNG


3Д цртеж будуће омв бензинске станице
омв 3Д.jpg


Иначе на овом месту које сад ови бране да се не граде ове три куле, кажу да протестују највише због чувања зеленила. Па ту практично и нема уопште никаквог зеленила, осим оног дела где је онај фудбалски терен фк Раднички и оног малог парчета зеленила/растиња које је поред тј. дуж ауто-пута где је и тротоар.

Такозвани "Парк Блок 49" се сад расчишћава ради изградње "Комплекса студентског спортског центра" https://www.beograd.rs/cir/gradski-...ose-i-partizanske-avijacije---novi-beograd_2/

Све у свему, биће овде весело.:vops:
 
Бранка Пешића, овим темпом за неких 15,20 година више од 50% старих кућа у горњем Земуну ће бити срушено и замењено углавном ружним четвороспратницама, петоспратницама и слично

IMG_20220517_143233.jpg
 
Једва чекам да видим како ће све то изгледати на крају
 
Uopste mi nije jasno zasto se ovaj projekat nerealizuje na daleko boljim lokacijama na Novom Beogradu poput bloka 65 npr. ili bloka 41 itd. Stvarno cudna i besmislena lokacija za ovolike zgrade a dole u bloku 65 vec imamo kulu West a uskoro i jos dve visoke zgrade ce nici. Preko puta blok 41 zvrji prazan. Kao da je cilj da se umesto stare dobije nova zapadna kapija??
 
Отишао сам, не баш радо, на сајт ове ....... тв да прочитам чланак, па кажу "... nijedno drvo neće biti posečeno". Па наравно да неће бити посечено, кад ту и нема дрвећа.

Позиција и цртежи тачних висина "бежанијских кула" са свим осталим димензијама.
позиција бежанијских кула_Т1, Т2, Т3.jpg


1.висина кула.jpg
2.висина кула.jpg
3.висина кула.jpg
4.висин акула.jpg


3Д цртежи
1.бежанијске куле.jpg
2.бежанијске куле.jpg
3.бежанијске куле.jpg
 
Једна фантастична слика једног дела Новог Београда, а у првом плану је део насеља Бежанијска коса, где се лепо види место где ће бити те три "бежанијске куле". Да nam остане за успомену.
Слика је снимљена дроном нашег уваженог члана @гизмо, који се иначе професионално бави овим послом www.helivideo.rs

Бежанија из ваздуха_гизмо.jpg
 
Ja nigde ne procitah jel ovo poslovna kula ili stambena kula?
Meni nije janso ko bi kupio stan do samog autoputa.
 
Једна фантастична слика једног дела Новог Београда, а у првом плану је део насеља Бежанијска коса, где се лепо види место где ће бити те три "бежанијске куле". Да nam остане за успомену.
Слика је снимљена дроном нашег уваженог члана @гизмо, који се иначе професионално бави овим послом www.helivideo.rs

Pogledajte prilog 136665
A zasto bi nam ostalo za uspomenu?! Sto se tako lako predajemo. Snaga naroda je jaca od svakog investitora i korumpiranog politicara. Imamo iskustca da su ljudi uspevali da zastite svoje interese, zasto to i sada ne bi bio slucaj. Ove placene reklame objavljene u svim novinama i pre nego sto je projekat dobio dozvolu zanemarite. Svi znamo da tom projektu tamo nije mesto iz hiljadu razloga i zbog toga ga nece ni biti.
 
Ја ево не знам зашто му ту није место

До сада су аргументи били:

1. Заштитимо зеленило - да би се испоставило да се гради на месту где нема зеленила
2. Генекс неће бити прва висока зграда која се види са аутопута - ???
3. Високим зградама није место на брдима у Београду - ? Деценијама су се највише ту и градиле и то је био пример "планске" архитектуре
4. Сметаће "елитним" цигленим приземљушама које су окупирале брдо, Лепа Брена се иселила - суза сузу стиже
5. Градиће се магистрални пут због овога - неће

Не видим ама баш никакав разлог зашто се не би изградиле 3 високе зграде на брду, близу аутопута на површини сличне оближњем супермаркету (и мање ако рачунамо његов паркинг).
 
Ја ево не знам зашто му ту није место

До сада су аргументи били:

1. Заштитимо зеленило - да би се испоставило да се гради на месту где нема зеленила
2. Генекс неће бити прва висока зграда која се види са аутопута - ???
3. Високим зградама није место на брдима у Београду - ? Деценијама су се највише ту и градиле и то је био пример "планске" архитектуре
4. Сметаће "елитним" цигленим приземљушама које су окупирале брдо, Лепа Брена се иселила - суза сузу стиже
5. Градиће се магистрални пут због овога - неће

Не видим ама баш никакав разлог зашто се не би изградиле 3 високе зграде на брду, близу аутопута на површини сличне оближњем супермаркету (и мање ако рачунамо његов паркинг).
Oprostite a iz kod ste dela grada? Mozda sa Bezanijske kose? Da jeste verovatno biste znali. Ali aj da probam da vam objasnim. Nije vizura bitna, pa cak ni zelenilo, vec samo kvalitet zivota obicnog gradjanina koji se pretvara u haos koji hipergradnja na mestima koja nisu planski predvidjena za tako nesto proizvodi. Nisu bitna Brena, Keba i ostali iz tih kuca pored. Uostalom oni ce lako lokaciju promeniti. Nego nas koji zivimo u tom delu grada. Verovatno necete to razumeti, ali velika vecina hoce.
 
Vrh