Šta je novo?

Razni projekti

Da bi i ove u prizemlju ugrejalo malo sunca ;)

Jel imaju jos neki renderi ili samo ova tri?
 
FON dobija novu zgradu. Kako mi rece drug koji studira tamo, bice nova zgrada povezana mostom sa starom. Nezvanicna informacija.
 
A gdje ce da je izgrade na kojoj parceli trebalo bi napraviti reorganizaciju i razmjenu zgrada izmedju fakulteta i vidjeti koliko kome prostora treba
Za FON je vlada odvojila 5 milona evra za 7000mkv novog prostora a sam faks ce uloziti 60 milona din u namjestaj
 
A šta je taj airport garden? Previše gardena po gradu, to mora da je neki novi trend :)
 
Kompleks u izgradnji na bivsem mestu Mihajlovca na Banovom Brdu (danas slikano)

478_FB076_11_BF_4_D53_89_E7_8_B2_A90968960.jpg
 
Sto tako mala zgrada?!
Zasto zauzece parcele "samo" 95% kad je isplativije svih 100% , a ne bi bilo lose i da se gornji spratovi "prosire" van granica parcele...

Investitorski olos kojem je uvek malo i nesposobna administracija grada i republike.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512427#p512427:2u7xk0ix je napisao(la):
ddddd » 30 Јан 2018 07:52 pm[/url]":2u7xk0ix]@milos.tro
U zgradi gde je bio salon nameštaja Jugodrvo, a iza te kafane, su stalno parkirani automobili koji reklamiraju projekat Airport garden. Možda ta kafana ima veze i sa tim projektom?
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512470#p512470:2u7xk0ix je napisao(la):
Tintoreto » 30 Јан 2018 10:34 pm[/url]":2u7xk0ix]Vlasnik te kafane, tj restorana i keteringa jerry je investitor tog airport garden-a.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512496#p512496:2u7xk0ix je napisao(la):
vucko » 30 Јан 2018 11:51 pm[/url]":2u7xk0ix]A šta je taj airport garden? Previše gardena po gradu, to mora da je neki novi trend :)
Ево овако, за сад ћу поставити на овој теми, а можда уз договор са Игором, отворим тему за ново стамбено-пословно насеље „Ваздушна башта“ (Airport garden).

То ново насеље које ће Џери да гради/инвестира ће бити изграђено у оквиру ФОБ-а, односно одмах поред т.ц. Рода и поред оне Крио гасне станице. Нисам сигуран, али можда ће станица да одлети одатле, прочитаћу детаљније у документима и плану који су објављени.


За почетак ево неких планова, цртежа и места где ће бити ово ново насеље. На ортофото снимку сам означио место насеља


Ортофото са уцртеним катастарско-топграфским планом насеља


Цртеж зграда, средња зграда ће имати башту на крову.


3Д приказ зграда, означио сам где је т.ц. „Рода“.
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
@Тинторето, да ли је у питању исти „Џери“ и на Дедињу у улици Михајла Аврамовића ?
https://www.google.rs/maps/place/Jerry/ ... 5512?hl=sr
 
Nastavljaju da uništavaju urbanistički koncept Novog Beograda. Prvo su zgradom Telenora zatvorili izlaz ulice Đorđa Stanojevića ka Tošinom Bunaru, i sad se ovim projektom sprečava produženje Đorđa Stanojevića ka 61-64 blokovima.
Nije mi jasno kako je dobijena dozvola kad je u toku izrada PDR-a za lokaciju IMT-a,i mislim da još nije završena. Ta lokacija je na osnovu ranijih PDR-a bila industrijska zona, prava je misterija kako je to postala stambena zona.
 
Jel ima neki render kako ce izgeldati zgrada i kakav je raspored stanova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512543#p512543:gecnkrow je napisao(la):
roland » Sre Jan 31, 2018 8:49 am[/url]":gecnkrow]Nastavljaju da uništavaju urbanistički koncept Novog Beograda. Prvo su zgradom Telenora zatvorili izlaz ulice Đorđa Stanojevića ka Tošinom Bunaru, i sad se ovim projektom sprečava produženje Đorđa Stanojevića ka 61-64 blokovima.
Nije mi jasno kako je dobijena dozvola kad je u toku izrada PDR-a za lokaciju IMT-a,i mislim da još nije završena. Ta lokacija je na osnovu ranijih PDR-a bila industrijska zona, prava je misterija kako je to postala stambena zona.

Tako što je to otimačina koja traje već godinama. U IMT je ušao gde je ko kako stigao odnosno mogao. Sve je to i dalje na divlje. Jedan trafo na sve objekte, kači se ko stigne. Radio sam u jednoj firmi koja je iznajmljivala skladiste u krugu IMT. Malo malo pa nema struje, haos. Svačije i ničije, kao da je 1992. Gde je sada G.din Folić koji se evo pre neki dan hvali kako se bulevarom na BnV Beograd vraća urbanističkom planiranju grada - prvo ulice i infrastruktura pa onda objekti ? Što ne reše pitanje IMTa, evo im sada prilika ?
 
@Gaga

Tako je, isti lokal, isti gazda.
Mali off
Inace Jerry ima svoj ketering i 80% onih gotovih jela sto imamo priliku da kupimo u Tempu ili Maxi prodavnicama oni pripremaju za njih.
Jako lepo posluju.
 
ne bih se slozio sa tvrdnjom da je u pitanju "nesposobna administracija", administracija je, naprotiv, izuzetno sposobna da bude potkupljiva i korumpirana, tako da "investitorski olos" ima svog pandama u administraciji kojoj bez problema mozemo ispisati isti takav epitet (olos). E onda imamo jednu celinu, jedan medjusobno uvezan sistem koji ovde egzistira vec decenijama i kome do sada niko nije ni pokusao da stane na put..
 
@mali off - Nije baš da je samo on investitor tj on je samo 50% drugih 50% je GRADINA preko svojih sinova tj njihove firme. Baš ozbiljna ekipa, mislim da će vrlo brzo ovo da izguraju.
 
Baston kakve veze imagrad urbanista sa IMT i to sto se ispodzitai na divlje iznajmljuju hale i pogoni
Sto cigani kradu kablove IMT ima temu na forumu zasebnu plan za prostor poslije fabrike se radi a fabrika ce nadam se nastaviti novi zivot na novoj lokaciji sa novim vlasnikom
 
Овај пројекат насеље "Ваздушна башта" ће се градити на локацији где је ФОБ, а не на локацији где је ИМТ, пошто видим да се спомиње само ИМТ. Што се тиче ИМТ-а сви они који су закупили неки објекат, током ове године лете одатле.
 
Ok, nije IMT nego FOB, ali još uvek stoji pitanje kad je izvršena prenamena zemljišta, iz industrijske u stambenu zonu. Ne mogu da verujem da je dovoljno samo da se izvrši konverzija bez izmene planskih dokumenata? Valjda je uzeto u obzir da je potrebna drugačija infrastruktura, pre svega saobraćajna, u slučaju kad se industrijsko zemljište prenameni u zemljište za stambenu izgradnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512543#p512543:3c27du7v je napisao(la):
roland » 31 Jan 2018 08:49 am[/url]":3c27du7v]Nastavljaju da uništavaju urbanistički koncept Novog Beograda. Prvo su zgradom Telenora zatvorili izlaz ulice Đorđa Stanojevića ka Tošinom Bunaru, i sad se ovim projektom sprečava produženje Đorđa Stanojevića ka 61-64 blokovima.
Nije mi jasno kako je dobijena dozvola kad je u toku izrada PDR-a za lokaciju IMT-a,i mislim da još nije završena. Ta lokacija je na osnovu ranijih PDR-a bila industrijska zona, prava je misterija kako je to postala stambena zona.

Koncept Novog Beograda je odavno prevazidjen i nece se vise nikad primenjivati (a tako je svuda u svetu ne samo kod nas).
Zbogom veliki stamebni blokovi solitercine i ceo taj posleratni urbanizam.
 
@spatiotecte
Pod urbanističkim konceptom Novog Beograda ja podrazumevam mrežu širokih saobraćajnica i kao posledicu toga dobru protočnost saobraćaja, što ni u jednom drugom delu Beograda nema.
A za koncept velikih stambenih blokova soliterčina bih rekao da trenutno doživljava renesansu u Beogradu. Nema nikakve razlike u konceptu novobeogradskih blokova i betonskih stambenih blokova projekta Beograda na vodi,možda samo modernije fasade u BnV. Čak štaviše, novobeogradski blokovi su imali i manji stepen zauzetosti površine i više zelenila, pa samim tim i humanije uslove za svoje stanovnike.
 
Ja ti samo kazem da je koncept otvorenih blokova NBG zastareo i da se sada urbanizam vraca na zatvorene ili poluzatvorene blokove.
BnV je posebna prica, njega ne uzimam u obzir u opsti trend gradnje u Beogradu.
Koliko vidim nigde se u Beogradu ne grade blokovi kao u 60im godinama.
 
Koncept otvorenih blokova je prevaziđen pošto je svuda u svetu ponovo postalo najbitnije što više iskoristiti raspoloživi prostor, a ko šljivi kvalitet života stanovnika u istim, investitori će ionako živeti u hacijendama ili lux soliterima u centru. A

Sve što se otvorenim blokovima stavlja na teret, da su spavaonice itd, se mnogo lakše može rešiti intrvencijama na rasporedu i sadrćajima, a ne vraćanjem na zgusnute zgrade centralnih opština gde vam prozor znači za ventilacjiu (ako i toliko).

Ipak, ovo je već deseti put da saptio ponovi svoj stav, a neko od nas "sa druge strane" svoj, tako da možda i preterujemo sa komentarsanjem ovoga na svakoj drugoj temi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512847#p512847:340588g2 je napisao(la):
spatiotecte » Thu Feb 01, 2018 2:51 pm[/url]":340588g2]Ja ti samo kazem da je koncept otvorenih blokova NBG zastareo i da se sada urbanizam vraca na zatvorene ili poluzatvorene blokove.
BnV je posebna prica, njega ne uzimam u obzir u opsti trend gradnje u Beogradu.
Koliko vidim nigde se u Beogradu ne grade blokovi kao u 60im godinama.
A ja ti kažem da nisam nigde ni spominjao koncept otvorenih blokova, spominjao sam saobraćajni koncept urbanističkog plana Novog Beograda i njegovu superiornost u odnosu na ostatak Beograda. Shvatam da si protiv koncepta otvorenih blokova, ali počni da čitaš šta drugi pišu.
 
Nisam arhitekta, ali mogu da nagađam. Mislim da bi tu lepše leglo nešto otvoreno, da se delimično nastavi na Blok 64 i stopi sa Airport City-em. Eno gore na Bežanijskoj kosi do mile volje da se prave zatvoreni blokovi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512847#p512847:2q92r9ui je napisao(la):
spatiotecte » 01 Feb 2018 13:51[/url]":2q92r9ui]Ja ti samo kazem da je koncept otvorenih blokova NBG zastareo i da se sada urbanizam vraca na zatvorene ili poluzatvorene blokove.
BnV je posebna prica, njega ne uzimam u obzir u opsti trend gradnje u Beogradu.
Koliko vidim nigde se u Beogradu ne grade blokovi kao u 60im godinama.

Чек, не смемо бити л*мингска гамад и слепо пратити остале јер "мух модерно ололо"

Зашто је тачно концепт отвореног блока превазиђен, и коме тачно то годи
 
Pa koncept otvorenih blokova je posleratni eksperiment koji se upraznjavao svuda u svetu u periodu od 1945 do 1975 i definitivno je obustavljen jer se smatra da stvara prevelikiu razliku izmedju postojecih starih urbanih jezgara te da stvara arhitektonsku fraktura u gradu.
Druga stvar je sto ta naselja nikad nisu uspela da se razvijaju dalje od njihove prvobitne zamisli i da su se pokazale kao velike spavaonice koje nisu mogle da nude nesto drugo i prate razvoj grada.
Takodje njihova pojednostaljena estetika svedena na minimum i njihov "socijalni" izlged gde uglavnom zive radnicke klase i nizi sloj nisu nikad uspele da privuku dzentrifikaciju i da takva mesta dozive preporod vec naprotiv, takva naselja uglavnom propadaju ili im se produzava zivot na jos par decenija dok ne odu pod bager.
Mnogi gradovi na zapadu su vec poceli da ruse sav taj urbanizam iz 60tih i da ga zamenjuju adekvatnijim urbanim formama.

Da ne bude zabune ovo nisam ja izmislio vec je ovo trenutna situacija u svetu kad je taj urbanizam u pitanju svidelo se to nekome ili ne.
 
Vrh