Šta je novo?

Razni projekti

Nisam video da ste spominjali ovu u Stanoja Glavaša 27.
55ylBsR.jpg
 
Nije mi jasno zašto je teško postaviti ogradu i rušiti a da to ne izgleda kao da je bačena bomba.
 
ГЛАС ПРИРОДЕ":68xiqqdd je napisao(la):
Nažalost ili na sreću, ni jedan deo Vojvođanske nije ni pod kakvom zaštitom, osim dva objekta - crkve Sv. Đorđa i zgrade Stare škole, koji su nepokretna kulturna dobra - spomenici kulture. To je jedno široko rasprostranjeno, ali i netačno ubeđenje javnosti da su kuće u Staroj Bežaniji pod nekakvom zaštitom, ali nisu.
S druge strane, postojanje i istrajnost tog ubeđenja govori u prilog tome da bi (da je) trebalo da budu, i da je jedini logični i zdravorazumski način na koji bi se svaka iole odgovorna i samosvesna zajednica odnosila prema svom arhitektonskom i urbanističkom nasleđu taj da se te stečene ambijentalne, kulturno-istorijske, narodno-graditeljske i druge tekovine pravno zaštite, a potom adekvatno istraže, dokumentuju i prezentuju javnosti, obogaćene adekvatnim sadržajima koji oživljavaju i dočaravaju "duh" zaštićene celine ili objekta.
Postojale su neke inicijative, pisalo se po medijima, ustanovama, pa i po ovom forumu, možda i pre 10 godina, o svemu tome, no, realnost je takva da su kod nas i objektivno vredniji kulturni spomenici doživeli goru sudbinu.
Pošto dakle, ti objekti nisu zaštićeni, nema nikakve prepreke da ih danas neumitno pregaze tokovi urbanog razvoja i logike tržišta nekretnina.


Сличан приступ би требало да постоји и у заштити природе, природних целина и старог дрвећа исто као и старих кућа. Најзад свака стара кућа са двориштем и неким вртом са растињем у дворишту, није само предмет за заштиту, него једна приодно - историјска целина.

Бежанија је село које је настало пре више од пет векова. Не знамо чак ни које куће су најстарије и када су настале. Да је постојала намера чувања, сведочи управо решење блокова који су се пре нешто мање од пола века, придружили селу. Наиме блокови су постављени тако да су степенасти низови зграда - нижим делом до села, а вишим ка средњем простору који раздваја два крила блокова.

Било би примереније да су нижи делови постављени ка средњем делу, који је требало да има значај једне мирне природне целине, а да су виши делови ка великим булеварима. Али блокови нису постављени тако управо - због уклапања са селом и заиста је штета за будућност да се тако лако бацају велике вредности.

Слично се догодило и на Чукарици, где уместо да се склони надвожњак и нагласи старо језгро читавог, данас великог града на брдима иза, две лепе и вредне двоспратне куће код тог надвожњака су уклоњене, а преостале су у јадном стању.

На Врачару је цела четврт иза храма могла да постане наш Монмартр, али је уклоњено најмање десетак лепих кућа и цела четврт добија сасвим други карактер, слично је и са доњим Дорћолом ...[/quote]Samo da napomenem spratnost zgrada u blokovima "stepenasto opada" ka reci i to je bila ideja u projektu... Mislim na "savske blokove" 70, 45, pa i 61 62 63 64...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Цитирано није моја порука него цитат друге поруке коју сам навео. То што пише у твојој поруци је моја порука, а твоја порука је само реченица на самом крају.

Што се тиче спуштања спратности, ти си и овде побркао лончиће, јер се спуштање спратности ка реци не односи на 60те блокове и Бежанију него на блокове 45 и 70, који имају солитере ка Гагариновој улици и ниске двоспратнице до обале !
 
Pozdrav,da li neko moze da mi prenese neka iskustva ili da mi kaze nesto znacajnije o gradnji komoleksa u 64.bloku,konkretno o kompleksu The One Aleksandar Grupe? Ili bar da me uputi na stranu gde se o tome pisalo ako jeste uopste,vidim da se stanovi uveliko prodaju a ja sam zainteresovan... Isplati li se to,kvadrat je u gradnji 2400e... Hvala unapred...
 
ira":bul3sb98 je napisao(la):

GNEZDO VRAČARA
Jadranska
Auu ove terase su žestok izazov za zatvoriti. Ne verujem da će ljudi moći dugo da odole pre nego što proradi lexan i pvc.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vladapfc":2382v60v je napisao(la):
Pozdrav,da li neko moze da mi prenese neka iskustva ili da mi kaze nesto znacajnije o gradnji komoleksa u 64.bloku,konkretno o kompleksu The One Aleksandar Grupe? Ili bar da me uputi na stranu gde se o tome pisalo ako jeste uopste,vidim da se stanovi uveliko prodaju a ja sam zainteresovan... Isplati li se to,kvadrat je u gradnji 2400e... Hvala unapred...
64 blok----The One?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712417#p712417:3uvl8ndo je napisao(la):
SerbPacker » Čet Feb 27, 2020 6:19 pm[/url]":3uvl8ndo]
Vladapfc":3uvl8ndo je napisao(la):
Pozdrav,da li neko moze da mi prenese neka iskustva ili da mi kaze nesto znacajnije o gradnji komoleksa u 64.bloku,konkretno o kompleksu The One Aleksandar Grupe? Ili bar da me uputi na stranu gde se o tome pisalo ako jeste uopste,vidim da se stanovi uveliko prodaju a ja sam zainteresovan... Isplati li se to,kvadrat je u gradnji 2400e... Hvala unapred...
64 blok----The One?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Da,tako je..The one, cini mi se da je to 64.blok. Investitor Aleksandar Group iz Novog Sada
 
Vladapfc":1y4zqjr6 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712417#p712417 je napisao(la):
SerbPacker » Čet Feb 27, 2020 6:19 pm[/url]":1y4zqjr6]
Vladapfc":1y4zqjr6 je napisao(la):
Pozdrav,da li neko moze da mi prenese neka iskustva ili da mi kaze nesto znacajnije o gradnji komoleksa u 64.bloku,konkretno o kompleksu The One Aleksandar Grupe? Ili bar da me uputi na stranu gde se o tome pisalo ako jeste uopste,vidim da se stanovi uveliko prodaju a ja sam zainteresovan... Isplati li se to,kvadrat je u gradnji 2400e... Hvala unapred...
64 blok----The One?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Da,tako je..The one, cini mi se da je to 64.blok. Investitor Aleksandar Group iz Novog Sada
Hm verovatno potpada pod široko shvaćen blok 64, no nama iz blokova 64. je do IMT, a verovatno je on nominalno sve do 65-og.
Mislim da je bolja odrednica "Kod Rode"

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da to je uz Omladinskih brigada, bas izmedju same ulice i Rode, tik uz parking od bivse Idee... Ako neko ima neku informaciju bilo bi lepo da podeli,ili da se otvori nova tema...
 
Nije to jedina višespratnica koja se nalazi na staroj regulaciji. Ako predpostavimo da bi širili na parnoj strani od Radjevske nadalje, onda bi tu morali da poruše ukupno 2 trospratnice, 1 petospratnicu, pa kod Mite Cenića jednu četvorospratnicu i onda dve osmospratnice + naravno sve prizemljuše ali će o njima investitori pobrinuti.
To bi bio veoma veliki poduhvat rušenja i čisto sumnjam da će se izvesti u skorije vreme, ova vlast ne može ni dve trospratnice da sruši u uskom grlu Despota Stefana, tako da nema ništa od proširenja.
 
Pozdrav, imam dilemu u vezi da procesom kupovine stana u izgradnji. U procesu sam dogovora sa jednim od poznatijih izvodjaca u Beogradu, koji je u ovom slucaju I investitor, zgrada je blizu 80% izgradjenosti. Investitor ne zeli da stavi u predugovor da je zavrsen tehnicki prijem uslov za potpisivanje ugovora, placanje I useljenje. Njihov odgovor je da je to rizik koji snosi kupac I tu naravno stizemo do ultimatuma" Hoces- hoces, neces- ne moras, ima ko hoce" kao I sa vecinom investitora na ovom uzasnom trzistu. Nije mi jasno kako je moguce da zele da usele zgradu bez tehnickog prijema, ni kako je to uopste legalno. Posledice eventualnih komplikacija nedobijanja tehnickog prijema I upotrebne dozvole su mi jasne. Ima li neko iskustva sa ovom temom? Hvala unapred.
 
Super, rizik tehničkog prijema preuzima kupac?

Kao da ti prodaju nov automobil koji, po izlasku iz fabrike, moooožda neće smeti u saobraćaj, tj postoji mogućnost da će biti tehnički neispravan, bez ikakve odgovornosti :D



T-T
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713078#p713078:1dppl1rn je napisao(la):
Alex1 » Sub Feb 29, 2020 6:20 pm[/url]":1dppl1rn]Pozdrav, imam dilemu u vezi da procesom kupovine stana u izgradnji. U procesu sam dogovora sa jednim od poznatijih izvodjaca u Beogradu, koji je u ovom slucaju I investitor, zgrada je blizu 80% izgradjenosti. Investitor ne zeli da stavi u predugovor da je zavrsen tehnicki prijem uslov za potpisivanje ugovora, placanje I useljenje. Njihov odgovor je da je to rizik koji snosi kupac I tu naravno stizemo do ultimatuma" Hoces- hoces, neces- ne moras, ima ko hoce" kao I sa vecinom investitora na ovom uzasnom trzistu. Nije mi jasno kako je moguce da zele da usele zgradu bez tehnickog prijema, ni kako je to uopste legalno. Posledice eventualnih komplikacija nedobijanja tehnickog prijema I upotrebne dozvole su mi jasne. Ima li neko iskustva sa ovom temom? Hvala unapred.
Jel bi smeli da saznamo o kom investitoru je reč kad je već jedan od "poznatijih"?
 
Vrh