Šta je novo?

Razni projekti

Može malo pojašnjenje oko naziva teme?
O kojoj Goši se radi?
Pominje se institut a ovo je stambena zgrada.
 
Institut Goša na uglu Batutove i Milana Rakića je kupljen od strane Milenijum tima. Sada tu planiraju da naprave stambene objekte.

 
A sta bi drugo? Nece valjda da od toga naprave nedajboze zeleni park, pa da ostane javni prostor na kom ne moze masno da se zaradjuje od kvadrata.
 
DSC_0051.JPG
DSC_0052.JPG

Пушкинова.
 
Milenijum tim u Batutovoj
Po renderu vidim da su rešili da me ostave ni kvadrat sadašnjeg parkića oko Goša instituta. Nijedno drvo naravno.
Trenutno je u Batutovoj zastoj bar 10 sati na dan. Kamionima u tranzitu kobajagi zabranjeno, al samo zuje.
Izduvni gasovi, buka, vibracije.
Sve u svemu elitna lokacija - teško da će ići ispod 4000 kvadrat.
 
Ja bih pre ciljao 2.500 da ce biti, ali ne bih bio u krivu prvi put.
Steta za to drvece zaista.
 
Po renderu vidim da su rešili da me ostave ni kvadrat sadašnjeg parkića oko Goša instituta. Nijedno drvo naravno.
Trenutno je u Batutovoj zastoj bar 10 sati na dan. Kamionima u tranzitu kobajagi zabranjeno, al samo zuje.
Izduvni gasovi, buka, vibracije.
Sve u svemu elitna lokacija - teško da će ići ispod 4000 kvadrat.
Što bi rekao @MC_ , voli narod tako. Ovo nije nikakav sarkazam. Ovog puta sam ozbiljan.
 
Ово је неко написао на - skyscrapercity-
да ли неко има више информација?


miami bgd:
"Evo novosti. Podnet je zahtev za promenu GUPa. I to, pazite sad... za 4 kule u delu pored West 65 , visine od 25 do 35 spratova. Nisam uspeo da saznam tacnu visinu. I za 3 kule kod restorana Bela Reka,. Sve ukupno ce imati cak 300000 kvadrata, sto je danas otprilike godisnja traznja poslovnih kvadrata u Beogradu. Zivi bili pa videli.."
 
Ово је неко написао на - skyscrapercity-
да ли неко има више информација?


miami bgd:
"Evo novosti. Podnet je zahtev za promenu GUPa. I to, pazite sad... za 4 kule u delu pored West 65 , visine od 25 do 35 spratova. Nisam uspeo da saznam tacnu visinu. I za 3 kule kod restorana Bela Reka,. Sve ukupno ce imati cak 300000 kvadrata, sto je danas otprilike godisnja traznja poslovnih kvadrata u Beogradu. Zivi bili pa videli.."
Блок 60 и Блок 65.
 
To je navodno insajderska info za dalje planove Airport Cityja - četiri kule u onom delu ka Omladinskih brigada (gde su sada rupa i parking) i još tri ka Tošinom bunaru (između ovih zgrada koje su poslednje završili i NIS-ove pumpe).

Mada, koliko sam pratio, taj momak miami bgd je i ranije najavljivao neke mega projekte koji se (još) nisu ostvarili.

Tako da čekamo nešto zvanično...
 
Разни пројекти

Данашњи снимци - почиње изградња нове зграде у Пожешкој улици између зграде преко пута Шумарског факултета (на месту ресторана Михајловац) и Протестантске цркве.

IMG-20220330-172257.jpg





IMG-20220330-171846.jpg

Зашто није улагач/извођач ставио маске и на вертикалном низу клима на делу зграде према унутрашњем дворишту (в. сл.) - невелик трошак, а било би лепше? Сем ако није рачунао да се с улице неће видети од нове зграде.

A nekad 80tih je bilo tako lepo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
G33112.jpg


Маглајска

G33112_31.jpg

Чолак Антина

G33112_7.jpg


Шекспирова.
 
Poslednja izmena:
Налазиће се.
На углу Маглајске и Пуковника Бацића.

На њеном месту..

xfhgd.jpg
jlkg.jpg



Поменуо сам њено рушење на овој теми..

 
Eto da nije kurira ne bi znali ko su elitni stanari elitnog naselja plato bezanija, u kom i pored troslojnih prozora ne mogu da spavaju od buke iz maksija te je gospodin lunin suprug uzeo stvar u svoje ruke i demolirao objekat
 
Vrh